Váha miminka a strach před porodem. Zkušenosti?

snazilka2018
29. črc 2019

Ahoj holky...
tak se to celé těhu nějak rychle přehouplo a je tady ten očekávaný závěr...
Vždycky jsem se bála toho čekat velké miminko a asi ta myšlenka byla tak silná že jsem si ji přitáhla... jsem 38+1 a od začátku mám větší bříško ... minulý týden jsme měli váhový odhad 3790 takže nastal strach z porodu jako takového plus z velikosti miminka plus to čekání kdy a dotazy ostatních zda už? ... tak jsem chtěla slyšet nějaké názory třeba už zkušenějších?

barulina
29. črc 2019

Ahoj. Moje dcera mela 3840 g. A porod sileny, ale jestli to bylo tim nevim. Mam kdyz taknclanek na profilu, ale nevim asi bych ho netecetla. Bez tak kazdy porod je jiny a neboj vse dopadne dobre

katka_nedo
29. črc 2019

@snazilka2018 Kamaradka rodila 4kluky a vsichni byli 4-5kg pri porodu.Vzdy rikala,ze uplne v pohode.Uprimne horsi byvaji mala mimca.Maji vice sanci se tam blbe pretocit.Velke nema jak a proste jde ven.Komplikace mohou byt vzdy.

jessical
29. črc 2019

@snazilka2018 Ahoj, ohledně váhy.. Třeba tě uklidním svojí zkušeností ☺️ Syn měl cca od 38. týdne váhový odhad 3900g a narodil se 41+0 a měl přesně 3940g 😁 už potom nepribiral.. Z porodu, jakožto prvorodička, jsem mela strach snad už, co jsme se prehoupli přes 30.týden, ale když na to došlo, sama jsem nechápala, jak jsem byla v klidu.. Hlavní je, aby se člověk nestresoval, příroda je mocná čarodějka a vsechno dokonale zařídila. Věř sobě, svému tělu a i miminku, zvládnete to, neboj 😇☺️ nejhorší, co můžeš teď dělat je se stresovat, sama vím, jak je to zbytečné.. Užívej si poslední dny s bříškem, pak ti to může zase chybět 😁 navíc, až se to narodí, už to taková sranda nebude, tak si užívej a hlavně se nestresuj, ale věř a buď pozitivně naladěná 😇 držím ti palce, ať všechno dopadne dobře 😇🍀 a kecy 'kdy už', hoď za hlavu, prostě až to přijde, tak to přijde, to neví nikdo😉

snazilka2018
autor
29. črc 2019

@jessical ahoj moc děkuju 😊 ... celé těhu jsem byla v klidu a užívala si to až mě to překvapilo jsem takový bojínek co se nemocnice a doktorů týká ... ale teď si to nějak nedovedu představit jsou dny kdy to beru jak to je a potom dny kdy mám v sobě absolutní krizi ... snažím se si dát do hlavy různé afirmace pozitivní myšlení ale potom jdeme na kontrolu řeknou mi jakého čekám obříka a už zase jedou obavy ... no děkuji za příspěvek vim že stejně půjde ven 😃 jen někdy pomůže o tom takhle prohodit pár písmen od už zkušenějších 😊

evca_w
29. črc 2019

Bud v klidu, jsou to opravdu jen odhady.Ja mela od zacatku obrovske bricho, porad jsem poslouchala, ze cekam urcite dvojcata a podobne🙈V poradnach mi rikali, ze bude mit malej urcite aspon 4 kg.Devet dni jsem prenasela a syn se narodil s ukazkovou vahou 3500 g, 50 cm.

monib66
29. črc 2019

Syn měl 3,7kg a porod byl moc hezký 🙂 Malý byl na 4zatlačení venku. Pokud by se Ti podařilo sehnat knihu hypnoporod, jistě by jsi se naladila na příjemnou vlnu a strach vypustila. Moc přeji, ať je Tvé první setkání s miminkem tím nejkrásnějším zážitkem 💕

jessical
29. črc 2019

@snazilka2018 Jasně to chápu, že jsi někdy vystrašená.. ono když člověk neví, do čeho jde a slyší vyšší váhový odhad, musí to být stresující, sama to znám a taky jsem si říkala, panebože kolik to bude vážit, až se to narodí? 😁 Ale tak nějak jsem si nedovolila se tím přebytečně stresovat, věřila jsem, že všechno dobře dopadne a ne vždycky váha určuje porod jako takový.. Známá půl roku zpátky porodila holčičku co měla přes 4 kila v pohodě, sice to byl druhý porod, ale první, kdy rodila holčičku 2500g, byly komplikace, porod zdlouhavý.. Opravdu vždy může dojít ke komplikacím, ale proč si je privolavat? 😇 Držím palce, ale to dáš 💪 🍀

jane46
29. črc 2019

Me taky kazdy vyhrozoval velkym miminkem. Manzel mel 4,5 kg a jeho deda dokonce pres 5 kg. Na UTZ vzdycky vetsi o dva i tri tydny, vetsi hlavicka... Obe moje deti 3,95 kg a i hlavicku vetsi. Bara dokonce sla ven s rucickou u hlavy.
A porody? Nadherne. Oba do 4 hodin od prvni poradne kontrakce venku, mela jsem stesti. Ze salu jsem sla po svych rovnou do sprchy 😀 Ale je to hodne o hlave... Ja se tesila i na porod, az miminko poprve uvidim. Brala jsem to s nadhledem, nevadil mi klystyr, nedesila jsem se nastrihu (u obou jsem se mu nevyhnula), spolupracovala s PA. Plus jsem si "nastudovala" co a jak. Dychani, tlaceni s Aniballem, sla jsem se do porodnice podivat... Abych byla v klidu.

snazilka2018
autor
29. črc 2019

@monib66 mám ji od kamarádky a přiznám se že jsem ji otevřela až o víkendu 😊 ... moc děkuji 💗

snazilka2018
autor
29. črc 2019

@jessical děkuju moc 😊✌💪

snazilka2018
autor
29. črc 2019

@evca_w jeeeee taky by mi nevadilo kdyby se drobet sekli 😃 to s těma dvojčatama atd mam na talíři taky 🙃😄🙏 někdy je to až otravne každá máme bříško jaké máme a těžko to nějak ovlivnime nebo změníme... je pravda že mimi je vždy v pohybu a říkají mu nespolupracujici miminko tak si říkám že to taky může mít vliv na to jejich plus minus odhadovani na utz...

pavca1982
29. črc 2019

Rodila jsem 4x. První porod nebyl nic moc. Blbej personál a moje nezkušenost ve 23 letech za to mohla. Syn měl 3600g. To jsem řekla že už nikdy víc. No a pak jsem rodila ještě 3x.😀

pavca1982
29. črc 2019

Jo a jinak teď naposledy jsem rodila syna 4040g nožičkama napřed.
@snazilka2018

snazilka2018
autor
29. črc 2019

@jane46 teda tak to klobouk dolů no jak se říká síla myšlenky je mocná plus příprava... potom je asi jiné naladění a udělá to svoje 😊 aniball jsem měla také v plánu ale nakonec z toho sešlo a porodnici jsem na poslední chvíli přehodnotila kvůli velkému mnozstvi negat. ohlasů... takže budu muset věřit knize dýchání sobě miminku a personálu... plus teda zkouším malinik a lnene semínko 😊

azanka
29. črc 2019

Tři týdny před termínem mi odhadoval dítě na 3,3 kg. Týden před termínem na 3,2. Co doktor, to jiný odhad. Nervózní nejsem, něco vážit bude. První syn měl skoro 4 kila, narodil se rychle, problém byla spíš ruka u hlavy, než váha. Tak uvidíme, co teď. Porodit nejspíš budu muset tří, čtyř i pětikilový dítě.

lindikova
29. črc 2019

Syn měl taky vysoké odhady, v 38tt 3,7 kg. Rodila jsem ve 40. tydnu a měl 3,8 kg a větší hlavičku. Nastrih jsem měla maličký a samotné tlaceni už bylo v pohodě. Horsi ty kontrakce, ale já měla vyvolavany porod, pak je to jiné. A co nějaké babske rady, aby se miminko už rozhoupalo? Něco příjemného, třeba? ❤️

fly80
29. črc 2019

Tchyně dělala léta na porodním a říkala mi, že nejlíp se rodí větší mimča. Nemyslím tím petikilove obriky.

jane46
29. črc 2019

@snazilka2018 Taky jsem pila caj a jedla lnene seminko (je potreba ho nadrtit). Hele ja Aniballem cvicila jen u prvniho.. Pri druhem jsem ani hraz nemasirovala (nebyl cas, doma 1,5 prcek). I homeo jsem pri prvnim porodu zobala (nez jsem sla na sal). Stesti preje pripravenym, jsem si rikala. A pritom druhy porod jsem si uzila vic 😀
Hodne mi pomohlo i ze byl chlap se mnou (a podruhe uz mi ani neomdlel 😀). Jj, moje porody byla docela sranda 😀

kittyy17
29. črc 2019

@snazilka2018 lepší větší miminko než menší. Lépe se drží, nemáš tolik strach že mu ublížíš...
Věř doktorům, vědí co dělají.

rencinka87
29. črc 2019

Zaprve - nenech se desit zadnymi negativnimi pribehy - o strasnych a dlouhych porodech, komplikacich a podobne - jednim uchem dovnitr a druhym ven - a jak nam rikali na kurzu hypnoporodu - pozadej slusne vsechny ostatni, kdo se ti budou snazit vykladat svoje desivy storky z porodnice, at si je nechaji pro sebe.
Naopak si cti a poslouchej ty pozitivni pribehy, najdi si na youtube hypnoporodni videa z porodu, uvidis, ze te to uklidni.
Zadruhe - velikost bricha nijak nesouvisi s velikosti miminka, to same ani tvoje vaha, takze na kecy o dvojcatech se vykasli a velkyho briska se neboj.
Zatreti - odhad vahy podle ultrazvuku je vic nez orientacni - je to plus minus 0,5kg!!! Takze nakonec muze mit uplne standardni vahu.
Zactvrte - velikost miminka nijak nesouvisi s tim, jak se ti bude rodit. Jsou maminky, co v pohode porodi ctyrkilovy dite a bez nastrihu po hodine odchazi ze salu po svych a jsou maminky, ktere rodi dlouho, nevnimaji porod zpetne pozitivne, dojde k ruznym zasahum, a pritom porodi malinky miminko.
Zapate - porod je o tvoji hlave, jak si to nastavis, jak se naladis, a o tom, jestli veris svymu telu, ze proste porodit dokaze. Nic jinyho si nepripoustej. Tvoje telo je uzasny stroj, ktery dokaze pracovat a spolupracovat s miminkem zcela sam, miminko vi taky naprosto presne, jak se ma narodit, od tebe se jen chce, abys zustala pozitivni, verila telu i miminku a nechala je pracovat.
Na komplikace a podobne nemysli, s nejvetsi pravdepodobnosti k zadnym nedojde a jsi v porodnici, kde se o vas v pripade potreby postaraji.
A za posledni - citit strach je normalni - ceka te neco velkyho, co jsi nikdy nezazila, takze si ten strach dovol prozit, prijd na to, proc se objevuje a prijmi ho tak, jak prijde a pak ho nech odejit a soustred se na vsechno to pozitivni, co te ceka - budes mit miminko (uplne jedno jak velky) a bude to to nejkrasnejsi, co te v zivote muze potkat - vic vedet nepotrebujes 🙂
Drzim palce, at to jde hladce 🙂

snazilka2018
autor
29. črc 2019

@lindikova něco příjemného ❤ máme celé těhu tak ho tím asi nijak nepohaníme 😁 zkouším z babskych rad co se dá ale zatím si nechce nechat říct 😊

hanulkaha
29. črc 2019

Ja mela u prvniho syna odhad 3700g ve 40tt, narodil se 41+5 s vahou 3700g 😉
Druhy syn, vahovy odhad 3200g ve 40tt, porodní vaha 3800g, take ve 41+5tt 😁 porod trval cca 2,5 hodiny od nastupu kontrakci, syn byl venku na asi 5 zatlačení, bez nastrihu, jen drobna trhlinka 👍 prvni syn sice s nastrihem, ale vubec nebyl nutny, byl to takovy tej jejich rutinni vykon, protoze syn se narodil 15 minut od doby, co jsem zazvonila na por.saly 🙁
Ja bych se toho vubec nebala a pokud nejsi nejake hubenoucke chrastitko, bude to OK 😊 nejdulezitejsi je tlacit do tech "spravnych partii", opravdu jako by jsi chtela na velkou, NE do bricha 👍
jako komplikace mohou byt jak u porodu ditka s 2500g nebo 5kily, ale vubec na to nemysli a tes se, ze budes mit prcka za chvili u sebe 💙

snazilka2018
autor
29. črc 2019

@fly80 děkuji tak snad to bude i náš případ ☘já když slyšela velké mimi tak to hned nahnalo strašík...

snazilka2018
autor
29. črc 2019

@jane46 přítel jde taky se mnou tak jsem zvědavá 😁 snad ho nebudeme křísit 😁...

snazilka2018
autor
29. črc 2019

@rencinka87 moc děkuji za pěkný pozitivní komentář! Nejednou si ho pročtu ... pokusím se o správné nastavení psychiky ...

snazilka2018
autor
29. črc 2019

@hanulkaha děkuji za příběh a povzbuzení 😊👍 už se na prďolu moc těšíme ... je to velká odměna ❤

janule1940
29. črc 2019

Byla bych v klidu.My meli váhové odhad v den porodu 3900g,dcera měla 3050g.Takze tak😁

denda264
29. črc 2019

Odhad 36+1 3400 g..Rodila sem 40+4 a malá měla 3470..taky sem se hrozně bála,že bude mít u porodu přes 4 kila a díky tomu sem si druhou dobu porodní pěkně protáhla,protože sem se bála pořádně tlačit...Tyhle odhady jsou pěkné na houby,lepší fakt nevědět.U mě je vidět že se pěkně sekli,pochybuju že za měsíc by přibrala jen 70 g. Stačí když má delší nohy nebo větší obvod hlavičky a hned jim vyleze větší ten odhad.

holka_zelenooka
29. črc 2019

@snazilka2018 Ahojky, moje dcera byla stejně velká, když se rodila, a porod byl těžký- ale žádné komplikace, Jen postupoval pomalu. Byl opravdu hrozný, ale Vzpomínam na něj s největší láskou. Píšu ti to sem proto, že ti jsem určitě napíše spousta maminek, jak rodily větší děti a bez problémů, ale abys taky věděla, že pravděpodobnější je, že to bude náročný. Já, když jsem začla rodit, tak jsem hlavě měla případy všech, kdo ten porod daly v klidu a byly psychicky v klidu, a strašně jsem se tím na několik hodin zablokovala, protože jsem měla pocit, že je něco špatně, když se nedokážu hodit do pohody. Pak zpětně jsem zjistila, že opravdu ten porod náročný tím, že byla holčička velká. ProStě mám pocit, že někdy člověku pomůže, když ví, že to může být náročný, než když mu všichni dopředu říkají, jaká to bude brnkačka, a on má potom pocit, že dělá něco špatně, když je to třeba těžký. Víš, já jsem se taky porodu bala a teď bych sama sobě řekla, že opravdu není se čeho bát. Všechno dělá tělo, všechno se děje, stane se to přesně tak, jak se to stát má A navíc, ten porod bude přesně takový, jaký ho potřebuješ. Já jsem třeba potřebovala dlouhý a těžký, hrozně mě to transformovalo a změnilo mi to psychiku, protože teď už se bojím věcí daleko míň, než předtím, protože jsem ho prostě zvládla. A ty ho budeš mít takový, jaký ho potřebuje tvoje duše, a uvidíš, že za něj vždycky potom budeš děkovat, chápu, že dokud neporodíš, jsou pro tebe tohle jenom slova. Taky jsem udělala při porodu tu chybu, že ačkoli normálně se snažím být ve spojení s dobrými silami, Ani jednou za tu dobu, mě nenapadlo, v duchu poprosit o pomoc, pomodlit se, poprosit třeba o psychickou sílu.Teď, když mám skoro roční holčičku, zjišťuju, jak takové požádání o pomoc funguje i v těch největších prkotinách, proto ti třeba radím, pokud máš tyhle strachy, prostě si každý večer popros, aby jsi neměla, uvidíš, co se se změní

gruyerre
29. črc 2019

@snazilka2018 kvůli velikosti miminka se nestresuj. Stejně je nejdůležitější, jak má velkou hlavu. To ostatní už pak vyklouzne skoro samo, a je úplně jedno, jestli má tlustý nebo hubený tělíčko 🙂. A ani velká hlava by nebyla problém, pokud nemáš úzkou pánev.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru