Jaký sportovní kočárek i do terénu a s dlouhou stříškou místo Valco Snap Trend Sport?

Zodpovězené
17. dub 2019

Dobry den,

chtela bych Vas moc poprosit o pomoc pri vyberu kocarku. Uz jsem po velkych peripetiich a procitani vybrala Valco Trend Tailormade Sport, ale je ted pry velke mnozstvi reklamaci a v prodeji je nejaka vadna serie, tak asi vyberu jiny, i kdyz nerada. Dalsi v rade jsem mela Britax B-Motion 4 a Joie Literax. Ted jsem koukala i na Petite&Mars, ale proste nevim. Nebo "obycejne" Valco Snap Sport. Rozhodujici je pro me, aby zvladl teren, nemel kolebkove sezeni, ale tradicni, a mel dlouhou strisku. Klidne i jiny typ, pokud Vas neco napadne, budu moc rada.

Dekuji 🙂

Ahoj!

Já osobně jsem u Valco Baby Snap Trend Sport Tailormade

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

nezaregistrovala velký nárůst reklamaci. Asi dost záleží i od várky a kam se dostala... Je to přece jen fakt lehký kočárek, od čehož se odvíjí i robustnost a tloušťka konstrukce/tyček/spojů, takže stát se to samozřejmě může - a proto také Valco nedoporučuji jako kočárek do terénu. Přece jen, potřebuješ tam trošku robustnější provedení. Pokud se ho obáváš, samozřejmě nekupuj něco, co máš pocit, že pak budeš litovat. Ze srovnatelných modelů bych do tebou zmiňovaného terénu já osobně vyloučila i Joie Litetrax 4.

Joie Litetrax 4

v základní verzi je to příliš městský, ‘hrkálkový’ kočárek. Dobrý, ale nevhodný na přičasté nerovnosti a náročnější trasy. Když už tuto značku, tak kvůli typu spíše Litetrax Air 4 Air,

Joie Litetrax 4 Air

Joie Mytrax,

Joie Mytrax

případně nejtěžší z nich, ale do terénu nejvhodnější Mytrax Flex Signature.

Joie Mytrax Flex

Ten je kromě při kolech odpružený i v sedadlové části, takže pro děťátko je i jízda po nerovnostech podstatně příjemnější.

Petite & Mars Street

Petite&Mars Street

není špatnou volbou, ale zase bude třeba jej zakoupit s nafukovacími koly, což mu přidá na váze. Je to dobrý kočárek, ale Mytrax Flex mi přijde v této kategorii lepší, i kvůli lepší a větší stříšce.

Britax B-Motion 4 je do terénu určitě dobrou volbou, i když kvůli funkcím a stříšce bych já osobně jednoznačně preferovala Britax B-Motion 4 Plus.

Britax B-Motion 4

Britax B-Motion 4 Plus

Do terénu bych dokonce spíše zvážila Britax B-Motion 3 Plus tříkolovou verzi, která je tam lépe ovladatelná. Doporučuji při tomto modelu ale vyzkoušet, zda ti sedí těžiště (i s naloženým dítětem), a také šikmější sezení - sklon zádové opěrky v sedu.

Britax B-Motion 3 Plus

Za mě by byl výbornou volbou i Baby Jogger City Mini GT, a i když s nepneumatickými koly, ale Nuna Tavo je docela bytelný kočárek.

Baby Jogger City Mini GT

Nuna Tavo


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.