Úzká pánev a větší miminko, jak takový porod dopadne?

novynka
3. říj 2015

Ahoj holky, jsem podruhé těhotná, první porod skončil akutní sekcí pro nepostupující porod a mimi mělo 3900 g. Teď u druhého jsem změnila lékaře a ten mi naznačuje, vzhledem k tomu, že mám užší pánev (prý na hranici), že by přirozený porod doporučoval pouze u dítěte do 3,5 kg. Jaké jsou vaše zkušenosti v tomto případě? Děkuju za reakce 🙂

shine2015
3. říj 2015

Já bych neriskovala a šla na sekci.....

leniczka23
4. říj 2015

@novynka Měla jsem pánev taky na hraně a porodila jako prvorodička 4000g a 54cm.. na dvě zatlačení byl venku..Cvičila jsem s Epinem..Zkusila bych se poradit ještě s jednim gynekologem..

martinkka
4. říj 2015

Asi bych se o tom radši poradila ještě s jedním lékařem - ideálně až začneš chodit na kontroly do porodnice a pokud by dospěl k názoru, že máš úzkou pánev a očekává se větší mimi, šla bych na sekci. Je rozhodně lepší jít na plánovanou sekci než na akutní

gepe
4. říj 2015

@novynka ahoj, jsi po sekci, uzka panev. Osobne ja, volila bych planovanou sekci ve spinalu. Jistota predejiti komplikaci typu uviznuti v rodidlech, ruptura delohy, aj. Samozrejme by komplikace nemusely byt, ale to clovek dopredu nevi. At tak nebo tak, nebudes o nic min mamou nez kdyby jsi porodila vaginou 🙂

radapokec
4. říj 2015

Za mě taky císař, já mám dva. A osobně bych v tvém případě v bec neuvažoval a nad normálním porodem. Jsem cita

melis7
4. říj 2015

@novynka Pockala bych,jak bude mimco velke.Kdyz by bylo mensi asi bych to zkusila spont.Ale pri velkem ditku bych asi na cisare sla.

martinahost
4. říj 2015

Mám za sebou dve sekce, první sekce byla taky uzka pánev a velké miminko, po druhé jsem strašne chtela rodit prirozene....., Ale když k tomu došlo, sice miminko nebylo tak velké, ale bylo to na hranici, malá byla hodně vysoko a ještě k tomu mi kontrakce nezesilovali a neskracovali, ale naopak, slábli a prodlužovali.... Řekli mi že to mužeme zkusti, ale muže to byt na hodne dlouho, že by me zbytečně nechali vysílit a nakonec by mi museli udělat akutního císare... Tak jsem nakonec souhlasila s císarem ve spinálu......

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru