Brát v těhotenství multivitamíny nebo ne?

podkolka
16. říj 2015

Hezky den, chtěla jsem se zeptat jake mate zkusenosti s uzivanim multaku v tehotenstvi? Nekdo rika ze je pak zbytecne velke mimi a ze to neni presne tak vyvazene jak telo a mimi potrebuje. Zhubla jsem cca 11kg od zacatku tehu ted jsem v 21tt a mam 3kg zpatky jen sem slaba jidlu taky moc nedam jim kazde dve hodiny ale zadne chute nic. Proste snim co si nachystam a bohuzel to neni zrovna vyvazena strava. Nemuzu se donutit jist vice zeleniny nebo ovoce, protoze vlastne nemam na nic chut vubec. Tak jsem se chtela poradit zda to ma nekdo podobne? Brala jsem ogestan mesic na miminko. A ted uvazuji nad necim dalsim protoze mi neni zrovna nejlepe. Dekuji holky za rady a tipy🙂

pety91
16. říj 2015

Já bych to brala v tvém případě, přece jen zhubnutí je velké. A nevolnosti máš stále.

bajana
16. říj 2015

Pestrú vyváženú stravu nenahradia žiadne multaky. Skús sa poradiť s lekárom, možno by bolo vhodnejšie niečo na chuť do jedla.
Zároveň si myslím, že veľké deti po vitamínoch sú mýtus. Ja som brala len listovku v 1.trimestri a malá mala 3800g.

sara84
16. říj 2015

Brala bych! Treba ne denne ty drahe s dha, klidne na stridacku s temi slabsima, tak jsem to delala u prvniho a syn mel 3100 🙂 i druheho jsem ty s dha nesnesla, sly vzdy ven, tak jen od Hipp multivitaminkovou stavu a ok, druhy 3200 a to o 3 tydny drive !

jasminecek
16. říj 2015

Nebrala bych. Umělé vitamíny nejsou nic extra pro tebe ani pro malé. Nemůžou nahradit pestrou stravu.

zuzapra
16. říj 2015

Ahoj, ja brala celé obě těhu kys.listovou + Folgravid. První chlapeček-3310 g, za dva roky holčička 3750 g (přenášela jsem 10 dnů). Myslím,že to zas tak veliký vliv na hmotnost nemá. Důležité je zdravé mimi. Jo, já na zeleninu bohužel taky moc nejsem.

cilkat
22. říj 2015

Já třeba v druhém trimestru mulťák brala z vyloženě opačného důvodu - pomáhal mi eliminovat chuť úplně na všechno, co vidím, a jíst aspoň trochu normálně. taky jsem ho hodně používala na gymnastickém soustředění s dětma, které bylo přecejen záhul, i když jsem necvičila. V prvním jsem ho naopak vynechávala s tím, že mi zhoršuje nevolnosti... Mládě je stále ještě na cestě, takže výsledek váhy vám neřeknu, ale stejně bude zkreslený těch.cukrovkou...

kecafon
17. črc 2017

Já brala Ogestan na doporučení doktorky už při plánování mimíse,když se povedlo,tak dál v těhu a ještě celou dobu v těhotenství.Rozhodně mimi nebylo obřík,takže podle mě je mýtus,že se povitamínech rodí velké děti a nebo je Ogestan výjimka.Obsah složení je jen to nejdůležitější,takže možná tím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru