Kolik může nosit těhotná kg?

alterna
20. led 2008

mám dotaz kolik může nosit těhule kilogramů? díky 😒

cecil
20. led 2008

Myslím, že do pěti. Ale zdravá těhule.

zuzik03
20. led 2008

já taky slyšela, že 5 kg. ale přiznám se, že jsem si to několikrát neuvědomila a přešvihla to, doufám, že bez následků...

sisstin
20. led 2008

já tahala i 12-14..a žijeme oba dva 😕

s.arik
20. led 2008

no z pohledu pracovního práva netuším, ale z pohledu zdraví těhule jde spíše o techniku - pokud nenapínáte břicho, klidně tahejte i těžké břemena, já dělala až do porodu týdně normálně velké nákupy s krosnou, i patnáct kilo, z nošení batohu myslím dělohu nenamíchneš 😉
ale tahat něco v rukách před tělem, to by si člověk uhnal kýlu 😖

s.arik
20. led 2008

jo a zákoník práce je celý na netu, pokud ti jde o zákon...
http://business.center.cz/business/pravo/zakony...

sisstin
20. led 2008

s.arik: u nás v práci na nějakej zákoník dlabali...tahala jsem balíky novin a časopisů z PNS kontejneru..a pak zas z košíku na pult..atd., ale já měla zdravý těhu..mně to nic neudělalo 😕

megy
20. led 2008

tak jelikož jsem podstoupila školení BOZP, tak jsem musela poslouchat ty různé kravinky, ale tohle mě zaujalo, tudíž, těhotné ženy by měly zvedat maximálně 7,5 kg. Netěhotné 15, do 16-18-ti let muži 20 a starší 30kg. Takže já jsem taky pasééééé, jelikož při snaze otěhotnět v nemocnici jako zdr. sestra to nepřipadá v úvahu ani podle těch debilních řádků, jelikož nezvednu za 8h směnu 6,5 tuny - a tudíž bych neměla ani šanci na vyrovnání při zjištěné nemoci z povolání - jako bolesti zad a podobně. Joooooooooooo zlaté předpisy 😠 😠

minea
21. led 2008

Já jsem od šestého měsíce už nemohla nosit ani notebook, prostě byl na mě moc těžký, abych se s ním vláčela emhádéčkem. Myslím, že to každá těhule tak nějak pozná, kde je ta mez...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru