Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

petule.h
21. kvě 2008

Ahoj, tak tohle fórum založil někdo proto, že kouřil a chtěl si o tom problému promluvit s někým, kdo to dělá taky, takže tady ať nekáže nikdo o morálce, my to dobře víme, že to není dobré, takže nepotřebujeme poslouchat nějaké řeči proti nám.Je to holt naše věc a naše děti a pokud nebudou zdravé, tak můžeme poděkovat jen sami sobě..jaké jsme byli kravky..že jsme to nedokázali, ale to je už fórum pro nás, aby jsme si tady vylily své pocity viny a problémy s kouřením.
DELA: jojo při tom administrativním pohovoru se tě ptají, musí to vědět, protože pak některá miminka prý pláčou, že jim chybí asi v tom mléce, nebo v těle nikotin, asi něco slabšího jak droga...nevím.Já průměrně vykouřím tak 3 cigarety denně, někdy míň někdy víc, ale max do 5, takže průměr. Bylo to tak i u prvního a nahlásila jsem to, ale říkali mi, že to není zase tak hrozné a ani to nebudou psát.Mě cigarety taky chutnají víc teď a v prvním těhu to bylo horší, to jsem chodila kouřit večer do garáže a voněl mi strašně benzín 😉 .To víš, v zimě ti chutná kouřit víc...znáš to.Jinak já si stanovila prostě limit, max 5 a to dodržuji striktně..někdy ani to né..ale já mám už 2leté dítě, takže taky nemám tolik času..a stydím se kouřit na veřejnosti s břichem, takže to mi taky pomáhá a doma nekouřím, tak mi to většinou vyjde když spí po oběd+ě a pak večer, to je nejhorší...Jinak než jsem jela do porodnice jsem si tady dala cígo a pak už jsem na něj vážně 10 dní ani nepomyslela, opravdu...já tam byla dlouho krz vyvolávání a císaře...no a pak jsem dorazila domů a samo chuť nebyla, ale chtěla jsem to zkusit tak ve 2 měsíci malého a nechutnalo mi to, ale stejně jsem začala...no určitě se najdou maminy, které si s tím hlavu nedělají a kouřit v porodnici chodili, ale to já bych opravdu nemohla.
radu ti nedám, chápu to, ale já si prostě dala limit, zkus to...kouřit asi nepřestaneš to je jasné..pokud jo, tak tě obdivuji.A kdy to čekáš?

petule.h
21. kvě 2008

jinak jsem měla dítě 52cm a 3800kg, takže někdy je to tak, jindy jinak...

petruci6
21. kvě 2008

ahojte,ja som pred tehu fajcila asi 10-15 denne,ale odkedy som uvidela na UZV bit to male srdiecko uz ma to ani nenapadne zapalit si,mozno aj preto,ze na toto dieta sme cakali vyse 2 rokov,tak som zodpovednejsia,ale co je lepsie,ze mi nechybaju cigy,dokonca mi je z nich zle,takze o to lahsie sa mi prestavalo,ale neodsudzujem ziadnu z vas,kt fajci,viem,ze je to strasna droga,legalna a hlavne je na kazdom kroku,tak preco si ju nedat?
len to obmedzte na minimum ako petule 😉

marcelapetrikova
21. kvě 2008

no já u malého kouřila ale dost málo 5 cigaret někdy ani to ne a kolem 2 mněsíce mi z toho bylo zle ale před porodem to na mě zase přišlo asi nervy no a ted se furt nutím přestat s tím ale čím víc se snažím tak tím větší mám chut ale už jsem to omezila z 20 na 7 a ted je můj cíl 3 sice pořád něco jím ale radši budu tlustá že jo. jo a jen tak moje kámoška má kluka 9 let a on je pořád nemocný atb má snad i 3x do roka a to je nekuřačka takže s tím zdravím je to asi trošku jinak netvrdím že kouření na dítě vliv nemá to ne ale i nekuřačkám se rodí nemocné děti

dela
21. kvě 2008

Petule,já mám termín 19 června,takže už brzy.No mám výčitky,bojím se,aby mimču něco nebylo a oni mi neřekli že to má z toho kouření.Pokusím se ted,aspon ten poslední měsíc omezit ještě na těch pět,jako ty,ale nevím jestli mě to půjde.Jsem zase nervozní z porodu a ta cigareta mě uklidnuje.No pokusím se.I když si myslím,že ted už je to jedno,jestli pět nebo deset.Ale v tý porodnici to říct nemůžu,už k vůli manželovi,ten o tom neví a ten by mě zabil,kdyby věděl že kouřím.No jsou to prostě muka a samotný mě to štve.

dara9402
21. kvě 2008

dela a mozem sa ta spytat ake cigi fajcis?

dela
21. kvě 2008

Dara,modré petry slimky,proč?

lukin
21. kvě 2008

dela: Škoda, že o tom neví manžel, možná by ti to zakázal a tudíž bys nekouřila 🙂

petule.h
21. kvě 2008

já modré LM, manžel u prvního těhu mi povolil 2 denně, že o tom věděl a já si je tady vyklepaná šetřila na večer, pač jsem na to pořád myslela a taky tajně kouřila přes den..teď mi nic nezakazuje a jsem v pohodě a vykouřím si vklidu max těch 5, te´d jsem byla nemocná, tak i jednu denně, nebo nic...Jinak neboj se, já mám taky strach, aby vše bylo ok, že mu ubližuju, já si dám občas střik...pivo...všechno jako u prvního těhu, ale te´d se bojím víc,nevím proč..taky si oddychnu až se narodí a bude malej ok.Jinak moje švagrová má taky 2 děti, je to nekuřačka, nepila...děti jsou astmatici, alergici..stále nemocní, tomík zdravej..zatím...ono je to právě někdy tak a jindy jinak.zase na druhou stranu já nesouhlasím s razantním rozhodnutím, te´d nic, jsem těhotná.Jdeš po ulici, dýcháš výpary...najednou nedáš tělu to co mělo, tak to je taky rána do těla...nic to nemá cenu řešit.Prostě holky, bát se budeme dokud se to nenarodí a neřeknou mi, má vše co má mít , tam kde to má být a je zdravej...pak si oddychneš
Holt nemáme vůli..Tak se držte 😉

kili
21. kvě 2008

ja som nedávno v nemocnici spoznala maminu, ktorá každú chvíľu bola v nemocnici, kôli tomu, že jej malý má zvýšený amoniak (presne neviem, ako sa tá choroba volá), je sledovaný a keď sa mu zvýši, tak idú do nemocnice. Vychádzalo jej to, že 2t doma a 2t v nemocnici a prvé mesiace po pôrode bola s ním v nemocnici niekoľko mesiacov, už si nepamätám koľko. Bola to služne vyzerajúca baba, tak ma nič nenapadlo, ale potom som ju videla fajčiť a keďže s mojim synom bolo na izbe aj jedno cigánske dievčatko asi 2r, ktoré malo to isté (bolo tam asi 3t, potom môj syn išiel domov a ona tam ešte bola, tak neviem koľko celkom) a myslím, že u cigánkach býva bežné, že fajčia v tehotenstve a aj tá choroba vyzerá tak, že to mohlo byť kôli tomu, ale napýtala som sa. Možno by ste si to mali zistiť a myslím, že toto od fajčenia fakt odradí.

bianca
21. kvě 2008

moja mama nikdy nefajcila,ani nepila.Zili sme na dedine na vych.slovensko kde nebol ziaden smog a ja aj brat mame astmu a alergie,takze co dodat

kili cigareta nema s amoniakom nic spolocne.

dela
21. kvě 2008

Lukin.
,manžel o tom věděl a taky mi to zakázal.No ale já stejně nepřestala a kouřím tajně.Prostě mi to nejde přestat.

dela
21. kvě 2008

Petule,ale víš co nechápu?Když se v porodnici ptají na to kolik kouříš,tak se na to ptají k vůli kojení?že to pak bude dítěti v mléce chybět?A to jako když jim ženská řekne že kouři,tak ji pak dovolí kouřit při kojení v porodnici,aby to dítěti nechybělo? 😀 Nebo co to má za význam že se ptají? 🙂

lukin
21. kvě 2008

dela: Možná to bude kvůli tomu, ale možná i kvůli statistice, kolik postižených dětí se narodí kuřáčkám.

petule.h
21. kvě 2008

nevím proč se ptají, ptají se i na alkohol a drogy jsou matky co kouří 20cigaret a v tom mléce je to opravdu asi znát.Aby taky věděli kdyby to miminko pořád plakalo co mu je..atd. Někdo bere drogy, někdo pije, není každej úplně zodpovědnej, jsou lidi alkoholici a určitě se stane , že má mimi - nějaké absťák taky..tak aby asi věděli co s ním pak..hele určitě to nebude jen kvůli statistice, ale bude to spojené i s tím dítětem až se narodí...
Jinak si nemyslím, že by se rodilo tolik postižených dětí kuřačkám..to by se rodii i postižené děti lidem co dělají v centrech a jezdí MHD...tam se kouří a jsou tam výfukové plyny
nebo jestli taková statistika existuje?? tak má lukin třeba pravdu, ale myslím si, že je hodně matek co kouří, nebo někdo z rodiny kouří doma..a nikdo to jen tak nepřizná.. A přizná to roce..takových já znám...

petule.h
21. kvě 2008

Dela : a kde rodíš? nemáš tam o sobě údaje tak nevím...

dela
21. kvě 2008

No jsem s Pardubic a chtěla bych rodit v Hradci.A kde ty?Nevíš jaký to v Hradci je?

kokina
autor
21. kvě 2008

Ahoj Dela a všechny neštastný z toho, že kouříte v těhotenství. když jsem tuto diskuzy zakládala, byla jsem fakt neštastná, z toho, že kouřím a jsem těhotná.
Dnes mám krásnou a zdravou holčičku.

lula5
21. kvě 2008

Baby, ja som od 17 fajcila tak krabicku denne, niekedy viac, niekedy menej. O prestati som nikdy neuvazovala. Prisiel zapal pluc a prestala som, najskor preto, ze som ani dychat nevedela a potom mi bolo luto zacat. Vydrzalo mi to 4 mesiace, pritom som sa pohybovala medzi fajciarmi... prisiel uprsany vecer a zapalila som si. Nefajcila som uz ale ako pred tym, len sem tam niekdy dve denne, niekedy ziadnu a niekedy desat. Nato som zistila, ze som tehotna, presne si pamatam ako som vecer pred zistenim fajcila. Po pozitivnom teste som si nezapalila, partner je fajciar - zacal chodit na balkon, a tym, ze som nepila alkohol ma to vobec nelakalo. Takze nejdem tu mudrovat, lebo ma to nestalo ziadnu namahu a myslim, ze ta pauza kvoli zapalu pluc tomu pomohla. Proste som nemala ani chut.
Tehotenstvo bolo v pohode, ale odkedy som porodila som ratala dni do malej pol roka, aby som prestala kojit a mohla opat fajcit...

Nechcem to nikomu ulahcovat, ale mam vela kamaratiek, ktore to v tehu nezvladli a fajcili a deticky su zdrave. Maju od dvoch tyzdnov az po 13 rokov.

kokina
autor
21. kvě 2008

Moje malá měla 49cm a 3,20kg. Apgar skore 10/10/10. Určitě není správné v těhu kouřit, ale myslím si, že ten stres, z toho že kouříš, nebo , že máš na cigaretu chut a nedáš si jí, je pro mimi horší. Jinak v porodnici jsem přestala. S kojením jsem neměla problémy, malá sála jako divá. A dnes nevypadá, že by jí něco scházelo.

dela
21. kvě 2008

Ahoj Kokino,gratulu ti k holčičce.Já už se taky těším,až budu mít všechno za sebou.A nejštastnější budu,až budu vědět že je mimčo v pořádku!Kokino,kolik cigaret jsi tak denně vykouřila?Já těch deset.Ale výčitky mám šílený.Bojím se.

kokina
autor
21. kvě 2008

Taky jsem kouřila kolem 10ks. Bála jsem se moc!!!!!Nadávala jsem si pokaždý, když jsem si zapalovala, ale ta chut na cigaretu byla silnější. 🙄 Jsem moc ráda, že malá je v pořádku.

kokina
autor
21. kvě 2008

Delo, netrap se, určitě tvoje miminko bude v pořádku. 😉

dela
21. kvě 2008

Kokino a ptali se tě v porodnici při příjmu taky jestli kouříš a kolik?Z toho mám trauma,protože to nechci přiznávat.Manžel tam bude semnou a hned po porodu by mě asi zabil.

kokina
autor
21. kvě 2008

Jo ptali se , ale přiznala jsem něco kolem 3-7.Vůbec to tam nikdo neřešil. Jen se jim protočily panenky, když jsem uvedla, že před těhu 20-30 cigaret.

kokina
autor
21. kvě 2008

A navíc si myslím, že pokud bych to neuvedla, tak by to ani nepoznaly. Je to vydět na UT, ale to by jsi si musela před ním zapálit. Mám sousedku, ta kouřila jak tovární komín. Porodila dvě zdraví děti. Dnes jim je 6 let a 4 roky. jsou zdraví.A nejsou nijak zvlášt nemocný. Ta to myslím v porodnici zapřela úplně.

sisa.b
21. kvě 2008

holky, poviem vam, ze ja sice nejake 2 mesiace nefajcim, ale stale ma to taha... hlavne ked vidim priatela. a nejak stale neviem, co s casom, ktory som mala na to vyhradeny. jednoducho to bol taky relax. viem, ze uz nezacnem, ale nie je to lahke ani teraz. tak drzim palce

dela
21. kvě 2008

ježiš,tak to je fakt hrozný,když to je takhle vidět na ultrazvuku.Chudák mimčo.No ted už nic nespravím.Kouřím celé těhu,tak ted když přestanu,tak už je to stejně asi jedno.

sisa.b
21. kvě 2008

dela, hlavne musis verit. psychicka pohoda je moc dolezita. ja mam tiez zdravu slecnu pri ktorej som prefajcila cele tehotenstvo. mozno sa ti to pri dalsom uz podari.
prajem zdrave babatko 🙂

petule.h
22. kvě 2008

dela: te´d už máš měsíc před porodem, tak s tím nic neuděláš, já zase 2 měsíce, hele je to těžké, ale netrap se, určitě to dopadne dobře.Přiznej pro svůj pocit méně.Hele manžel s tebou nebudu určitě na sepsání administrativy..to je otázka 10 min, nemusí to vědět..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru