Opar v těhotenství - jak léčit?

besita
4. zář 2013

Ahojky holky,
udělal se mi opar teď ve 14.týdnu (trpěla jsem na ně i dříve), ale nevím, co na to v těhu. Dle příbalových informací se nesmí Vektavir, Herpesin - jen po dohodě s lékařem a u těch konopných mastí tam nic o těhotenství pro jistotu nepíšou. Máte prosím nějakou zkušenost nebo to mám nechat "přejít" samo? Díky moc za rady 😉

hofka1
4. zář 2013

tee tree oil? Líh?

holanci
4. zář 2013

tee tree olejíček

lindafr
4. zář 2013

Já měla opar v prvním a třetím těhotenství, jinak na ně taky docela dost trpím. U prvního jsem mazala právě tea tree olejíkem, u třetího ničím. Doba hojení stejná, do 10ti dnů. Akorát mně se z toho oleje natahovalo teda 😀 Za mě říkám ničím 😉

dadalu
4. zář 2013

Já mívám stejný problém, většinou to řeším obyčejným Stopanginem na kloktání. Sotva začnu cítit, že se klube, začnu ho tím potírat. Vysuší se a vůbec se nerozjede ve velké míře, mnohdy si ani okolí nevšimne, že ho mám. Doktorka mi řekla, že takhle lokálně je to OK.

vendulka
4. zář 2013

@besita mně se udělal v těhotenství pásový opar na zádech a zašla jsem si s tím k dr., ta mě poslala na infekční do nemocnice a tam mi dali ten Herpesin, nevím v kolikátém tt jsem byla ,ale tuším něco +- 30tt

milada2
4. zář 2013

Me nejlip pomaha francovka. Vysusi a vypali 😉

besita
autor
4. zář 2013

díky za rady holky, mně stále ještě trápí nevolnosti (ačkoliv nezvracím), tak se lihu nebo francovek docela bojím, abych se ne...... 🙂 zkusím ten olejíček, co holt můžeme dělat, než vydržet 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru