• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Solárium a opalování v těhotenství, jaký je váš názor?

26. května 2014 
Ahoj, chtěla jsem se zeptat na vaše názory a zkušenosti na slunění a chození do solárka v těhotenství? Máte nějakou odborně potvrzenou informaci na toto téma? Hrozně ráda chodím do solárka a opaluju se - zatím jsem však bílá jak ředitel vápenky, protože si v tomhle nejsem moc jistá.
21. kvě 2014 ve 12:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bielamacka Ahoj, v těhotenství bych si solárium odpustila. Na sluníčko jsem ale chodila normálně, u vody jsem měla bříško zakryté :wink: .
21. kvě 2014 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ja sem do solarka nesla ale na slunko jo sestrenka sla i do solarka a zakryla si bricho
21. kvě 2014 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a je prokázán nějaký špatný vliv slunce na plod? Vždyť rostliny například slunce k růstu potřebují :slight_smile: Schválně přeháním, ale jen mě zajímá, jestli to nejsou zbytečné obavy..... četla jsem, že v prvním trimestru je plod citlivý na teplo, tak to jsem si vše radši odpustila, ale teď, když bude hezky, se mi před sluníčkem schovávat nechce......
21. kvě 2014 ve 13:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Normálnímu pobytu na slunku bych se nevyhýbala, ale záměřně se smažit a riskovat rakovinu za pěknou barvu nestojí :wink:
21. kvě 2014 ve 13:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Slnko samozrejme neskodi, hoci tiez si neviem predstavit, cim je niekolkohodinove opalovanie telu a mimcu prospesne...ale zato som na viacerych miestach citala, ze pigmentacia v tehotenstve funguje inak a aj tu na fore niekolko mamiciek potvrdilo, ze miesto opalenia sa im vytvorili nepekne pigmentove skvrny, na tvari a na dekolte...o solarku hlavne v 1.trimestri podla mna netreba pochybovat-v ziadnom pripade...
21. kvě 2014 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@bielamacka Řekla bych, že u jakýhokoliv slunění je pro plod nejhorší to teplo, já rodila v červenci, slunku sem se nevyhýbala, ale břicho sem měla oblečený, abych mládě neuvařila. Do solárka bych se píctt nešla, tam je horko i mně samotné :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Všeho s mírou :wink:
21. kvě 2014 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak na tot už jsem se taky doktora ptala. Nejsem teda moc opalovací typ, ale zajímalo mě to. Dostalo se mi odpovědi, že záměrné opalování v těhotenství neni zrovna dobrá volba, protože se zvyšuje tělesná teplota, takže i teplota plodu, a mimčo se pak přehřívá. A že dlouhodobější vystavování bříška vysokým teplotám může mít za následek až poškození mozku. Myslím, že tohle už je extrém, ale proč něco riskovat. ;)
21. kvě 2014 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
O riziku pro plod nevim, do solarka nechodim, tak me to ani nezajimalo, ale ze slunicka se ti v tehu muzou udelat pigmentove skvrny, kterych se uz nezbavis a na obliceji je to hodne videt.
21. kvě 2014 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
souhlas se @sheeni123 :wink:
potvrzenou informaci mám tu, že pigmentové skvrny jsou pěkně hnusný a při prvním těhotenství není jasný, kde přesně a jak velký se udělají :rolling_eyes:
21. kvě 2014 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bielamacka nedoporučuji...jedna věc je, že v těhotenství se dělají skrvny a druhá, že ani na normálním sluníčku by jsi nemela vystavovat bříško...měla by sis ho krýt a to nemluvím o tom, že solárko je záření....

já jsem kdysi chodila na solárko často....líbilo se mi být opálená a i se vyhřívat....ale ted kdybych mohla vrátit čas, tak to změním...

riziko nádoru kůže je opravdu veliké...já viděla člověka s melanomem, od diagnostiky až ke smrti...a boláky, jaké se mu udělaly....a to měl špičkovou péči, až nadstandartní...měl nejlepší terapii včetně chirurgické...vždy když se mu udělala boule, vyřízly jsme to...i uzliny....

holky, ani v těhotenství, ani když těhotné nejste, vyprdnete se na solárko. Nehlede na to, že kůže, když přestanete chodit zešediví, je citlivá...a vůbec častěji i víc májí lidé vrásky...
21. kvě 2014 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@bielamacka já myslím,že brzo tyhle věci přestaneš řešit a nějaký solárko ti bude ukradený :grinning:
21. kvě 2014 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ja bych asi to solarko vynechala, ale proc ne slunicko? Ale urcite s mirou, protoze se ti muzou udelat pigmentovy skvrny, jak tady holky psaly a moc velky vedro pro to mimi taky neni moc dobre. Nic se nema prehanet :slight_smile: :wink:
22. kvě 2014 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Taky souhasím se všemi, solárko určitě ne, sluníčku zcela se vyhýbat taky není třeba, ale zas to s opalovánm nepřehánět, nebýt na slunku v poledne a mazat se krémem. A bříško jako takové chránit. Já jsem taky jako vápenka a tak i letos asi zůstanu, já se opálím jedině, když fakt ležím pořád na sluníčku, i přes to poledne, a to letos fakt nebudu. A vůbec mi to nebude vadit, zdraví mimča i moje je přednější :slight_smile: A navíc, mám pocit, že móda hodně opálených těl do čokoládova z 90.let už je pryč, IN je zdravé lehké opálení. Podle mě osobně není nic horšího, když na začátku jara potkám žensku, která je nepřirozeně vysolárkovaná jak čokoláda a zářína všechny strany... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. kvě 2014 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Do solárka jsem nechodila. Ale v těhu jsem si sem tam odhalila bříško a opálila si ho. Ale z mojí zkušenosti vím, že miminko se začne přebytečnému teplu bránit. U mě se mleli moc, tak jsem se zase zahalila a valila do stínu..
a do solárka bych v těhu sama nešla.. prostě ten pocit.. bléé, ale hovořím o svém pocitu
22. kvě 2014 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no, děkuji za rady a názory.... na solárko se samozřejmě vykašlu, už vidím, jak by mi tam s tím mým tlakem bylo blbě..... na sluníčko nezanevřu, ale pořídím si na letošek asi tankini, no :slight_smile: abych toho chudáka neuvařila za živa :slight_smile:
26. kvě 2014 v 10:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek