Solárium a opalování v těhotenství, jaký je váš názor?

bielamacka
21. kvě 2014

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na vaše názory a zkušenosti na slunění a chození do solárka v těhotenství? Máte nějakou odborně potvrzenou informaci na toto téma? Hrozně ráda chodím do solárka a opaluju se - zatím jsem však bílá jak ředitel vápenky, protože si v tomhle nejsem moc jistá.

ined77
21. kvě 2014

@bielamacka Ahoj, v těhotenství bych si solárium odpustila. Na sluníčko jsem ale chodila normálně, u vody jsem měla bříško zakryté 😉 .

luciebx
21. kvě 2014

Ja sem do solarka nesla ale na slunko jo sestrenka sla i do solarka a zakryla si bricho

bielamacka
autor
21. kvě 2014

a je prokázán nějaký špatný vliv slunce na plod? Vždyť rostliny například slunce k růstu potřebují 🙂 Schválně přeháním, ale jen mě zajímá, jestli to nejsou zbytečné obavy..... četla jsem, že v prvním trimestru je plod citlivý na teplo, tak to jsem si vše radši odpustila, ale teď, když bude hezky, se mi před sluníčkem schovávat nechce......

frantiska85
21. kvě 2014

Normálnímu pobytu na slunku bych se nevyhýbala, ale záměřně se smažit a riskovat rakovinu za pěknou barvu nestojí 😉

bajana
21. kvě 2014

Slnko samozrejme neskodi, hoci tiez si neviem predstavit, cim je niekolkohodinove opalovanie telu a mimcu prospesne...ale zato som na viacerych miestach citala, ze pigmentacia v tehotenstve funguje inak a aj tu na fore niekolko mamiciek potvrdilo, ze miesto opalenia sa im vytvorili nepekne pigmentove skvrny, na tvari a na dekolte...o solarku hlavne v 1.trimestri podla mna netreba pochybovat-v ziadnom pripade...

camelinka
21. kvě 2014

@bielamacka Řekla bych, že u jakýhokoliv slunění je pro plod nejhorší to teplo, já rodila v červenci, slunku sem se nevyhýbala, ale břicho sem měla oblečený, abych mládě neuvařila. Do solárka bych se píctt nešla, tam je horko i mně samotné 😝 .Všeho s mírou 😉

lucizal
21. kvě 2014

Tak na tot už jsem se taky doktora ptala. Nejsem teda moc opalovací typ, ale zajímalo mě to. Dostalo se mi odpovědi, že záměrné opalování v těhotenství neni zrovna dobrá volba, protože se zvyšuje tělesná teplota, takže i teplota plodu, a mimčo se pak přehřívá. A že dlouhodobější vystavování bříška vysokým teplotám může mít za následek až poškození mozku. Myslím, že tohle už je extrém, ale proč něco riskovat. ;)

sheeni123
21. kvě 2014

O riziku pro plod nevim, do solarka nechodim, tak me to ani nezajimalo, ale ze slunicka se ti v tehu muzou udelat pigmentove skvrny, kterych se uz nezbavis a na obliceji je to hodne videt.

berynka
21. kvě 2014

souhlas se @sheeni123 😉
potvrzenou informaci mám tu, že pigmentové skvrny jsou pěkně hnusný a při prvním těhotenství není jasný, kde přesně a jak velký se udělají 🙄

tarra27
21. kvě 2014

@bielamacka nedoporučuji...jedna věc je, že v těhotenství se dělají skrvny a druhá, že ani na normálním sluníčku by jsi nemela vystavovat bříško...měla by sis ho krýt a to nemluvím o tom, že solárko je záření....

já jsem kdysi chodila na solárko často....líbilo se mi být opálená a i se vyhřívat....ale ted kdybych mohla vrátit čas, tak to změním...

riziko nádoru kůže je opravdu veliké...já viděla člověka s melanomem, od diagnostiky až ke smrti...a boláky, jaké se mu udělaly....a to měl špičkovou péči, až nadstandartní...měl nejlepší terapii včetně chirurgické...vždy když se mu udělala boule, vyřízly jsme to...i uzliny....

holky, ani v těhotenství, ani když těhotné nejste, vyprdnete se na solárko. Nehlede na to, že kůže, když přestanete chodit zešediví, je citlivá...a vůbec častěji i víc májí lidé vrásky...

marecekavendulka
21. kvě 2014

@bielamacka já myslím,že brzo tyhle věci přestaneš řešit a nějaký solárko ti bude ukradený 😀

ines82
22. kvě 2014

Ja bych asi to solarko vynechala, ale proc ne slunicko? Ale urcite s mirou, protoze se ti muzou udelat pigmentovy skvrny, jak tady holky psaly a moc velky vedro pro to mimi taky neni moc dobre. Nic se nema prehanet 🙂 😉

ninive211
22. kvě 2014

Taky souhasím se všemi, solárko určitě ne, sluníčku zcela se vyhýbat taky není třeba, ale zas to s opalovánm nepřehánět, nebýt na slunku v poledne a mazat se krémem. A bříško jako takové chránit. Já jsem taky jako vápenka a tak i letos asi zůstanu, já se opálím jedině, když fakt ležím pořád na sluníčku, i přes to poledne, a to letos fakt nebudu. A vůbec mi to nebude vadit, zdraví mimča i moje je přednější 🙂 A navíc, mám pocit, že móda hodně opálených těl do čokoládova z 90.let už je pryč, IN je zdravé lehké opálení. Podle mě osobně není nic horšího, když na začátku jara potkám žensku, která je nepřirozeně vysolárkovaná jak čokoláda a zářína všechny strany... 😝

drakenn
22. kvě 2014

Do solárka jsem nechodila. Ale v těhu jsem si sem tam odhalila bříško a opálila si ho. Ale z mojí zkušenosti vím, že miminko se začne přebytečnému teplu bránit. U mě se mleli moc, tak jsem se zase zahalila a valila do stínu..
a do solárka bych v těhu sama nešla.. prostě ten pocit.. bléé, ale hovořím o svém pocitu

bielamacka
autor
26. kvě 2014

no, děkuji za rady a názory.... na solárko se samozřejmě vykašlu, už vidím, jak by mi tam s tím mým tlakem bylo blbě..... na sluníčko nezanevřu, ale pořídím si na letošek asi tankini, no 🙂 abych toho chudáka neuvařila za živa 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru