• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co pomáhá na otoky nohou v těhotenství?

5. září 2016 
Ahoj, chtěla bych se zeptat co vám pomohlo na otoky noh?? Začínám 6. měsíc, a asi 3 týdny si nasazuji kompresní punčochy kvůli křečákům. Nohy mě tak nebolí, ale všimla jsem si že konce noh mám nateklé, prsty jak buřtíky :sweat_smile: nevím jestli to je tím jak moc mam stažené punčochy, nebo jestli zadržuju víc vodu... jinde jsem otoky nezpozorovala.
Co pomohlo vám???
23. zář 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verry ...ahoj :slight_smile: , pomohlo mi akorát často odpočívat s nohama výš než hlava a chladné obklady.je to nepříjemné, ale porodem tyhle obtíže odezní :wink: .
23. zář 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verry Co nejmene stat na nohou a co nejvíce je mit vyložene...me taky dělalo problém,tesne ponožky s gumou,...nosila jsem zdravotne bez gumy.
23. zář 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@missymici a kde se prosím tě dají takové ponožky sehnat bez gumy??
24. zář 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verry nesedět, ale ležet a mít nohy výš, než pánev.. Když sedíš, svíráš si proudění lymfy a to hodně způsobuje otoky. Já s tím měla problémy hrozné. máš v pořádku tlak?
24. zář 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@leeena_4 dobře, už si dávám ty nožky hore.. :wink: tlak mám spíše nízkej anebo normál. Za týden jedu na gyndu-tak se budu ptát co a jak.
24. zář 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verry skus ve zdravot,potrebach....ja je teda koupila od zname,kdyz rusili obchod
24. zář 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verry tak to je naprosto normální, když máš tlak OK :wink:. Blbý by bylo, kdybys ho měla hodně vysokej. Otoky k těhu prostě patří. Ven nos pohodlné voné boty, nožky nahoře a vydrž :wink:
24. zář 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@leeena_4 díky, no nic jiného mi ani nezbývá :sweat_smile: ale ty už budeš rodit každým dnem-jak se cítíš?
24. zář 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verry jako kdybych měla být těhotná ještě měsíc :grinning:. Vůbec nic se neděje, uvidíme zítra na kontrole :wink:
24. zář 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@leeena_4 ty bys to dala ještě měsíc?? Však už to musí být naročné ne? :sweat_smile: Tak at zitra dobře dopadnete. Těším se pak na fotečky malého :wink:
24. zář 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verry na jednu stranu dla a užila bych si pohybů a bříška, na druhou stranu to už je náročné a na malého se těšíme :wink:. fotečky určitě budou :wink:
24. zář 2012 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
mě pomáhalo sedět, nohy nahoru a cvičit, kroužit kotníkama apod.
24. zář 2012 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
máte někdo zkušenosti s lymfatickýma masážema (mám na mysli ruční,ne přístrojové) v posl. trimestru? že by to nějak pomohlo?
1. pro 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
take bohuzel jen klidovy rezim, idealne lezet. Jakmile jsem mela narocny den a musela hodne chodit tak jsem vypila treba 2 litry za den ale nevycurala temer nic. Az v noci kdy melo telo cas to zpracovavalo a obvykle jsem s tim mela spojeny i narust hmotnosti, klidne kilo za den. Ted to mam od cca 9tt zase. Takze se snazim pit i jist kdyz jsem pote v klidu. Take nosim ty bezgumickove ponozky. Stahovaci puncochy se v pozdejsim tehu uz dost tezko oblekaji :slight_smile:)))
Po porodu jsem prisla z porodnice temer jen s 3kily dolu a dite melo 4 kila, a asi do tydne jsem 8 kilo doslova vycurala. Nekdo k tomu ma sklony obzvlast kdyz pri kojeni musis na zacatku pit 4 litry denne.
Jo jeste jsem mivala prave jako tupe bolesti v nohach ve svalech ci zilach jak se ty nohy zavodnovali, ale do rana vzdy zase dobry.
1. pro 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majule_ nemam s tím zkušenosti v tehotenstvi ,ale byla jsem na tom dávno .. a moc příjemné.. hlavne proti celulitidě!!! ale dobry nápad.. zavolám ak a zjistím jestli je tov tehotenstvi dobré.. třeba to pomuže!!
27. pro 2012 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mě taky trápí otoky nohou od 34 tt. Během toho týdne jsem přibrala 3 kg a začala jsem mít nohy jako Shrek. Další týden jsem nabrala ještě 2 kila a nemohla jsem už ohnout ani prsty, obout pantofle, prostě nic. Porodní asistentka, ke které chodím na cvíčo mi poradila, abych jeden den jedla jenom zeleninu nebo jenom ovoce a fakt to pomáhá! Nesmí se tedy míchat ovoce a zelenina. Prostě jeden den jíst jen zeleninu (klidně i tepelně zpracovanou - třeba grilované papriky atd.) Za ten 1 den "zhubnete" 0,5 - 1,5 kg. Samozřejmě, že to je jen o té vodě. Ale hlavně se vám uleví od bolesti.... a většinou tak za 2-3 dny se to vrátí zpět i s váhou. Takže já teď praktikuju jeden den v týdnu ovocný a jeden den v týdnu zeleninový. Akorát počítejte s tím, že vám bude chladno, budete mít hlad (aspoň já teda mám) a budete častěji běhat na záchod, takže ten den je dobré zůstat doma :slight_smile: A pokud vás pálí žáha, tak i to se zmírní (aspoň mě to tak funguje). Beru to tak, že se pročistím, malá dostane přísun vitamínků a je nám líp :slight_smile: Ale stejně se těším, až porodím a splasknu :slight_smile:
20. dub 2014 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj, na tenhle problém bych doporučila hřejivé mazání od značky Priessnitz. Pomáhá nejen na otoky nohou, ale i na ztuhlé svalstvo, na bolavá záda a namožené svaly. Najdeš jej např. tady http://www.lekarna.cz/priessnitz-hrejive-mazani-antiflogistic-200ml/
3. lis 2015 ve 03:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky berusky tak v sobotu koncim -35 tt od 32 tt me trapili otoky nohou otekali mi vzdy jen na noc a ted od konce -34 tt to je hruza boli otekaji prsty mam jak burtik :( boli me chodit :( proste uz nvm co mam delat nejsem zadna hysterka vydrzim hodne ale boli me to jen jdu do kramu :( nabrala jsem z 55 kg na -68 uz to je hruza a spousta z toho mi prijde voda nohy stehna zadek hrozna celulityda nikdy sem to takhle nemela ted zrovna chladim :( tlak mam bud nizsi nebo normal ale cetla sem neco o nejake prekalmpsii docela me to vydesilo :(
16. čer 2016 v 19:25  •  čeká miminko, termín má v červenci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikolastrmar ano i otoky jsou jedním z příznaků preeklampsie, ale k tomu ještě vysoký TK bílkovina v moči a např nevolnost, bolest hlavy atd. Jinak ve tvém týdnů teh. jsou otoky bezne. Taky zadrzuju vodu a když delší dobu chodím stojím tak mám otekle nohy i ruce občas.
28. črc 2016 v 01:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky mi otékají nohy, z prstů mám pěkné bambulky. Pomáhá mi, když je partner večer maže směrem od chodidla ke koleni, a hlavně je držet nahoře. Moc jsem neodpočívala, teď mi opakovaně naměřili vysoký tlak a nasadili mi na něj na poslední týden léky :-/ to už mě vážně upoutalo na gauč a čekám až se malej rozhodne přijít za námi...prostě teď už musí všechno počkat...Taky jsem se bála preeklampsie, ale naštěstí mám moč v pořádku a žádně jiné problémy, krom otoků a tlaku nemám...
26. srp 2016 v 10:40  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně pomohla kombinace více věcí. Každodenní masáž Venadoronem od Weledy + užívání hořčíku (kvůli křečovým žílám) + studené sprchy. Otoky jsem neměla ani ke konci těhotenství.
5. zář 2016 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek