Enterovirová infekce v těhotenství. Máte zkušenost?

Ahoj všem, měla bych dotaz, zda některá z vás nemá zkušenosti s enterovirovou infekcí v těhotenství. Minulý týden se mi objevily na dlaních a na chodidlech malé puchýřky, které dost nepříjemně pálily a v puse a na jazyku jsem měla spousty aftů. Za normálních okolností bych se tím asi nezabývala, ale jelikož jsem těhulka, tak jsem se trochu polekala. Diagnoza na infekčním oddělení, kam mě poslala obvodní dr., zněla "enterovirová infekce". Prý to není nic vážného, není na to žádný lék a samo to odezní a ani na plod to žádný vliv nemá. Opravdu to asi po dvou dnech bylo pryč, ale dneska jsem si volala na výsledky krve a tam mi oznámili, že v krvi enteroviry mám a za 14 dní mám jít na kontrolní odběry, a když jsem se zeptala, co to tedy znamená, že to mám v krvi a jestli to neohrozí plod, tak odpověď nebyla žádná. Tak teď vůbec nevím, jestli se mám strachovat nebo být v klidu. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Díky a všem pěknej den!!!
liaa
28. srp 2007
Piskvor přímo s tímto zkušenost nemám ale zase je u mne problém EB virus.Většinou se v knihách píše,že protilátky získává miminko od matky a v určitém období(řekla bych že do něj spadáš)je schopné vytvořit si protilátky i miminko.
Být tebou,poptala bych se pro jistotu u více lékařů.Pokud to pro tebe není z ruky,tak mohu doporučit i výborného imunologa Dr Klubala-ten těmto infekcím rozumí dobře.Je to ale soukr.lékař a platí se.Čekací doba je dlouhá ale třeba by se ti podařilo domluvit se na bližším termínu vzhledem k situaci,která by se měla řešit.

Začni psát odpověď...

Odešli