Je možné v těhotenství u zubaře odmítnout zákrok?

domca89
30. čer 2014

Dobrý den, ahoj milé dámy, chtěla bych se zeptat. Je možné při prohlídce v těhotenství odmítnout zákrok? Myslím, trhání, vrtání atd.

babka
30. čer 2014

@domca89 Jakýkoli zákrok můžeš odmítnout kdykoli, nejen v těhotenství 🙂

domca89
autor
30. čer 2014

@babka A dá mi i tak razítko do průkazky?

cervenakarkulka
30. čer 2014

Odmitla jsem a bez problemu. Pokud to neni akutni, je zbytecne mamince pridelavat bolest.

zamilovanadonej
30. čer 2014

@domca89 Pořád lepší spravit zuby v těhu, než lítat v šestinedělí a po nocích bolestí brečet, protože i to se může bohužel stát.

anina32
30. čer 2014

Myslím že to razítko není podstatné. Já ho neměla v průkazce ani jednou, a to jsem chodila na prohlídky k zubaři pravidelně dvakrát ročně 😉 Ale jinak bych zákrok asi neodmítala, i když nutit tě nemůžou. Ale v těhu se kazí zuby víc než obvykle, a je lepší to absolvovat takhle záhy, než mít potom trápení se zuby poslední měsíc, nebo nebo trpět při porodu ještě navíc bolestí zubů.

tkanicka
30. čer 2014

odmítnout vrtání a pak si ho užít ještě ve větší míře, když se kaz zvětší? Můžu se jenom zeptat na důvod? Mně v těhu vrtala jeden zub a nebylo to nijak horší než jindy.

domca89
autor
30. čer 2014

@tkanicka U mě nejde o vrtání. Mám dva rozštíplé zuby. Bohužel jsem nemohla sehnat zubaře po přestěhování. Vždy mi zubaři jen říkali, ať si počkám, až někdo umře, že se uvolní určitě místo. V tuhle chvíli už mám bolesti před rokem přetrpěné, jíst můžu normálně. Když jsem s nateklou tváří, zánětem dásně a slzama šla na zubní pohotovost a chtěla zuby vytrhnout, na pohotovosit mi to odmítli udělat s tím, že to není akutní a mám si druhý den zajít ke svému zubaři, vysvětlila jsem, že zubaře od stěhování nemám a proto potřebuju vytrhnout ten zub. I tak odmítl. Proto když s tím teď problém ze stránky bolestí, zánětu a otoků nemám, nechci aby mi do toho někdo vrtal a snažil se mi je třeba vytrhnout.

tkanicka
30. čer 2014

@domca89 tak tohle akutní asi stejně v téhle chvíli není a se mnou třeba zubařka řešila jestli chci vytrhnout špatně rostlý zub hned po šestinedělí (nechala jsem, protože prcek byl milionovej a nechtěla jsem čekat, až bude akční). Takže jestli je zubař rozumný, tak bude jednat i podle aktuální situace. Kaz bych neodkládala, ale jestli tady není třeba riziko nějakého zánětu, komplikace, tak by to třeba šlo. Je to bída s těma zubařema teď ☹ Mě jenom dorazilo, jak pojišťovny nejsou moc ochotný dávat nové smlouvy zubařům, přitom člověk, aby si na volného zubaře najal detektiva.

domca89
autor
30. čer 2014

@tkanicka Když to řeknu popravdě, sháním zubaře v okruhu 30km už 4roky. Teď svitla naděje, že by snad jeden mohl nabírat,tak uvidíme.

hofka1
1. črc 2014

razítka nejsou důležitá, ta vyšetření jsou jenom doporučená stejně jako všecko .. nic není povinné

gepe
1. črc 2014

@domca89 Mela jsem v prukazce plno razitek i zprav od svych lekaru, jedine co jsem nemela, tak od zubare 🙂 to jsem proste nedala (mam ze zubaru hruzu a psychicky to nedavam po jedne zkusenosti) protoze jsem vedela, ze by urcite vrtala 😅 a ono by se stejne nikam uz razitko neveslo 😀
Nikdo mi na to, ze nemam razitko od zubare nic nerekl, ani slovo. Na gynde, ani v porodnici 🙂

andyc85
1. črc 2014

zubní vyšetření je doporučováno z toho důvodu, že bakterie které způsobují kazy/parodontitidu jsou na tolik agresivni, že kolují pořád v krevním oběhu a můžou kromě infarktu atd. způsobit i předčasný porod. Mimo jiné hrozí v těhotenství různé záněty na dásních nebo výrustky z hormonální příčiny, protože jakkoliv je vám partner blízký, tak pro vaše tělo je z polovičky vaše dítě cizí. A aby vaše tělo proti mimču nebojovalo, tak stáhne obranné slizniční mechanismy, aby se dítě mohlo vyvíjet. Bohužel neumí tělo rozeznat jen sliznici v děloze, tak se stáhne do pozadí celkově a dut. ústní je sliznice. Proto je v těhotenství zvýšená možnost krvácení atd. Navíc pokud někdo zvrací x měsíců tak dostává zabrat sklovina. A pak po porodu lze očekávat, že kvůli povinnostem kolem mimča nebudete stíhat tak dobře čistit a pokud je tam kaz už během těhotenství+ doba kdy se nestihá tak dejme tomu že to je rok-rok a pul, což je dost dlouhá doba, aby se kaz dostal až do hloubky a pak už nejde jen výplň, ale komplet kanálky atd. což je zbytečné podle mě. Navíc víc finančně náročné. Jinak se doporučuji zeptat gynekologa jestli vám se zubařem nemůže pomoct. Stejně pak budete potřebovat i pro mimčo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru