Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

papaya
21. zář 2007

Peťulo mě se to v těhu rozjelo taky fest,měla jsem to úplně všude,hlavně na obličeji a na rukách 😠 doktorka mi napsala nějakou fakt hoooodně mírnou mastičku,bylo to vyráběné v lékárně,pomáhala mi stejně jen trochu.
Jinak to chce promašťovat až do zblbnutí a snažit se vynechat dráždivé potraviny jako kyselé věci,rajčata,čokoládu,mléko...
Tak se holka drž,vím jaká to je otrava 😔

petul.a
autor
21. zář 2007

Papaya, díky 🙂 U mě je dost problém to, že mám nejradši právě ty dráždivé potraviny 😅

A víš, co mě celkem mile překvapilo? Že dědičnost je "pouze" 40%, pokud jeden z rodičů je ekzematik, a že se navíc dědí pouze sklon, nikoli nemoc jako taková.

papaya
21. zář 2007

no já to taky nedokázala moc krotit,hlavně to mlíko 😔 a Hugo to už má asi taky,tak doufám,že jsem to tím jídlem nějak nepodpořila 😅
jinak po porodu se to u mě zlepšilo,teď to mám jen na prstech,jak si často meju ruce. doporučuje investovat kačky do nějakého nedráždivého mýdla. ale co se týče mastiček je to při kojení stejné jako v těhu,nic moc ti na to nedají 😖

petul.a
autor
21. zář 2007

Já investuju do nedráždivých mýdel a jiných prostředků i tak, takže mi to nějak nepřijde. Co se týká dětiček, tak mě celkem těší, že už se vyrábí strava bez kravského mléka. I když je jistě dost drahá, ale co bychom pro našem prcky neudělali, že... 😉

ingrovka
24. zář 2007

Ahoj Holky, ja mam atopicky ekzem od 3.tydnu zivota a ted cekam zivot novy... Mela jsem hodne strach aby to miminko nemelo taky, ale musim se priznat ze co jsem tehotna tak na sobe nemam ani pupinek.. Jsem uplne cista!! Co mi ale hodne pomahalo Byla olejova koupel Balneum Herbal F nebo tak nejak se to jmenovalo..je volne prodejna v lekarne a promastuje a uklidnuje pokozku a potom jeste mleko na extreme vysusenou pokozku, taky se da koupit volne v lekarne a do aromalampy levandulovy olej... ten mi pmahal i do koupele... levandule je zazracna!! Tak drzim palce

terkajesterka
25. zář 2007

ingrovka: je to Balneum Hermal 😀 a mně taky pomáhá 😀 😀 😀
petula, papaya - jak jste psaly, chce to promašťovat, třeba i několikrát denně. Mně se ekzém vždycky zhorší s počasím, takže přelom podzim/zima je určitě nejhorší. Teď se bojím cokoliv mazat, takže to řeším již zmíněným olejíčkem do koupele Balneum (kombinuju s Linolou), a promašťuju bílou vazelínou, popř. červeným Excipialem.
Jo a ještě se mi osvědčil čistý mandlový olej (např. Salus - 75 Kc). Chce to vydržet a doufat, že to po nás drobečkové nezdědí....

petul.a
autor
26. zář 2007

Holky, díky moc 🙂 Mně zatím celkem pomáhá olejová koupel Linola Fett + klasická Lenienska (na tu nedám dopustit - za málo peněz hodně pomoci 😀).

micanek
26. zář 2007

Ahojky holky.
Mám ekzém od narození + jsem silnej alergik. Zatím jsem vcelku v poho, ale jsem zvědavá zda mi to vydrží celé těhotenství....
Doktorka mi však řekla, že ať spíš počítám, že to Micánek bude mít po mě....
Radši bych chtěla, aby se mi to zhoršilo, než aby si bobánek prošl tím co já...

berunda
27. zář 2007

Ahoj ja také trpím ekzeémem asi od narození. nyní jsem těhotná. A zas se celá svědim atd. doktroka mi napsla Elocom mast. A rekla at se nebarvim, nedavam makeup, řaenku, žádnej bázen.............Prej to vše vyvolává ekzém. ale já se ti moc neřídím. Hlavně dodržuji životosprávu a promazávám kůži atd..................

lyn
27. zář 2007

petul.a - Ahoj, já mám atop. ekzém už od narození, teď ho mám díky Bohu v klidu, ale užila jsem si strašně moc. Dermatoložka mi dokonce říkávala, že jsem její nejtěžší případ. Poslala mě tedy do lázní - Lipová u Jeseníků a tam mi v kombinaci s dietou (měsíc jsem jedla jen vařené kuřecí či krůtí maso, rýži, bezvaječné těstoviny, vepř. šunku a knäckebroty, NIC VÍC) a lázeń. kůrami - bylinkové a jiné koupele, pomohly. Domů jsem přijela úplně čistá, což jsem dva roky vůbec neznala. Ale v těhotentství, hlavně na začátku, se žádné koupele nedoporučují a už vůbec ne bylinkové, protože některé bylinky překrvují orgány dolní pánve a mohou způsobit potrat či předčasný porod. Jelikož vylučovací dietu (viz výše), koupele ani hormonální masti užívat nemůžeš, zkus se svého gynekologa zeptat na krém Attopic od Karl Hadek cosmetics. Já s ním mám naprosto neuvěřitelné zkušenosti - po pár aplikacích ekzém naprosto zmizel! Je v něm ale třezalka, levandule a citron, tak se radši doktora zeptej, jestli v těhotenství nevadí. Můžeš mrknout na http://80.188.76.98/ProductCard.aspx?NodeCode=N... , tam najdeš více info o tomto krému. Mně ho doporučila léčitelka a když jsem viděla, jak moc je účinný, objednávala jsem si ho z těchto stránek po kilech🙂 Ale to bylo ještě před těhotestvím. Kdybych ho chtěla použít teď znova, radši se na gyndě zeptám. I když by neměl být vůči miminku škodlivý - můj gynekolog mě právě od Karla Hadka doporučil olej Muttisol extra jako prevenci proti striím. Tak jsem se právě upsala k únavě, měj se hezky a držím palce, ať Tě (i ostatní holky, co sem píšou😉 ) ekzém přejde.

rketka
27. zář 2007

Ahojky, ja sice atopicky ekzem nemam, ale bohuzel postihl moji dceru, abjevil se ji ve 3 mesicich, k tomu se pridala alergie na mleko, mouku, vajicko. Ekzem se porad zhorsoval, pri prebalovani mi vzdy musel nekdo asistovat, jinak by se rozdrbala do krve, z obleceni jsem vysypavala silene mnozstvi suche kuze, opravdu sila. Pritom nikdo nikdy u nas ekzem ani podobne alergie nemel, tak jsem absolutne netusila, z ceho to ma. Na koznim nam dali klasicky mast s kortikoidy, kterou jsem pouzivala opravdu jen, kdyz uz mokvala, dokonce nam dali i kortikoidy v kapkach na uzivani, to jsem rovnou vyhodila. Take jsme nakoupili velke mnozstvi drahe kosmetiky a nic moc. Cetla jsem na internetu vsechny mozne informace, hledala nejake alternativni reseni, nespokojila jsem se s tim, davat me holcicce kortikoidy, ktere, jak samy vite, pomuzou jen docasne, ale ne trvale. No a tak jsem narazila na moznost homeopatie, kdyz male bylo asi 8 mesicu a byla v naprosto silenem stavu. Homeopat je ve vetsine pripadu vystudovany lekar, ktery krome klasicke mediciny uznava a studoval i prirodni lecbu. Pozeptala jsem se vsech znamych po nejakem osvedcenem, preci jen nechtela jsem zadneho sarlatana. No vysledek je ten, ze moje dite je dnes ve svych 15 mesicich uplne ciste a to po trech navstevach, ktere me dohromady vysly na 1000 kc, coz je v porovnani za castku, kterou jsem dala za drahou kosmetiku, zanedbatelne. Nebylo to hned, nez se uplne vycistila, trvalo to asi pul roku. Homeopat mi rekl, ze tyto ekzemy nejsou otazkou dedicnosti, ze vznikaji tak, ze dite at uz v deloze, pri narozeni nebo pozdeji projde nejakym stresem. Ja rodila 23 hodin a nakonec cisarem, ktery je pro dite vzdy traumaticky....
Taky mi alergolozka v jejich asi 7 mesicich dala lek na alergie Colinfant Newborn, coz je jednoduse receno bakterie, ktera se usadi ve streve a ma tam nejak potlacovat alergie, jeho uccinost se pry projevuje az po pul roce, coz je ted nekdy.
Nevim, jestli to male zmizelo diky homeopatovi, diky alergolozce nebo z toho proste vyrostla, taky nevim, jestli se ji to ted na podzim treba nevrati, v kazdem pripade si myslim, ze je vzdy treba hledat i jinou cestu, nez je klasicka medicina.

petul.a
autor
27. zář 2007

Rketka, já jsem právě i jinou cestu hledala, byli to různí léčitelé, ale dala jsem se i na homeopatii. Je to sice fajn, ale pro mě jako pro dospělou už tam byla součástí dieta - bezmléčná, bezvaječná a bezlepková. Z toho výčtu je jasné, že to je dost složité, navíc já po ní neskutečně hubla. To je u mě dost problém. Navíc ta dieta sama o sobě je neskutečně drahá, k tomu peníze za každou návštěvu u homeopata a za léky, které mi doporučoval 😝 Vydržela jsem to půl roku. Homeopatii fandím, ale já to musela vzdát, hlavně kvůli tomu hubnutí.

Jinak ekzém funguje v podstatě tak, že chvíli má člověk problémy a pak třeba dva roky nic. Ale když nastane změna v těle, je velká pravděpodobnost, že se objeví. No a těhotenství je dost velká změna 😉 Zase na druhou stranu - aspoň vím, že se konečně zadařilo 😀 To zaťukávám.

Lyn, na ten krém se dokyho zeptám, díky za tip 😉 Už toho znám spoustu, ale tohle ještě ne.

Berunda, on se Elocom může i v těhu? No je fakt, že na příbalovém letáčku je napsáno, že o jeho užívání v těhu se máš poradit s doktorem, tak třeba mi ho taky nechá.

rketka
27. zář 2007

Ja vim, ze je ten ekzem dost osemetna a dlouhodoba zalezitost, ze se muze kdykoliv znovu objevit, na to me i ten homeopat upozornoval, at necekam zadny zazraky. Taky mi rikal, ze u dospelych je ta lecba daleko narocnejsi, neco v tom smyslu, ze po tech letech uzivani hormonalnich pripravku je telo prece jen poznamenano atd. atd. Je mi jasny, ze to holciny nemate jednoduchy. Spis jsem sem psala svuj prispevek proto, ze by mohl pomoci vasim miminkum, kdyby je to nedej boze taky postihlo, pevne verim, ze tomu tak nebude.

petul.a
autor
1. říj 2007

Rketka, za ten příspěvek samozřejmě díky, nechtěla jsem tě nějak urazit nebo tak, chtěla jsem jen naznačit, že za 30 let života s ekzémem jsem toho vyzkoušela fakt hodně. Věř mi, že kdybych potřebovala zhubnout, tak by mi ta dieta při těch homeopatikách docela vyhovovala. Jenže já vždycky potřebovala spíš přibrat.

Holky, dneska jsem byla na kožním, paní doktorka, jen zkoukla moje záda, tak jen hlesla "No já to vidím"... Napsala mi nějaké nehormonální mastičky, tak jsem zvědavá. Jdu si pro ně až zítra, protože se musí vyrobit a já na ně nemohla čekat (kolegyně totiž ráno volala, že tráví svůj čas na WC, takže jsem musela pádit do práce). No ale doktorka řekla, že když mastičky nezaberou, tak mám hned přijít, bez objednání. Takže je vidět, že je to fakt asi docela průšvih. Ale co, prcek a já to zvládneme 😉

micanek
1. říj 2007

V dubnu jsem byla taky v lázních v jeseníku, ale na Priessnitzi. ( nebyla jsem tedy ještě těhotná) elé i to ovzduší a hlavně žádné starosti mi vyčistily kůži, tak, že jsem byla jak miminko. Přijela jsem domů do běžného kolotoče a už jsem v tom lítaala zase. Pro ekzematiky je prej nejdůležitější vynechat mléčné vírobky.
Teď jsem teda pěkně osipaná, ale ty kortykoidy na sebe nechci rvát, protože to jde do krevního objehu. Na Homeopatii jsem slyšela ty velkou chválu, ale musí člověk narazit na pořádného homeopata.

petul.a
autor
4. říj 2007

Holčiny, tak jsem začala používat ty mastičky a snad se to malinko polehoučku pomaloučku zlepšuje. Zaťukávám. Akorát kvůli tomu budu muset vstávat ráno dřív, protože mi trvá 10 minut než se celá namažu, pak dalších 10 minut musím počkat, než se můžu obléct (obě mastičky jsou dost mastné, to asi znáte, co?) a pak prostě nestíhám autobus 😀

binki
4. říj 2007

Atop. ekzém se mi v těhu výrazně zlepšil, zato se mi zhoršilo astma a alergie. Od začátku těhu užívám léky. Tyhle věci mám od narození, tak jsem zvyklá. Řekla bych, že horší to má kamarád, který má lupénku. A masti jsem měla i s kortikoidy na doporučení alergoložky. Ale užívám to minimálně.

parybka
4. říj 2007

binki: máš astma i ekzém dohromady? v dětství jsem měla i astma, ale to v pubertě "přešlo" do silnějšího ekzému. Ekzém mám taky od mala... ted v těhu je to v podstatě stejné, možná i lepší.
Taky držím dietu - žádné mléčné výrobky, vajíčka, čokoláda a červené maso. Zkoušela jsem i bezlepkovou, ale lepek mi naštěstí nevadí. Ideální je makrobiotika 🙂
Jinak se mažu syndermanem - je to masťový základ, který mi doktorka předepíše a naváží v lékárně. Ale jen masť. základ, žadné kortikoidy. Je v tom cca 40% vazeliny, takže to zase tak neucpává póry.
Jinak nepoužívám žádnou kosmetiku - zkoušela jsem olejové koupele i jiné přípravky, které mi kožní doporučila, ale pro mě je to naprosto nedostatečné - nepromastí.

Petula: to znám - ráno musím vstávat minimálně o hodinu dřív, než někam vyrazím, aby se mastička stačila vstřebat.
Tak nějak si za těch 30 let pořád na něj zvykám, ještě jsem si nezvykla, to snad ani nejde!
...nejhorší je psychika, protože je to vidět. Ale zase si říkám, že jsou horší věci. Je to náročné na údržbu, ale zase to není život ohrožující stav.
Hlavně at to naše ratolesti nezdědí!

petaska
4. říj 2007

Ahojky ekzematičky 😉 Taky přidám něco k tématu...Ekzém mám od svých čtrnácti dnů, během puberty zmizel, ale téměř okamžitě po otěhotnění se mi dooost zhoršil-sice jen na rukou od konečků prstů po lokty,ale i to stačilo. Ale vzhledem k tomu, že to bylo v prvních třech měsících nejhorší, nedalo se s tím nic moc dělat, jen mastit a mastit a mastit. Po těch třech prvních hrozných měsících, kdy jsem myslela, že si ty ruce u loktů odškrábnu, mi doktorka napsala nějakou slabounkou hormonálku a dithiaden, který prý nevadí, a do konce těhu se to udrželo v celkem přijatelném stavu svědění a vysušení.
Teď už mě ale kožařka přesvědčuje, abych přestala kojit, aby mi mohla konečně napsat něco pořádnýho, protože po porodu se mi to zas zhoršilo, ale zas jen ty ruce...Jenže to já zatím nechci, protože malýmu zatím nic moc jinýho nechutná...
Je to sice hrozný, jak to furt svědí, praská, pálí a tak pořád dokola, ale za to mimi to stojí 😉
A zatím ťuk ťuk ťuk, ale malej se drží bez ekzémku. Jen na tvářičkách se mu občas něco objeví, ale je to asi jen takové podráždění od slin...I kožařka je překvapená, jak je v pohodě.

Tak se držte a ať i ty dětičky jsou krásňoučký a bezekzémovoučký!!!

parybka
4. říj 2007

kožaři jsou na "léčbu" ekzému naprosto zbyteční!!! Nikdy nevyléčí příčinu, jen se to kortikoidy zapatlává dovnitř 😠

schnek
4. říj 2007

Ahojky,
měla jsem atopický ekzém pomalu až do puberty a pak mi najednou zmizel, bála jsem se, aby se mi po porodu neobjevil, ale zatím nic a malej je taky ok, tak snad se mu to neobjeví. Hodně mi na to pomáhalo sypat si do vany otruby

binki
5. říj 2007

parybka: jo, když už, tak už 🙂 většinou to je tak, že pokud jsem pod tlakem, tak se mi napřed "utáhnou" průdušky a pak vyskočí něco pěkného někde na obličeji nebo na rukách... 🙄

petul.a
autor
5. říj 2007

No jo, holky, když pro mě je problémek dodržet dietu bez mléčných výrobků, červeného masa a bez rajčat 😅 Teda teď se snažím, ale celé těhu to určitě nevydržím. A makrobiotika mi opravdu nic neříká. Jo, a taky přece musím do sebe jakožto těhulka dostat vápník a myslím, že ten v tabletkách rozhodně není plnohodnotný.

parybka
6. říj 2007

petula: vápník dostaneš do sebe i v jiném než mléčném balení (zelenina, ořechy, semínka...). Já se sice trochu přikrmuju i tbl, ale jen pro jistotu, aby mi nevypadaly zuby 😀
Podle mě je lepší spolknout občas tabletku vápníku, než aby tělo muselo bojovat s alergeny a oslabovat se.
Pro mě to bylo taky hodně náročné vynechat mléčné výrobky, ale už je několik let nekonzumuju... a ani mi nechybí (akorát sýr na špagetách, jak se natahuje 😀 - ale za tu reakci mi to nestojí)

paolin
9. říj 2007

ahoj holky! ja jsem taky atopicky ekzematik. ekzem se mi objevil ve 20ti letech a od te doby nastal velky boj. v prvnim tehotenstvi jsem dopadla desive-rozskrabana zada az do krve...nakonec mi pomohl Lipidiose 2 od Vichy, ktery pouzivam dodnes a ekzem se mi velmi zlepsil. je sice drazsi-400,-, ale stoji mi za to. taky se mi ekzem zlepsil diky nucenemu vysazeni vsech tech masticek s kortokoidy a ted mi na zacinajici vyrazku pomuzou slabe pripravky. syn mel zatim jen maly naznak ekzemu a ten hned zmizel. tak snad bude mit stesti a nezdedi ho po mne...uvidim, jak na tom bude druhy mrnousek.

petul.a
autor
16. říj 2007

Holky - maminky, těhulky, mám dotázek. Kde jste nakoupily bavlněné těhu oblečení? Já teda zatím jen tak koukám po netu, ale vidím, že moc velký výběr není.

micanek
16. říj 2007

Když jsem byla v lázních, tak mi dávaly ze začátku taky ty otruby a to mě strašně svědilo. Zklidňovaly to bylinky.
Každej fakt potřebuje něco jiného.... ale myslím, že nejdůležitější je ta psichyka.

petul.a
autor
24. říj 2007

Holky, opravdu nikdo neporadí, kde koupit těhu oblečení ze 100%ní bavlny? 😅

gaba3
25. říj 2007

Ahoj holky 🙂 já bohužel taky trpím atopickým ekzémem, hlavně vždycky na podzim, ted jsem v 18tt a hrozně se mi to zhoršilo 😠 mastičky bohužel na mě žádné nezabírají, naopak se po nich drbu, ale kupodivu mi pomohl normální jarischův roztok, potírám tak 3x denně, tak kdyžtak zkuste. Jinak mě AE trápí taky okolo očí, takže líčídla teď nehrozí ☹ nemáte s tím některá zkušenost, co na ty očka?? jinak to těhu oblečení ze 100% bavlny by mě také zajímalo 🙂 🙂

petul.a
autor
26. říj 2007

Gaba, tak tě vítám mezi spolutrpitelky. Já mám kolem očí jen občas suchou kůži a protože pracuju ve firmě, která mj. prodává švýcarskou kosmetiku, tak jsem zkusila náš odličovací olej a oční krém. A světe, div se, ono to funguje. Kdybys měla zájem, tak bych Ti písla do IP značku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru