Máte zkušenosti se stentem v měchýři v těhotenství?

vlkousek
20. zář 2008

Ahoj ráda bych se dozvěděla, jestli někdo prožil něco podobného, jako já. Asi v sedmém měsíci těhotenství mě strašně bolelo břicho a pořád jsem musela chodit na malou. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kde mě honili od jednoho k druhému a nakonec mi byl zaveden stent do močového měchýře. Asi nemusím psát, že to nebylo nic moc příjemného, ale na chvíli to pomohlo. Po celou dobu těhotenství jsem ale nemohla skoro chodit, bylo to, jako by mě někdo jezdil pilkou v močáku. Pořád mi u doktora tvrdili, že je všechno v pořádku, že to nemůže bolet. A tak jsem jenom ležela. Po porodu mi to stejně hnusnou cestou vyndali. Chtěla bych další mimi, ale mám strach, že to zažiju znovu, což prý je pravděpodobné. Zajímalo by mě, jestli by něco nepomohlo, nějaké cvičení, nebo léky(infekci jsem žádnou v močovém měchýři neměla),abych tomu zabránila. Nikde o tomhle problému nemůžu nic najít a doktoři se taky moc nepřetrhnou mi něco říct, ale nemůžu být přeci jediná, kdo to zažil?!

hancazivocich
18. únor 2011

@vlkousek - funguje, ale já myslela, že si myslela místním tu ,,injekci do zad" ¨, víš?

zbibo
18. únor 2011

@vlkousek dakujem za odpoved, ja mam prist v pondelok, ze sa mi na to doktorko najskor pozrie a skontroluje a az potom mi to mozno vyberie, neviem co tam bude pozerat,mozno ak to bude moc zasolene alebo nebodaj nejako prirastene, mozno bude treba to omrtvit alebo co, neviem veru co bude a samozrejme ja sa ho opytam potom na to, ci tam nemam kamene alebo nieco podobne.Jaaaj moja, ty musis strasne trpiet, mne keby teraz zavalili ze stent, asi sa poserem 😲 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Nikdy viac to nechcem
@hancazivocich panecku, chudatko, asi to mas uz za sebou, strasne na teba myslim a dufam ze to nebolo strasne bolestive i ked asi hej, vsak?Drzim palce

vlkousek
autor
18. únor 2011

@zbibo jo to máš pravdu, že si to protrpím, protože jen ležím a i tak to prostě cítím. A jak jen trochu zkouším normálně fungovat, je to na nic, prostě to bolí. Ale měla jsem to "štěstí" že mi teď oba ty stenty zaváděli pod narkozou po zákroku, takže jsem se vyhnula aspoň tomu zavádění.
No ale šest týdnů týhle neschopnosti asi nevydržím, strašně mi to vadí, že si nic nemůžu udělat sama a ani nemluvím o tom, že moje nejmladší sluníčko, který dřív beze mě neudělalo ani krok, mě teď totálně ignoruje a existuje pro ní jen táta. 😢
V pondělí dej vědět, jak jsi dopadla, asi ti udělá sono a uvidí. Kéž bys to aspoň ty měla bez obtíží 😉

vlkousek
autor
19. únor 2011

@aivinka Tak jak jsi to zvládla? Tolik bych si přála, aby tu už konečně přibyl někdo,komu stent nedělá problémy 😔

vlkousek
autor
21. únor 2011

@zbibo Držím palečky 🙂

zbibo
21. únor 2011

@vlkousek ahoj, to mi je strasne luto ze mas take problemy, co si my zeny musime vytrpiet do kelu tam ☹
Ja som asi mala sikovneho doktora lebo ja som mala vsetko bez problemov ked som ten stent mala, jasne ze to cikanie bolo take cudne, aj ked mi maly v poslednom mesiaci tlacil to bolo teda strasne, vtedy som to najviac citila, ale inak som mala vsetko ok.
Takze mam po tom 🙂 Uzasny moj doktorko to urobil strasne rychlo, bolelo len to zavedenie tej optiky aby videl kde ten stent je a sup vytiahol ho 🙂 Absolutne nic ma neboli, iba ked cikam a krvaca to, ale to nevadi zajtra bude dobre, ja som strasne strasne stastna 🙂
Nech uz to mas aj ty co najskor za sebou a nech uz ti to nikdy nemusia davat.
Ak mam byt tehotna v buducnosti, tak len tak, ze mi stent budu zavadzat pod narkozou, je asi velka sanca ze v dalom tehu mi to hrozi tiez, vsak?

aivinka
21. únor 2011

Dekuji za podporu. Stent je zavedeny a bolelo to neskutecne, zadna anestezie se nekonala. Prvni vecer jsem mela velke bolesti, dostala jsem infuzi a bylo lepe. Ted chodim na zachod kazdou hodinu i v noci, nekdy to zaboli, kdyz jsem treba dlouho v jedne poloze. Nemuzu moc chodit, dnes me pustili z nemocnice, tak jsem zvedava, jestli to polevi a nebudu muset do porodu jen lezet.

vlkousek
autor
21. únor 2011

@zbibo Jé to jsem ráda, že už to máš v pohodě za sebou 🙂 No, mě se to v dalším těhotenství vyhnulo i přesto, že všichni tvrdili, že se to bude opakovat 😉 Jsem ráda, že jsem to riskla, i když strach jsem měla hroznej.
Moc se těším, až mi to vyndají, už opravdu začínám věřit, že moje tělo tam prostě ten stent nesnese. Dneska ráno jsem si myslela, že to nebolí tak moc, začala jsem trochu uklízet, no a zbytek dne jsem proležela v bolestech
Příští týden jdu na kontrolu, tak se zeptám, jestli je opravdu tak moc nutný to tam mít celých 6 týdnů 😖

vlkousek
autor
21. únor 2011

@aivinka ☹ první tři,čtyři dny jsou nejbolestivější, ale potom je to lepší 🙂 Mě u druhého stentu si to sedlo docela rychle, ale já jsem asi beznadějnej případ a prostě mě to vždycky strašně bolí. Přeji ať je ti dobře.

vlkousek
autor
1. bře 2011

Ahoj, mám za sebou kontrolu, vše v pořádku (aspoň podle doktora) - bolest není vidět ☹ Prý jak tam mám ten silnější stent, tak je to víc cítit při pohybu. Vyndávání proběhne 22.3. a prý už to dělají nějak šetrněji, než před těmi šesti lety. No moc tomu nevěřím, ale budiž, hlavně, že se toho zbavím.
Jinak výsledky těch vyndaných kamenů jsou z 80%apatit a na prevenci není nic ☹ S kamínkem, co mám v ledvině se nebude dělat nic, je jen 2mm tak to na drcení prý není. Takže budu vyčkávat, kdy vypadne.
Já už to chci mít venku...už mě to ležení fakt ubíjí.

hlavinka
3. bře 2011

@vlkousek verim, ze Te ubiji lezeni:o(
Takze Ti neporadili, jak se tem kamenum vyhnout? Jakoze ja nevim, mene solit, nejist treba maso nebo tak?
Neboj, uz jen 3 tydny, to vydrzis a pak budes mit klid! Moc Ti drzim palce! 😵

vlkousek
autor
3. bře 2011

@hlavinka na tenhle druh kamenů prý žádná dieta není. Prý se ještě neví, z čeho přesně to vzniká.Jen hodně pít.

hlavinka
4. bře 2011

@vlkousek aha....tak to je celkem na nic, ackoliv asi vsude doporucuji omezit soleni a ty nezdravy veci....tak moc a moc drzim palce! 😵

pavlluska4
8. bře 2011

Ahoj holky, ja po zavedeni stentu mám zase pořád zánět močovýho měchýře. Stent teda nějak necítím, jen ten zánět mě teda dost štve, navíc už druhé ATB, což mě taky netěší, snad bude všechno v pořádku a snad se po vytáhnutí stentu toho zánětu zbavím. Jo, musím vydržet ještě 2 měsíce ☹

vlkousek
autor
8. bře 2011

@pavlluska4 ach jo ☹ ještě dva měsíce. Bolí tě to nějak? Závidím ti, že necítíš stent, já teda dost, popravdě těch šest týdnů, co ho mám jenom ležím a cestuju jen na záchod a zpět. Chudáci naše děti, můj prostřední miláček dokonce říkal,že by chtěl potkat kouzelný kmotříčky a přál by si, abych byla zdravá a nic mě nebolelo. Rozbrečel mě, je to zlatíčko.
Já to mám za 15 dní a doufám, že to vyndání proběhne v pořádku.
Třeba se miminko rozhodne vykouknout dřív a budeš mít klid.

pavlluska4
8. bře 2011

@vlkousek no, pořád se mi chce čúrat a nakonci močení to řeže, ale když hodně piju nebo třeba ráno je to úplně jako by nic, hlavně mi vadí zima. No, spíš se bojím, aby ten zánět nějak neohrozil naši malou v bříšku, já už to nějak vydržím. Jak to tak vidím, můžu být ještě ráda, že mě nebolí ten stent a tebe to bolí jak? Dětičky jsou sladký, vydrž už to máš za pár a pak to bude všechno určitě v pořádku.

vlkousek
autor
8. bře 2011

@pavlluska4 mě to bolí, jak dýl stojím, nebo se hejbu, takovej tupej tlak v ledvině. Asi jak se to tam otírá, nebo nevím.A při močení, přesně, jako ty. Už mi z toho hafo pití hrabe 😕
Myslím, že doktoři vědí, co ti dát, aby to miminku neublížilo.Tak přeji ať ti to utíká co nejrychleji a princezna je pohodové miminko 🙂

vlkousek
autor
22. bře 2011

Ahojky, tak už to mám za sebou 🙂 To vyndavání bylo nepříjemný, ale teď už snad budu mít klid. Hlavinka, jak ty bojuješ? Snad se ti to vyhne.Všechny zdravím

hlavinka
22. bře 2011

@vlkousek Tak to je super, ze to mas za sebou, hura!! 🙂 😉

Musim zatukat, ze zatim dobry, posledni dobou se mi neozyvaji ani v noci. Jsem moc rada. Byla jsem u jedne maserky, ktera je takova trosku senzibilni. Sama zacla s tim, ze mam problemy s ledvinama a ze se nemusim bat, ze to nebude tak hrozny, jak minuly tehu. Sama taky rekla, ze mame holcicku a ze je druha....Takze kdyz se trefila u techhle veci, mam relativne dost velkou sanci se stentu tentokrat vyhnout!!!! Verim tomu! 😵

A jak teda, kamen prosel nebo teprve projde ven?

vlkousek
autor
22. bře 2011

@hlavinka To mám radost s tebou, že ti je fajn. Já na tyhle věci mezi nebem a zemí docela věřím, třeba homeopatka taky poznala spoustu věcí, co nemohla od nikoho vědět.Hned je to těhu takový hezčí viď?
Mě ty dva velký kameny rozdrtili a vymočila jsem je a ten malej v ledvině nechali, že prý se uvidí, že když by vypadl, tak jak je malej, tak by nemusel způsobit nějakou velkou koliku.Musím jim to věřit.
Je to zvláštní, že mě najednou nic nebolí. Dneska jsem po 11 týdnech koupala to moje malý sluníčko a strašně jsem si to užívala 🙂

hlavinka
23. bře 2011

@vlkousek Taky na to verim, z vlastni zkusenosti, kdy proste neco vyslo.
No jo, lepsi to hned je, ale musim rict, ze mam tedy vykyvy nalad (spis smutek a depky), ktery jsem pri prvnim vubec nemela. Taky jsem unavenejsi, jak musim litat okolo Adelky....Ale jinak dobry.

Tak to je uzasny, ze uz tam mas jen malinkej, to bude dobry. Malinky tam mozna maji vsichni a ani o tom nevedi.
Verim, ze jsi si po tak dlouhe dobe uzila koupani Sofinky 😵 Tak hodne zdravi!!!! A doufam, ze uz se tady nebudeme muset schazet 😉

ivaova
30. bře 2011

Ahoj holky, čtu příspěvky od první stránky už druhý večer 😵 i přes často nepříznivý průběh, který popisujete, mi to pomohlo překonat rostoucí depresi. Hlavně proto, že vím, že bolení při chůzi, červená moč a tlačení v močáku je po zavedení "normální". Mám za sebou několik pokusů umělého oplodnění, takže jsem si myslela, že už vše strašné mám za sebou a ejhle...kolika v 25tt. Přesně jak popisujete, nic jsem nevěděla a šup tam stent bez narkózy. NAvíc nešel zastrčit, protože jsem měla pískem ucpaný močovod z ledviny. Bylo to dost děsné, mimčo vyvádělo jak vetřelec, ale ustáli jsme to oba. Paradoxně jsem si mylela, že stent je jakoby srdeční chlopeň- nějaké kolečko v ledvině. Vůbec jsem netušila, co bude. Dávali mi podepsat dopředu papíry, byla jsem úplně hotová, protože jsem bolestmi nespala...papír na anestezii mi rovnou vzali, že ho nemám vyplňovat a ten druhý mi doporučila sestra, ať to radši ani nečtu...upřímně v tu chvíli jsem byla i ráda, protože jsem na to neměla sílu. Kromě nízké informovanosti ale jsem s doktorem byla spokojená (jsem z Ostravy), zařídil mi i samostatný pokoj- normální za 60 Kč, abych nemusela s být babkama a riskovat, že od nich chytnu nějaké nachlazení. K bolesti: bolelo to asi stejně, jako když mi zjišťovali průchodnost vaječníků- stejně dlouho, stejně bolestivě. K anestezii: než si nechat píchat do páteře s rizikem ochrnutí, tak to jsem ráda, že jsem neměla na výběr a nevěděla jsem, co mě čeká. Stejně bych to odmítla. Následné potíže: byla jsem 2dny v nemocnici, pak se to uklidnilo a bylo to v pohodě. Pak se ale něco stalo a začal mě bolet jakoby vaječník a mám krev v moči. Je to teprve 2.týden a teď už vím, že se to nezlepší...jak čtu vaše příspěvky. Nemůžu chodit, stačí více pobíhat, když přijde návštěva a více krve, více pálení při čurání. Léky: mám už druhá antibiotika, jsem zvědavá, co bude dál. 😲 jsem se rozjela, co?
Ještě chci říct, že sleduji Vlkouška a teda holka, ty jsi taky vyzkoušela všechno...a Hlavince díky za její stránky, odtud jsem se dostala na tuto diskuzi.

hlavinka
2. dub 2011

@ivaova To je mi moc lito, ze Te mezi nami musim privitat. Blby je, ze mas tu krev v moci. ja ji mela jen chvili, nastesti, asi to me telo prijalo lepe. Nicmene bolesti jakoby vajecniku (pravy podbrisek) byly dlouhe a celkem silne. Dej tomu jeste tyden. Mozna bych je ale jeste otravovala, nemuzes prece krvacet az do vyndani stentu?
A v nemocnici jsi byla 2 dny kvuli tomu krvaceni? Mne to udelali a mars domu. nezajimalo je, zda mam odvoz a zda mne to boli. Sotva jsem dolezla do auta.
(Musim rict, ze ted to vypada dost nadejne - mestnani mam, ale malicke, takze dobry. Pevne verim, ze se tomu tentokrat vyhnu!)
Moc Ti drzim palce, aby Ti bylo lepe. Zkus trosku psychicky podporit telo - rikat si, je dobre, ze ten stent mam, ze mi odteka moc z ledviny. Treba kazdej vecer pred spanim. kdyz uz ho mas, je to pomoc, aby Ti nehrozil kolaps ledviny a celkovy a hlavne prdolkovi, aby bylo dobre 😉 urcite se s tim telo srovna a bude Ti lip. Hodne stesti a hlavne ZDRAVI 🙂

vlkousek
autor
4. dub 2011

@ivaova Vítám tě tu. Máš pravdu, vyzkoušela jsem toho dost. Za mě bych ti teď poradila homeopatika. Dobrá homeopatka ti dá ty správný "bobulky" a pomůžou ti. Psychicky i fyzicky. Ublížit to nemůže, tak myslím, že to stojí za pokus. Ono asi hodně záleží na tom, jak velký stent se tam dá. Teď po operaci, když jsem měla tu menší velikost to bylo o dost lepší,cítila jsem ho, ale nebylo to tak moc nepříjemné, jako podruhé, když jsem měla ten větší. To jsem fakt musela jen ležet a to je hnus.Přeji hodně sil a jak píše Hlavinka, zkus hlavu přesvědčit, že to není tak strašný (já vím, je to moc těžký, já v těhu jen brečela a prosila všechny svatý ať už to skončí).Člověk se chce ukazovat s bříškem a užívat si to a místo toho dřepí doma a ještě na něj všichni koukají jak na exota, co si to vymýšlí. Jejda, tak živě si to pamatuju 😖

ivaova
4. dub 2011

@vlkousek tak jsem měla chvíli klid. Ale jakmile jsem dobrala antibiotika, opět se vrací asi zánět. Víc to bolí při chůzi, víc to pálí po čurání. Pořád to vypadá, jako bych čurala červený grep 🙄 . Ale už jsem se s tím smířila, jak radila Hlavinka, pomohly mi k tomu i vaše příspevky. Špatně se mi spí, protože na zádech to prý není zdravé kvůli nedokrvení a na boku mě to nějak táhne. Kontrolu mám až 11.4., tak uvidíme, zda se to zase zlepší...Mimochodem v nemocnici mě fakt nechali "na pozorování", doktor byl fajn. Vidím, že jsme na tom s Hlavinkou stejně, taky mám 27. týden. Je to ještě kus času, co?

hlavinka
4. dub 2011

@ivaova Jeste jsem Ti chtela napsat, mne na ty podbriskovy bolesti pomahal nahraty polstarek z DMka s tresnovejma peckama. nebo proste teply. Lehla jsem si a nechala treba pul hodiny az hodku hrat. Mimcu to neublizilo a trochu to bolest spravilo. Nechtela jsem se porad ladovat praskama....
A doktor Ti nerekl, ze mas prijit na kontrolu, kdybys porad krvacela? Nevim, ale ve mne to vyvolava dojem, ze to bud spatne sedi nebo nevim. Ale pokud uz krvacis takovou dobu, mozna bych je trosku zprudila. Za zeptani nic nedas a zdravy mas jen jedno, respektive ted dvoje, ze.
Aspon, ze Te si Te nechali v nemocnici na pozorovani. U tehulek bych to cekala jako samozrejmost, ale tady v Krci (Praha 4) na to kaslou (meli tam i par maleru na pohotovosti, takze se nedivim, jak to tam je).
Brisko si vypokladej polstarema, aby Te tolik netahlo. Mne uz taky tahne a pritom jeste asi pred 14 dny jsem polstar nemusela mit.
No, jeste 3 mesice, co? Zda se to jaka pekna doba, ale ve finale vim, ze to utece jak nic.
Tak moc drzim palce! 😉

ivaova
4. dub 2011

@hlavinka polštářek si asi pořídím...teplý i pod bříško 🙂 to je dobrý nápad. S tou krví je to divné, i kdy jsem měla ten "grepový barevný nádech", tak prý v moči krev nenašli, tak pak leda mám červenou hadičku a potvora pouští barvu 😀 Každopádně Mudr říkal, že to je normální, že to občas krvácí...tím pozorováním si mě Mudr získal, jak jsem psala, dokonce mi zařídil samostatný pokoj, abych nebyla s kašlavou babkou. Samostatný záchod byl pro mě rájem... Díky za podporu! 😉

hlavinka
4. dub 2011

@ivaova No, tak nevim, cim by mohl byt ten grepovy nadech....Leda jak pises barvou hadicky 😀 Jeste mne napadji jatra, tedy vic zluci v moci. Ale kdyz Ti nic v moci nenasli, tak to bude dobry.
Je to fain, ten doktor. Clovek by rekl, ze Praha, to budou kapacity, a ono prd. V kazdem meste jsou dobry a spatny doktori, je fuk, zda je mesto male ci velke.
Polstarek v DMku stoji par korun (myslim kolem 70), polstar pod brisko bud nejakej obyc nebo nekdo miva kojici a pak ho vyuzije na kojeni. Pokud ale mas mensi prsa, tak ho nedoporucuju, protoze i kdyz na nem budes mit lezet decko, nedosahne k prsum. Ja jsem ho mela a dala jsem ho pryc, protoze pro mne byl na nic. A nebyla to levna zalezitost, takze bud doporucuju od nekoho pujcit nebo nekde vyzkouset, pripadne vzit pres bazar. 😉

hancazivocich
5. dub 2011

@ivaova - oni taky považují při stentu nález krve v moči za ,,normální" - teda do určitého množství. Pátrají spíš po známkách zánětu a přítomnosti bílkovin. Proto je možný, že se dr. nad tím nepozastavoval. Taky pozor - antibiotika hodně zkreslují barvu moči... Taky záleží, jak moc piješ..
Ale červená grepovka bude spíš ta krev...

vlkousek
autor
5. dub 2011

Teplý polštářek doporučuji 🙂 🙂 🙂 Já teda investovala do toho, co se strká do zásuvky, protože jsem na něm ležela opravdu pořád ( teď u posledního těhu, kdy jsem neměla stent). Strašně mi ulevoval od bolesti, stejně jako teplá vana, ale tam by se ze mě brzy stala žába že 🙂 Mocinky Vám holky přeji, ať to dotáhnete do konce bez nějakých velkých bolestí a problémů.
Ještě jsem si vzpoměla, že mi doktor říkal, že ta krev tam může být s přestávkami celou dobu, že ten stent to tam pořád dráždí a tím pádem ta krev odtéká. Samo jen trošku, kdyby to bylo nějak víc tak mazej hned k doktorovi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru