Mykóza při zavádění Utrogestanu. Jak se smím léčit?

seb
19. črc 2009

Potřebovala bych poradit, začínám 10 tt a zavádím utrogestan a myslím, že mi začala mykoza ☹ moje gyndr. má měsíc dovolenou a já nevím teď co s tím, je to hrozně nepříjemné, ale nevím, jak se smím léčit, když zavádím utroš 3x denně a ani čím se smí léčit. Nedovode mi někdo poradit ? ☹

janulazaynab
25. črc 2009

Ahoj, ja jsem 31tt a dostala jsem kvasinkovou infekci. Doktor mi predepsal tabletky na vkladani a masticku proti svedeni - v pibalovem letacku psali, ze se to smi pouzivat v prvnich trech mesicich jen vyjimecne, takze je lepsi zajit si nekam do nemocnice na ambulanci, at Ti neco predepisou. Prvni trimestr je hodne nachylny na vselijake veci, takze radsi nedelat nic na vlastni pest..

elana
25. črc 2009

Utrogestan je možný užívat i orálně (např. můj gynekolog vaginální vkládání vůbec nedoporučuje, právě proto, že spoustám žen nesedí, jednak ty přídavný látky porušujou přirozený prostředí pochvy a vznikají mykozy, za druhý ten následný výtok, teplo, vlhko, potom kvasinky jen podporuje k dalšímu růstu).

Připrav se na to, že někdo má po orálním podávání víc nežádoucích účinků (ale je to individuální, já se cítím stejně v pohodě jak kdykoli jindy), ale než si zadělat na nějakou velkou lapálii, to radši se prospat dnem🙂

seb
autor
6. srp 2009

díky, mě už to nějak naštěstí se zlepšilo samo,
elana: já ho orálně zkusila , ale to sem myslela, že sebou seknu, jak mi bylo zle, byla jsem úplně zfetovaná a navíc v práci, seděla jsem u PC a padala mi hlava, nebyla jsem schopná vnímat, točil se mi celý svět okolo, no fakt feťák hadr 🙄 , ted už bych ho snad mohla i vysadit brzo, tak budu mít snad už klid

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru