Těhotenství moc brzo po operaci mimoděložního těhoten.

pajinkaa
7. črc 2008

Ahoj holky,

občas sem nakukuju a čas od času i něco píšu... bohužel toho mám už hodně za sebou...
Miminko zatím žádné nemáme, je mi 29 let a za sebou mám už několik revizí zamlklého těhotenství a poslední těhotenství byl mimoděložní a bohužel kromě vejcovodu mi odoperovali i kousek rohu děložního. Bylo to v únoru 2008 -laparo i řez.
Doporučili 6-12 neotěhotnět... no, stalo se něco totálně neočekávaného a já jsem 4 měs po operaci opět těhotná...5 tt - hrozně se bojím, jak to všechno dopadne a jestli toto těhotenství má vůbec šanci nebo mě pošlou znovu na revizi...

prosím vás, jste tu některá, které se stalo něco podobného a jak to dopadlo? nebo znáte někoho, kdo má podobnou zkušenost?

je mi to hodně líto, že jsme takhle zariskovali, ale bohužel, teď už to posunout nemůžu.
Díky moc.

akras
7. črc 2008

Ahoj Paji, já s tím sice zkušenost nemám, ale myslím, že to může být v pohodě. Možná je větší riziko zase mimoděložního, ale já sama jsem měla v únoru revizi - zamlklé těhotenství a znám holky, co do toho praštily hned po 1.MS a je to v pohodě. Já otěhotněla po 3.MS od revize.
O mimoděložním toho moc nevím, ale já věřím tělu, že kdyby na to nebylo připravené, tak by vůbec nedošlo k početí, tak ti moc držím palce, aby bylo vše ok 🙂

pajinkaa
autor
8. črc 2008

Ahojky Akrasko,

děkuju moc za odpověď a držení pěstiček! uvidíme, jak to dopadne, zítra jdu k dr.
Hmm, ten únor nebyl moc úspěšnej, co? ☹ Ale i já Ti přeju, aby všechno už bylo ok a neměla jsi žádné další problémy.

já na revizi byla už asi 5x - bohužel - ale teda 3x kvůli jednomu zmlklému, protože pořád jsem krvácela... a pak jsem vždycky 3 měs čekala a otěhotněla cca až za další 3 měs... Ale teď jsme to zkusili po 4 měs s tím, že to určo nemůže hned dopadnout, když mám jen jeden a taková náhoda se stát nemůže... no, a stala! a teď jsem z toho spíš smutná, že jsem nás tak ohrozila ☹.

ale uvidím, třeba to zrovna vyjde! přece jednou se to štěstí musí unavit!!

Měj se hezky a hodně štěstí, P.

miquel
9. črc 2008

pajinko, kamarádka otěhotněla 3 měsíce po mimoděložním těhu a v pohodě se jí narodila zdravá holčička 😉
držím palečky aby bylo všechno v pořádku 🙂

mě se první dítě narodilo až na třetí pokus vím že je to těžké když se nedaří, ale nepřestávej věřit , nakonec to dobře dopadně 😉 🙂

fedra
10. črc 2008

pajinko ... neboj. Mne po operacii doktor povedal,ze pauza by mala byt min. 2 menstruacie, cize cca. 3 mesiace.
Takze bud v pohode, urcite vsetko bude v poriadku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru