Zvýšená hodnota D-dimerů v těhotenství, máte zkušenost?

simix22
19. únor 2016

Ahoj holky prosim ktera ma zkusenosti ze zvysenou hodnotou dimeru v tehotenstvi,chodim na hematolku kuly hemoglobinu a dnes jsem mela kontrolu a hodnota 0,650 d-dimeru je to na pichani injekci?jsem 30 tt,vim ze mi to doktorka rekne ale dnes se ji udelalo zle tak nas sestra vsechny preobjedbala a ja nakukla jen do vysledkov.mam strach ze je to hodne.prosim mate zkusenosti?

mwkaty
19. únor 2016

Ahojky, nejsem tedy žádná odbornice na D-dimery a hematologii, ale podle mne je tvoje hodnota v 30 tt v pohodě. Fyziologicky v těhotenství tvorba D-dimeru stoupá. Když jsem byla těhu, tak jsem někde našla i tabulku, co je v normě, zkus mrknout na netu. Já jsem Clexane píchala od 35 tt a to jen proto, že mám geneticky prokázanou Leidenskou mutaci, hodnoty jsem měla v 35 tt kolem 600 a doktorka říkala, že je to v poho, ale napsala mi to preventivně před porodem.

simix22
autor
19. únor 2016

@mwkaty dekuji moc 🙂) v uteri tam doktorka bude tak s ni o tom pokecam a vše snad vysvetli ale lekla jsem se..:(

mwkaty
19. únor 2016

@simix22 Škoda, teď nemůžu nikde tu tabulku najít. Já se taky hodně bála o miminko, takže tě úplně chápu. Pořád jsem byla z těch hodnot nesvá a doktorka vždycky, že je to úplně v klidu. (Moc jsem jí v té době nevěřila a myslela jsem si, že to podceňuje🙂) Pro klid si zavolej na hematologii a klidně to konzultuj s jiným odborníkem🙂 Přeji klidný zbytek těhotenství a zdravíčko.

denisa3101
3. říj 2017

Oživují diskusi ... Holky mám hodnotu 2380 ve 25 TT píchám 0,6 máte někde tabulku hodnot ?

marketaryzi
3. říj 2017

@denisa3101 Koukni na výsledkovou zprávu z laboratoře, vždy je tam "normální " rozmezí. Záleží na každé laborce, ale většinou je norma do 200. V těhotenství bývají D- dimery fyziologicky zvýšené, ale přes 2000 už je dost. Kolik heparinu si pícháš nesouvisí s hodnotou ddim, ale s tvojí váhou. Injekce jsou nepříjemné, ale raději toto než trombózu nebo něco ještě horšího.....

denisa3101
3. říj 2017

@marketaryzi není právě psané kolik je norma jinak jsem přibrala až teď 2 kg ale už teď potřetí mi navýšili dávku na 0,6 jinak jsem brala 0,3 a pak 0,4

dvork
3. říj 2017

@denisa3101 Taky sem měla v těhotenství vysoké d-diméry, šlo o vícečetné těhotenství, takže ty hodnoty byly o to vyšší. Měla jsem Fraxiparin a pak Clexane, nejvíc co jsem si aplikovala bylo 0,4. Našla jsem si tenkrát tuhle tabulku: http://perinatology.com/Reference/Reference Ran...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru