1. vyšetření, co mě čeká v těhotenství?

klara015
4. dub 2017

Ahoj holky, 10.4 me ceka 1. vysetreni (srdicko u miminka,prenatalni screening a jeste buhvi co)
Co mam ocekavat na tomto prvnim vysetreni?odber krve?tlak?vaha?moc?utz?
A jak dlouho cca takove vysetreni trva dekuji.
Bojim se ale i tesim, snad bude vse v poradku.

stratilikova
4. dub 2017

Vezmú 3-4 skumavky krvi (takže sa ráno poriadne napi), odmeraju tlak, skontrolujú moč. Vážila som sa doma, ale váhu mali aj sestričky.
Lekár urobí vaginalny UTZ (najlepšie čo najrýchlejšie), odmeria plod a potvrdí akciu srdiečka. Odporučí objednať sa na prvotrimestrialny screening najlepšie do nejakého špecializovaneho centra.

klara015
autor
4. dub 2017

@stratilikova dekuji. Mam ale prijit prisne nalacno nejist ani nepit :((

stratilikova
4. dub 2017

@klara015 piť čistú vodu môžeš, ba priam musíš... Nič nepiť v zmysle káva, čaj, sladené vody či džús, atď....Ak by som ja nepila pred odberom aspoň liter vody, tak zo mňa nedostanú ani skumavku krvi, nie to ešte tri 😉

marenkav
4. dub 2017

@klara015 ahoj, myslíš první vyšetření na potvrzení těhotenství? Já tam šla, když jsem byla 5+5tt, doktor mi udělal jen vaginální utz a potvrdil, že tam "něco" je. Až za dva týdny jsem šla na potvrzení srdíčka a po dvou týdnech až na odběry krve. Ale pokud mas přijít nalačno, tak ti asi krev brát budou 🙂 každopádně pro mě jsou tyto kontroly velmi příjemné, až na obavy, které mám před nimi 😎

klara015
autor
4. dub 2017

@marenkav ja jdu na potvrzeni srdicka ted jsem v 10tt a jdu az pristi tyden v po 🙂 tak to uz budu skoro 11tt.
A mam jit na utz a na prenatalni screening nebo neco takoveho rikal 🙂
Prijemne?tak pokud bude u miminka vse v poradku tak to prijemne bude 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru