Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

lucie.krajcarova
17. led 2011

@cincinnati ahoj, normálně utz přes břicho, koukají se, kam mají píchnout jehlu. jdeš docela brzy, jak to?

cincinnati
18. led 2011

@lucie.krajcarova Špatný NT screening ☹

lucie.krajcarova
18. led 2011

@cincinnati aha budu ti moc fandit, ať se vše v dobré obrátí 🙂

nemue
19. led 2011

Ahoj holky, špatně mi vyšly triple testy a v pondělí jdu na odběr plodovky.. Se docela bojím, jak to dopadne.. Na NT screeningu byly výsledky celkem dobré, ale triply teda hrůza. Riziko Downa je 1:180 ☹

lucie.krajcarova
19. led 2011

@nemue myslím, že to je nízké riziko, budu držet palce!

myshellka
19. led 2011

ja bych se amniocentézy bála právě proto, že je 5% (z některé literatury) pravděpodobnost potratu... ach jo.. někdy ta medicína spíš škodí

nemue
19. led 2011

@lucie.krajcarova Děkuju. Mně to přišlo jako docela velké riziko, ale jsou na tom některé asi ještě hůř...

Se jí právě trochu obávám kvůli tomu riziku.. No, nejdřív si půjdeme promluvit s genetičkou a ta nám něco doporučí a uvidíme co dál

lucie.krajcarova
19. led 2011

@nemue tak my jsme to brali tak, že riziko 1:100 a míň, je velké a defacto větší než riziko potratu po odebrání plodovky, což se uvádí většinou kolem 1%, což je taky 1:100.

vilibalda
19. led 2011

@nemue Taky mi vyšly špatně tripl testy (1:100), ale protože NT bylo zcela ok, genetička říkala, ať se neznepokojujeme, v 18 tt udělá podrobný UTZ a uvidí se co dál. Možná bude pak amniocentéza, ale dávala větší důraz na NT.

cincinnati
19. led 2011

Před tou plodovkou jdu ještě ke genetikovi. Nevíte, jak to tam probíhá ? Kouká genetik na mimčo ještě na ultrazvuk ? Nebo je to čiště jen konzultace o možnostech ?

makreluska
19. led 2011

@cincinnati Já byla dnes na genetice,strávila jsem tam 3 hod.Nejdřív mě poslali na utz srdce-echo,což prý posílají každou mamču(čas 2 hod čekání) a pak jsem šla zpět na genetiku,kde se jen dotazovali na nemoce v rodině.Vzhledem k tomu,že mimi se nechtělo otočit,tak máme srdce vyšetřené jen to co viděl,takže vlastně z dneška akorát vím,že jdu v pátek na plodovku 🙄

makreluska
19. led 2011

Holky,já mám riziko 1:100,jdu na plodovku,protože defektní dítě porodit nechci a taky se odběru moc bojím.Ačkoliv to prý nebolí...

cincinnati
19. led 2011

Já se bojím toho, že bude dlouho trvat, než budou výsledky. Kdyby ššel udělat aspoň ten zrychlený test, ale na stránkách Gennetu jsem to nenašla, tak nevím, jestli to vůbec dělají. Nejhorší je, že je tam prostě riziko odtoku plodové vody atd.

ludva
19. led 2011

@cincinnati V Gennetu ti zrychlený test nabídne genetik 😉
Ničeho se neboj, jsou tam profesionálové a všechno je v pohodě 🙂
Hlavně po zákroku hodně odpočívat, odpočívat a odpočívat 🙂

makreluska
19. led 2011

@cincinnati Já budu mít předběžné výsledky na DS už po týdnu,ale ten super rychlý test za 1 den mi nenabídli.Ale nevím,kde to budou zpracovávat,ale viděla jsem nějaký nápis Genet v papírech,ale jen s 1 n,tak to bude asi jenom nějaká shoda.

makreluska
19. led 2011

@ludva Já chtěla jít do práce,ale bylo mi naléhavě doporučeno být v klidu.A taky mě ujistili,že pokud bylo těhotenství bez problémů,tak se riziko potratu snižuje na 0,5%.

cincinnati
19. led 2011

@ludva A platí se za ten zrychlený test ? Kolik ? Posílá genetik na plodovku hned ten den ? Dělá při konzultaci i ultrazvuk ? Promiň tolik otázek, ale nejhorší je, když člověk neví, co ho čeká 🙂

petulkee
19. led 2011

Ahojky holky,ja byla na odberu v Gennetu na konci listopadu,odber je uplne v pohode,predtim me poslali s pritelem na genetickou konzultaci,kde si vav vyzpovidaji kvuli rodinne anamneze a tak,potom jdete na ultrazvuk,kde kuknou na mimco a pak odeberou tu vodu....vubec nic to neni, deje se to pod ultrazvukovou kontrolou, trva to cca 3 minuty, je to jako ockovani do svalu,jen to pichne a pak citite trosku tlak,jak odebiraji vodu,ale fakt pohoda,toho bych se nebala..jedine,co me desilo,ze se neco muze stat mimcu...je tam ale jen 0,5% riziko komplikaci,tak jsem do toho sla,meli jsme riziko Down.syndromu 1:100....samozrejme jsou vysledky v poradku,ony ty triple testy jsou casto falesne pozitivni,ucili nas to uz na medicine...a predbezne vysledky byly telefonicky do druheho dne,dokonce zdarma,coz me prijemne prekvapilo,nekde se za to plati napr. 2000Kc,kdyz to chce clovek vedet driv nez za 14 dni...pri dalsim kontrolnim ultrazvuku vam pak maji rict podrobne vysledky,ale to uz mi ani nic nerikali,kluk byl zdravy 🙂Takze drzim pesti a nebojte se,neni to nic hrozneho🙂

petulkee
19. led 2011

@cincinnati : Ahojky,ted jsem to vse zodpovedela v dalsim prispevku🙂

makreluska
19. led 2011

Tak to je pěkně blbý,když někdo má výsledky do druhého dne a já odběr v pátek a výsledky ve středu.Jsou to nervy navíc!!!! Sakra,kdyby to nepřišlo tak rychle,tak jsem snad jela do Gennetu a vykašlala se na to u nás.Ale už mám vyjednanou neschopenku,už musím jít tam,kde jsem objednaná...

ludva
19. led 2011

@cincinnati V Gennetu tě nejdříve pozvou ke genetikovi, tam se rozhodneš, jestli plodovku podstoupíš nebo ne. A hned se jde na věc. Lehneš si na lehátko a nad tebou promítají UTZ a lékař ti ukazuje co kde mimčo má a rovnou zavádí jehlu. Nebolí to a vidíš, že je miminko v pořádku, že se hýbe a nic se mu nestalo. Samozřejmě se dívat nemusíš 😉 Za pár dní jdeš na kontrolní UTZ, jeslti je všechno v pořádku. Já jsem si zaplatila navíc UTZ srdíčka, ale proběhl naprosto stejně jako UTZ normoš na pojišťovnu ve 2O tt. Možná to bylo zbytečné, ale chtěla jsem mít jistotu, že je mimi v pořádku. Jsou tam moc hodní. Byla jsem na tom přesně před dvěma lety v Gennetu na Letné.
Na rychlotest jsem se ptala sama, měla jsem malé riziko postižení a tak mi rychlotest genetička rozmluvila. Stejně pokud není něco v pořádku, tak hned volají. Už proto, že jde o každý den.

makreluska
19. led 2011

Tak s druhým mimčem půjdu do Gennetu,když to tady čtu.Jak dlouho trvá než mě objednají?

ludva
19. led 2011

@makreluska Ničeho se neboj. Dojednej si někoho na odvoz. Bylo mi hned PO docela šoufl, ale mám normoš tlak docela nízký. A těch pár dnů po opravdu odpočívej. Nestojí to za to!!! Asi tři dny mě bolelo břicho, ale je to individuální, každý to má jinak 😉

ludva
19. led 2011

@makreluska Na výsledky jsem čekala 14 dnů.

makreluska
19. led 2011

@ludva Já mám nízký tlak,tak mi bude taky šoufl,navíc z toho stresu.To s tím bolením břicha je dobrá poznámka,aspon nebudu vyvalené,kdyby mě taky bolelo.I když mě už bolí podbřišek,psychosomatický potíže(((
Neschopenku mám a vaření pro mužíčka na tři dny zajištěno,jelikož o víkendu se v hospodě nevaří,tak aby mi neumřel hlady a vyčerpáním,až se bude o mě a o zvířata starat sám... 🙂

makreluska
19. led 2011

@ludva Ale když se chci objednat,tak jak dlouhá je objednací lhůta? V Ústí to trvalo týden.

ludva
19. led 2011

@makreluska To ti nepovím. Byla jsem objednaná už dlouho, přes Vánoce. Chtěla jsem jít co nejdříve to půjde, dokud je mimčo co nejmenší..... Zkus si tam zavolat, máš ještě čas. Stejně je to o náhodě na koho zrovna natřefíš, tak jako všude 🙂 Triple testy jsou dost nepřesné, jestli máš špatné výsledky z nich, tak buď v klidu. Na věku taky moc nezáleží, máme v rodině případ DS u velice mladých rodičů 😔

petulkee
19. led 2011

@makreluska Ja si volala a sla asi za 1O dni ...

34blondie
20. led 2011

tak já jsem v 18 t. a vyšel mi screening na downa 1:48....zavolali,že je to kritické a jestli chci rovnou ukončit těhotenství a nebo ještě jít na amnio,nechápala jsem co je to za chování,ale pak mi sousedka ozřejmila,že tady v kanadě je legál.potrat do 22.t...barbaři!!!!......takže v pátek jdu na amnio co jsem si prosadila a jsem s nervama na koncích,navíc se šíleně bojím bolesti...........vím,že riziko je veliké a popravdě s tím jak to braly automaticky nepočítám,že by to dopadlo dobře....myslím si že ví něco víc co mi neřekli a nebo jsem to v angličtině spíš nepřesně porozuměla.....pak čekání 14.dní na výsledky a pak možná to peklo ☹ .....moooc se bojííím... 😲

34blondie
20. led 2011

.....já jsem to tady na druhý straně objednala včera a jdu zítra.....ale to jsem ztropila do telefonu scénu,že už jsem v 18.t a že potřebuju fakta..... a ne ,že to dítě zabiju jenom proto,že se někomu nelíbí moje výsledky z krve a prostě mi zavolá sestra at to ukončim.......tak se asi lekli,protože američani jsou známý tím že se rádi soudí pro každou blbost 😝 .....i když na mne koukají jako na přírodní úkaz,jako by věděli,že to nemá cenu....a když jsem se zeptala jestli mám šanci....tak byla dlouhá odmlka a nakonec.....jdete tam a uvidíte 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru