Bioparox v těhotenství, mohu ho do nosu i do krku?

verry
29. črc 2012

Ahojte, chtěla bych se zeptat jestli mohu Bioparox v těhu, jak do nosu stříkat tak do krku?? Začím 4.měsíc. A rano jsem se probudila s hroznou rymou a škrabaním v krku. Udělala jsem si zázvorovej čajík s medem a citronem a zabal na krk a ležím...
Nebo máte jiné metody co by pomohlo?

paaajuska
29. črc 2012

Ahojky, měla jsem něco podobného a Bioparox mi pomohl asi po 2. aplikaci a použila jsem ho v 6. měsíci.
Jinak ten zázvorový čajík je perfektní. Jediné co vím, že se nemá je ten orofar atd.🙂
Tak ať se brzy uzdravíš;)

antarres
29. črc 2012

Bioparox je jediné místní antibiotikum, které můžeš používat (ještě lze penicilin, já ho měla v těhu 2x). Dokonce jsem letáček na Bioparox dostala jako doporučení na gynekologii. Mně ještě pomáhalo cucání od Herbalmedu - s islandským lišejníkem. Tak ať jsi brzy fit.

franny
29. črc 2012

Podle lékařů i lékarníků se Bioparox může, já osobně bych ale zkusila něco méně chemického - kloktání slanou vodou nebo rozpuštěným aspirinem, fakt to pomáhá. Brzké uzdravení 🙂

zvirka
29. črc 2012

Určitě, měla jsem. Působí jen místně, k miminku se nic nedostane. Doporučila mi ho i gynekoložka.

hojda
29. črc 2012

TAky jsem ho měla v těhu, ještě zkus Homeopatika Oscillococinum, na bolení v krku je Anginheel. Cucat se dají taky Vicentka tabletky.

boomer
30. črc 2012

Na kloktání je vhodná Vincentka 😉

sariky
30. črc 2012

v tehotenstvi jsem resila stejny problem a bioparox strikala (dr mi to schvalil). je to jedno z mala antibiotik, kt. se v tehotenstvi muzou pouzivat.

lamiaaa
30. črc 2012

Ahoj, jsem lékárnice a mohu potvrdit, že Bioparox v těhotenství můžeš, krom toho, co tu už ostatní napsaly, můžeš na ten krk cucat Septisan anebo kloktat Stopangin (to je možná lepší bo to vyplivneš a nepolykáš). Na rýmu si můžeš kapat Pinosol nebo stříkat mořské vody.

bocinka
30. črc 2012

Bioparox je úžasný, používala jsem i v těhu, i během kojení....

bellys
23. srp 2012

Bioparox má výhodu, že působí pouze lokálně, dá se aplikovat na téměř všechny choroby dýchacích cest: rýma, zánět dutin, zánět nosohltanu, angína - zde spíše doplňkově, lékem volby je Penicilin, laryngitida, záněty průdušek. Používat se dá celé těhotenství, ale je třeba dodržet dobu užívání nejméně 5 dnů, podobně jako u jiných antibiotik. Stříká se do krku i nosu, jak je uvedeno v návodu. Mohu jen doporučit, je skvělý i mimo těhu.

lenka022
10. zář 2013

Ahoj také se přidávám.Dnes jsem byla u praktika a také mi napsal bioparox.Jsem ve 20tt a i lékárník mi řekl,že to nevadí.

aniee
25. zář 2013

Bioparox mi dnes přinesl přítel z lékárny když mi po týdenní chřipce nepomáhal paralen, věřím že tohle je dobrý a že to pomůže, ale je to tak odporný, taková pachuť :( zkusila jsem si ráno stříknout do krku a nedalo se to, úplně mi to zvedalo žaludek :( jsem 23tt... ☹

verisek91
4. lis 2013

mě hodně na krk pomohla cibule s medem a citronem,na noc jsem si namazala krk konopnou mastičkou a sem tam na cucání septisan,a musím říct že mi to úžasně zabralo.