Bolest břicha na začátku těhotenství

mamamomo
25. led 2017

Ahoj, v nedeli jsem zjistila, ze jsem tehotna, objednala jsem se k doktorovi, kam jdu za 14 dnu. Poboliva me bricho a jsem z toho neklidna, protoze u prvniho ditete jsem v tuhle dobu vubec nic nepocitovala. Tak mam strach, aby bylo vse ok.... Bolelo nekterou z vas take uz takhle brzo bricho?
Diky za vase zkusenosti.

lentilkah
25. led 2017

@mamamomo Prvnich 14 dni me bolelo bricho skoro porad- prirovnala bych to k menstruacnim bolestem. Pokud to nejsou vylozene nesnesitelne krece a nekrvacis, tak by to melo byt normalni.

ingwer
25. led 2017

Mě taky bolí břicho, vlastně už dva týdny (dnes 5 tt + 3). Napřed jsem myslela, že je to od menstruace a byla jsem naštvaná, že bolesti přišly už týden předem. Od té doby sice polevily, ale nezmizely, i když je už občas nevnímám. Někdy jsou jako premenstruační jindy nevím, jestli nemám průjem nebo zaražený větry.
Jednou v noci, a to ještě předtím, než měla přijít menstruace, se mi dokonce udělalo v noci špatně, píchalo mě v podbřišku jakoby pletací jehlicí. Už to bylo skoro nesnesitelné, čekala jsem, kdy přijde studený pot, přestanu vidět a slyšet. A po 20 minutách to najednou přešlo. Doktorka tvrdí, že mi mohla prasknout cysta...

snehulacek1
25. led 2017

Ahojky, mne bolelo bricho uplne strasne jako pri silne MS cely prvni mesic, pak se to postupne trosku zlepsovalo a ted js v 11tt a uz se mi to nestava nastesti🙂 ted uz spis trosku jakoby tahne🙂 Dr. Mi rekla, ze je to normalni, ze to tak nekdo ma🙂

lucinka58
25. led 2017

@mamamomo Bolelo mě naprosto hrozně u každého těhotenství, takže v klidu 🙂 Je to naprosto normální 🙂 Spíš kdyby jsi začala špinit, tak je potřeba to konzultovat s lékařem 🙂

no_title
25. led 2017

mě to bolí taky, někdy fakt hodně, musím si vždycky sednout a podložit nohy, to je tak jediná pozice, kde se mi uleví, taky mám zkušenost, že to zhoršuje zácpa, větry a bolavá páteř, tak asi pomůže se vyhnout jídlům, které nadýmají.

mamamomo
autor
26. led 2017

Moc vsem dekuju za prispevky 🙂 jsem klidnejsi 😉

denisakuzmik
21. únor 2017

Holky je to trochu mimo toto téma, ale ráda bych se Vás zeptala 🙂.
Mám po MS, která probíhala klasicky jen o něco málo slabší. Teď mě ale pobolívá podbřišek, chodím častěji na záchod, což je u mě opravdu neobvyklé. U prvního těhu jsem příznaky nezpozorovala, až na častou návštěvu toalety. To ale bohužel nedopadlo. Co myslíte?

klaudyse
21. únor 2017

Tuto noc mě probouzela taková konstantní bolest v podbřišku, tak se trochu bojím, zda to je v pořádku? Stalo se vám to některé taky? Trochu mě pobolívají bedra, jinak občas píchání, jako by mě tam někdo dloubal.

monika8789
26. únor 2017

Všechny zdravím, mám na Vás prosbu, všechny příznaky nasvědčují tomu, že jsem těhotná, na kontrolu mě doktorka pozvala až za 15 dní, podle výpočtů bych mela byt tak 6tt +2, testy pozitivní, jen mám hrůzu z mimoděložního těhotenství, mám křeče v podbřišku, nespínim ani nekrvacim, křeče jsou podobné jak při očekávané Ms, akorát ne tak bolestivé, jdu si za Vámi pro radu, nebo pro uklidnění😔😔 děkuji mockrát

snehulacek1
27. únor 2017

@monika8789 mela jsem to presne takhle take...krece, ktere me i v noci budili ze spani, stradny strach a ted jsem zecala 16tt a vsechno je v poradku 🙂 mudr. mi rekla, ze to tak nekdo ma...pokud nespinis ani nekrvacis, nestresuj se! Urcite bude miminko tam kde ma byt a vse bude v poradku 🙂

snehulacek1
27. únor 2017

@monika8789 jo keste dodam, ze tohle trvalo tak do 10 tt ale s mensi intenzitou, nejhorsi to bylo tak do toho 7-8tt 🙂 ted uz je mi zase hej 🙂

monika8789
28. únor 2017

@snehulacek1 děkuji moc, včera sem byla na kontrole a zatím je vše ok, doufejme že se prcek udrží, jsme na začátku....Ještě jednou děkuji 😘

tararees
28. únor 2017

@klaudyse ahoj, jsem na začátku a minulý týden v noci se mi stalo to podobné, vzbudila jsem se, šla se vyčůrat a pak mě začalo šíleně píchat v podbřišku až mi bylo nevolno, ale myslím, že je vše ok 🙂 samozřejmě potvrzení budu mít až ve čtvrtek, kdy jdu na kontrolu 🙂

klaudyse
28. únor 2017

@tararees u mě to bylo tak, že bolesti podobné jako při MS, jen slabší, k tomu špinění jsem měla přesně po dobu období MS. Poté už zase vše ok. Na UTZ se ani nezjistilo čím to přesně bylo. Já to pocitově přisuzuji, že si tělo vzpomnělo, že má být v tuto dobu MS.

cosmodee
28. únor 2017

Zdravim,mela jsem u druheho tehotenstvi take na zacatku krece a bolest v podbrisku.Jela jsem i na pohotovost a tam mi rekli ze je to tim jak se deloha roztahuje a pripravuje na tehotenstvi.

tararees
28. únor 2017

@klaudyse jj, taky se to přikládá hnízdění vajíčka a všeobecně to prostě považuju za reakci těla na nový stav, u mě vlastně se těhotenství oproti ms projevilo navíc bolestí zad, ale jelikož jsme strávili víkend na larpu v zimě, tak jsem to brala za prochladnutí, nekrvácela, nebo nešpinila jsem prakticky vůbec vyšla ze mě doslova 1 kapka a až holky v práci mě přivedli na myšlenku, že jsem možná v tom

klaudyse
28. únor 2017

@tararees u mě to bylo ale až další měsíc, kdy už jsem měla i po UTZ se srdickem. První vynechani bylo úplně bez MS, příznaků a špinění.

tararees
1. bře 2017

@klaudyse aha 🙂

klaudyse
1. bře 2017

@tararees je to záhada, ale prý se to stává. Někdo má i slabší průběh MS v těhotenství více měsíců po sobě...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru