Bolí mě podbřišek a tvrdne bříško. Jsou to poslíčci?

missymici
11. čer 2012

Ahoj maminky,potrebovala bych prosim Vas radu...nevim co se to deje,i kdyz jsem po druhe tehu.Prvni tehu a porod probihalo uplne jinak,tak ted nevim.

Jde o to,ze uz asi 5-6 dni me po ránu bolí podbříško jako při MS,nic velkeho,jen malinko a chvilku.
Ale vcera to bylo jednou i dopolko a asi 2x odpolko,taky malinko a chvilku,ale vecer v 8hod,to zacalo o trochu vice a do toho tvrdnuti břiška,..neylo to pravidelne.Zacala me bolest hlavy a celkove jsem se citila na nic,slabá...
Měla jsem opravdu divný pocit,ze se neco děje,ale nechtěla jsem stresovat....
Kolem 10hod.jsem šla do sprchy,...bolesti jako pri MS nepresli,bolo to stale,...ale stale se ta bolest dala vydržet jen to tvrdnuti bylo bolestive.Pak jsem si všimla ze me kleslo bricho.Rikala jsem si ze to jdu zaspat a kdyby se to zesililo,pojedem.
V noci me bolesti budili,nebyli časté.Nad ránem bolesti v podbříšku byli zase o neco silnejsi,ale stale obstojne,ale uz trochu neprijemne.

Myslite ze jsou to poslíčci,...nebo začína porod,mam se pripravit ze to prijde brzo nebo mam zavolat k mudrovi,akorat dnes u nas neordinuje. A ve stredu mam jit do poradny. Tvrdnuti bricha mam asi tak od 22.tt...beru magnesko.

ronyx
11. čer 2012

@missymici Ahoj a ve kterém týdnu jsi?

missymici
autor
11. čer 2012

@ronyx Ahoj ,jsem ve 33.tt

ronyx
11. čer 2012

@missymici No myslím,že je to taková příprava na porod,tělo se pomalu chystá. 😉 Už to zřejmě nebude trvat dlouho.I to,že ti tak z nenadání kleslo bříško svědčí o tom,že se malé pomaličku chystá ven 😉

missymici
autor
11. čer 2012

@ronyx
dik za odpoved ...a myslis ze mam jet k nekteremu gynekologovi,nebo mam vyčkat jak bolesti zesili a pak uz jet rovnou do porodky?

ronyx
11. čer 2012

@missymici Já bych asi počkala,ale to je jen názor co bych udělala já,pokud se necítíš moc dobře,tak si raději zajdi. 😉

missymici
autor
11. čer 2012

@ronyx
Momentalni situace je, takova ze to nejsou velke bolesti,...podbrisko boli ,ale da se to,je to spis neprijemne,hlavne pri chůzi ...a bricho nestvrdlo od probuzeni.Tak skusim cinknout jeste jednou svýmu mudrovi,...zatim to nikdo nebere a kdyztak asi pockam.
Ja mela kdysi MS hoooodnneee bolestive,tak me ted neprijde ze je to hodne,tak stredne slabe- proste je vnimam ☹ .

ronyx
11. čer 2012

@missymici Tak to radši cinkni a optej se,za to nic nedáš.Já v tomhle moc neporadím,jelikož já žádné poslíčky ani nic jiného neměla.U mě to bylo nic nic nic a najednou gich vylila se ze mě voda a hurá do porodnice.Tam se mi to ale pěkně vynahradilo.20 hodin kontrakcí.Myslela jsem.že polezu po zdech a nakonec akutní císař.Huůůůza,pamatuju si,že jsem prohlásila že druhé dítě si jooooooo rozmyslím 😀 😀 😀

missymici
autor
11. čer 2012

@ronyx
No tos mela ted peknou dobu a az pak ti udelali cisare? V kolikatem tydnu?
Ja na 38.tt porodila kluka,...akorat zadne poslicci nebyli,jen me rano odtekla z niceho nic voda a kontrakce zadne,jeli jsme a v porodce 4 hodiny cekani na boelsti a a furt nic,az po druhe vyvolavaci injekci zacalia kluk se pak narodil v prubehu 3 hodin.Ale moc si z toho nepamatuji,jelikoz jsem ztracela dech a a nakonec me i tak musela sestra skocit na prsa aby vypudila maleho,pak pohmožděne řebra...a celkova slabost do druheho dne.

garfie
11. čer 2012

@missymici Zavolej určitě, pokud začínáš rodit, je ještě brzo, minimálně do 36.bys to měla vydržet. Mě hrozil předčasný porod 2x-a to jsem měla úplně bezproblémová obě těhotenství, neriskovala bych...raději být za hysterku, než něco pojet 😀

missymici
autor
11. čer 2012

@garfie
Mas pravdu,...jde predci o zivot meho ditka...
Jdu mu skusit jeste jednou zavolat,snad to tam uz nekdo veme... 😒

ronyx
11. čer 2012

@missymici Mě o půlnoci odtekla voda,odjezd do porodky,kontrakce začaly v porodce a trvaly 20 hodin, za tu dobu se na mě vysřídala spousta doktorů a každý jen ještě počkáme,ještě počkáme i když už jsem měla velké bolesti vůbec jsem se neotvírala ani jsem neměla nutkání tlačit.Jen šílené bolesti podbřišku,jako by mi někdo trhal střeva.Po těch 20 hodinách začal mít malý kriticky vysoký tlak a musel hned ven,takže akutní císař.Malý se narodil o 14 dní dřív a myslím,že má na tom zásluhu moje gyndařka.Ten den co mi praskla voda jsem totiž byla na kontrole a ona do mě strčila ruku, pak se najednou lekla rychle jí vyndala a řekla nooo vypadá to,že seto už chystá.Nelekněte se když budete špinit to je normální.Podle mě mi nechtíc provedla takzvaný Hamiltonův hmat a vevtitř mi porušila hlenovou zátku.Takže mi vlastně vyvolala porod 😒

missymici
autor
11. čer 2012

@ronyx
Ju,....tak to bych ji,...asi... Co ji to napadlo?To muselo byt hrozny,....v tak dlouhem cekani a v bolestech a nijak ti vic nepomohli a nakonec problem...Boze ja se techto veci tak bojim,ze se neco skomplikuje...
Ted me to vzala sestricka,prej doktor tam bude az o pul12,tak mam zvolat pak.Ale nemusim prej stresovat,ze ty bolesti v pobrisku muzou trvat i nekolik dni....ze se pak poradim s doktorem az tam bude,jestli mam prijet nebo pocakt do stredy...... ☹

ronyx
11. čer 2012

@missymici Tak super,alespoň budeš klidnější 😉

anina32
11. čer 2012

@missymici Ahoj, já bych se asi u nějakýho doktora nebo v porodce stavila, může se ti rozjíždět porod a jestli ještě bereš to magnézko tak právě to ti to může pozdržovat. mě doktor řikal že magnézko maximálně do 36 týdne a pak že se musí vysadit aby to nebránilo přirozenýmu porodu. Takže se domluvit jestli to vysadit a spustit porod nebo jestli je ještě brzo a dají ti něco co to pozastaví. V každém připadě moc držím palce at to dobře dopadne 😉

missymici
autor
11. čer 2012

tak holky doktor rikal,ze mam prijet,musi me videt,...tak vyrazim

garfie
11. čer 2012

@missymici Si myslím...🙂 Tak držím pěsti a dej vědět!

missymici
autor
11. čer 2012

Tak jsme po kontrole,...nastesti je vse v poradku,mimi,ja i čípek,...Dr. říkal ze tvrdnutí i bolest v podbrisku jsou normalní.Dokonce i to,že me kleslo bricho.Proste a jednoduse - priprava na porod....Prej musime jeste min.3 tydny pockat.
Kdyby bolesti nahle zesilili,nebo byli hodne v pravidelných intervalech,..tak pak se muzu zacit pripravovat 😉
Akorat si mam zvýšit davku magneska kdyz budu mit potiže...Tak jsem klidnější
A diky Vam...
@ronyx
@garfie
@anina32

batolinek
3. črc 2013

Hoj holky ja jsem ted v 31tt obcasne bolesti v podbrisku ktere citim az v pipce....bolesti zad,otekaji mi nohy tvrdne mi bricho cca cele dny mota se mi hlava pac jsem nespala uz mesic svrbi me kuze a podle kvnich testu vse ok takze nikdi nevi. Proc se skrabu 24h denne hlavne v noci,kuze uz me i pali ,co tohle vsechno znamena,prvni prdola se narodil cisarem ale v terminu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru