Byly jste na rizikovém s 1. mimčem a přišly jste si samy?

lexton
24. led 2015

Ahoj, chci se zeptat, jestli je někdo z vás na rizikovém s prvním mimčem, a přitom si přijde strašně sám. Já jsem doma zatím 14 dní, ale už po 14 dnech se cítím strašně sama. Manžel chodí domů v 17. Já mám vycházky 13-19., ale v tomhle počasí tak maximálně dojdu pro lehčí nákup, abych se prošla, všichni samozřejmě pracují, což je v pořádku. Jen tím pádem já nemám ani s kým přes den promluvit a docela mi to ubíjí. Jak jste to řešily, pokud máte zkušenost? Snažím se najít si nějaký koníček, ale zatím přes únavu nezvládám ani začít. A představa dalších x týdnů v tomhle směru je depresivní. Nebo změní se to aspoň trochu až budu po I.trimestru? Ještě mi čekají vyšetření..tak i ten pocit strachu mi nepřidává... Má to některá podobně?

svetlus_pepca
27. led 2015

@lexton Hele, pak jde taky ještě o to, v kolik chodíš spát 😀 Protože já dřív jak v jedenáct nejdu. Mnohdy až po půlnoci 😀 Takže když jsem chodila do práce a musela vstávat ve čtyři ráno, opravdu jsem trpěla 😀 Teď mám vskutku dovolenou...rodičovskou dovolenou!

A co si budem povídat, tohle počasí té chuti na procházky teda taky nepřidá. Byla jsem těhotná před rokem podobně jako ty - měla jsem termín v červenci. Takže si ještě celkem pamatuju, jak jsem na tom v tomhle počasí a v tomhle stádiu těhotenství byla 😉 Otrávená, znuděná. Ale neboj, fakt to pak bude lepší 😉

lexton
autor
27. led 2015

@svetlus_pepca Joooo chodim spát v 22.nejdýl 🙂 Teeeda, líbí se mi to nadšení v rodičovské dovolené :-ú snad si taky pak budu pískat 🙂 Ale ta otrava a nuda, to je recht.. sluníčko nikde, kdyby se aspoň na chvíli objevilo vždycky kolem tý 13.hod 🙂 ale na zítra zrovna hlásí jen na ráno :-/

svetlus_pepca
27. led 2015

@lexton Tak musíš ráno otevřít okno a vystrčit aspoň hlavu 😀 Hele, a nemysli si...ono i kdyby vylezlo v době vycházek, beztak bys nikam nešla 😀 Věř mi, vím podle sebe 😀 To víš, že si budeš pískat. Porodíš pěkně v létě, budeš moct chodit s miminkem ven, někde si v klídku sednout, zajít na zmrzku, dát si někde něco studenýho k pití. Uvidíš, bude to pohodička. Sluníčko ti bude dodávat energii. A v zimě zas už mrňousek bude tak velký, abyste se zabavili doma 😉

lexton
autor
27. led 2015

@svetlus_pepca to ja otviram okna, ale to slunce tam neni 😅 segra se mi vdava 3 tydny pred terminem :D taky vtipny.. ale s tim letem..srpen nebyva nic extra. Tak letos se pocasi musi snazit 🙂

svetlus_pepca
27. led 2015

@lexton No, teď už tam asi opravdu žádné sluníčko nebude 😀 Ale až bude, vystrčím tu hlavu taky! A vzhledem k tomu, že mě položily viry, tak to bude taky jediná část, kterou strčím ven 😀

Jooo, to je dobrý! 😀 3 týdny před termínem jsou na svatební oslavu akorát. To si to fakt užiješ! 😀

Jde o to, co si představíš pod pojmem extra u počasí 😉 Beztak nějaký den strávíš v porodnici a prvních pár dní ti tělo nedovolí žádné velké procházky. Ve velkém vedru se s miminkem stejně ven nemůže, takže nebude-li pršet a bude-li příjemně, bude to ideální. Určitě si to užiješ 😉 My už bysme rádi letos na nějakou malou dovolenou s prckem, tak snad to klapne 🙂

lexton
autor
28. led 2015

@svetlus_pepca to je pěkná představa s tou dovolenou 🙂 to ať si pěkně vyberete něco pěknýho 🙂 my loni byli 2x u moře, abysme to měli jako kdyby jsme příští rok nemohli.. 🙂 ale brala bych moře i letos 🙂 jen to nepůjde.. nevím čím to, ale u moře si tak odpočinu jako nikde.
Mám se co učit, vůbec zatím nevím, co se s mimi může, co ne.. budu mít co číst, ale teď je pořád moc brzy..
Holt na svatbě budu svědek - nesvědek 🙂 řekla jsem jí, ať si event.zajistí náhradu předem, kdyby cokoli..

svetlus_pepca
28. led 2015

@lexton Koukám, že vyhlížíš to sluníčko ještě před východem 😀 Ty jsi čilouš teda! A co, dočkala ses?? Tady už chvíli pokukuje.
Tak já u moře nikdy nebyla 😀 Ale popravdě mě to moc neláká. Z vody mám fobii a horka mi nedělají dobře. Takže já jsem zvyklá na takové ty turistické dovolené po Čechách a to mi vyhovuje 🙂 Tak uvidíme, co podnikneme.
Já předem žádné informace moc nenačítala. Jen kolem té potřebné první výbavičky, abych pořídila dobře, ale ne zbytečně. A jinak se učím za pochodu 😀 Beztak bych to zapomněla. Ono to jde tak nějak samo a co nevím, to si zjistím 🙂

lexton
autor
28. led 2015

@svetlus_pepca vykouklo, ale jen na půl hodiny.. až půjdu městem, zase bude 100% sněžit 🙂 ale dneska mám aspoň plán 🙂 ostatní dny to tak slavný není 🙂 joo, moře mám ráda, hlavně to teplo, který tam není tak horký, ač tam horko je 🙂 Manžel to taky nemusel, ale zkusil jednou, a už jsme byli pak ještě 2x. Ale musí k tomu být možnost výletu 🙂
výbavička, to mi taky děsí :D už se vidím 🙂 zatím se ani neumím rozplývat nad pidi věcma 🙂 jen si řeknu pěkný nebo fuj.. Ale takový to nadšení ještě nemám .. stejně jak znám rodinu, tak budu mít hadrů, že nebudu vědět, co s tím..a to můžeš říkat, nic nepotřebuju, a stejně..

wrbka
6. únor 2015

@lexton Ahoj ja jsem prave prisla od doktora a ceka mne asi to same... Jsem v 6tt a kvuli tomu ze pracuji jako ucitelka v materske skole a je chripkove obdobi tak me nechal doma sam od sebe... necekala jsem ze budu doma tak brzy... pry je chripka nebezpecna v techto tydnech... 😒

lexton
autor
6. únor 2015

@wrbka Ahoj, no to je, hlavně je všechno do 3.měsíce nebezpečný kvůli tvorbě toho nejzákladnějšího. Tak určitě je lepší být doma, než aby se pak něco stalo kvůli chřipce. Já už jsem doma teď akorát měsíc, musím uznat, že už přivykám režimu doma, ale zatím mi bylo pořád špatně. Možná dnes mi přijde, že je mi kapku líp, ale uvidím zas odpoledne. Zase když se zadařilo, tak je to fakt lepší. Občas nuda, ale pokud by Ti přišli nevolnosti a zvracení, tak budeš ještě radši, že nikam nemusíš 🙂

wrbka
6. únor 2015

@lexton ja teda doufam ze me pak dr uschopni alespon na dva tri mesice... at stihneme neco nasetrit...

lexton
autor
6. únor 2015

@wrbka Když Ti bude dobře, tak určitě 🙂 v začátku je to i kvůli zarděnkám, neštovicím a tak..a u těch dětí se to předpokládá, že něco z těch potvůrek můžou mít

deathy
9. únor 2015

Ahoj, já teda nespadám do toho "čekám první dítko". Už jedno mám, šestiletou holčinu, která jde v září do školy.
Jsem doma od prosince. Začátek byl asi fajn, byla jsem tak unavená, že jsem spíš tak polehávala a fakt si to nevstávání užívala. Holka do školky, odpol ze školky, mám to pár metrů, takže to jsem v nutnosti zvládla.
Manžel též odejde ráno a přijde večer, a to je dnou za tři dny má službu, jelikož je profi hasič. Po službě chodí zase pro změnu zedničit, takže přes týden je pryč a i na 3 víkendy v měsíci mu vyjde služba. Takže... no je to vopruz.
Jsem si říkala, jak se nebudu nudit, mám dítě, doma si nějakou práci najdu.. no, do ledna jsem byla jak spací vagon. Do dvanácti nebyl problém. Odpol jsem ani nebyla schopná dojít do školky.
Měla jsem "trauma" z toho, že jsem totálně nepoužitelná. Do toho jsem začala mít depky, že jsem tu stejně tak nějak sama bez manžela. Vycházky mám, ale přesně... počasí na nic, já je stejně třeba prospala a kamarády tu nemám žádné.
Teď únava polevila, takže by se dalo říct: hurá, začneme něco dělat.
Tak jsme si pořídili štěňátko. Já nikdy psa do bytu nechtěla. Nakonec jsem kývla. Máme sice zahradu, ale tohle je pidi pes, ne na ven. Ano, najednou jsem neměla na nic čas, štěně mě zaměstnano fakt na celý dny. Dokonce jsem zapoměla, že jsem těhotná :D Chvíli to bylo super. Byla s ním sranda. Jenže už 14 dní jsem pouze jen sběrač bobků (mírně řečeno) a loužiček, i když se snažím jak magor naučit ho na venčení a dělám pro to první poslední.
Pořídili jsme si pejska všichni, ale mám ho teď na krku já i s jeho fuj tajbl naschválama, takže teď už nejsem tak nadšená, jsem na to sama a jsem z toho totálně vyčerpaná psychicky. Zoufalost je mé druhé jméno. Ani v práci jsem se tolikrát nerozčílila jako teď denně se psem. Jestli mi nerupne nějaká cévka, budu šťastná to žena.
Takže k tomu, že mi je smutno po manželovi, který je doma minimálně a vlastně nic moc mi s ničím nepomůže, jsem teď ještě totálně vynervovaná ze psa... do toho mi marodí dcera, já taky odpadla minulý týden, takže jsem nebyla totálně schopná ukočírovat sebe, natož psa a dítě... je to fakt na prášky 😖
Strašně se už těším, až bude hezky, až budeme moct strávit celé vycházky venku, a třeba i dlouho sedět na zahradě. Na to se fakt těším a vidím to jako takové to světýlko na konci tunelu. Jinak mě můžou rovnou zavřít do blázince 😀 😉
Takže hlavu vzhůru - pokud nemáš dítě (to je ta lepší varianta a já mám ještě výhodu, že už je tak velká) nebo psa (to je ta horší varianta - štěně), tak si užívej že jsi doma. Dokud je únava - spi. Chtěla jsem si číst, ale ještě jsem se k tomu nějak nedostala... mám i rozdělané háčkování (to jsem nikdy nedělala). Takže dělej tak nějak všechno co tě napadne. Vymýšlej klidně kraviny, i kdybys je nedotáhla do konce, vždyť o co jde 😉 a hlavně se těš na miminko, já na něj kolikrát fakt zapoměla díky psovi. Teď už asi začínám cítit nějaké ty mini pohyby, tak jsem zase hurááá těhotná 😀 takže užívej volna, ono fakt potom moc toho klidu nebude.
Chce to být optimista i když je člověk sám. Mě to moc nejde, ale snažím se to naučit 🙂

lexton
autor
11. únor 2015

@deathy díky! 🙂 to mi pobavilo se štěňátkem , to obdivuju Tvojí odvahu, jako psa bych v tomhle období nedala 🙂 Je fakt, že když je malá starší, tak už je to určitě snažší než kdyby jí byly 2. Teď už odchází nevolnosti, ale i tak pohyb moc nedávám, hlavně skrz počasí, vůbec se mi tam nechce, navíc byt bez té vysněné zahrady..možná časem bude. Ale teď už si říkám, že v práci bych to nedala, tak jsem nakonec ráda doma. Stačí mi nervy s miminem, natož pak řešit nervy v práci.

deathy
11. únor 2015

@lexton Bohužel, během těch pár dní, co jsem příspěvek psala, jsme museli pejsánka dát pryč. Holce se šíleně zhoršil kašel (bere už přes měsíc jakýsi lék, protože nevíme co jí ten kašel dělalo) a mě se asi též rozjelo cosi jako alergie ??? takže jsme malému museli najít jiné páníčky. A bylo to tak rychlé, že tomu ještě teď nemůžu uvěřit a už dva dny tady bulím jako želva, protože on byl všude. Hračky všude, pelíšek, spal mi vedle postele... vítal mě když jsem přišla ze školky atd. No, takže už jsem tu zase sama samotinká a ještě je mi šílené po něm smutno a mrzí mě to 😢
Manžel je sice v práci, slouží, tak má trochu čas si se mnou alespoň psát a posílá mi různé věci z výbavy na prcka, co by jsme mohli pořídit. Ano, rozptýlilo mě to.
Tak teď už se jen těším na to lepší počasí, až se budu moc courat ve sluníčku. Jinak nějak nevím co teď doma... je tu najednou hrozný klid 😒
Co je ale děs... zjistila jsem, že mě unaví každá činnost.... i blbé věšení prádla na sušák, připadám si jak kdybych vyběhla schody 😕 😀 takže nevolnost ustoupila, ale zase nebudu dávat ty procházky, bo je neudýchám. To je furt něco 😀 🙄 tak to vidím denně na solo párty na gauči 😀

werunqa
11. únor 2015

@lexton
Já musela lezet od 25tt asi 10 týdnů kvůli hrozícímu předčasnému porodu,ale na neschopence jsem byla od začátku těhotenství (těžká práce nevhodná v těhotensztí).A nějak mi to uteklo..hodně jsem přes net vyiírala výbavu pro mimčo nebo chodila na emimino či sem do skupinek pokecat s jinýma mamka, co měly termín jako já..takže to uteklo 😉

cukrik123
11. únor 2015

Nic si z toho nedělej já jsem doma od začátku druhého měsíce což je už 5 měsíců nicnedělání. Navíc bydlím na samotě docela daleko od města takže ani procházky na nákup nepřipadají v úvahu. manžel střídá denní a noční 12ky a když je doma dospává nebo pracuje na domě.
Ze začátku jsem plánovala, projížděla weby, háčkovala sestavovala tabulky a oznámení o miminku... prostě cokoli. Pak jsem najela na tv. brzo jsem ale zjistila že dávají naprostý prd a vrcholem dne je Mickeyho klubík který sleduju společně s jednou z našich koček - ó jak hluboko jsem klesla. Teď jsem se poslední měsíc vrhla na neustálý úklid. Venku je hnusně a nuda je hrozná věc. Ze zoufalství jsem začala zase jednou týdně dojíždět do školy na přednášku abych se vůbec dostala mezi lidi. A to jsem se studiem chtěla seknout 😀

Ze začátku ti doporučuju hodně spát a relaxovat, udělat si čas na sebe a hlavně naučit se být sama se sebou. To byl třeba pro mě velký oříšek

lexton
autor
12. únor 2015

@deathy Tak to mi mrzí, alergie je potvora, a když to má dospělej, tak si dá prášek a dá se to vydržet, ale dítě a těhotná, to je blbá kombinace. Ale musíš si říkat, že je to lepší jak pro pejska tak pro vás.
Sólo na gauči provozuju taky., Já taky zažívám ten pocit, že udělám něco málo a hned jsem jako bych uběhla maraton.. a to ještě nemám ani pupek. 😀 Dopoledne zvládám uklidit a shlédnout moje oblíbený seriály a odpoledne ještě nevím, to je vždy dle nálady, někdy ven jdu, někdy se mi tam strašně nechce. Tak si užívám naše kočky, ale ty jsou od 10 do 15 vyložený na topení a spí. 🙂

lexton
autor
12. únor 2015

@cukrik123 No ještě se mám co učit, být sama se sebou v jednom kuse.. dost náročný 🙂 já jsem sice uprostřed města, ale za přírodou bych musela k našim. Ne daleko, ale i tak, nechce se mi teď moc řídit...jak se říká, že pozornost se snižuje..
Studium se vyplatí 🙂 to neházej do žita. Já si dala teď aspoň němčinu jako začátečník, abych měla 2x týdně i společnost a hlava musela kapku myslet. A kupodivu to docela jde, ani jsem nečekala, že to budu chápat tak rychle, jen ta slovíčka..jsem angličtinář a jaksi mi to tam plave automaticky v aj. 😀
Já bych nakupovala ráda, jen se mi ještě nechce mezi chřipky v marketech a pak ještě mi čekají vyšetření..tak až budu vědět, tím i pohlaví, tak asi pak začnu. Zatím nemám nic krom vyhlídnutých pár věcí.
Kéž už je aspoň březen a kapku víc slunce a tepla 🙂

deathy
12. únor 2015

@lexton Jo jo, snažím si to tak říkat, jemu tam bude dobře. Ale je to vopruz no.
Ale ode dneška můžu zase začít plánovat a čučet po věcech na plné obrátky, protože jsme se dnes dozvěděli, že čekáme chlapečka 🙂 manžel je nadšený, tchýně vřískala do telefonu... je to první vnouče co má pindíka, tak ještě jsem zvědavá na tchánovu reakci, ta bude jistě též dobrá. Přeci jen další adept na pokračovatele hasičiny v rodu, to je dobré, ne?? 😀
Takže se teď budu učit mluvit na pupík klukovsky, a mám asi o zábavu postaráno. A hlavně - třídit věci po dceři. Uf, to bude asi to nejhorší, zbavovat se těch věcí.. snad to udám, ty holčičkovský, když už je neužijeme.
To mi taky zabere hromadu času. Takže NEnudě zdar 😀 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru