Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

dexin
8. črc 2013

my máme easywalker sporťák a do něj jsme koupili jen vložné tašky. Jak budem spokojeni, uvidíme.

@pexinka81 jj teorie je krásná věc! Ale já bych třeba děťátko nenechávala vyplakat, když to je pro něj jeden z mála dorozumívacích prostředků. Ale taky vím, že nebudu zbytečně nosit a uspávat, když budou spokojené v postýlce.

pexinka81
8. črc 2013

@dexin ...rozhodně netvrdím, že mimča nechám plakat...většinou maminky poznám, tedy u těch starších dítek, kdy pláčou že je opravdu něco trápí a kdy to na nás jen zkoušejí 🙂 ....každoppádně, když pak vidím, že jsou pak "spokojenější" že usnou sami, a v noci když se probudí mě hned opět nepotřebují, tak to za ten "týden" a nácvik stojí....člověk musí najít tu správnou zlatou střední cestu 🙂 ....rozhodně jsem tím jen chtěla říct, že je sice super, že dítko usno v houpačce do pěti minut, ale pokud se to stane pravidlem, maminka bude jen otrokem při jejich uspávání....ale to že mě teď mluví nadrnčená kniha...vím, že realita bude naprosto jiná, a třeba zrovna já budu první, která je bude celý den kolébat 🙂 ....to je stejné jako s kojením u prvního syna....měla jsem techniku tak naučenou, že jsem nepředpokládala, že bych jí nemohla zvládnout...a ejhle....první 4měsíce kojení bylo díky ragádám, zánětům a retenci mlíčka naprostým hororem....zvládla jsem to sice, ale teď na kojení už pohlížím s velkým respektem...a tiše závidím maminkám, co nikdy nezažily trhnlinku, nikdy nemuseli použít odsávačku, kloboučky na kojení....kdy prostě jen kdykoliv a kdekoliv vyndaly prso a miminko, na bašti 🙂

dexin
8. črc 2013

@pexinka81 my jsme si u prvorozeného rodičovství vydřeli. Uspávání na rukách, noční buzení, skákání na míči při uspávání. Druhorozená holčička je absolutně nenošená do půlroku. Usínala sama a nás vůbec nepotřebovala. Prostě každé dítě je jiné a já doufám, že dvojčátka budou teda spíše po sestřičce naž po bráchovi! 😉 🙂

michelle1
8. črc 2013

@pexinka81 taky jsem si vybrala Bumbleride. Jen teda nechápu jednu věc, když si dokoupím vložné tašky, to budou děti nohama dopředu a ne otočení ke mě? Nějak to nechápu s tou boudičkou, bo ta je asi pořád na stejném místě?

anitta
8. črc 2013

@dexin presne tak vydrene uspavani jsem mela s Dadou midlim se aby to tentokrat bylo trosku jine;)

pexinka81
8. črc 2013

@michelle1 ....já mám vložné tašky, takové pevnější i se stříškou, tak jen sundám tu stříšku co mám na sporťáku a mám je pak nožkama ke mě.....pokud si kupuješ jenom nějakou vložnou tašku bez stříšky, tak budou muset být obráceně....ta stříška ze sporťáku jinak použít nejde....já si ho kupovala z druhé ruky, fotečku mám kdyžtak u sebe v albíčku....je úžasnej lehkej a sporťák se mi moc líbí vzhledově a i prakticky...mám k němu spoustu doplňku pro dítko...tak se těším...snad bude sloužit 🙂

anitta
8. črc 2013

Holky nemuzu sehnat hezkou prebalovaci tasky na dvojceci kicarek:/ jakou mate vy?

dexin
8. črc 2013

@anitta mám origoš k dvojčecímu easywalkeru

ak24
9. črc 2013

ahoj holky ,mužu se kvam přidat

dexin
9. črc 2013

@ak24 ahoj! vítej! co bys nemohla, vždyť tu patříš! 😉

ak24
9. črc 2013

@dexin moc děkuji

michelle1
9. črc 2013

@pexinka81 a co to máš prosím za značku těch vložných tašek?

pexinka81
9. črc 2013

@michelle1 ...já to koupila už v setu od jedné maminy ze slovenska....jsou to originál bumbleride....ale je fakt, že jsem je tady na netu nikde neviděla....všude už mají jen ty nacvakávací korbičky

kacikaci
9. črc 2013

ahojky maminky, podám jen krátké info - jsem úplně ko a s manželem nestíháme 🙂 je to mazec 😀
kluci se narodili spontánně bez vyvolávačky (jen po zátežáku) minulou středu 39 + 1 - takže úplně krásně donošená miminka 🙂
Mikulášek 3530 g a 52 cm šel na svět přirozenou cestou, úplně bez léků, po snídani jsem byla odeslána na přípravnu, pak na sál, v půl druhé byl Miki na světě, porod byl fakt skvělý, musím říct, že s emi splnil sen a užila jsem si ho...všechno šlo hladce..Agpar skóre 10 - 10 - 10
Matyášek 2850 g a 49 cm se nakonec ještě rozhodl, že s epřetočí hlavou dolů - tzn. proto ten přirozený porod, bohužel nastaly během jeho porodu komplikace - po narození Mikiho mi přestaly kontrkace, Maty měl omotaný pupečník kolem krku a zhoršovaly se mu ozvy, tudíž volba doktorů byla jasná, za pár okamžiků jsem už ležela pod narkózou a Matyho přivedli na svět ve dvě hodiny..nakonec byl ale v pořádku Agpar skóre měl 9 - 9 - 9

takže jsem zažila dva typy porodu v jednom a musím teda říct všem, kdo chcete jít dobrovolně na císaře, vykašlete se na to - nic horšího jsem v životě nezažila - ty pooperační následky - děs běs, jsem ještě teď po týdnu úplně vyřízená, nemůžu se vzpamatovat z narkózy, jizva bolí jako ehmm..břicho povislé, apod...

jinak se máme dobře, kluci jsou zatím napůl kojení, napůl na UM - mlíčka je zatím málo, tak snad se nám rozjede..uvidíme..
včerejší první noc doma jsme teda měli nemalou hoňku, kluci se rozhodli ponocvat, takže jsme s manžou spali dohromady dvě hoďky...ale to chce čas, abychom se sladili a snad bude brzy lépe..

tak tot krátké info od nás 🙂

doufám, že se máte všechny ok, že jste i s mimčama zdraví..

anitta
9. črc 2013

@kacikaci jeee moooc obrovska gratulace ;) drzim palce at se rychle zabehnetea jde vse hladce. Jsi dobra jak dlouho jsi to zvladla i porod fakt smekam! Preji vam vse nej nej!

dexin
9. črc 2013

@kacikaci já furt načumuju na koníka kvůli tobě! A moc moc ti gratuluju! Škoda toho císaře nakonec, ale hlavně, že jste všichni v pořádku! Drž se! A jsem ráda, že jsi děti tak krásně donosila! Krásné váhy! 🙂

michelle1
9. črc 2013

@kacikaci gratuluju k dvěma "M" 🙂 A těším se na nové poznatky.

koksi
9. črc 2013

@kacikaci Gratulace k chlapečkům letí i od nás ,-)) ať se brzy sladíte a v noci vám krásně spinkají ,-)

barusmackova
10. črc 2013

@kacikaci ahojky take moc gratuluji i dalsim novym prirustkum do velké dvojceci tlupy :D po delší odmlce nakujuju a vitamnove tehulky nasim klukum jjsou v sobotu dva mesice :D je to jako vcera kdyz jsem tady psala ze uz je mame na svete opravdu to strasne rychle utika Venousek mel v 6 ti tydnech 4300g takze nabral krasne dve kila od narozeni a jirik 3900g takze nahore 1400g nas Wendy ho predjedl :- D opravdu jsou kazdy jiny dokonce uz i povahou se lisi nevypadaji jako dvojcata vubec se sobe nepodobaji jeden je do pritelovi rodiny druhy do moji :D
Stale latkujeme odstrikavame mlicko a davame nutrilon az na obcasne prdiky a vyzadovani pozornosti o nich ani nevime nase Barca 3 a pul leta uz je taky lepsi a zvykla si v zari smer skolka tak se mi taky uleví 🙂

ak24
10. črc 2013

ahoj holky moc va zdravim a gratuluji k miminkam,,holky mam dotaz teda vice,,,mam doma kkoro 5 leteho yna tet čekame dvojčatka,,chci e zeptat kdy jste citili pohyby nebo jaje ješte necitim a mam trach že neco neni v pořadku v patek jdu do poradny,,a je ptavda žee rodi dvojčatka dřive než ve 40tt,a neni zasada že mui byt ciařem,,nebo e toho trašne bojim,,

arabiana
11. črc 2013

Ahoj vsem!

Tak pridavam take kratke info. Noo je to mazec. Nase holky uz tak nespinkaji jako kdyz jsme prisli dom. Zitra mame 5 tydnu. Sofi trapi prdiky a to dost. Musi usnout do 15 minut dokud pusobi Espumisan, jinak je to peklo. Takze se vzbudi na jidlo, mimochodem ma snad v hlavicce budik, presne po 4 hod, jdu ji prebalit, naji se, odrihne a uprkem ji nesu do kocaru nebo do postylky. Jak to prosvihnu a nezabere tak nastava nekolika hodinovy horor. Cvicim nozickami, chovam, davam na brisko, obcas si ulevi, ale malo. Krouti se az si prokopne rychlozavinku a sklouzne do ni jak do tunelu. Ted zkousime probiotika 3 den. Vcera vecer neusnula a doslova se prorvala do dalsiho krmeni. Stale kojime i dokrmujeme HAckem.
Taky ma novorozencke akne, tak nevim jak to miminka prozivaji, treba ji to svedi, trapi, ma to na cele tvari.
Laurik je docela v pohode, nabasti se, pokouka se zajmem kolem sebe a usne, zlate dite.

V tydnu v tom horku se mi teda budily o hodinu driv na jidlo, byly nevrle obe.
V pondeli jdeme na vazeni a kontrolu v 6 tydnech. Toto leti.

Holky, kdy jste registrovaly prvni usmev patrici vam?

sarik1
11. črc 2013

Holky, mám kočárek po dvojčátkách. Prckům už jsou 3 a tak ho prodávám, značka phill & Teds a vložné tažky pro kojence Gesslein včetně fusaků 🙂 má šířku 76 cm a vešla jsem se s ním do všech obchodů, MHD a má nafukovací kola, takže byl dobrý i do terénů 🙂 v případě zájmu ráda pošlu fotky,. Cena pořizovací 30.000, prodávám za 14.000. Jsem z okolí Pardubic. e-mail s.desenska@centrum.cz

maladama
11. črc 2013

@ak24 první pohyby jsou většinou mezi 18-22tt, takže v pohodě... taky hodně záleží, kde máš placentu (jestli nekopou do ní). Takových exotů, jako já, co cítili pohyby od 11tt nebo kdy, je minimum 🙂
Dvojčecí těhotenství se obvykle ukončují kolem 38tt, ale většinou na plánované ukončení nedojde, protože si miminka pospíší sama. Císař není automatický, je vyhrazený pro určité specifické problémy matky nebo dětí, které jsou ale u dvojčat častější než u jednočetného těhotenství, takže je to tak půl na půl. O některých se dá debatovat, o některých ne (třeba u polohy dvojčete A koncem pánevním, jako jsem měla já, není žádná debata možná - to se fyziologicky porodit nedá).

ak24
11. črc 2013

@maladama moc děkuji za odpověd,už jsem trochu klidnějši,zitra ne čeka kontrola tak snad bude vše ok,,když jdu k doktorovi tak mam takove smišene pocoti,zitra me čekaji vysledky tak snad budou ok,,

jarkalada
11. črc 2013

@arabiana u nás vědomý úsměv v cca třech měsících 🙂

strapula27
12. črc 2013

@kacikaci krasne velki chlapci, myslim,ze to je vsetkych nas sen,tak krasne donosit dvojicky🙂 gratulujem a drzim palce!!!

barusmackova
12. črc 2013

@arabiana nasi kluci uz sem tam kdyz na ne delam ja nebo mala opicky tak uz se smeji

adriene
12. črc 2013

@arabiana Od cca 3 měsíců se řehtají krásně 🙂 Zvlášť po ránu, když se hezky vyspinkají a přijdu k postýlce já či manžel... oni zbystří a odmění nás krásným úsměvem. Teď ve 4 měsících je rozesměje kde co... písnička, úšklebek, smích, valení očí... je to už legrace 😉

barusmackova
12. črc 2013

Foceno telefonem tak je to rozmazany to je Vasicek a jeste kluci spolecne

adriene
12. črc 2013

To je z období 2,5 měsíce ... to se na nás začali usmívat 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru