Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kacikaci
15. říj 2013

ahojky, jak se všechny máte? doufám, že Vám dvojčátka krásně rostou a mají se dobře
my byli na 3měs. prohlídce a Miky má 7560g a 64 cm, a Maty 7180 a 62 cm, asi nás za chvilku snědí..váží víc než dcera v tomto období a to byla taky pěknej cvalík
@dexin kluci na sebe začali reagovat tak nějak po tom druhém měsíci, a teď už je musím dávat i dál od sebe, protože se dost ruší, když jeden chce spát a druhý hrát..jinak už na sebe dost koukají, chytají se za ruku, a povídají si, smějou se na sebe, je to úžasný je pozorovat🙂

jdu si pro slova útěchy - maminky, které máte před dvojčátky starší děti, jak to zvládáte? já mám občas pocit, že se můžu rozkrájet, ale že to vůůůbec nepomáhá, někdy mám pocit, že to nedám, naše dvouleťačka teď potřebuje strašně pozornosti, je v období vzdoru a navíc teď hodně žárlí, začalo to, když jsem byla s klukama v nemocnici a trvá to doteď..mám za celý den pro sebe max půl hoďky, a to ne každý den, protože ne vždy se podaří, že usnou všechny tři dítka společně..manžel se vrací v 6 z práce, dáme véču, pohraje si s dětma, a za chvilku jdeme spát, takže ani na sebe nemáme čas..no je to mazec, doufám, že se to brzy zklidní..babičky fungují, ale taky nemůžou každý den - ještě pracují..

arabiana
17. říj 2013

Ahojky 🙂

Tak mám taky volnou chvilku než to tady bude zase vřískat. U nás nového to, že jsem přežila 3týdenní non stop péči o dvojčata, tatínek se nám vrátí v neděli. A když říkám non stop tak opravdu non stop. Za celou dobu si je vzala akorát dvakrát kamarádka do kočárku, to byl klííííííííd, jsem najednou nevěděla co dělat 🙂 Ale dalo se to. Holky už si pěkně vyhrajou. Milujou když jim podávám hračky, řehtaj se jak o závod. Na bříšku po sobě pokukujou a broukaj si.
A hlavně už se i Laurinka otočila sama na bříško konec vztekání na boku!!!! hurá

O víkendu začneme dávat zeleninku na lžičku, tak se těšim co ty dvě na to.
V pondělí jdeme na 2.dávku Hexy tak pak už dáme naušničky.

koksi
17. říj 2013

@kacikaci Teeeeda to jsou váhy na 3měsíce!!! to máš ale smetanu ,-)) Naše holky mají podobné váhy akorát v 8měs. ,-) A.7400g a N.7800g. Nebolí tě ruce, záda??? no klobouk dolů ,-) Naše holky už lozí po 4 tak kramaří kde se dá ale je to sranda 😀D jen teda víc času trávím úklidem ...ale už se aspon zabaví a furt nebrečí jak když byly malinké tak už je doma veseleji a míň křiku ,-)

@arabiana líbí se mi tvé nadšení ze zeleniny.. jsem zvědavá jak ti vydrží ,-) pak dej vědět. U nás je to totiž katastrofa.. ještě nesedí takže v jídel.židličkách být nemůžou takže je mám v lehátkách a to je tedy poprskaný vše..ony, já, lehátka a vše kolem.... dám jídlo jedné do pusy ta to 5x vyplivne..mezitím druhá si je schopná sníst celou nohu vč.ponožky jak má hlad ale jakmile jí dám jídlo tak následuje to co s první..opět ho několikrát vyplivne... a první jak má tu špinavou pusu do všeho tak si do pusy rve taky nohu takže obě pak mají i ponožky zadělané a v břiše nic.. no nevím kde dělám chybu ale potřebovala bych tak další dvě ruce navíc... a to nekrmím způsobem jakým jsem se dočetla že je nejlepší - dvě misky dvě lžičky a jede se zároveň... to bych absolutně nedala neb by mi právě chyběla nějaká ta ruka na utírání pusy, chytání ručiček aby mi lžičku nevytrhly nebo nevyrazily, nohou nevykoply... no zkrátka mě už nadšení opustilo... už se dívám po nějakých pláštěnkách co bychom na jídlo všechny 3 měly 😀 minimálně ty dvě určitě .-DD ale říkám si že jak budou sedět v židličkách že to přece bude lepší 😀DD tak jsem zvědavá jak mi pak ten optimismus dlouho vydrží 😀

koksi
17. říj 2013

@anitta tak konečně?? moc gratuluji k holčičkám s krásnými jmény. Ať rostou do krásy a jsou zdravé.. a brácha ochránce ať na ně dává pozor ,-)

koksi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maladama
17. říj 2013

@koksi vážu za krk plínu a rozprostřu přes celé tělo, když si ji nacpou do tlamy, tak si aspoň utřou obličej 🙂

koksi
17. říj 2013

@maladama aha..to není špatný nápad...akorát..z těch plen ty příkrmy asi nejdou moc dobře vyprat nebo jo?? ,-)

maladama
17. říj 2013

@koksi na plíny s**e pes, a občas i holky 🙂
mám hezký plíny na ven, pod hlavičky do kočárku a do postýlek, a pak "ty ostatní" - tak jsou holt teď flekatý. Ale mám pocit, že ty fleky jsou na nich stejně akorát proto, že je peru s plenkovejma kalhotkama (s dvojkama látkuju, takže je toho várka každej večer, tak tam hodím i ty utírací) na 60C, bez soli na skvrny a bez octa - že když jsem je prala na 75 a s tou DM solí na skvrny, tak ty fleky nezůstávaly. Rozhodně na starých, co mám po synovi, fleky nejsou žádné. Na zítřek mám várku jenom utíracích čtvercovek, tak uvidíme, jestli bude rozdíl. Přinejhorším to pak, až bude za náma to nejhorší období, vybělím v savu...

maladama
17. říj 2013

a jinak teda holky furt ublinkávaj (dneska kupříkladu Terka zeblila po večerním koupání osušku dýní, co měla k obědu...), takže flekatý od mrkve je stejně všechno, takže jestli to dostane přímej zásah při krmení, nebo nepřímej z blití smíchanýho s mlíkem...

začínám nesnášet žlučový mejdlo.

werinka1
17. říj 2013

Ahojky, tak koukam, že jsme se vším pozadu. ☹ Holky na sebe vůbec nereagujou, absolutně se ignorujou. Hračky je moc nezajímají. Už se teda smějou pěkně, povídají, ale nejvíc ze všeho řvou 😠 Nevydrží samozřejmě spát celej den, ale jak je zabavit????Hračku si do ruky chytit pořád neumí i když už trochu jo, ale nezajímá je to. Muckaj si plínu 😝 Dneska jsme teda objevily telku. Koukáme na akvárko 😀 To ještě chvíli vydrží. Pak už jsem nevěděla jak je zabavit, tak jsem před nima začla tancovat - Justýnka začala pomalu natahovat, tak jsem toho radši nechala 😀 Asi nejsem nic moc tanečnice. No a máme 5 kg. Dr. nás teda chválí, jaký jsou holky pěkný, ale když čtu ve 3 měs. přes 7 kg!!!!!!! tak jsme ubožáčci. A jak mě bolí záda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kolikrát chodim na jednu stranu přihrbená. Příští středu jdem na první Hexu (resp.Infarix hib, je to pro dětičky s nízkou por.hm., jen nějaká 4kmenová). Mam docela strach, jak to budou holky snášet. A za 14 dní na prevenar. To očkování....kdyby člověk věděl co je dobře a co ne, acho joooo.
Za měsíc nás čekají první příkrmy. Tak jsem se na to těšila, ale koukam, že to bude vážně zajímavý 😀 😀 😀
@kacikaci Já mam "jenom" 2 děti a nestíham nic. Málokdy se povede, že mi spí současně. Někdy už mi z toho hrabe. 😒

koksi
17. říj 2013

@maladama jsem se pobavila 😀D no já právě na tohle jsem lenoch..nebo jak to nazvat nevím 😀 ale prostě mám hromadu plen a když jdeme k dr nebo prostě někam tak vezmu první co je v komínku a jde se... takže proto píšu jestli se to dá vyprat protože vím že dva komínky bych si stejně nevedla - s čistýma a špinavýma - a ten trapas vytáhnout u flekatou plenku u dr 😀DD ale asi to zkusím , přijde mi to stejně jako dobrej nápad a budu doufat že se to vypere 😀 mě holky už neblinkají takže u nás flekance nikde nejsou naštěstí... a kdyby byly tak ony jak už jsou více méně stejně furt na zemi a lezou tak doma nikde koberce nemáme jen dřevěnou podlahu a z toho se to setře..ale spíš to blinkací období už máme za sebou , což jsem fakt ráda...

maladama
17. říj 2013

@koksi já mám ty hezký dost výrazně jiný, jednak velikost (80x80) a druhak struktura (takové ty tlusté z Ikey), takže to je poznat na první pohled, a ty utírací... vono je stejně jedno, jestli vyrazím s čistou, když si holky ještě v autosedačce ublinknou, že... všechny moje děti blejou jak aminy. Maj to po otci, na tohle mě tchýně bohužel neupozornila. Už je to krapet lepší, ale když přes léto jsem se i já za den třeba 4x převlíkala včetně podprsenky.

gyty
18. říj 2013

@anitta
po dlouhe dobe jsem nasla chvilinku tak sem nakukuju!
moc vam to slusi!
klobouk dolu! ja sem rada kdyz si umeju vlasy a podari se mi vzit si na sebe teplaky s odpovidajicim vrskem! 😀

gyty
18. říj 2013

@arabiana ahoj
jen nakukuju snad este chvili vydrzi v kocarku na balkone hajat...
jak ste zvladli prikrm?
kolik uz dvojkam je?
my mame 5 mesicu a docela nevim co s malou....
klucina pribira pred ocima je jako kulicka a vypije mi klidne obe prsa a chce dal zato holcicku prez den nemam sanci nakojit.
prso odmita. silene jeci a pit nechce. jen pokud je v polospanku. kdyz spi ja ji vezmu spici do naruce a prilozim tak pije a prso vypije cele. ale pokud uz je vzuhu tak cely den nic proste neji. jen v noci. kdyz mam smulu tak pije jen v noci. zkusila jsem prikrmy. mrkvicku a pak i ryzovou kasicku. chlapecek neochutnava ale ji to i se lzickou a talirkem. 😀
holcicka mi to plive i po nekolika dnech . proste nechce....
v utery jdem na vazeni v 5ti mesicich tak jsem zvedava co mi na to dr rekne.
uz jsem z toho silena. nevim co dal.
neda se nijak uklidnit prso ji proste uplne vytaci. do nepricetna. kdyz se nejakym omylem prisaje tak zacne jecet jeste vic a to s plnou pusou mleka ....pak se zakucka a sili jeste vic. navic usnout se ji neda protoze ma proste hlad! 😢 ☹
vo u vas? jak to slo s prikrmy?

gyty
18. říj 2013

@werinka1 kolik vam je?
ja jen s temi prikrmy....
kdy zacinate?
ja zatim jen kojim je nam 5 mesicu. viz predchozi prispevek ....kde jsem se vyplakala nad problemy s jidlem....

u nas byl velky problem s klucinou
ten nereagoval vubec ale vubec na nic ana nikoho do tri mesicu ani usmev az sme zacali cvicit vojtu tak se nejak probral
ted se chechta jak pominutej a na hlas kdezto holcina se nahlas zatim nesmeje vubec
tak nevim
dotoho nam na rehabce pridali cvico i pro malou" otaci se sama na brisko ale rucicky na brisku uplne napne a jednu pouziva vic nez druhou a je na vic hrozne napnuta. fakt hodne.
tak cely den jen svlikam a cvicim a voblikam a prebaluju a kojim a uklidnuju naseho 5ti letyho ze ho mam taky moc rada....je to tezky nemam na nej vubec cas a nevim co s tim!

kacikaci
18. říj 2013

@koksi záda mě dost bolí, kluci jsou macci, nechápu, jaktože tak nabírají..doufám, že to brzy vyběhají 🙂 my používáme pro dceru pláštěnky z ikey http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7017... a dost se nám osvědčila, v době kdy jsme začali s příkrmy nebo když se učila jíst sama - jídlo bylo všude, ale většinou jen na pláštěnce..
Matýsek se včera porpvé smál nahlas - to byla legrace 😀 miluju tohle "poprvé" a budeme to mít ještě ke všemu dvakrát 🙂

werinka1
18. říj 2013

@gyty Nám bude zítra 5 měsíců. Korigovaně necelé 3. Holky se nahlas smějí, úplně si výsknou (nebo vísknou, sakra ta čeština 🤐 ), ale neni to nijak extra často. Když jsou vzhůru tak dá práci je zabavit. Nebaví je moc koukat po hračkach, ani nemaj extra snahu po nich šmátrat. Před pár dny jsme teda objevily zábavu - koukáme na akvárko, to je zabaví na docela dlouho. Jenže je zas nechci nechávat v lehátkach, prý se to nemá. ty jo já se picnu, musim letět, nevydrží mi spát ani dvě hodiny, co dvě, pomalu ani hodinu!!!

werinka1
18. říj 2013

@gyty JInak teda ještě k tomu cvíču. My už Vojtovku neděláme a Klárka i Justýnka otáčí hlavičku na obě strany i spí na obou. Justýnka víc, ale i Klárka začíná pěkně spinkat na svojí levé straně. My teprv půjdem podruhé k té nové rehabce tak uvidíme co dál, zatím máme chovat, abychom jim nahradily ty dva měsíce co nebyly v bříšku.

michelle1
18. říj 2013

Ahojte, tak už se mi porod pomalu blíží. Holčička byla hlavou dole, chlapeček hlavou nahoře, takže jsme řešili císařský řez. No a včera na kontrole změna, oba hlavou dole, takže je možný i klasický porod. A já jsem teď zmatená, co vlastně chtít? 😕
Jinak čípek se pomalu zkracuje, tak mám dodržovat klidový režim a optimisticky to doktor vidí na 37tt nejpozději. Takže včera barák vysával přítel 😀 Chci samozřejmě vydržet co nejdýl.

maladama
18. říj 2013

@michelle1 pokud máš obě děti hlavičkou, každé má svoji placentu, jsi druhorodička (první byl přirozený) a nejsou u tebe žádné komplikace, tak gratuluju, jsi ideální adeptka na přirozený porod! Šťastná žena 🙂
Držím palce, aby to šlo hladce a přirozeně... bude to větší záhul v den D, ale císař je prostě velká břišní operace, když se jí jde vyhnout bez rizika pro matku a děti, tak je to lepší.

kacikaci
18. říj 2013

@michelle1 taky se z vlastní zkušenosti přimlouvám za klasický porod, pokud to bude možné.. já rodila dvojčata obojím způsobem, bohužel, a když to srovnám, tak porod "áčka" byl super, neměla jsem žádné zranění, trvalo to chvíli a moooc jsem si to "užila", ale pak bohužel muselo "béčko" na svět rychleji než samo chtělo a tak mě museli vzít na císaře..jednak jsem měla nějakou špatnou reakci na narkózu, byla jsem tři týdny poté ještě úplně jak opilá, a další věc, celý den jsi na JIPce bez dětí, cévka, drén, rána mě osobně strašně bolela, nemohla jsem se ani narovnat, jizva mě bolí ještě dneska fakt hodně a to mi krásně srůstá (naštěstí), břicho - respektive kůže mi přes jizvu visí, je to fakt ošklivý, a třeba jak mě chlácholili v porodnici, že očistky jsou po císaři mnohem kratší dobu než po klasickém porodu, tak jsem je měla celé šestinedělí...jediné v čem vidím OBROVSKÉ PLUS, je to, že moje dítko přišlo na svět bez jediné újmy, což by asi při klasickém porodu nevyšlo a bylo by to špatné s ním i se mnou, ale když je všechno ok a dítko i maminky jsou v pořádku, tak je císař opravdu ptákovina!

koksi
18. říj 2013

@maladama no já to měla to samý...do 6.měs.holky blily jak aminy..ale naštěstí se to pak upravilo. A ty plíny... my je hodně berem do poradny na váhu, na rehabilitaci atd..takže kdyby byl od fleků nevím nevím co by si tam kdo řekl 😀 ale nějak to asi rozsortuju že čistě bílý budou mít místo bryndáků a ty s potiskem k doktorům a bude 😀D nápad je to dobrej tak už jsem jim to dnes uvázala a bylo to lepší jak bryndák..idkyž rukávy od body stejně byly zaprasený...ale už ta plína uchránila břicho 😀D

gyty
18. říj 2013

@werinka1 no to sme na tom vekove podobne. akorat my se narodili 37+0
po hrackach taky nesmatrame a taky sme 5 mesicu. nebo 20 tydnu. pocita se to tak? ukonceny 4 mesic je teda 16tydnu?
sem este zmatena z tehotenstvi....tak se radsi ptam

a jak prikrmy? a kojis?

arabiana
18. říj 2013

@kacikaci Já krvácela po císaři 10 týdnů!!! Takže celé léto. Mě teda už jizva nebolí, spíš se na mě fest podepsalo dlouhé ležení ve špitále. Zvedám se ze země jak nemohoucí, ze dřepu to ani nemluvím a ikdyž mám pohybu dost, některý svaly mám ještě ochablý.
@gyty Mají 4m. a 1 týden. Příkrm dáme poprvé zítra, zkusíme dýni. Já mám teda teď doma žrouty, po třech hodinách už úplně řvou hlady a jak viděj flašky už mlaskaj a otvíraj papulky. S mlíkem mi nikdy problém nedělaly, vždycky pily ukázkově.
Přeju ať se to brzy zlepší a malá pěkně baští.

@koksi Tomu se říká blažená nevědomost 😀 Nevim do čeho jdu.
Se spíš děsim toho, že poslední dobou jak objevily ty ruce, tak s čímkoliv se jim blížim k obličeji, okamžitě tam šmátraj rukama a rvou si všechno do pusy. Aby si to rukama nematlaly až za uši, protože koupat je po každym obědě by se mi fakt nechtělo.
Já už se tak těšim až budou moct odpoledne "něco žvejkat" Než se vypravíme po obědě ven tak celej ten proces nám trvá hodinu a to jdu někdy sama úplně hladová, abych se nezdržovala. Chvilku pochodíme venku a už zase šup domu svlíkat na mlíko 😒 A zase znovu 😒

@werinka1 No vidiš to 🙂 akvaristika, to doma nepěstujem 😀 Tak dobrý ne, hračky přijdou na řadu později, všechno doženou. S tím tancem jsi mi pěkně nahrála 😀 Včera jsem je vykoupaný oblíkala a zpívala jim "Máš má ovečko dávno spát"a Sofinka spustila takoveeeeeeeeej jekot, si říkám ha, asi náhoda, tak to zkoušim ještě jednou u krmení a zase 😀 😀 😀 no Superstar nejsem, ale myslela jsem si, že dětem zazpívat zvládnu 😠

gyty
18. říj 2013

@michelle1
urcite za me taky PRIROZENY POROD pokud to stav matky a deti dovoluje a neni duvod k obavam.
ja mela A hlavickou dolu a B koncem panevnim a este tak nak nakrivo
navic trpim na kolapsy do toho sem mela tehu cukrovku
pri prvnim porodu sem nekolikrat zkolabovala na sale tak nechteli nic riskovat
ale prvni dite sem rodila normalne a ted druhy porod cisarem
a musim rict ze ten cisar byl horor.
teda to po tom cisari
fakt ta rekonvalescence hrozne dlouha pri zmene pocasi me jizva boli i dneska. porod boli to je jasny ale i kdyz me pvni ditko trapilo 20 hodin a ja nekolikrat ztratil vedomi a miminku pak uz bylo spatne - kdyz se narodilo bylo po bolesti
ale cisar sice pri tom nic ale po probuzeni spatny a dalsi dny este horsi a pak tak 3 nedele nic moc
tak za me pokud to jde tak prirozene
😉

gyty
18. říj 2013

holky
jak ste na tom vy co mate po ttehu diastazu? je mozny ze se zvetsi?
mam dojem ze se mi vic a vic rozestupuje bricho....
resili ste to nekdo?

koksi
18. říj 2013

@kacikaci no to si myslím že te musí bolet záda protože fakt mají kluci stejnou váhu - téměř - jak naše holky teď a tak mi to stačí když je nosím.. jsem pak ráda že je po chvilce odložím na zem a ony si odlezou kam potřebuji... ale tak třeba až se budou hýbat nebudou tak přibývat ,-)
za pláštěnky díky..přesně něco takovýho jsem myslala a v Ikei by mě to hledat nenapadlo! ta plínka je dobrá co mi poradila maladama ale tohle má pokrytí i rukávů takže ještě že máme Ikeu skoro za rohem 😀

koksi
18. říj 2013

@arabiana tak třeba to krmení u vás bude probíhat líp jak u nás 😀D všechny mé děti jsou originály co se tváře či podobou týče.. máme jich 5 ale kromě holek a i ty se malinko odlišují tak když jsou dohromady nemají znak sourozenců..fakt by nikdo neřekl že k sobě patří... jediný v čem jsou stejní že všichni od porodu spali celou noc..včetně holek...a všichni se nimrali v jídle... takže asi tak.... 😀 proto se neboj..může to být u vás jiný a budou baštit o 106 ,-) u nás je to fakt očistec..

arabiana
18. říj 2013

@koksi Taky bych koupila, jenže přesvědčit manžela na Ikeu bude nadlidskej výkon, když jsme tam byli minule tak holky řvaly tak, že nás málem vyvedli!!! 😀

arabiana
18. říj 2013

Holky a co reakce okolí na dvojčata. Schválně, kdo dá nejlepší hlášku 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru