Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kacikaci
15. pro 2013

ad kočárek - my kupovali použitý po jedněch dvojčatech easy walker - sporťák + korby + nějaké to příslušenství a vyšel nás na 11.000Kč! a je moc krásný skoro jako nový..a když bychom kupovali jen sporťák, vyšel by třeba na 6000 + ty vložné tašky...takže se to cenově dá nějak zvládnout..a sporťák ew duo je opravdu lehoučký, mě se s ním skvěle jezdí
@odeska

odeska
15. pro 2013

@mmonika87 tak to mas dobre. u nas to chteji vedet vsichni. a se jmenama je trosku problem. mne se libi jina, nez priteli, tak jsme nakonec nasli 2, na kterych se shodneme, ale neni to uplne ono. libi se mi, kdyz maji dvojcata stejne inicialy krestnich jmen, ale neklapne to 😒 na Vanoce taky dostaneme urcite od nekoho plenky, takze i miminka budou mit darecky 🙂

odeska
15. pro 2013

@dexin aha, tak to jsem to napoprve spatne pochopila. myslela jsem, ze je kocarek i tasky od jednoho vyrobce, jak se to prodava v sade. a ty to mas od dvou vyrobcu. a sedi ty tasky do kazdeho kocarku? jasne, ze to musi mit stejne rozmery, ale neni potreba nejakeho adapteru nebo tak?

odeska
15. pro 2013

@kacikaci tak to jsi mela stesti, zes to sehnala tak zalevno. my jsme meli nabidku pouziteho EW za 17 000, protoze novy pry stoji 40 000. ted mam zase nove tema k premysleni, jestli koupit jenom ten sportak a k tomu tasky zvlast nebo vse v jednom...

kacikaci
15. pro 2013

@odeska o tom určitě zapřemýšlej, myslím, že je to nejlepší řešení... a prohlížej inzeráty..my ho našli na sbazar.cz, tam občas nějaký levnější najdeš...

dexin
15. pro 2013

@odeska když se nám narodila Evelínka, Šimi byl ještě kočárkový, tak jsme kupovali tandemový kočár a v něm jsem taky jezdila s vložnou taškou, takže jsem to měla odzkoušené a na dvojky to byla jasná volba. Ty vložné tašky mají různé rozměry, ale podstatné je, aby šel dát sporťák do lehu.

rumajzlik
16. pro 2013

Ahoj holky, tak se taky přidávám 🙂 Čekám dvojčata - holčičku a chlapečka - a teď jsem 32 a něco. Všechno probíhá bez problémů a termín mám 13.2. Zatím jsou hlavičkama dolů, tak se snad obejdem bez císaře. Jinak kočárek jsme koupili Herqules twin raptor, vypadá dost odolně (což na skoro vesnici potřebuju) a byl hrozně levnej. Takže jestli bude problém se sporťákem - že tam nebude přepážka a děti se budou rvát - tak mi nebude vadit investovat do jinýho. Uvidíme. Jinak ale musím říct, že už je to docela úmorný 😒 Můžete spát? A jestli ne, jak to řešíte? Já už se tak měsíc budím tak po hodině - čůrání, hlad, žáha, kopance do žeber...a už jsem z toho trošku unavená. Takže výkonnost přes den tomu odpovídá 😉

margaritavnk
16. pro 2013

@rumajzlik: To je krásné povzbuzující, že je všechno bez problémů... Já jsem teprve v 18. týdnu a úmorné už mi to připadá taky... 🙂

werinka1
17. pro 2013

Holky kdy začly dětičky "jíst" příkrm? U nás je to měsíc co jsem začla a stále jsme u pár lžiček, vesměs půlka skončí kdesi okolo a za chvíli začnou řvát protože chtěj mlíko ☹

maladama
17. pro 2013

@werinka1 měsíc, možná pět týdnů? Ale holky jsou děsný konzervy. Masozeleninu teď už sežerou obě plnou dávku (tak těch 180g), ale ovoce už mají tak 6 týdnů a furt jsem ráda, když do Kačky dostanu 100g (Terka dobrý, ta zbufne 200g je to hvízdne a občas ještě kouká, co by si dala dalšího).
Vydrž, prťka! Jsou děti, co jim to fakt trvá skoro dva měsíce, než se dostanou na plnou dávku.

werinka1
17. pro 2013

@maladama Já to budu muset asi nějak zvážit. Dělam to doma, takže tam mrsknu malou bramboru, něco mrkve....vůbec nevim kolik jim toho dávam a kolik tak sní. Jakou by měly vlastně zdlábnout dávku? Těch 125g takhle ze začátku?

maladama
17. pro 2013

@werinka1 cca 150-200g je plná dávka pro půlroční dítě. Ale je to samozřejmě o apetitu a o pauzách od ostatních jídel (když má mlíko co 2 hodiny, tak jasně zdlábne při obědě míň, než když má tříhodinové pauzy).

Já teda taky vařím doma, ale vážím - právě jak mají holky poměrně stabilní apetit, tak vím, že 300g zeleniny + 200g přílohy + 80g masa plus voda, v níž se to vařilo, mi po rozmixování dá 4 porce kolem těch 180g. Mám od Tescomy takové ty plastové nádobky s víčkem (150, 200 a 250ml), dobře se mi z nich krmí, že ji akorát udržím v dlani, tak udělám vždycky ty porce do toho, 2 do ledničky na druhý den a 2 rovnou zkrmit.

werinka1
17. pro 2013

@maladama Fíha, to je docela dost, to zdaleka vůbec nesní. A je to myšleno teda už ve vařeném stavu předpokládám. Nehodila bys mi odkaz na ty mističky od tescomy co máš na mysli? A ohříváš normálně v mikrovlnce? Já tam mlíko nikdy neohřívam, nebo vodu, ale když si ten příkrm uvařim, tak jenom než ho protlačim přes sítko tak je studenej 😒 Takže ho přiohřívam v mikrovlnce.

kacikaci
17. pro 2013

@werinka1 kluci taky jedí už necelý měsíc příkrmy a ještě ani zdaleka nemáme celou porci a to odvažuju, na začátku vidíš nadšení, když jim dávám bryndáčky, chvilku i otevírají pusinky, a pak to začne! 🤐
ruce v puse, zástěrky v puse, pak je to přestane bavit azčnou řvát, že chtějí mlíko..takže snědí pár lžic a pak se dobaští 150 ml mlíkem...takže jsme taky na začátku
ale dcera to taky měla podobně, dlouho jí trvalo než snědla celou dávku, takže ten začátek stál za to, ale pak se to v dobré obrátilo 🙂 a jedla pak už krásně a všechno...tak doufám, že tohle bude ten samý případ 😉

werinka1
17. pro 2013

@kacikaci Takže nejsme "jiní" 😀 Když čtu tvůj příspěvek tak jako o našich holkach. Ruce do pusy, zástěrky do pusy, pak řev než přinesu mlíko a 150 ml v nich zahučí 😀

werinka1
17. pro 2013

@kacikaci Akorát pusinku otevírá jakžtakž akorát Klárka, Justýnce to tam vždycky propašuju mezi tim co si cpe ruku do pusy 😀

kacikaci
17. pro 2013

@werinka1 😀 je to sranda co a ještě ke všemu dvojitá 😀 člověk musí mít dvojnásob trpělivosti, já už se tomu snažim smát, když jsme všichni tři jako čuníci, ale ze začátku jsem myslela, že jim dám lžičku až v jejich osmnácti 😀 ale neboj ono se to určitě brzy srovná a bude líp, ty začátky jsou nejhorší 😉 dneska tady všude sbírám těstoviny..nechápu, kde se pořád objevují další a další... 😀

maladama
17. pro 2013

@werinka1 dózy jsou to tyhle: http://eshop.tescoma.cz/tescoma-pro-deti/detske... - já mám všechny tři velikosti, ale nejvíc těch 200ml, jsou takové nejvíc univerzální (jedna porce masozeleniny nebo pak pro staršího 2 porce masa s omáčkou, když mrazím). Nebo v tom vozím piškoty a nakrájené ovoce - ono s dětma je furt něco, co je potřeba přepravovat tam a sem.

a jinak samozřejmě ohřívám v mikrovlnce, na takový ptákoviny, jako ohřívání ve vodní lázni, jsem měla čas, když jsem měla jedno dítě, se třema fakt ani smykem. Ohřívám tam i vodu na mlíko, fakt všechno. Ten průser, když se pár měsíců zpátky mikrovlnka rozbila! 🙂
jinak holky teď obědvají kolem druhé, takže já vařím jejich oběd ve stejnou dobu, jako náš (tedy před dvanáctou), aby mezitím vychladnul, nikdy to předem neodhadnu, kdy se vzbudí a budou chtít okamžitě najíst, tak mám radši fóra. I tak je řev na těch 30 vteřin, než to z MW je ohřáté!

koksi
17. pro 2013

@maladama jsi dobrá že to jídlo vážíš!! já to dělám od oka.. prostě uvařím polívku, rozmixuju a mám takovou větší misku - to mám vyzkoušené že tu jak s ní tak mají dost - a zbytek nechám na další den či zamrazím .. no rozhodně to ale nevážím. to koukám ,-))
Jinak taky vše ohřívám v mikrovlnce , včetně vody... min. týden nám bouchla uf..to jsem byla nahraná!! jsem byla jak bez ruky 😀D jsem děckám dělala žemlovku, zbyla tak jsem si ji chtěla ohřát na druhý den a ouva..pomalu se nevěděla jak 😀

koksi
17. pro 2013

@kacikaci ten odkaz co jsi mi poslala na ten nánožník tak to je přesně ten co jsem ti poslala i já 😀D ale tam je prý uchycení jen na bokách..uprostřed není..tak nevím nevím 😀D jsem z toho zmatená 😀D ale fak to těm našim sjíždí..je to prostě jakoby prověšené když není uchyceny prostředek šílený.. teď dobrý..nefouká, nesněží..ale jakmile začne být něco takového tak si myslím že na ně ten sníh padat bude.. jako teda když zapomenu pláštěnku...

Jinak pláštěnka..dobrý že jsem si vzpomněla... nevím jestli to bylo zde nebo kde jsem to četla.. ta pláštěnka na dvojkočár je docela obrovská.. zabere mi celý košík který pak potřebuji na něco jiného a bohužel..je tam pláštěnka..nedával tu někdo odkaz na paní co na to šije pouzdra ?? ale jak říkám nevím jestli jsem to četla zde.... ,-)

maladama
18. pro 2013

@koksi víš co, já každou chvilku peču, tak mám stejně váhu nahoře... maso mám odvážený v mrazáku po jednotlivých porcích, na ten zbytek stejně mám docela odhad, jen to dorovnám třeba dosypáním mraženého hrášku nebo tak něco. Když bych vařila úplně z ruky, tak mi to nevyjde na sudý počet porcí a nerada holkám dávám něco jiného, bo si pak nepamatuju, co která měla, kdyby něco. A taky vařím holkám dost z bio potravin, tak to mi bylo líto vyhazovat zbytky, že jsou docela drahé. Až budou jíst, co my, tak na to peču, samozřejmě.

kacikaci
18. pro 2013

@koksi aha, tak to se omlouvám 😀 to jsem Ti teda moc nepomohla 😒 nebo kup origoš ew..ale ten je o něco dražší, nebo zkusit doprotřed tu úchytku přišít..ještě mají tady http://www.e-detskysvet.cz/kocarky/emitex-nanoz... za dobrou cenu, tak se tam zkus zeptat, jestli mají uprostřed úchyt
ty pouzdra šije nějaká paní na mimibazaru, tak jsem o něm přemýšlela, ale jméno si bohužel nepamatuju

werinka1
18. pro 2013

@maladama Díky za odkaz. Já mám zatím "jen" dvě tak bych to ve vodní lázni i ohřála, ale mam takové normální misky co v tom dělam třeba puding a ty jdou těžko nějak do vodní lázně. Jinak dneska jsem teda vážila. No......to je teda vážně úspěch, jíme příkrmy už měsíc a zmáknem ubohých 30g každá. Pak už řev 😒 Nevim jestli až přidam masíko to bude lepší 😒

werinka1
18. pro 2013

Jo holky nemáte někdo hrací deku taf toys? Jak ji máme na zemi, tak je hnedka zaprášená, ale v pračce se toho prachu nelze zbavit 😒 Nevypere se to. Nevíte někdo jak na to? Díky

maladama
18. pro 2013

@werinka1 zkoušela jsi krmit s mlíkoflaškou? To pomohlo u nás, vždycky nacpat jednu lžičku masozeleniny, pak hned mlíko, nechat dvakrát cucnout, aby spolkla, a pak zase masozeleninu, a takhle opakovat, než byla miska prázdná.

lenicka07
18. pro 2013

@werinka1 Nic si z toho nedělej. My jsme začali s příkrmy v 5,5 měsících, no děs, pár lžiček a konec. Ani heverem by to nešlo. Teprve asi 14 dní po tom co mu vylezly krátce po sobě dva zuby, tak se to zlomilo, čili až v sedmi a půl měsících. Najednou jí krásně a mnohem víc a nevadí mu ani menší kousky. Maso mu ze začátku nic neříkalo, možná to bylo i horší než jen samotná zelenina. Naštěstí nemá problémy s váhou, ani doktor to neřešil, že příkrmy moc nechce.. a najednou je to super, určitě to bude i u vás, dej tomu čas. Navíc se ti holky narodily dřív (my jsme v termínu), tak třeba na to ještě nejsou úplně připravený...

werinka1
18. pro 2013

@maladama To jsem nezkoušela, ale teda nevim, mam obavu, že z toho by byl ještě větší řev 😒 soudim z toho, že když jim odtrhnu v půlce flašku od pusy (musim se třeba vysmrkat apod.) tak v tu chvíli by se mohly zbláznit. Ale jako možná že když by něco do tlamičky dostaly tak by to bylo o něčem jiném. za zkoušku nic nedám.

werinka1
18. pro 2013

@lenicka07 Díky, já doufam, že se to zlomí, přeci nezůstanem do konce života na mlíku 😀 Možná že něco dělam blbě, nevim.........

werinka1
18. pro 2013

Jo a ještě co máte EW. Najednou nám tam začlo něco klepat vepředu. Když jedu po nerovném povrchu. Vypadá to, že je to jakoby v předních kolečkach. Asi budem muset reklamovat. Ale netušim jak to asi mam udělat, měsíc bez kočárku bejt prostě nemůžem 😠

maladama
18. pro 2013

@werinka1 jsem rychlá, nic jinýho mi nezbývá 🙂 ale když to dělám takhle, tak můžu krmit jen jednu, ne na střídačku. A bylo to jen asi týden nebo dva, než si zvykly, pak už jsem nemusela takhle šaškovat!
@werinka1 a nenabízí třeba váš prodejce možnost zapůjčení náhradního? někdo to má...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru