Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

koksi
13. únor 2014

@maladama no tak já před nákupem kočárku to nijak nestudovala. chtěla jsem Bugaboo Donkey ale když jsem si najela na jeho cenu tak mě oblilo... a pak moje dvě kamarádky hrozně chválily EW takže jsem to ani nestudovala a rovnou koupila, jsem dala na jejich doporučení... takže až když jsem namontovala sporťák a viděla zipy tak mě málem kleplo..a praxe je ještě horší..je to fakt vopruz... a to jsou holky celkem lehký ale jak to budu furt měnit až budou vážit 13kg to fakt nevím... aby se mi to dobře zapínalo tak jednou rukou si podepírám a nadzvedávám tu zád.opěrku i s holkou a druhou rukou zapínám zip...no fuška fakt... doufám, že tak od 1,5roku už budou spávat jen 1x denně a to po obědě v postýlce a kočárek tak zůstane na furt jen na sezení... Jinak nevím jestli jdou nasadit na sporťák adaptéry sedaček...nezkoušela jsem... 😒

koksi
13. únor 2014

@dexin tak jsem se dívala ale my na košíku žádný zipy nemáme ty jo?? a k čemu tam jsou?? a ve které části?? to docela hledím 😉

koksi
13. únor 2014

@kacikaci tak u tvého příspevku mi spadla brada... ,-) ty jsi fakt ještě nepoužila pláštěnku??? to u vás vůbec neprší, nesněží?? to tedy fakt koukám 😀 já za tento týden ji potřebovala snad 3x. 2x pršelo a 1x dokonce i sněžilo, což jsme s dětmi málem zapíjeli šampaňským 😀 takže když šly holky spát ven tak aby na ně nenasněžilo tak šly pod pláštěnku ,-))
Jinak X.Landera XA jsme měli jako první kočárek na prvního a pak i na druhýho syna a super...jsem si myslela tehdy 😀 než jsem vyzkoušela na třetiho syna Bugaboo 😀 ale jo X.L.byl dobrej jen hrozně těžkej, ale rozhodně byl taky do terénu. my s ním normálně jezdili do hor, do lesa, tehdy měl ještě nafukovací kola (nevím jak je to teď) a tak se s ním dobře jezdilo...až na tu váhu. Protože BGB vážil o půlku miň a to byla jiná jízda ,-) proto i na holky jsem chtěla zase BGB ale ta cena ☹ to je fakt ranec.... mě ty zipy ale fakt štvou uplně děsně že fakt uvažuju o změně.....

jarkalada
13. únor 2014

@koksi já jsem taky nikdy nepoužila pláštěnku 😀

koksi
13. únor 2014

@jarkalada já to nechápuuuuu 😀 copak když prší tak nechodíte ven?? 😎

jarkalada
13. únor 2014

@koksi vlastně asi ne. Když bylo hnusně a lilo, tak jsme byli doma nebo si vlastně hrají u baráku pod zastřešením. S kočárem jsem jezdívala dopol a odpol. ven prostě na prochajdu. A ono vždycky někdy pršet přestane a pak se vyjít dalo 🙂)
Spali mi od malička v postýlkách, takže doma. Když bylo hezky, tak samozřejmě u otevřenýho okna.
Ale když byl/je slejvák, tak jsme doma.
A nakupovat, když prší, jezdíme jen autem/tu obchod není 😀 /

werinka1
14. únor 2014

@koksi U nás to ani krevní skupina nerozlouskla. Já mam nulu rh-, taťka nulu rh+, tudíž dle zákonitostí dědičnosti krevních skupin nemohou mít naše děti jinak než rh+ ať jsou dvojvaj jednovaj nebo cokoliv jiného 😀 Tak jestli na tom nejste podobně..... 😀

werinka1
14. únor 2014

@koksi TAky mam na košíku zipy. Zezadu i zepředu.

maladama
14. únor 2014

@koksi já taky pláštěnky nikdy nepoužila - holky spí v postýlkách, procházky jsem ráda, když zvládnu obden (teda teď v zimě, v létě jsme byli na zahradě furt) a rostu už jen z toho, jak se batole zřídi, když je venku bahno, natož ještě do deště! Nakupovat taky autem, nebo do večerky na rohu, ale tam můžu přinejhorším s chůvičkou, když všichni chrní po obědě.

kacikaci
14. únor 2014

@koksi 😀 nepoužila jsem ji, tady teď tak nějak moc srážky nejsou a když náhodou sněžilo, tak to bylo maličko a nebyla potřeba a když prší teď v zimě ven nejdu, ještě s dcerou, to bych nedala..ale tady fakt je docela dobrý počasí, ale co bys chtěla v pze prostě normální zimy nejsou téměř nikdy 😀
a co se týče spaní, kluci spí naštěstí bez problému v postýlkách, sami usnou, sami spinkají, takže já nemusím chodit ven aby, se prospali v kočárku..

no já ještě uvidím, jak se mi s ním bude pracovat a popřípadě se poohlídnu po jiném...

jinak momentálně máme kluky nemocné, strašně kašlou, chytli to od dcery, takže je veselo, jsou oba protivní, jak se jim špatně dýchá, do toho zuby..už aby to bylo za námi

dexin
14. únor 2014

@koksi no vzadu jsou, abys do košíku mohla dát "menší" igelitku. Jinak by byl ten košík úplně nepřístupný. Já naštěstí měla předtím janečko, tam je košík taky malý. Ale ty zipy, to jsem věděla, že bude boj. No uvidíme. Třeba jsou na novějším typu lépe zapínatelné.

maladama
14. únor 2014

@dexin a úplně nejlepší je, když se v tom košíku rozsype pytlík cibule. To je fakt na sundání korbiček a lovení bez nich 🙂

dexin
14. únor 2014

@maladama a co teprve pytlík bonbonů 😀

michelle1
17. únor 2014

Taky těm procházkám moc nedáme, děti spí dobře v postýlkách, zatím ven chodím, jen když je opravdu hezky a nefučí 🙂 Do obchodu samozřejmě autem, mezitím hlídá tatínek.

koksi
18. únor 2014

@dexin tak jsem to prolezla křížem krážem a zipy tam nemám fakt... je to r.2009 tak nemůže to být tím?? no fakt tam nic není a proto je to děs běs tam něco dát ☹ fakt mě to děsně štve.. nákup tam dávám položku po položce jak blázen... ☹

koksi
18. únor 2014

Holky jinak zírám kolik z vás nepoužilo pláštěnku? 😀 ja teda si to vůbec neumím představit.. fakt. Navíc všechny máte doma starší děti tak jak to děláte se školkou, kroužky??? chápu že např.nákup se jede autem... u nás to je taky tak že manžel takový ty velký nákupy absolvuje sám, já v týdnu jen sem tam když něco zapomenu 😀 ale tu školku atd.... Ráno děcka nevodím to zařizuje manžel cestou do práce ale odpoledne je to na mě. takže čekám jak se mi mladej vrátí ze školy, napíšeme úkoly a pak se s ním a dvojčaty vydávám pro zbylé dva do školky a to prostě když prší tak prší a holt musím jít ... pak záleží co je za den ale vedu buď jednoho nebo rovnou dva do kroužku (jeden dělá fotbal, druhý závodně plave) takže je musím zavést i tam... já si to fakt nedovedu představit bez té pláštěnky.. a to mi přijde že tady u nás moc neprší... teče nám tu Morava a jak se říká.."Morava to nepustí..." 😀 😀 😀

dexin
18. únor 2014

@koksi no tak to bude asi tím, že máš starší typ. Výrobce asi inovovuje. My taky použili pláštěnku tak dvakrát. V dešti prostě ven nechodím. Ale příští rok nás čeká první třída a přesun ze školky mimo město do města, takže už budu taky vyzvedávat.

kacikaci
18. únor 2014

@koksi taky nemám zipy na košíku a tak jsem nucena dávat položku po položce..šílenost..naštěstí chodíme jen pro pečivo a čersvtvé ovoce a zel., jinak jezdíme autem na velké nákupy
jinak já mám doma dvouleťačku, takže když nemusím tak nechodím ven, ale jak říkám, stává se fakt málokdy, že bychom nemohli ven..až teď jsme zavření už týden doma v kuse , nejdřív začala dcera kašlat, pak kluci a nakonec jsem to chytla i já..takže lahůdka

koksi
18. únor 2014

@dexin a pro děti ti chodí kdo teď do školky?? nebo asi jezdíš jen autem že??

koksi
18. únor 2014

@kacikaci aha tak u vás to je jasný když máš malou doma. Já kdybych nemusela každý den pro kluky tak když prší taky bych asi ven nechodila 😀 vidím u vás řádí kažel, u nás rýma..nejdřív manžel, pak 2 kluci a teď já s holkama... taky mazec...přijde mi že posl.dobou jsme chodili nakupovat jen kapesníky 😀

koksi
18. únor 2014

jinak holky jsem se chtěla zeptat..co pomáhá na jizvy?? tchyně Noemku o vánocích nehtem drápla do tváře a má tam prostě furt na té tvářičce čáru ☹ když se rozpláče tak ještě víc vystoupí a zčervená. Když to měla čerstvé tak jsem to ničím nemazala jsem si říkala škrábanec...to se ztratí..ikdyž je fakt že krev jí z toho valila fest...a až se odloupl stroupek tak teprve pak se mi to začalo nelíbit a mažu jí to od té doby Hemagelem a přijde mi že je to furt stejný...no nechtěla bych aby jí ten šrám na věky zůstal .-( zrovna na tváři ☹ chjo... manžel říká že časem jak pokožka hrubne a mění se se to ztratí ale nevím nevím...tak se raději ptám jestli s tím máte zkušenost a když tak co na to , díky 😉

dexin
18. únor 2014

@koksi děti vozí do školky ráno i ze školky odpoledne manžel. já chodím s dvojčaty tak jednou denně na hodinovou procházku. Většinou nakoupit jedu autem. Chleba si pečeme sami.

dexin
18. únor 2014

@koksi nepomohlo by na jizvy sádlo? četla jsem tady na koňovi, že ho doporučují po císaři, tak proč by nepůsobilo i na jizvičku u dítěte.

kacikaci
18. únor 2014

@koksi Amálka v roce ošklivě spadla bohužel hlavou o roh skříně, vypadalo to na šití, ale nakonec jsme to nechali, dlooouho tam měla veliikou jizvu, až teď jí to zmizelo..a bylo to fakt veliký..takže bych klidně něčím promazávala, ale myslím, že to zmizí, ona ta dětská pokožka je neuvěřitelně "ozdravuschopná" nebo jak to mám napsat 😀

dexin
18. únor 2014

@kacikaci jsem se tě chtěla zeptat, jestli sleduješ na klucích nějaký rozdíl v temperamentu? A jestli jo, tak jestli máš pocit, že by to mohlo být i tím, že se každý narodil jinak.

kacikaci
18. únor 2014

@dexin jj jsou rozdílní, Matýsek (béčko) má větší potřebu opravdu blízkého kontaktu, a už jsem o tom přemýšlela, jestli je to tím, že se narodil císařem, dcera to takhle přehnané taky neměla jako on a narodila se přirozenou cestou..a je celkově víc lekavější, když někdo kýchne, apod. tak začne plakat, nejsem si vědoma, že bych ho jako malého nějak vylekala, že by to v něm zapříčinilo tohle..

ale zase na druhou stranu - oběma teď rostou zuby - Maty spinká celou noc a skoro to neřeší, Miky je vzhůru co hodinu a kňourá, nebo když jim vysávám nosíky, Matýsek zůstává klidný, Miky se se mnou pere a celkově snáší hůř, když mu něco je..

no musím se nad tím ještě zamyslet..ale podle mě to určitě na dítěti zanechá nějaké následky

dexin
18. únor 2014

@kacikaci podle mě právě taky, ale ty to teĎ můžeš skvěle vysledovat

maladama
18. únor 2014

@kacikaci hele, moje holky jsou obě narozené císařem, navíc jednovaječné, a přesto povahově každá jiná... T. je nebojácná, furt něco objevuje, někam leze, K. je víc uplakaná, drží se lidí, chce se nosit, nechce moc nic sama zkoušet... povaha má daleko větší vliv, než způsob narození.

kacikaci
18. únor 2014

@maladama těch faktorů, které ovlivňují to, jaký je člověk je, je víc, třeba i vliv prostředí, způsob výchovy, apod.
já nevím, jak to máte Vy ostatní, ale moje okolí, zejména rodina, má tendenci kluky škatulkovat, "jooo ty budeš ten uplakánek, mazánek" - jen proto¨, že zrovna ten den měl horší náladu než ten druhý, "ty budeš ten šéf" protože zrovna někdo viděl, jak bere druhému hračku z ruky" apod..dost mě to štve!!!..takhle také přispíváš k povaze lidí, když jim vnukneš nějakou svoji představu o tom, jaký asi bude..a když jim to budeš opakovat dostatečně dlouho, tak si to sami začnou myslet a začnou se tak chovat...
a stejně tak i porod přispěje trochu k tomu, jakou se dáš cestou, jak se matka cítila v době těhu, jak porod probíhal, jak se matka cítila v době porodu..

toť můj názor, takhle to cítím..nechci Ti vyvracet ten Tvůj 😉

maladama
19. únor 2014

@kacikaci a nemyslíš, že tímhle svým přesvědčením (a očekáváním z něj plynoucím) sama ve skutečnosti přispíváš k tomu, že takové chování pak u dítěte vidíš? že když si myslíš, že tam ten rozdíl má být, tak tam potom je? 🙂
já nechávám svoje děti být takové, jaké jsou.

ale teda na manžela se taky durdím, když komentuje (zvlášť u staršího) dítě a ne jeho chování (aka "jsi čuně!" místo "nelíbí se mi, že jsi počůral schody, to je fuj")

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru