Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zelva78
1. srp 2016

@beatkaone ja nastupují ve středu a budem plánovat císař....tak to budem možná stejně ;)

michaelabrazdilova
1. srp 2016

Jeeee holky taky už se těším, až budu finišovat

beatkaone
1. srp 2016

@zelva78 jdes na cisare? Mas spatnou polohu dvojcatek? Nebo z jskeho duvodu? Me navrhla mudr prirozeny porod ale mam strach jsou to jednovajecny s prepazkou jsou teda nachystxny hlavickama dolu a do ted cca 100g rozdil mezi sebou na vaze ajibe problemy nemaji ale i tak mam obavy.

zelva78
1. srp 2016

@beatkaone ja sem uz po dvou cisarich tak je tam moc velký riziko a oni jsou holky stejně obě pricne tak by to ani jinak nešlo....

beatkaone
1. srp 2016

@zelva78 tak to jo to je jasny tak pak pisni kdy ti daji terminek ja uz bych to chtela mit za sebou

zelva78
1. srp 2016

@beatkaone jinak já mám taky strach,ale ty to určitě zkus pokud to půjde,není nad normální porod a přinejmenším si usetris spoustu bolestí potom,budeš hned použitelná což ja budu ráda když vstanu z postele a 6 týdnů budu vyřízena :(

tanapa1
1. srp 2016

@beatkaone Tak to ti docela závidím. U nás pořád slyším, že 100% císaře o přirozeném porodu nechtějí doktoři ani slyšet. A ukončení těchoteství max. 36+6.

beatkaone
1. srp 2016

@tanapa1 jj take mi rekla ze max 36+6tt coz mi vychazi na 10.8. a na porod mam nastoupit teda toho 8.8. ale uz ted mam bolest podbrisku jak na menstruaci a uz me tlaci hodne do cipku tak snad se neco deje insamo a ta vyvolavacka tomu jen uz pomuze a pujdou ven

beatkaone
1. srp 2016

@tanapa1 proc u tebe na 100% cisar?

tanapa1
2. srp 2016

Nevím, moc nechtějí slyšet o přirozeném porodu, protože mají společnou placentu a nemůžou prý vědět jak to po porodu prvního bude, zda se třeba nezačne už oddělovat placeta, pak by byla v nebezpečí druhá holčička.

beatkaone
3. srp 2016

@tanapa1 no ja mam take spolecnou placentu prave s prepazkou teda

ivanka86
3. srp 2016

@pavlapavlapavlapavla ahoj, holcicky jsou uz dva tydny na svete. Narodily se planovanym SC v 34+0. Jsou moc sikovne, od vcerejska uz jsme spolu na roomingu, predtim byly na intermediaru a ja ubytovana o patro vys na oddeleni matek a dochazela na kazde osetrovani a krmeni. Je to uzasne. Akorat mam trochu problem...kdyz se holcicky narodily, bezpecne jsem je poznala, prisla mi kazda jina. Ale ted tak zestejnely, ze je na prvni pohled proste nepoznam. Jen podle pupiku, coz je trochu ndprakticke. A musim teda rict, ze je to zvlastni, nepoznat stopro, ktere ditko je ktere, kdyz jsem prece jejich maminka... Jak je to u vas? A jak se vam darin

weronika24
3. srp 2016

Ahojte holky mate taky nektera nebo mela placentu polozenou nizko? Cekam dvojvajecne dvojcatka a vubec nevim jestli to nejak miminka neohrozi. A taky me to dole dost tlaci muze to byt tou placentou? Nebo me tlaci mimca? Jsem 18tt

beatkaone
3. srp 2016

@ivanka86 je tak to je skvele ze uz jste spolu❤️ Ja hsem dnes bastoupila oo ranni poradne uz do porodnice na sledovani skrz moc a otoky pokud se to zhorsi jdu na vyvolani v patek jinsk v pondeli. S tim poznavanim jsem taky zvedava ty jednovsjevny jsou proste k berozeznani😊

pavlapavlapavlapavla
3. srp 2016

@ivanka86 no tak super. Vydrzely jste o dva tydny dyl nez my 😊. Kolik vazily a merily ??? A vsechno tedy ok ?? Pak ze nejrizikoveksi tehu, ze ??? 😊😊😊. Mooooc gratuluji. No a s tim poznavanim ani nemluvim. Uplne se stydim. Taky je nepoznam. Jen kdyz je mam obe hezky pred sebou vedle sebe. A to si jeste nekdy nejsem jeste stopro jista. A co porod a vubec 😊. Jeste jednou gratulujuuuu 😊

ivanka86
3. srp 2016

@pavlapavlapavlapavla ahoj, holcicky jsou uz dva tydny na svete. Narodily se planovanym SC v 34+0. Jsou moc sikovne, od vcerejska uz jsme spolu na roomingu, predtim byly na intermediaru a ja ubytovana o patro vys na oddeleni matek a dochazela na kazde osetrovani a krmeni. Je to uzasne. Akorat mam trochu problem...kdyz se holcicky narodily, bezpecne jsem je poznala, prisla mi kazda jina. Ale ted tak zestejnely, ze je na prvni pohled proste nepoznam. Jen podle pupiku, coz je trochu ndprakticke. A musim teda rict, ze je to zvlastni, nepoznat stopro, ktere ditko je ktere, kdyz jsem prece jejich maminka... Jak je to u vas? A jak se vam darin

ivanka86
4. srp 2016

@beatkaone drzim palce, at je vse v poradku!

mosquito
4. srp 2016

Holky, tady je příspěvků. Vůbec to nestíhám dočíst....

pavlapavlapavlapavla
4. srp 2016

@ivanka86 ahoj, poslala jsi mi tu stejnou zprávičku. Jak se tedy holky jmenují, kolik vážily, měřily a vůbec co porod - zbrchávání se po porodu atd .. 😉

mimilela
4. srp 2016

Holky,holky, kdy Vam zacalo jit videt brisko? Ja jsem 16tt a zatim bych rekla, ze nic videt nejdee.. :-\

pavlapavlapavlapavla
4. srp 2016

@mimilela clovece .... jeste kdyz jsem sla rodit - 32 tt se me vsichni ptali kde ty dvojcatka mam. Je to individualni. A kdyz by bylo neco spatne doktor by to zjistil. Tak se nestresuj a uzivej si toho, ze se muzes zatim v pohode hybat 😊.

luckamb
4. srp 2016

@mimilela do 20tr skoro nic. Od 20,roste každý den

luckamb
4. srp 2016

@mimilela 19tt

milovnikkoni
5. srp 2016

Ahojky... tak to na mně je to vidět už od 7tt 🙂

mimilela
5. srp 2016

@pavlapavlapavlapavla
@luckamb
@luckamb
Dekuju holky,brisko zatim neroste. Tak snad casem, pak budu nadavat jak je velky!! 🙂

luckamb
5. srp 2016

@mimilela za pár týdnů budeš nadávat. Teď už taky drzkuju 🙂

tanapa1
6. srp 2016

@luckamb jj, já už mám také dost, i když mi každý říká, že na dvojčata to břicho není tak velké, ale já na to nejsem zvyklá tak mám pocit, že je už teď velké.

tanapa1
6. srp 2016

Holky jak to máte s termínama porodu. Nevím jak to je s dvojvaječnýma tak se ptám. Já třeba vím, že termín podle UZ vůbec nedáme. Vím, že budu rodit nejpozději 29.10. Takže do porodu mi zbívá max. 84 dnů

luckamb
6. srp 2016

@tanapa1 jj, taky na to nejsem zvyklá. A taky každý říká že na dvojčata není zase tak velké 😀 Jinak s termínem porodu vůbec nevím. Zatím jsme ve fázi, že prostě 8.11. je termín dle UTZ, 10.11. dle MS a já doufám, že prostě do konce října vydržeji 😀

beatkaone
6. srp 2016

@tanapa1 zalezi jaka dvojcatka jednovajecne nebo dvojvajecne? A zaketi na doktorovi a porodnici jake maji nastavene obecne pravidla. Ja treba cekam jednovajecns mo-bi s jednou placentou a prepazkou rodim na obilnaku v brne a ty tu nechavsj v celku max do ukonceneho 37tt. Takze ikdyz msm termin podle ultrzvuku 31.8. a podle menstruace 30.8. rodim ted 8.8. planovanym vyvolanim. Nekde nevhsvaji max do 36tt. Dvojčvajecne nechavaji myslim dele ale po tom jsem se nepidila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru