• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme dvojčata

7. prosince 2016 
Zdravím všechny maminky. Jsem tady nová a zjistila jsem, že tady je diskuze o dvojčátkách. Ukončila jsem 29. týdnů, začínám 30. a máme mít jednovaječné kluky. Je to moje třetí těhotenství a dvojčata jsou velké překvapení, spíš zázrak. Doktor to zjistil až ve 13. týdnu. A je to pro mě velká zátěž. Moje tělo se hlásí a já začínám hodně trpět bolestí, kdy ani ležet nepomáhá.
Zvlášť zdravím Kaczenku2 Jestli jsem dobře pochopila, tak je z okolí Třince a to já taky. A i termín asi máme podobný. Já mám 15.2., ale vím, že to bude dříve, tak počítám leden 2017
30. lis v 15:35  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (31. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
30. lis v 15:42 • klarka22
@kure18 Ahoj, také Tě zdravím :slight_smile: My čekáme dvojvaječné chlapečky :slight_smile: Jsem z Gutu :slight_smile:
Já mám termín 17.2. 2017, ale počítáme, že koncem ledna kluci budou už s námi :slight_smile:
Jinak pro nás to jsou první děti, takže alespoň o něco jednodužší :slight_smile:
30. lis v 15:46  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (30. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Já bydlím v Nýdku. Rodila jsem 2x na Sosně a ani jsem se ještě nedomlouvala s doktorem jaký bude porod. I když jsem neměla žádné komplikace, ani jsem neležela v nemocnici, tak určitě je to pro mě horší teď, než první těhotenství před 11 lety. Takže jsem zvědavá, jak dlouho vydržím.
30. lis v 16:06  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (31. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@kure18 určitě to bude v pořádku, to zvládneme :slight_smile: Já tak něják nevím pořád, kde bych chtěla rodit :grinning: FN Ostrava, Třinec -Sosna, nebo Nový Jičín, vůbec netuším a ještě mi ani má paní doktorka neříkala nic k porodu, jestli jsou kluci dobře otočení, nebo ne, jestli to bude na císařský řez, nebo normální porod... Takže podle toho se asi rozhodnu :slight_smile:
Ale zatím mám takový "plán" že pokud se porod rozběhne něják předčasně, tak půjdeme do Fakultky, kde je i neonatologie a pokud bude vše ok, tak půjdu asi do Nového Jičína - pracovala jsem tamna gynekologii, takže se s doktory znám a tak něják vím co od kterého můžu čekat :slight_smile:
30. lis v 16:28  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (30. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, jsem tu nová, v 11 tt s dvojčátky a mám trochu obavy jak to všechno zvládnu (porod i následnou péči, asi to bude hodně "veselé"). Prý se většinou rodí předčasně a tak. Trpím nevolnostmi téměř celý den, co vám na to pomáhalo? Máte nějakou radu?
30. lis v 16:32  •  čeká miminko, termín má v červnu 2017 (13. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@lola_lola Ahoj, jestli jsi v 11. týdnu, tak ještě vydrž, brzy tě to přejde. Já jsem nezvracela, ale bylo mi špatně snad 24 hod. denně, i v noci. Nic jsem nebrala, snad jen mátový čaj.
30. lis v 17:19  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (31. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@lola_lola Ahojky, já měla nevolnosti úplně celý den, i přes celou noc. Jediná rada dost odpočívat, nenechat se vyhladovět, takže jíst spíše málo a často nějaké neutrální jídla... já jedla jen suchary, rohlíky a musli. Skoro měsíc jsem nepozřela ani čaj, takže nějaké ty na nevolnosti byly pasé, ale pomáhala kola a zázvorová lízátka na nevolnost. Po nich se mi vždy ulevilo. Ale každý to má jinak a chce to vyzkoušet, co udělá dobře tobě.
30. lis v 17:22  •  čeká miminko, termín má v březnu 2017 (26. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaczenka2 Já taky nechci prosazovat svoje, protože nevím, co bude nejlepší, tak počkám, co řekne doktor. O Jičínu jsem ani neuvažovala a znám akorát jednu mladou doktorku ze Sosny, ta mě rodila u druhého syna. Je to skoro sousedka, ale neměla jsem to domluvené. :slight_smile:
30. lis v 17:24  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (31. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lola_lola Já jsem celý 1.trimestr pila hořký čaj s citrónem, to bylo jediné co mi uklidňovalo žaludek :slight_smile:
30. lis v 17:33  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (30. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Všem díky moc za rady a zkušenosti, je to moje 1.těhotenství (snažili jsme se min. 5 let) tak ještě nevím co a jak :astonished: Ta kola mi pomáhá, ale dávám si jen tak dva hlty, protože jsem někde četla, že bych ji teď neměla pít. Budu trpělivě čekat, až začnou ustupovat, snad to bude brzy :slight_smile:
30. lis v 17:50  •  čeká miminko, termín má v červnu 2017 (13. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@lola_lola Vím, co to je čekat. Prvního syna jsme měli hned, ani jsme ještě nechtěli a na druhého jsme čekali 3 roky, než jsem otěhotněla. Když tě přejdou nevolnosti, užívej si těhotenství. Přeji Ti to, ať máte krásné a zdravé miminka:wink:
30. lis ve 21:36  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (31. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@lola_lola Ahojky, já měla taky nevolnosti 24h denně jak píše kure18 :frowning2:
Mě pomáhalo nejvíc asi zázvorové nealkopivo :slight_smile: Mám doma ještě pár lízátek proti nevolnosti a Emesin, jestli bys chtěla vyzkoušet :wink: Jinak mě nevolnosti přešly v 15.týdnu. Některé maminky na ně trpí dlouho, uvidíš :slight_smile:
1. pro v 07:46  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v březnu 2017 (27. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, tak našim dvojcatkum je uz 8 mesicu :slight_smile: Kojíci polštář chci poslat dal, kdybyste někdo mely zajem, mam ho tu na bazaru :slight_smile:
1. pro ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
@zoot Ahojky, můžu se zeptat do kolika měsíců spinkaly spolu v postýlce? :slight_smile:
2. pro v 08:46  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v březnu 2017 (27. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@kanka80 ahoj u nás cca do 3 a půl potom se začli kopat tak jsme je dali do pokojíčku a spinkají celou noc :slight_smile:
2. pro v 09:10  •  2 děti - čeká miminko, termín má v červenci 2016  • Odpověz  • To se mi líbí
@broucziyk Taky to tak mám v plánu :wink: díky za zprávičku :heart:
2. pro v 09:15  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v březnu 2017 (27. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@kanka80 Vubec spolu nespaly :grinning: Tohle je jen fotka, jak si hrají. Prvni tri mesice jsme meli ty nemocnicni vozicky a pak rovnou do postýlek :slight_smile:
2. pro v 10:40  • Odpověz  • To se mi líbí
2. pro v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@kanka80 To naši klučíci spali spolu až do čtyřech měsíců (mají postýlky 140x70 tak se vešli na štorc) a už od porodnice jsem věděla že jsou klidnější když jsou spolu v kontaktu. A parťáci jsou do teď (fotka jak mi pomáhali s perníčky)
2. pro v 17:24  • Odpověz  • To se mi líbí (9)
@kure18 Díky, vám taky přeji krásné, hodné a zdravé chlapečky. Trochu Ti závidím, že už si je za 3 měs. budeš užívat:baby::baby: Jsem strašně zvědavá na pohlaví. 12.12. jdu na první screening, ale to mi ještě asi neřeknou. Termín porodu mi snad řeknou, zatím jsem si to sama vypočítala na červen.
3. pro ve 12:18  •  čeká miminko, termín má v červnu 2017 (13. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@kanka80 Ahoj, díky za radu, lízátka už mám a docela pomáhají, hlavně když jedu autem a není možnost zastavit.
3. pro ve 12:25  •  čeká miminko, termín má v červnu 2017 (13. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lola_lola Mě pomáhaly hlavně slavie, když jsem jela autobusem a zabylo mi špatně, tak jsem cucala ty... :slight_smile: Někdy i 3 ks za jízdu (25min.) :grinning: Neboj. nevolnosti přejdou a pak už bude jen to krásné :slight_smile: Já momentálně jsem šťastná za každý týden co jsou kluci ještě v bříšku - strašně se bojím předčasného porodu, aby jim něják neublížil... protože přeci jen dvojčátka jsou drobnější :slight_smile: Ale věřím, že vše bude ok, jak u nás tak u všech ostatních maminek :wink:
3. pro ve 12:44  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (30. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak holky, vsem, ktery se boji, jak to zvladnou atd - vubec se nebojte, teste se! Dvojcatka se od urcite chvile o sebe postaraji sama :grinning: Minimalne se dokazou zabavit mnohem lepe, nez jedinacek :slight_smile: A je to opravdu dvojnasobna radost! Ze zacatku sice honky, ale to brzy pomine a je vsechno super :slight_smile:
3. pro ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@zoot Tak to já naštěstí nemám strach z ničeho, něják jsem to přijala a jsem i ráda, že jsou dvě, teď si ani nedovedu představit, že by se nám mělo narodit jen jedno miminko :slight_smile: Jediný strach mám o ně, aby byli v pořádku, vše ostatní se vždy dá zvládnout :slight_smile:
3. pro ve 14:08  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (30. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@kaczenka2 Jestli tě můžu uklidnit, tak známá rodila jednovaječné kluky ve 30.týdnu, měli oba přes kilo a nemají žádné zdravotní problémy. Už mají 3,5roku a jsou velcí draci :wink:
3. pro v 15:40  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v březnu 2017 (27. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kanka80 ja rodila jednovajky ve 32 tt ... a tuk tuk tuk ... vypada to, ze holky jsou uplne ready :slight_smile:
3. pro v 16:38  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kanka80
@pavlapavlapavlapavla

Děkuji holky :slight_smile: Já jsem teď ve 30 tt. a kluci měli před necelými dvěma týdny 1 078g a 1093g :slight_smile:
Tak hlavně nemyslet negativně a bude vše ok :slight_smile:
(A stejně jsem jim zakázala narodit se dříve jak po půlce ledna :grinning:
3. pro v 19:25  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (30. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lola_lola to není už 3 měsíce. Doufám, že vydržím aspoň do 36 týdne. Tak to mě čeká ještě 6 týdnů:wink: Já jsem ráda, že tak tak utíká, protože od pondělka mám každé ráno ty bolesti pravé kyčle a oblast kolem toho, takže počítám dny. Není to příjemné mít 4 hodiny bolesti každý den:cry: věcičky jsou nachystané, ale ještě pár důležitých musím dokoupit co nejdříve.
3. pro ve 20:52  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (31. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaczenka2
@kanka80
@pavlapavlapavlapavla

Já byla v pondělí a vážili 1200g, už je to slušné, ale taky se chci udržet do začátku ledna, ideálně do poloviny. Doktor říkal, že u jednovaječných jsou ty předčasné porody v tomto období už časté:frowning2:
3. pro ve 20:57  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (31. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek