Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adusee
3. pro 2016

Těhulky,je tu někdo komu se druhé miminko ukázalo později?

kure18
3. pro 2016

@adusee Já byla na první kontrole až 9 tt+1, a bylo krásně slyšet i srdíčko, ale doktor nepoznal nic. Akorát říkal, že už to je dost velké, ale asi tím myslel, že mu tam chodí maminky hned v 6. týdnech. Já jsem neměla kam spěchat. A pak jsem ve 13. týdnu začala krvácet, a můj doktor měl dovolenou, tak jsem jela do nemocnice a doktor mi říkal, že tam jsou 2. K mému doktorovi jsem pak šla za 10 dní na objednaný termín kontroly a divil se. Oni byli schovaní za sebou.

adusee
3. pro 2016

@kure18 aha téeda děkuji a gratuluji 🙂
A mohla by jsi se podívat na muj utz z 5-6týdene,sice jsem byla ještě mezi 6-7tt a bylo jedno,ale opět se netvářil..jak kdyby tam viděl 2..

kure18
3. pro 2016

@adusee jé promiň, tak to nejsem odborník 😀 ale tečku tam máš jednu a z toho 9. týdne fotku nemám. A ty jsi myslela, že to budou dvojčata, nebo to bylo více pravděpodobné.

pavlapavlapavlapavla
3. pro 2016

Me holky vazily po narozeni 1330g a1280 g a obe 39 cm ... A ted uz maji pres sedesat a skoro 6 kg 😉 maji 6 a pul mesice ...

adusee
3. pro 2016

@kure18 no dvojčata mám sestry,ale prý je to ob generaci tak nevím..no právě doktor se nějak divně díval a v tom 7týdnu,,je tam jedno miminko..no uvidím,jdu 6.12.tak děkuji,ale jedno by stačilo 🙂))

kure18
3. pro 2016

@adusee tak uvidíš, znám sestry jednovaječné, už důchodkyně a ony neměly děti dvojčata, ani jejich dcery né. A ta jedna musela jít na umělé oplodnění, aby mohla mít děti. Možná jejich vnučky budou mít 🙂

adusee
3. pro 2016

@kure18 z mamčiné strany(ted nevím kdo)mají 10kluku a myslím,že tam jsou i dvojčata.
Jsem zvědavá no ,vždy jsem si je přála ale toto je naše 4té tak snad konečná 🙂

kanka80
4. pro 2016

@adusee U mě bylo jedno srdíčko v 7.týdnu a v 8.týdnu už byly vidět dvě 🙂 ale já chodila do CARu a nevím jestli tam nemají kvalitnější ultrazvuky 😕 Přikládám foto 😉

carries
4. pro 2016

@adusee podle UZ 6+3 a 6+1 🙂 Na tvojem UZ vidím jen jedno když jsem byla na přechozím UZ tak ve 4-5tt tal byly videt jakoby dva shluky. Foto bohužel nemám.

adusee
4. pro 2016

Děkuji,jsem i ráda protože jedno bude fakt stačit a gratuluji 🙂

kaczenka2
4. pro 2016

Mě do teď zní v uších slova paní doktorky na první kontrole... Ty vole, oni tam jsou dva 😀
Takže naše paní doktorka nic netajila a hned nám prozradila co tam vidí 😀 😀
Jinak foto uz je až z další kontroly, po prvé jsme nic nedostali 🙂 😉

zdenka35
4. pro 2016

@kaczenka2 Jeee krasne uplne se to vybavilo me,ale nam zjisteno jedno a za 14 dni 2 🙂 ty pocity,strach,smich,plac 🙂 🙂 🙂 a ted tu mazlim dve 9 ti mesicni lumpice 🙂

kaczenka2
4. pro 2016

@zdenka35 Jojo také jsem měla smíšené pocity, nevěděla jsem, jestli jsem šťastná, nebo jestli se mám zbláznit.. ale teď si nedokážu představit, že bych měla mít jen jednoho, už jsem si zvykla, mluvit o dvou, nakupovat pro dva a tak 🙂 Termín máme v únoru, tak už se také těším až se budu moct pomazlit 🙂

kure18
4. pro 2016

@kaczenka2 holky, taky jsem to tak cítila a manžel ten byl na mrtvici😀 a k tomu doma už 2 děti, ještě, že už jsou velcí 11 a ten druhý bude mít v únoru 4. Dvě noci jsem z toho špatně spala, ale od té doby žiju spíš v myšlenkách, aby to dobře dopadlo a byli zdraví, Teď neřeším, jak to všechno zvládnu, to budu řešit, až budeme všichni doma. A vím, že mi rodina pomůže.

kaczenka2
4. pro 2016

@kure18 Tak to naštěstí můj muž to vzal s nadhledem, já jsem chodila po obchoďáku a jen jsem říkala, no ty vole, a za sekundu zas a tak 😀 chlap byl úplně v pohodě 🙂 Také neřeším, jak co bude a tak... všechno se dá zvládnout, hlavně ať jsou maličcí v pořádku 🙂

janalov
4. pro 2016

@kaczenka2
@kure18 holky držím vám moc moc palce, ať vydržíte co to půjde. Já jsem ještě o 3 týdny pozadu oproti vám a k 30. týdnu se hodně upínám, je to pro mě takový zlom, kdy se aspoň trochu hodit do klidu, protože mám velký strach z předčasného porodu. Čekáme jednovaječná dvojčata s jednou placentou, takže každý den za námi je pro nás malé vítězství. Často mám ale problémy s tím nebo oním a plaším, jestli je to normální, je to moje 1. těhotenství. Ať to bude kdykoliv, tak rodit budu v FN Ostrava, už tam docházím stejně do rizikovky.

odvarkova
4. pro 2016

@adusee my taky chtěli čtvrté poslední, a máme jich pět 😃 to bylo překvápko že jsou dvě 😂

kaczenka2
4. pro 2016

@janalov Také Ti držím palečky.
Nás před 3-týdny naše paní doktorka poslala ke své kolegyni, která má zkušenosti s dvojčátky a zajímá se o ně... a kdysi vedla rizikovou poradnu, teď už ji asi nemá - netuším.
Ale ta nám řekla, že zatím, kdyby cokoliv máme taky jít do FN Ostrava...
My máme naštěstí dvouvaječné mimiška, takže má každý svůj "domeček" ale i tak nám doktor na 1.screeningu řekl, že budu ráda, když je donosím do 36.tt, tak uvidíme 🙂

Spíše mě teď deprimuje to, že kdybych měla rodit, tak doma houbelec udělaný, dělá se nám kuchyň, všude binec, prach, uklidit se pořádně nic nedá a pro kluky taky nemáme celkem nic nachystané.. protože to nebudu držet tady v prachu... 😀 Takže musí vydržet do doby, než budou mít alespoň kde spát 😀

janalov
4. pro 2016

@kaczenka2 tak s tou výbavou to máme podobně, mám totiž strach, abych něco nezakřikla. Ale dost věcí máme vybraných, kočárek rezervovaný v obchodě a navíc kdyby se narodili joo brzo, tak si pořád říkám, že by nás stejně nějakou dobu nepustili hned domů, takže by to manžel zvládl jedním vrzem pokoupit 🙂 po novém roce se do toho ale pustíme už naplno.

kanka80
4. pro 2016

@kaczenka2 cituji "doktor mám na 1.screeningu řekl, že budu ráda, když je donosím do 36.tt, tak uvidíme"
Podle čeho tak doktor usoudil? Mě zatím nikdo nenaznačil do kolikátého týdne to u mě vidí 😕

kanka80
4. pro 2016

Holky já už se cítím tak strašně neohrabaně ☹ Kolik máte přes břicho? Já už 122cm 😲 a to mám ještě minimálně 2.měsíce před sebou 😨 Už mi dělá strašné problémy se ohnout nebo dřepnout a pak vstát 😕 no a bude hůř...
Kolik máte váhové odhady? Já byla teď 24tt+5 na ultrazvuku a 👦 měl 786g a 👧 716g, takže to jsou zatím pořádní macci a podle tabulek o týden napřed 🙂
Teď držím trochu dietu kvůli cukrovce, tak se mi váha ustálila, ale mám nahoře od začátku už 10kg 😕 ale začínala jsem s nadváhou, tak snad už moc nepřiberu 😉

tinaprofi
4. pro 2016

119 přes břicho, dvojky 🙂))) už sem taky jak tank, děcka/holky maji přes kilo

kure18
4. pro 2016

@janalov
@kaczenka2 Holky tak to vás obdivuji. Já jsem vždycky měla vše 2 měsíce předem nachystané, i když bylo vše o.k. A teď jsem ráda, že už to mám. Čekala jsem na ten 25. týden, kdy už se dají mimča zachránit. Ale chybí mi ještě kombinézy a pár drobností. Teď se z domu ani nemůžu hnout, musím hodně odpočívat. My taky doděláváme koupelnu v patře u ložnice, ale dobře, že ji manžel začal dělat už před měsícem, takže dnes dospároval dlažbu. Na úklid mi přijde mamka. Toho prachu je ve všech místnostech. Já se šetřím, abych vydržela. O tom 36. týdnu mi taky doktor říkal. Doktoři asi ví od těhulek, že ten konec je dost náročný ☹ Miminka mají v 36. všechno vyvinuté. Aspoň si myslím,

janalov
4. pro 2016

@kanka80 jako neohrabaný tank si přijdu taky, ale cm nevím 🙂 mám nahoře cca 10kg, ale měla jsem nějaká kila navíc před těhotenstvím. Ve 25+0 měli ohady 730g a 840g.
Mimochodem vím, že dotaz nebyl určený mě, ale mě už spoustu lidí nebo lékařů řeklo nebo naznačilo, že budu rodit brzy a že nevydržíme do 36, 37tt, kdy se nejpozději ukončuje těhotenství mono-bi.

kure18
4. pro 2016

@kanka80 tak mám co dohánět, mám "jen" 104 cm ale připadám si taky jak tank. V druhém těhotenství jsem měla malé bříško, tak to srovnávám podle toho. Malý se narodil s váhou 2980 g. Takže dvojčátka také nebudou moc velké.

nukyna
4. pro 2016

@kaczenka2
@kanka80 s tim týdnem to je jak kde. V Motole mi taky tvrdili je kluci půjdou v 36. týdnu ven císařem, ale to se mi moc nelíbilo a tak jsem šla a v mělnické porodnici jsem se domluvena že když se to nerozjede samo tak v 38. týdnu budou vyvolávat porot. Byli jsme domluvený že v pondělí nastoupím do porodnice (mělo to být přesně 38+2), ale kluci se rozhodli že jim do toho nikdo kecat nebude a narodili se v sobotu přesně 38.týden 😀.
A jen tak mimochodem těsně před porodem jsem mela kolem pasu 108cm a plus 8kg. 😇

kanka80
4. pro 2016

@kure18 Naše malá se narodila 36+0 s váhou 1930g, ale byl tam problém s placentou...akutní císař ☹
Tak bych i ty dvojčátka brala dvoukilové 🙂

@janalov já se tedy na příští kontrole zeptám jak to vidí doktorka s mým porodem, jestli tipuje nějaký konkrétní týden 😉 děkuji za příspěvek 👍 Jinak jsem si všimla, že jsme jen o týden od sebe 🙂

kaczenka2
5. pro 2016

@kanka80 Jo, to vůbec netuším, prostě to tak nadhodil... Tak jsme se s manželem jen na sebe podívali a manžel mi řekl, tak víš, že ve všem musíme být vyjímky, tak Ty je budeš nosit do 42. tt 🙂 Tak mě uklidnil.. 🙂

kaczenka2
5. pro 2016

@nukyna Já doufám, že kluci tam ještě nějákou hezkou dobu zůstanou 🙂
I s porodem to je jak kde, v Třinci berou dvojčata hlavně na císařský řez, v Novém Jičíně (kde jsem pracovala na gynekologii) mi lékaři řekli, že když budu odvážná, tak si to můžu odrodit... Tak záleží i na přístupu každé nemocnice.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru