Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mamka37
26. dub 2017

@klarape tak až se zadari na první pokus 👍🍀 taky mě ta odpověď zajímá. já sice dvojčåtka pořád teprve čekám, ale uz by to melo byt brzo 🤗 nachystane máme 2 postylky ale ze začátku chceme používat taky jen jednu ☺ měla jsi kluky v porodnici ve vozíčku společně?
a kolik je jim měsíců teď?
tak ať se vám to povede 😇

klarape
26. dub 2017

přidávám fotku fešáků
@mamka37 kluci byli v porodnici každý zvlášt protože měli na vozíčku daný monitor dechu a to i když byli donošení a měli pěknou váhu ale když se šlo k sestřičkám krs něco tak sem je vozila v jednom vozíčku
jinak příští týden budou mít 2 měsíce, ale jsou v celku dost dlouhý - asi budou po tatínkovi ten má 2 metry 😀

mamka37
26. dub 2017

@klarape jé ty jsou krásní !! 👬
asi musi být opravdu dlouzí .. me říkala kamarádka ze je měla ve společné postýlce minimálně do půl roku a kdyby se pak už vzájemně nebudili , měla by je tam i dyl.

kanka80
26. dub 2017

@mamka37 Já měla děti jen do 3.měsíce spolu v postýlce, pak musely od sebe bo malý hodně šermoval ručičkama 😀

kanka80
26. dub 2017

@klarape Krásní broučci 😘kolik váží a měří?

mamka37
26. dub 2017

Holky ještě bYch se Vás prosím zeptala, jak jste meli deti otocené ? v kolikatem týdnu jste rodily ? a přirozeně nebo císařem?

já jsem od včerejška 34t .( dle ut z 35.) , vcera jsem se vrátila z nemocnice, kde jsem ležel a s vysokým tlakem. byla jsem propuštěna s udrzovacima pejskama a otevřením na prst. tak jak se to blíží, všechno me zajímá 😀

se svým obvodakem jsme se bavili o cisari; spodní holčička byla zadečkem a ta horní příčky . ted uz jsem byla předána rizikove poradne v porodnici , tam to na utz vypadalo ze se to spodní mimi chce v budoucnu ještě točit, tak kdoví jak to dopadne 🤔

klarape
26. dub 2017

@kanka80 mají oba stejně což bylo pro mě velkým překvapením ale jejích míry při kontrole v 6-ti nedělích byli 4,5 kg a 56 cm ..ale mam pocit už to nebude zas pravda ...přijde mi že mi rostou před očima
a proběhlo vše v pohodě když si dala každý mimi do jiné postylky ?

mamka37
26. dub 2017

pejsky mu tam nedali 🐶🐕🐩 😄
ale prášky ☺

jeste me napadá jakou měli vaše mimča po narození velikost?

děkuji 😊

klarape
26. dub 2017

@mamka37 já měla kluky oba hlavou dolu takže jsem rodila přirozeně.... 37+3 mi porod vyvolávali protože prý nechávaji dvojčata pouze do 38+0 ... jinak u mě vše proběhlo bez problému rodila sem s epiduralem protoze jsem měla silné křížové bolesti jinak vodu mi museli u obou nastřihnout ...tabletu mi dali v pul 9 a v pul 1 byli uz oba kluci venku .....jeden se narodil 12:25 a druhy v pul oba 48 cm a 2800g a druhy 2700g byli opravdu šikovní takže zvládnuto bez nástřihu

kanka80
26. dub 2017

@mamka37 Já rodila císařem ze dne na den, prostě mi řekla doktorka: zítra budete rodit 🙂 Měla jsem to tak i u starší dcery... Měla jsem špatné průtoky u ní i teď u dvojčat plus vysoký tlak a děti už ve mě nerostly...tak byl císař v 35.týdnu. Jiřík měl 2420g/46cm/hlavičkou dolů a Michalka 2080g/43cm/hlavičkou nahoru. Velikost měli 50-56. Nyní mají 11.týdnů a Jiřík má 6,3kg a Michalka 5kg 😉 a velikost 62-68-74.
Zítra nás čeká očkování a odběry krve, tak to bude řevu 😖 přítel bude se mnou doma, kdyby náhodou dostali teplotu 😕 ale snad bude vše ok 😇

kanka80
26. dub 2017

@klarape Budete chodit na neurologii a na neonatologii? Já už byla s dětma na neurologii a vše naštěstí v pořádku...chtěla bych se vyhnout Vojtovce 😖

klarape
26. dub 2017

@kanka80 chodíme zatím na kontroli kyčli a normalne na kontroli k pediatrovi a na tu neulorogii jste dostali žádanku nebo já ani neveděla že se tam chodí na nějaký vyšetření

kure18
26. dub 2017

@klarape
krásní kluci, jsou trochu podobní na ty moje. A jestli jsem si dobře všimla, tak jeden má širší hlavičku než ten druhý? My poznáváme naše dvojčátka, že jeden je úzký v pusince, má ji stejně souměrnou a ten druhý má širší hlavičku. Jinak úplně stejní - jednovaječná dvojčata.

klarape
26. dub 2017

@kure18 jéé tak to jsou dobrá rozpoznávací znamení ... to já mám naštěstí dvojvaječný takže kluky poznám bezproblémů ... a jo ten jeden je v obličeji takový buclatější a má větší hlavičku

kanka80
26. dub 2017

@klarape Ty jsi vlastně měla kluky donošené 😉 Já dostala ty žádanky hned v porodnici, ale myslím jak uvidí toho našeho sumo bojovníka /dnešní váha 6,33kg/ tak nás rychle vyřadí 😅

klarape
26. dub 2017

@kanka80 aha no mě nikdo nic nedal a jo kluci byli donošení a kdyby mě to nevyvolali tak by byli nejspíš i v termínu narodili se 7.3 a mě určili termín až 25. ale buh ví kolik by pak taky vážili 😀 .... a váhu mají pěknou my v těch 6-ti týdnech měli 4,5 kg na kontorlu jdeme v 9-ti týdnech tak jsem taky dost zvědavá co jim tam naváží jelikož mam doma pěkný jedlíky 😀

kanka80
27. dub 2017

@klarape Malý je taky jedlík 😀 večer pře spaním vypije čtvrt litru Nutrilonu good sleep a stejně pak spí max.5-6hodin a je hore na další porci mlíka 😅
Malá dost zvrací, tak ta pije po menších dávkách a častěji...snad se to příkrmama pak spraví 😕 Já měla termín 16.3. a malí se narodili 8.2., měli být ještě o týden dřív bo mi haproval tlak, tak jsem dostala i kortikoidy na dozrání plic a nakonec je stejně nepotřebovali bo v bříšku vydrželi ještě týden 😘
Už ani nekojím, jen odstříkávám, protože po půlhodinovém kojení chtěli vždy ještě stejně flašku 😈 a už by se mi i na kojící polštář pro dvojčata nevešli oba zároveň 😝
Dnes jsme byli na odběrech krve a očkování Hexy...snad bude vše ok a bez teplot 😕

kanka80
27. dub 2017
klarape
27. dub 2017

@kanka80 tak to je fajn že tak pěkně spinká a neskoušela si ten nutrilon na tu blinkání já to klukům míchala do normálního nutrilonu a pomohlo to ...jinak sem s nima tetka zkouším přecházet na sunar a zatím paráda protože po tom nutrilonu měli pořád málo.... jinak už se taky těším na až budem moct dávat příkrmy dívala jsem se že jsou i od 4. měsíce tak pak vyzkoušíme ...jinak mě kluci spí 4-5 hodin v noci ale vždycky stává jeden a toho druhýho musím budit ..kojení se mi nepovedlo a mýslím že na tom svůj díl má chování sester v porodnici protože mi vúbec nepomohli a ani neporadili a hned co mě po 4 dnech pustili domu dostala jsme do obou prs zánět a 40 horečky
my jdeme na první očkování 9.5 tak uvidíme a na vás budu myslet aby dopadlo vše ok a mimi budou bez teplot ....
jinak nejvíc bojuji když už jsou vzhuru tak pořád dost dobře nevím co s nimi dělat kolikrát si chvíli vystačí sami když je dám spolu na jednu deku pak zas v lehátkách ale pořád nevím jak se jím mám věnovat tak se těším až ještě kousíček povyrostou a budem si už trošku hrát 🙂

klarape
27. dub 2017

@kanka80 jééé miminka máš moc krásný ...mají taky moc pěknoučký žgranky jak ti moji 🙂 je vidět že se jim dobře daří

kanka80
27. dub 2017

@klarape V porodnici neměli kojící polštář pro dvojčata, tak jsem si ho nechala donést z domu a byla jsem tam za velkou hvězdu, že kojím obě zaráz 😀 a zorganizovala jsem si to všechno sama, sestřičky jsem na nic nepotřebovala...taky mi říkaly jaká jsem borka, že vše zvládám sama 😅 byla jsem tam dohromady 16.dní. Malého jsem dostala na pokoj čtvrtý den po císaři a malou mi dali šestý den. Ale měli oba ty vyhřívané dečky a moc nepřibírali, tak jsme tam byli dýl...
Mám taky Nutrilon AR, ale malé ho míchám do mého mlíka, protože zvracela i ho, ikdyž se říká, že je nejlíp stravitelné 🙄 Na noc mají oba ten good sleep.
Moje dvojky zatím prospí skoro celý den, ale když jsou vzhůru, tak je mám taky v lehátkách nebo v ohrádce spolu 😉 taky se těším až budou reagovat na hračky 😉

klarape
27. dub 2017

@kanka80 no tohle sou moje první děti takže sem byla ze všeho vyvalena navic mi je na pokoj dali hned po porodu a na co sem se nezeptala to mi nerekli a i tak mi jedne řekla něco a další mi rekla na to stejný uplně něco jinýho takže stejně to bylo takovi divoky .... navic mi po mím kojení vubec nepřibírali a je to tam krom toho že mi vynadali že se malo snažím vubec nezajimalo az na konci sem měla štěstí na jednu sestřičku co mi pohla a dali i to přikrmování ve flaskách protože z těch stříkaček si to vubec nechtěli brát
vubec mi nešlo se pořádně rozkojit když sem si tam vydupala odstríkávání tak to neteklo skoro vubec nic a ani mi neřekli co s tím a proto mi nejspíš ty prsa hned ztvrdli a dostala sem ten zánět

kanka80
28. dub 2017

@klarape Ježiš tož to u vás na porodnici jsou teda pěkné čůzy sestry 😖 Já už jednu dcerku mám, tak jsem si to akorát připomněla jak jsem co dělala a bylo to v pohodě a sestry se mohly věnovat matkám prvorodičkám...😉 Nechápu, že vás tak odbyly 😲 to je mi líto 😢

klarape
28. dub 2017

@kanka80 no jo já su hlavně štastná že jsou kluci zdraví akorad nám tetka začali trochu problémky s prdíkama a začíná mě trochu trápit že od včerejšího odpoledne ještě nekadili ...tak přemíšlím co jim kdyžtak mám koupit aby jim to pomohlo jestli epumisan nebo nemáš nějakou zkušenost ?

mamka37
28. dub 2017

@klarape mě nejvíc na našeho Jonaska zabíral obycejny Pupik. to je krem na prdiky. nebo kminovy čaj nebo pohankove hrejive polstarky z dm co se přikládají na bříško .. ☺

kanka80
28. dub 2017

@klarape Espumisan ani Baby calm nezabral, lepší to bylo po Sab simplexu 😉 ale masáž Pupíkem se jim moc líbí a pak nahřát bříško pecičkama /mám je od kamarádky, samovýroba/ 😉 a ještě je nechávám spávat občas na bříšku, to se taky pěkně vyprdí 👍 akorát doktorka dělala bububu, že na bříšku se nesmí spinkat kvůli syndromu úmrtí...ale když mají monitory dechu...

klarape
28. dub 2017

děkuji za rady zatím sem zkoušela dávat víc na to bříško a ten kmín a prděli trochu ale kadění pořád nic ...ale tak si říkám že když už prdijou tak že to tam nemuzou mít snad někde šprajclí tak uvidíme

milovnikkoni
1. kvě 2017

@klarape mně Vítek kakao co čtyři dny, na prdiky jsme zkusili vše, co je tu popsáno. Masáž Pupikem se mu nelíbí, baby calm vyplivuje, chutnají mu kapky enticon. Jsou to probiotika a espumisan dokromady. Doktorka říkala,že je ti normální a kakat může málo, protože ještě kojim. Ale nakonec pomohla změna mlika. Hipp combiotic a kapičky biogaia a je pokoj, kaká každý den a prdíky nemá. Jinak já piju stále fenyklový čaj.

milovnikkoni
11. kvě 2017

Ahoj holky,tak co je noveho? Jak u vas probihalo ockovani? My teprve za tyden jdeme na tu hexavakcinu a mala ma zakaz ockovani uplne.

mamka37
11. kvě 2017

Ahoj holky. Já jsem tady snad jediná kdo ještě holčičky na světě nemá. nebo je tu ještě někdo? ☺ me už se to blíží, zítra se dozvím termín.

ty z vas které rodily císařem, za jak dlouho jste se o své dětí mohly v porodnici starat ? a jak jste ten pooperační stav zvládly?

a nemělo to nějaký vliv na Vás i miminka , třeba konkrétně na kojení, že jste deti od začátku neměly hned u sebe a nemohly trénovat?

za odpovědi děkuju.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru