Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

klarape
26. bře 2017

@kanka80 ahoj a pomohlo něco na to ublinkávání ?...kluci mi pěkně brkaji a i přesto mi občas dost ublinkávají

kanka80
27. bře 2017

@klarape Jj, koupila jsem jí Nutrilon AR, ale míchám jí ho s normálním, protože samotný je moc hustý a malá pak měla žízeň 😉 Je to lepší, už neháže takové tyčky jak dřív 😉

klarape
27. bře 2017

@kanka80 já právě přemýšlím že bych jím to míchala s normalním nutrilonem protoze nekojim

kanka80
27. bře 2017

@klarape Jj, skus to, mojí malé to pomohlo 😉

milovnikkoni
1. dub 2017

Zdravím všechny maminky. Stálá se nám taková nepříjemná věc. Naše holčička dostala zápal plic a já se musela rozhodnout, s kterým z dvojčátek budu, protože v nemocnici mají rotaviry a vzít tam zdravé neočkované miminko by byla hloupost. Rozhodla jsem se zůstat doma se zdravým chlapečkem, kterého pravidelně kojim a do nemocnice budu jezdit ráno a odpoledne. Malá je na kapačkách na jip, stejně tam jsem prd platná. Dávejte pozor na svá mimika, byli jsme opatrní, nechápu, kde chytla bacila, prý je to bakteriální.

kure18
3. dub 2017

@milovnikkoni
Tak ti přeji hodně sil to zvládnout. Musí to být těžké, když jste rozdělení. My jsme byli také nemocní. Ale byl to zánět průdušek. Dostali to oba chlapečci a musela jsem s nimi do nemocnice. Na JIP jsme nebyli a díky Bohu za 2 dny nás pustili na doléčení domů. V neděli bylo týden, co jsme doma. Ve středu to bylo dobré, tak jsme mohli ven. A v pátek večer už začal Šimonek zase kašlat. Měla jsem 3 dny doma mamku, protože myslet na všechno je fakt těžké. Když byly nemocné dvojčátka, tak se léčili i 2 starší synové. Dvojčátka se nakazila od toho mladšího. Kašlal a měl teplotu. A vysvětlete 4-letému dítěti, ať se k nim nepřibližuje. Sotva se otočíte, už se na nich dívá blízko 5 cm. Příště, když bude nemocný, poprosím babičku, aby ho vzala k sobě. Tak se pořád motáme doma, ven se jít pojím. Pomohl nám zábal s olivovým olejem, tak už nekašle. Já jsem fyzicky a psychicky úplně vyčerpaná, protože málo spí, v noci to je katastrofa. Přes den když jeden krásně spí hodinu nebo i déle, tak se druhý vzbudí za půl hodiny. Unavení jsme všichni 3. Myslím tím manžela, který spí 3 hodiny v noci a pak v 5 vstává do práce 😢 a také nejstarší syn, který pomáhá hlídat a také už začala práce venku. Vím, že nepíšu nic nového a asi všechny maminky dvojčat to zažily. Ale zdá se mi to horší než když byly menší, i prdíky jsou pořád. Nebo to je tím, že už to je tak náročné skoro 3 měsíce? Rodina se snaží pomáhat jak se dá. Chodí hlídat, pomáhají doma i venku, hlídají starší děti. Pořád nestihám vařit a když je čas tak dělám jiné věci nebo se snažím aspoň hodinu prospat. Jenže to taky někdy nemůžu ani usnout, jak jsem přetažená. Tak aspoň čtu Vaše příspěvky a zprávy na Seznamu při kojení, ať jsem také v obraze a přijdu na jiné myšlenky.

Tak Přeji všem hodně sil a hlavně to zdravíčko.

kure18
3. dub 2017

Omlouvám se za chyby.

mamka37
3. dub 2017

@kure18 at se to brzo u Vás uklidní a je líp 🍀 ja teprv holčičky čekám ale už se na to až budou na světě 🌞 neskutečně těším. ikdyz vim ze to nebude jednoduché 😊

milovnikkoni
3. dub 2017

@kure18 no ještě mít starší děti si vůbec neumím představit. Dnes jsem ráno nakojil,odsala a jela do nemocnice. V jednu jsem se vrátila nakrmit domu a ve tři zase jela zpět. Malá má transfuzi kvůli nízkému počtu červených krvinek. Bohužel po víkendu na kapačkách se to téměř nezlepšilo,t ak dnes dělali lumbální punkci a výsledky ukázali na zánět mozkových blan. Když ji vidím,musim brečet. Všechny bolesti bych si vzala za ni. Škoda, že to nejde. Aspoň, že bráška je v pořádku. Stále jsem ho měřila, protože byli stále spolu a doktoři říkali, ať ho hlídám. Holky, všem přeji hodně sil,kdyz nastonou nemoci.

kanka80
3. dub 2017

@milovnikkoni Ježiš co vás to potkalo 😢😕 Přeju malé hodně sil 👧 ať to překoná a bacil je brzo pryč 😘

odvarkova
3. dub 2017

@klarape nám pomáhal sirup Gastrotuss baby proti refluxu u dětí 😉

kure18
4. dub 2017

@milovnikkoni
hlavně to psychicky zvládnout, chudáku, máš to těžké a chudák malá
přeji Vám rychlé zlepšení a brzké uzdravení a hlavně, aby malý také neonemocněl

milovnikkoni
5. dub 2017

@kure18 malého jsem stále sledovala a už nemusím. Byla vyloučena infekce,nezabraly žádná antibiotika. Žádné zlepšení. Vypadá to na nějaké vrozené imunitní onemocnění. Budou ji podávat imunoglobuliny. Víc tady u nás nedovedou. Pak už převoz do Motole a odběr kostní dřeně ☹ snad to tak nedopadne. Včera jsem se sesypala, ale pak člověk musí nakojit a pomazlit malého a zase se vzchopí.

mamka37
5. dub 2017

@milovnikkoni držím moc pesti. přeju co nejvíc síly a posílám 💙 . někdy je osud maminek těžký ale děláme to pro ty naše malé lásky a to nás drží nad vodou 😇 🍀🍀

kure18
6. dub 2017

@milovnikkoni
Často na Vás myslím, jak na tom jste. A cítím s Vámi, protože to musí být strašné. Jako věřící člověk se také modlím za holčičku, aby se uzdravila a i za tebe, abys měla sílu to zvládnout. Přichází i ty špatné věci. Vím, že moje starosti jsou podle tvých úplné hlouposti, ale také se modlím za sebe, abych to zvládla. Pán Bůh mi dává sílu, protože teď když jsem u rodičů a mohla jsem se včera krásně vyspat, tak nemůžu usnout. Už jsem tak přetažená. Tak se modlím také za Vás, za moudrost lékařů, ať ví, co s holčičkou dělat.

milovnikkoni
6. dub 2017

@kure18 to je krásné, děkujeme. Poprvé klesly teploty, tak snad lékaři diagnostikovali správně Kawasakiho syndrom. Nedá se dělat víc, než čekat, až odejdou záněty z těla. Oproti předchozím dnům už je i ta teplota obrovské zlepšení. Je to velká šikulka. Bráška, jako by byl opravdu spojeny, protože oproti včerejšku byl mnohem klidnější.

kure18
7. dub 2017

Tak to slyším poprvé, o takovém syndromu. ☹ Držte se a budu na Vás i nadále pořád myslet a modlit se.

ecobaby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luska__
11. dub 2017

@milovnikkoni jsou očkovaní?

milovnikkoni
11. dub 2017

@luska__ Do nemocnice jsme se dostali ve dvou měsících, takze žádné očkování ještě neměli, proto jsem se zpočátku bala, co jsme kde chytli. Dnes mi malou dali do domácího ošetření, budeme chodit ambulantně.

luska__
12. dub 2017

@milovnikkoni aha, z toho mám strach :( snad bude miminko brzy v pořádku

kanka80
12. dub 2017

@milovnikkoni To je dobře, že už jste doma všichni 😘 Držím pěsti, aby se malá co nejdřív uzdravila 😉

kure18
17. dub 2017

@milovnikkoni
Ahoj, jsem ráda, že už jste doma, teda doufám, že se nic nezměnilo za ten týden.
Jak se daří holčičce? Je nějaké zlepšení? Jak to zvládáte doma?

milovnikkoni
18. dub 2017

@kure18 Zdravím. Právě jsme přijeli z kardiologie. Ráno jsme byli

milovnikkoni
18. dub 2017

Rano jsme byli na pravidelne kontrole na kardio a bohužel byl nález. Začínající aneurysma na obou koronárních tepnách. Ale poslali nás do ústí, kde maji lepší stroje a diagnózu naštěstí nepotvrdili. Ma sice ještě vypotek kolem srdicka, tak doporučili zvýšit dávky léků, ale to aneurysma by bylo horší. Jinak všechny ostatní příznaky jsou pryč. Tak snad...

klarape
18. dub 2017

ahoj maminky chtěla bych se zeptat jestli jste nechavali dvojčátka očkovat proti rotavirum ?

milovnikkoni
18. dub 2017

@klarape Jak jsem ted byla dost v nemocnici, řešila jsem to s personálem. Já byla přesvědčena, ze očkovat nebudu a jen mi to potvrdili.

nukyna
19. dub 2017

@klarape Já sem nechala klukům dát očkování proti rotavirum. Před pár měsíci mě i manžela zklátila dost hnusná střevní viróza a klukům vůbec nic nebylo. Nechci si představovat co by to udělalo s klučíkama, když dospělý se z toho vylízával víc jak týden ☹, tyhle blicí záležitosti jsou pro prcky dost nebezpečné . Každý ať si to přebere jak chce.

klarape
26. dub 2017

ahoj maminky už jsme dospěli do fáze že kluci potřebuji každý svou postýlku do dneška byli v jedné a usínali krásně ale poždé jak začli cestovat narazili do sebe hlavickami a to se jim vubec nelibilo a se navzájem budili ....takže dneska večer zkusíme dát kazdého do své postylky a tak sem se chtěla zeptat jak to probíhalo u vas - jestli i tak normálně usli i když tam byli najednou sami

mamka37
26. dub 2017

@nukyna udělala jsi správně. taky budem po minulé zkušenosti naše budoucí holčičky očkovat. syna jsme naštěstí bez velkého rozmýšlení naočkovali a v jeho necelých 2 měsících zkončili v nemocnici, kde jsme sice přišli úplně s něčím jiným ,ale nakazili se tam právě rotavirama. prý kdyby tehdy nebylo toho očkování, mohl v i umřít !

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru