Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

klarape
1. srp 2017

@yetti130 ahoj mě se stalo něco podobného kolem 4 měsíce byla sem taky na všech kontrolach i na pohotovosti ale já to měla ze začátku tak ze sem se probudila a byla sem od krve a pak sem zacala teprve spinit ale řekli mi ze to tak muze byt a ze je to čipkem tak sem spinila az do nejakeho 6 měsíce pak mi vyhrozovali ze se čípek zkracuje a td ze budu rodit brzi rodit a td a nakonec sem rodila az v 9 mesíci a jeste sem mela vyvolávaný porod klukům se ven moc nechtělo bylo jim v břišku dobře ... takže uživej těhu .. a nenech se zbytečně vystřesovat a všechno dobře dopadne ... a moc gratuluji ke dvojčátkům

zuzaplav
5. srp 2017

Ahoj zítra jdu na kontrolu. Budu 37 plus 4. Mam se rozhodnout jak chci rodit. Mam dvacet dni do TP. První holčička je hlavou dolů chlapeček bohužel koncem pánevním. Váhove odhady z minulého týdne jsou 2560g a 2540g. Ráda bych rodila normalne ale není to moc Velké riziko pro deti?

klarape
6. srp 2017

@zuzaplav ahoj já rodila normálně 37+2 měla jsem oba chlapečky hlavou dolů, ale i tak mi na doporučení píchli epidural kdyby byl nutný císař tak abych byla připravená. první šel ven dobře a druhy se mi pootočil ale oni mi to v břichu otočili spátky. Podle mě jde hlavně i o to na co se cítíš a co ti k tomu řeknou ještě doktoři riziko tam určitě nějaké je tak jako u každého takového porodu. hlavně přeji hodně štěstí a at budeš rodit tak nebo tak at ti to dobře dopadne 🙂

nukyna
7. srp 2017

@zuzaplav ja sem rodila přesně 38, přirozeně, ale podmínkou bylo, že budou oba kluci stejně, nejlépe hlavou dolů, prej by šlo i kdyby byli oba koncem pánevním, ale nesměli být cik cak. Aspoň tohle bylo řečeno mě.

zuzaplav
7. srp 2017

Tak to me řekli že první musí byť hlavou. A druhý kp prý nevadi hlava by byla lepší ale není 10toho nastupují na vyvolání

dixiee
7. srp 2017

@zuzaplav tak nakonec zkusis prirozene? 🙂 tak moc budu drzet palce,at to vsichni 3 hezky zvladnete.. 👍 ja mam prvni KP,tak me bohuzel cisar nemine..

milovnikkoni
7. srp 2017

Můj známý velmi zkušený gynekolog říkal, že v 99% případů se mimi B po porodu A začne otáčet, protože je tam najednou hodně místa a on tam prostě nějak sklouzne. Prý zkušený gynekolog počká a případně tlakem polohu upraví. Já rodila císařem, protože byli mimísci moc malí a tlak na měkké hlavičky by byl příliš riskantní. Ale ve 38tt bych neváhala a chtěla rodit přirozeně.

zuzaplav
8. srp 2017

@milovnikkoni první kdo my udělal komentářem opravdu radost. 😍 Dekuji

marcelaxurbanova
8. srp 2017

Ahoj holky, chci se zeptat, jak jste zvládali konec těhu s dvojčátky? Já jsem teď 35+4 a mám teda dost. Přibrala jsem 30kg (oproti mým normálním 55kg je to opravdu znát), bolí mě skoro každý pohyb, je vidět, že moje tělo není na takovou váhu připravené. Stěží chodím po bytě, natož abych šla ven (bydlíme ve druhém patře a ty schody mi dávají co proto). Nevydržím déle sedět, ale ani stát, o ležení ani nemluvím. Na zádech to nejde, na boku už to ale taky moc příjemné není. Navíc mi v noci trnou ruce a i několikrát za noc musím prostě vstát a čekat, až ta bolest přejde. Večer mi bývá těžko i jen po talíři polívky a normálně se najíst, jak bych chtěla, už je skoro nereálné. ... Jak jste to měli vy? Podle včerejší kontroly je čípek už zkrácený a jsem na špičku nehtu otevřená. Ráda bych, kdyby holky ještě týden, dva vydržely, ale někdy už se modlím, aby porod přišel hned teď, už mám opravdu dost ☹

tregi
9. srp 2017

Ahoj,
už jsem tu párkrát byla, takže úplně nová nejsem, ale nově píši, když už mám doma naše dvojčátka. Pořád jsem se bála, aby se něco nepokazilo, ale vše dopadlo na 1. Holky přišly na svět 11.7. v 36+1 plánovaným císařem. Měly obě něco málo přes 2,2kg a 46 a 47 cm. Starší dcera je přijala celkem dobře, takže teď máme doma pěkný babinec🙂 Moc jsem se nerozkojila, tak něco odsávám a jinak jsou holky na Nutrilonu...+ dostávají od mých dvou kamarádek nějaký jejich mlíko🙂
Holky mají být jednovaječný, jako jsou si podobný, ale na první pohled je poznáme. Kdo máte jednovaječný, byli si podobný hned a nebo do toho dorostli? Já prostě čekala, že budou stejný...

tregi
9. srp 2017

@marcelaxurbanova
já přibrala jen 13kg, ale ten konec už mi dával taky pěkně zabrat, hlavně v noci, už jsem nevěděla jak si lehnout a pod žebrama mi normálně zmizel z kůže cit a po měsíci se ještě nevrátil. Prostě tam holky na něco tlačily...A jíst jsem taky moc nemohla, hned jsem byla přejezená, prostě nic moc:(

marcelaxurbanova
9. srp 2017

@tregi teda těch 13kg závidím 😀 co, že se holky narodili plánovaným císařem 36+1? Byly nějaké problémy? Já jsem teď 35+5 a chvílema bych už nejradši rodila. Také nás čeká babinec, doma dvě holky a na cestě další dvě 🙂

pavlapavlapavlapavla
10. srp 2017

@tregi tak ja mam mono-mono dvojcatka - holcicky. Ze zacatku jsem mela problem je poznat i ja 😲. Ale mam pocit, nebo je to tim, ze uz je fakt znam, ze kazda jdou do sve podoby ... cim jsou starsi, tim jsou rozeznatelnejsi. Ale je fakt, ze ani rodina je nerozezna a kdyz je nekdo cizi vidi, tak rika, ze jsou k nerozeznani 😝 Holkam je skoro 15 mesicu ...

tregi
10. srp 2017

@marcelaxurbanova
bylo mi řečeno, že mo-bi dvojčata jdou nejpozději 36+6 ven a u mě se báli, že B je nějak pozadu, dle odhadu měla být cca o 300-400g menší. Nakonec byla menší jen o 20g, toť přesnost odhadů :D

tregi
10. srp 2017

@pavlapavlapavlapavla my máme mo-bi a kdybych na tom prvním ultrazvuku, kdy ještě ani nebylo pořádně vidět srdíčko, neviděla jednu bublinku a v ní dvě čárky (a to ta jedna ještě nebyla úplně jasná, jak to bylo brzo) asi bych pochybovala, zda se v té vaječnosti nesekli🙂

pavlapavlapavlapavla
10. srp 2017

@tregi noo u mono mono neni o co stat teda. Strach cele tehotenstvi silenej ...

zuzaplav
10. srp 2017

@marcelaxurbanova Já nabrala 16 ale poslední 4 za posledních 14 dní. Spani je naprd skoro od začátku a ted ke konci otekám a bolín mě záda.Snáším to oproti prvnímu synovy daleko hůř ale kvuli němu musim. chodíme k vodě a snažím se fungovat ale dost toho ted prospím :/ Měla jsem jít na vyvolání dnes ale po konzultaci s primářem mi to posunuli až na 16. Mám pocit že prasknu :/

dvork
10. srp 2017

@zuzaplav Potrvzuji slova @milovnikkoni - naše "A" bylo hlavičkou a "B" koncem pánevním. Jak udělal syn místo, dcera se otočila a za 3 mimuty po něm byla venku. Naši jsou teda dost brzo, 29tt, ale v Hradci Králové nechají rodit přirozeně i takové mrňousky. Zvládli to oba výborně. Drží palce, ať porod proběhne co nejlépe.

marcelaxurbanova
11. srp 2017

@zuzaplav Teda ja uz u prvniho pribrala 18kg s jednim ditetem. U druhe mene, ale ta sla predcasne, tak jsem to nestihla. Ted uz 30kg a jsem 36+0, ufff. Nastesti manzel ma.cele leto volno a lita kolem holek, protoze ja uz vyjdu z bytu jen na kontroly, jinak nejsem skoro schopna pohybu. Kolilaty tyden jsi ty, ze planuji cisare? A cisare tak jako tak nebo je sance na prirozeny porod?

zuzaplav
11. srp 2017

@marcelaxurbanova Dnes jsem začala 39 týden a císaře neplánu. 16tého nastupuji na vyvolání a stále doufám v přirozený porod. Byl my doporučen i lékaři. První holčička je hlavou dolu a kluk KP. Já u prvního přibrala 2kg takže ted jsem doufala ve 4 :D

zuzaplav
11. srp 2017

@dvork také v něco takového doufám snad by mi to doktoři nedoporučovali jen tak pro nic za nic

dvork
11. srp 2017

@zuzaplav Hlavní je, aby si porodník to druhě mimčo pohlídal, aby nešlo napříč. Ale určitě nenechají rodit dvojčátka nějakého "začátečníka". Já tam měla dokonce dva - lékařku vedoucí porod a navíc ještě kontroloval všechno přednosta porodních sálů. Mně doktoři uklidňovali, že i pro tak malá miminka, jako byli naši, je přirozený porod lepší. Dokonce se tam pár týdnů po našich narodilo přirozeně miminko se 400g, taky to holčička zvládla.

zuzaplav
11. srp 2017

Jj doufám že vse půjde dobře 😍 a jsem ráda že mohu rodit normalne

klarape
13. srp 2017

ahoj maminky je tu některý na um co už dává pokračovací mlíčko zajimalo by mě jak ten přechot miminka snáší a jestli je po tom něco změní v režimu jestli třeba dýl spí v noci a nebo jestli toho mlíčka ji min

kanka80
13. srp 2017

@klarape Kočko na přechod ještě máte brzo 😉 já mám ještě 3.pixle nutrilonu jedničky, tak pak dám vědět jak najedem na dvojku 😉

klarape
13. srp 2017

@kanka80 zatím se jen informuji klukům bude pul roku 7. září tak at vím jestli se mám na co těšit :D ...jinak co všechno už umí tvoje mimika ? já sem dneska čučela jak blázen když se mi kluci samy oba otočili

nukyna
13. srp 2017

@klarape Naši kluci už hoduji na nutrilonu 4. Mezi jednotlivými přecházeli bez problémů a žádnou změnu jsem nepozorovala. Jen teď už jim čas od času chci dát normální mléko a je vidět, že nutrilon jim chutná daleko vic.

kanka80
14. srp 2017

@klarape Moje děti jsou "líné" ještě se nepřetáčí na břicho, jen na boky 😕 a to měly půl roku 8.8. 🙂 za měsíc jdeme na kontrolu na neurologii a neonatologii tak snad do té doby se budou už přetáčet 😉 jinak bych je musela trápit Vojtovkou 😒

kanka80
14. srp 2017

@nukyna Moje čtyřletá dcera ještě do teď pije 1x denně Nutrilon 5 😀 a snad i díky tomu nebývá nemocná 😉 protože obsahuje moře vitamínů 👍

klarape
14. srp 2017

@kanka80 určo to zvládnou u nás taky porad nic nic a pak je to ráz na ráz a já jenom čučím ... jinak sporták uz sme pořídili a kluci jsou nadšení že všude vidí tak přemýslím že bych snimi taky vyzkoušela výlet do zoo co na to řeknou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru