Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

klarape
14. srp 2017

@nukyna tak to je super snad taky bude všechno v pohodě ...já dávám klukům od 3 měsíců sunar protože u toho nutrilonu se mi pořád nějak nemohli dojíst

kanka80
14. srp 2017

@klarape Fakt? Mému malému pořád stačí dávka Nutrilonu 120ml vody a 4.odměrky 😉 A malá pije ještě míň 😕 S ní mám problém i v těch horkách bo ona nechce vodu ani čaj 😒 Jakou dávku mlíka pijou tvoji kluci?

klarape
14. srp 2017

@kanka80 vypijí oba 180 ml vody a 6 odměrek sunaru ..dávám jim mlíčko 3x denně a sou taky pořádni na kontrole před 14 dny měli 8 kg

kanka80
14. srp 2017

@klarape Jé to jsou pěkní bobci 😀 a jaké grimasy 😂
Já dnes vážila děti a Jirka má 9,7kg a Michalka 8,15kg 😅 jak mě bolí záda z celého dne...je to čím dál horší a to je ani tak moc netahám 😕 chování před spaním už jsem vzdala...Jirka to občas vyžadoval, ale takového cvaldu už chovat nejde 😲
Jen 3x denně mlíko? A jinak pijí co?a jak často? Jirka má mlíko 5x denně plus večer kaše do flašky s mlíkem /za den dohromady 800ml/ a Míša 5x denně mlíko a to dělá dohromady za den jen 500-600ml ☹

klarape
14. srp 2017

@kanka80 rano jim dám mlíčko těch 180 ml pak dostanou po 2-3 hodinach svačinku podle toho jak to vychází to jim dávám ovocnou přesnídávku nějakou pak mají kolem 12 - pul 1 obed to jím dávám bud nějakej obídek co koupím ve sklince nebo jsem jim dneska dělala polívecku ale to jim dávám jenom aby si navikli jinak totiz mi zeleninku papat nechcou ale sní tak nějak sklinecku napul a pak jim dam mlicko odpoledne svacinku dávám málo kdy moc nechcou jit jak se udělá teplo a večer jim dám kašičku a zas mlicko já jim dávám kaši na lžičku od hippu jinak kazdýmu udělám rano pití cca 350 - 400 ml but instantní caj nebo jim kupuji takove ty dzusiky ale hodne jim je redim vodou.....a ty máš tedy taky pěkný cvalíčky :D kluci zatím nastěstí nějak moc chování nevyzadujou a večer je mam naučený ze dostanou kaši pak dem koupat protože sme od kašičky všichni zapatlaní :D a pak dám mlicko jak doji tak je odnesu do ložnice do postýlky a spí

kanka80
14. srp 2017

@klarape To máš pěkně naučené 😉 Já malou po jídle koupat nemůžu, protože ještě i teď občas zvrací...měla od narození reflux, tak pije jen AR mlíko a moje jí taky musím hustit 😕 Jaké džusíky kupuješ? Malý vypije za den tak 100ml vody, ale malá krom mlíka nic na pití nechce ☹ Večer mají poslední krmení cca ve 20h a pak se budí na mlíko kolem 3h ráno. Kluci se v noci už nebudí na krmení?

klarape
14. srp 2017

@kanka80 kupuji od hamánku nebo i v dm drogerce od 4. měsíců tam mají psaný a je to z ruznýho ovoce ale většinou natrefím but hrušku nebo jablíčko a dělají i jablíčko s feniklem to jim taky chutná ..no mě toho pítíčka vypijí tak 300 ml většinou... čistou vodu mi pít vubec nechcou...nebo jim chutnají od sunárku ty instantní caje tetka naposled sem jim kupovala medunku s hruškou ...kluci naposled ji taky kolem te 8 vecer a pak až ráno

kanka80
15. srp 2017

@klarape Já právě do nich moc ty slazené čaje a pitíčka lít nechci 😕 první dcera byla taky naučená na ty granulované čaje a pak nechtěla nic jiného...a když jsem jí uvařila čaj pytlíkový, tak ho nechtěla neoslazený ☹

nukyna
15. srp 2017

@kanka80 Ja sem klukům dávala vodu a nebo do vody trochu 100% džusu. Do teď nemají problém pit obyč vodu, ale když jim třeba babička koupi nějaký to sladký pitíčko tak ho vypijou na posezeni, protože to pijí pro chuť a ne pro žízeň a stejný to je u těch menších prcku s těmi instantními čaji

klarape
15. srp 2017

@kanka80 to věřím ale já to nedelám podle toho jejich návodu tam je psaný u toho sipanýho čaje že na 100ml 2 lzičky toho čajíku ale já dávám 350 ml vody a 4 lžičky takže o 3 mín než bych měla a u toho detských džusíku to ředím 90 ml džusu a do 400ml to doliju vodou takže tu vodu mají spíš obarvenou ale chutná jim to tak a sladký to rozhodně nemají ...ale když sem jim skusila obyč vodu jenom tak to prskají tak nevim

milovnikkoni
16. srp 2017

@kanka80 My máme ten samy problém. Od květnové kontroly na neurologii máme předepsanou vojtovku. Dle mého je Vi

milovnikkoni
16. srp 2017

@kanka80 dle mého Vítek rychle vyrostl a potřebuje posílit, ale nechci jít proti doktorum,tak cvicime. Ale hodně jsem s tím bojovala,ze je cpou do tabulek.

kanka80
16. srp 2017

@milovnikkoni A už se ti děti přetáčí na břicho?😕

marcelaxurbanova
20. srp 2017

Ahojte, jdu na vas s dalsi otazkou 🙂 ve ctvrtek jsem porodila prirozene dve holcicky ve 36+6, porod normalni, spis rychly a "pohodovy". Dnes je nedele. Necekam, ze budu tancit valcik, ale cekala jsem, ze se budu fyzicky citit lepe. Zatim je to spis naopak, citim se stale hur. Bricho zustalo velke jeste pro treti, tahne me to a boli. S tim me silene boli zada. Ohnout se pro neco je nemozne. Jak jste to mely vy? Je to po dvojcatech normalni? U predchozich dvou porodu jsem to nezazila :-/

klarape
20. srp 2017

@marcelaxurbanova ahoj moc gratuluji k miminkum at jste všechny zdravé a co nejdřív v pohodě 🙂 jinak mě dali pry preventivně epidural a první měsic jsem mela bolesti zad o toho dobrých 14 dni jsme si pořádně nesedla a to jsem měla jenom vnitřní stehy ... a taky to trvalo než sem se dala do kupi ale bylo my vysletleno že porod je pro tělo obrvská zátěž na tož porod více děti a pokud jsi ještě v nemocnici pro jistotu bych všechno konzultovala at tě pořádně vyšetří at máš jistotu že jsi v pořádku než pak někde litat.

kanka80
20. srp 2017

@marcelaxurbanova Taky moc gratuluji k princeznám 😘 Moje dvojčata mají šest a půl měsíce a já mám břicho pořád jak kdybych tam měla ještě třetí 😕 Při porodu první dcery jsem to taky tak neměla...počítám, že už se ani nestáhne, tak do budoucna přemýšlím o abdominoplastice 😔

marcelaxurbanova
20. srp 2017

@klarape Dekuji. Konzultovala jsem to dnes na vizite a dostala vynadano, ze si neberu cipky na bolest. Nejde mi o bolest, ta snesitelna je, chtela jsem jen vedet, zda je vse v norme ... Podle lekarky rozestup brisnich svalu, rozvolnene strevni smycky a deloha po dvou detech ... Ach ty radosti materstvi 😀

marcelaxurbanova
20. srp 2017

@kanka80 cetla jsem o tom a mozna take jednou pouvazuji. Zatim stale doufam, ze se to vrati aspon co se svalu tyce do puvodniho stavu. Behem podzimu jsme zvani na dve svatby a poslouchat, ze vypadam stale tehotne se mi nechce ☹

klarape
20. srp 2017

@marcelaxurbanova no jo někdy jsou ty lékařské rady opravdu nad zlato :D a jak se vám daří ? a jak jsou holčičky velké ?

marcelaxurbanova
21. srp 2017

@klarape Dari se nam dobre, dnes nas pustili konecne domu 🙂 Jen doma maji holky dve vetsi segry, tak se ted musime nejak szit dohromady. Holky se narodily 2,4 a 2,7kg, male ale ne az tak male :D podle doktoru stejne mirne nezrale, protoze byly 36+6.

milovnikkoni
21. srp 2017

@kanka80 koukám, máme to dost podobné. Malá mi nevypije nic, když ji dam lahev, tak pokud v ni není mléko, zasklebi se a hned se pustí, případně vyplivne. Tak od narození ji méně, než jsou předepsané dávky,ale prospívá dobře, tak to není třeba řešit. Příkrmy dqv

milovnikkoni
21. srp 2017

@kanka80 jinak se

milovnikkoni
21. srp 2017

@kanka80 prikrmy nic moc. Kojim stale casto. jinak přetáčí se jen Emmička. Vítek cvičí Vojtovku

klarape
22. srp 2017

@marcelaxurbanova tak to byli krásně velké 🙂 tak přeji hodně štěstí budete mít doma pěkný babinec :D

klarape
22. srp 2017

maminky nemáte nějakej typ na jídelní židličku ?:

nukyna
22. srp 2017

@klarape Podle mě jsou nejlepší ty úplně obyčejný plastový z Ikei. Kluci v nich byli spokojený a jednoduše se umívají. Akorát z nich už vyrostli tak jsme teď pořídili dřevěný rostoucí ke stolu. Takže kdyby se ti hodili nebo někomu jinému mužem se domluvit😉.

kanka80
23. srp 2017

@nukyna Taky mám koupeny přes inzerát ty bílé plastové z Ikei 👍 Nevíš jestli k nim existují tácky? Teď dokud ještě nesedí, tak je krmím v polohovacích lehátkách 😉

kanka80
23. srp 2017

Moje děti 😍

nukyna
23. srp 2017

@kanka80 Myslíš pultíky? Jojo máme je i s pultíky a i s nafukovacím "polstováním". Byli k nim i kšíry, ale ty jsme nikdy nepoužili.😀

kanka80
31. srp 2017

@klarape Kočko tak malé už dávám Nutrilon AR 2 a řekla bych že jí víc chutná než jednička 😉 vypije ho rychleji 🙂 Malému ještě zbývá půl plechovky Nutrilonu pronutry 1, tak pak taky písnu jak mu chutná dvojka 👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru