Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kanka80
13. zář 2017

@klarape Jj, byli jsme zatím 2x a pokaždé v bazénu s taťkou...odskočil si z práce, ale musel se tam vrátit, tak mi pak pomohla babička...ve sprše, v šatně a s krmením 😉
Dětem se to líbí moc 😝 naše čtyřletá je taky vodník od mimina a teď už plave sama 👍

odvarkova
13. zář 2017

@tanapa1 taky pořád kojím a jsem za to moc ráda. Já to říkám taky, snad každý den. Aspoň zpomalit čas. Klidně bych šla do dalšího miminka, ale už, bohužel, jsme skončili 😢

kanka80
14. zář 2017

@klarape Jiřík už má Nutrilon 2 a chutná mu stejně jak jednička 😉 nemám vybíravé děti 😝

klarape
14. zář 2017

@kanka80 děkuji za info taky už sem začala dávat dvojku a rozdíl není znát akorat mlíčka papají mín a dávám ho už jenom 2x denně. a to plavání taky pro nás bude zajímavé a ty máš koupený celý kurz ? já přemýslím o soukromé lekci a pak se uvidí hlavně jak to bude mít přítel nebo mamka s časem.

tanapa1
14. zář 2017

@odvarkova taky si myslím, že jsme skončily. 7 dětí je dost a riskovat zase dvojčata? I když je t nádherné a jsem ráda, že si to můžu prožít. Ale 9 dětí? To by už kolem nás asi moc lidí nerozdýchalo. Takže přenechávám dalším.
Ale nikdy toho nebudu litovat, že mám tolik dětí a žádne bych nikdy nevyměnila ani nikomu nedala. Jsou to moje zlatíčka.

odvarkova
14. zář 2017

@tanapa1 přesně. Úplně s tebou souhlasím.

kanka80
14. zář 2017

@klarape Jj, chodím se všemi třemi dětmi 😉 Vychází to do vánoc na 10.tisíc tak ještě čekám na placení...dostaneme nějakou množstevní slevu 😇
Jo? Už jenom 2x denně mlíčko? Tak to u nás je pořád 5x denně 😝

klarape
14. zář 2017

@kanka80 to je dost peněz to je fakt, ale hlavně zatím co jsem se dávala tak lekce nenahrazují a to je pro mě kámen úrazu protože přítel směnuje a ještě má práci na víc a moji rodiče podnikají takže věčně v práci a přítelovi rodiče mají hospodářství takže taky nic tak zkusím tu soukromou lekci a pak se uvidí

kanka80
14. zář 2017

@klarape Už mi to přišlo do mailu a mám na každé dítě 20% slevu 😍 jsou hodní 😘 U nás právě zavedli teď od září nový systém a když dítko chybí tak si může nahradit lekci jiný den. Těch náhradních lekcí může být max.5 v bloku /teď máme blok září, říjen, listopad, prosinec/ 👍
Přítel má jen ranní, ale z práce si naštěstí může někdy odskočit, tak tam s nama teď 2x byl...ale asi to nepůjde každý týden 😕 tak bude s nama někdy v bazénu i tchýně 😝 měla chodit moje ségra, ale už je měsíc doma se zvrtnutým kotníkem a teď ho měla týden v dlaze a pořád to nemá dobré ☹

klarape
15. zář 2017

@kanka80 je to práce to všechno zorganizovat taky s tím občas bojuji a tetka právě přemýšlím jak to plavání naplánovat....tak to je blbí že má tvá sestra v háji kotník tak snad bude brzy v pořádku.... jinak já začala z úklidem a chystám se prodat první věci po klukách, houpací lehátka a kočárky, oblečení tak uvidíme ale dá to zabrat než se tím vším prokoušu :D

kanka80
15. zář 2017

Paseme koníky 😀

kanka80
15. zář 2017

@klarape Já už něco prodala, ale jde to pomalu, ikdyž vše dávám 10-20kč 😕
V polohovacích lehátkách ještě krmím a kočárek taky ještě nechám i velký, do sporťáku půjdou až příští rok 😉

zuzaplav
15. zář 2017

@mosquito ten den co jsme šli k lékaři mel ráno žlute od te doby dobré a už nedávám ani příkrm na noc

zuzaplav
15. zář 2017

Holky mam dotaz od kdy kojíte najednou? Stále mám docela bolesti bradavek hlavně jedné a děti jsou malinké klimbave a Já si je sama nedám na polštář Prosím nějake rady

zuzaplav
15. zář 2017

A plavání plánujeme na dvakrát. Venku mi babička povozi ale do vody nemůže tak od 3 měsíců vaničky a pak hold dva kurzy pro každého zvlášť ale to je az za dloho zítra nám bude měsíc

dvork
15. zář 2017

@zuzaplav Tandem jsem zkoušela už v nemocnici, naši jsou hodně brzy (29tt), takže kojení pro ně bylo dlouho dost nároćné. Potřebovala jsem taky pomocts naštelováním na polštář, zpětně si říkám, že jsem měl investovat do polštáře My best friend. Co si zkusit sednout s dětmi doprostřed manželské postele, z každé strany jedno a pak si je zkusit přiložit sama? Ze začátku s jsem to dalamjen s pomocí někoho dalšího, ale pak jsem to zvládla i sama, jen ten můj kojící polštář byl fakt na houby, děti mi pořád někam sjížděly. Mně ze začátku pomáhala laktační poradkyně, zkontrolovala, jestli se dobře přisávají.

zuzaplav
15. zář 2017

@dvork ten polštář mam ale čekám az přestane ta bradavka ale mam z toho zatím strach

dvork
15. zář 2017

@zuzaplav To chápu, já se taky bála, ale časem bude člověk jistější i v manipulaci se dvěma najednou - dokonce jsem si je zvládla oba naráz zvednout třeba do polohy tygřík, aby si odříhli.
Nezkoušela jste na tu bradavku Purelan nebo levandulový olej? Na mě oba výborně zabírali, i když jsem měla bolesti a strženou kůži z odsávání (mohla jsem kvůli stavu dětí zkoušet kojit až víc než měsíc po porodu).

kanka80
16. zář 2017

@zuzaplav Já jsem v tandemu kojila 2.měsíce a přes kloboučky, jako zážitek to byl super, ten pocit jak si pouštěli mlíko navzájem 😍 bylo to složité si je tam naštelovat, ale dělala jsem to od začátku sama. Ale teda po každém kojení chtěl malý ještě flašku, protože vypil jen to přední mlíko 😕 a malá měla reflux, tak jsem to nakonec zabalila, polštář prodala a jen odsávám a dávám flaškou a aspoň vím kolik si vypijí 😉

milovnikkoni
17. zář 2017

@zuzaplav Já jsem kojila na rozloženém gauči, sedla do tureckého sedu, položila si každého k jedné noze, naštelovala polštář a pak si je vzala. Úplně nejlepší bylo kojit v zavinovačce, protože jsem je chytla za tu zavinovačku a byli stabilní. Přestala jsem kojit v tandemu, když už jsem neudržela hlavičky rukama, protože se mrskali a já je tak dlouho neudržela. Ale nikdy se mi takto pořádně nenajedli. Malá téměř vůbec, ta vytáhla jen přední mlíko a pak jsem ji stejně dokrmovala na tanečníka. A navíc mě takto více bolely bradavky, takže když se nesešli, nebudila jsem a raději v klidu nakojila single.

zuzaplav
19. zář 2017

@dvork purelu už mám skoro zdělanou díru v bradavce mám zahojenou ale stále je tam strup a neuveřitelná bolest

andiienka
22. zář 2017

@zuzaplav Na strupy na bradavkách je nejlepší Bepanthen, ten jsem používala celé kojení a bylo všechno v pohodě. Když už nějaká trhlinka nebo stroupek byl namazala jsem a zahojilo se to hned 🙂 navíc se nemusí omývat před kojením 🙂

zuzaplav
22. zář 2017

@andiienka to už jsem taky zkoušela ale nic. :( ale zvykám si :/

klarape
30. zář 2017

ahoj maminky tak sme marodci kluci mají kašel rýmu a já to samozdřejmě chytla taky a už padám na hubu ...špatně spí pořad plačou ..klidní jsou akorad venku v kočárku a já mam pocit že nic nezabírá ..poradtě prosím někdo co zabralo vám na rýmu a kašel

milovnikkoni
2. říj 2017

@zuzaplav mně nepomohla ani purela ani bepanthen. Nejvíc mi pomáhalo po kojení nechat prsa větrat a pár kapek mlíka zaschnout na bradavkách. Spala jsem hlavně večer s.rozhalenou košilí.

milovnikkoni
2. říj 2017

@klarape my jsme měli teď chřipku taky,teda já ji měla a pár dní na to to chytl malý. Brala jsem Wobenzym a pořád kojila. V noci snad sedmkrát. Ale za týden jsme byli ok, jen mořská voda do nosu a odsávání u malýho.

milovnikkoni
3. říj 2017

@kanka80 ještě se vejdete do kočárku? My už skoro ne, ale se sporťákem chci ještě počkat.

kanka80
3. říj 2017

@milovnikkoni Já je mám ve sporťáku už od 5ti měsíců 😉 Mám tam fusaky a když je zima tak je ještě dám do huňatých overálků viz foto 😍

kanka80
3. říj 2017

@klarape Už jste se z těch nemocí vyhrabali? 😕 My naštěstí nemarodíme...chodíme plavat, tak bych nechtěla moc lekcí zameškat, když to tolik stojí 😵

kure18
4. říj 2017

Zdravím všechny maminky. Dlouho jsem tady nenapsala. Někdo bude mít (nemá má) doma samé holky a my zase máme samé kluky. Celkem 4. Hlavně, že jsou děti zdravé, protože jsem byla s dvojčátky podruhé v nemocnici v květnu a je to pak dost náročné.
Sice byl nemocný jenom jeden. Druhý tam byl se mnou kvůli kojení, ale rozhodilo je to oba. Ten druhý navíc z toho tepla dostal rýmu. A když každý spí jinak a papá jinak, je mazec a vůbec se nedá odpočívat ani v nemocnici.
Pro informaci pro nové maminky píši, že kluci - mono-mono dvojčátka- se narodili ve 35. týdnu císařským řezem. I když byly oba pěkně hlavičkami dolů, měla jsem doporučení z Oční kliniky od lékařky. Protože jsem měla 10 měsíců po operací a podstoupila laserovou operaci. Měla jsem hodně dioptrií. Kluci už chtěli ven sami. Ani kapačka mi to nezastavila.

9. října budou mít 9 měsíců. Strašně to utíká. Jsou to zlatíčka. Hodně si vydrží hrát v ohrádce. Jeden už začal chodit po čtyřech tak vymetá všechny kouty v přízemí 😀. Druhý je klidnější a pohodlnější. I když se začal dříve stavět na kolínka. Otáčeli se na bříško v 5, 5 měsících. Sedět začali sami v 8 měsících.

Ještě kojím ráno a večer a v noci jednoho, někdy se vzbudí i oba. Jinak papají polévku, domácí přesnidavku, bílý jogurt s banánem nebo domácí marmeládou a kaši.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru