Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kure18
4. říj 2017

Tyhle fotky jsou z července, aktuální mám zatím ještě ve foťáku😉

klarape
4. říj 2017

@kanka80 už je to mnohem lepší akorád nás zlobí trochu kašel v noci jinak už dobrý ...ale užili jsme si dost a vyzkoušeli toho mraky tak aspon příště budu vědět... já už sem na plavání taky těším pujdem na soukromou hodinu jen co budou kluci v pohodě 🙂 a je fajn že vy jste v pohodě tetka to pěkně řádí

zuzaplav
6. říj 2017

@milovnikkoni už to mám lepší ale větrat moc nešlo porad mi teklo mleko☺

milovnikkoni
6. říj 2017

@zuzaplav ja se vzdy obalovala plinkou 😀

tanapa1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klarape
14. říj 2017

ahoj maminky používá některá hnízdečka na miminka .. a jestli jo kde jste pořizovali ?

kanka80
14. říj 2017

@klarape Jaké hnízdečka?...neznám

dvork
14. říj 2017

@klarape My měli, ale šila nám je šikovná babička. Zkuste FB nebo mimibazar, je tam hodně nabídek, buď hotové nebo ušijí i na míru podle vybraných látek.

dvork
14. říj 2017
martavy
14. říj 2017

@klarape Velmi dobrou zkusenost mam na fleru, uzivatelka Anulak (bez diakritiky), pani usije hnizdo cca do tydne. Nebo pokud lpite na designu (tak MMMoje)

mosquito
14. říj 2017

@klarape Já nepoužívala, měli jsme kluky v zavinovačkách. Když jsem se o nich dozvěděla, byli už docela velcí, tak jsem je nekoupila. Ale myslím si, že jsou super i když osobní zkušenost nemám.

martavy
14. říj 2017

Pani z MMMoje sije i hnizdecko pro dvojcata, ale myslim, ze byste se domluvila i s pani z fleru.Zalezi na velikosti postylky. My jsme s nim nadmiru spokojeni, ze zacatku tam maly spinkal jeste v zavinovacce.

kanka80
15. říj 2017

@dvork Aha, vypadá to dobře 👍 ale já děti neměla ani v zavinovačkách, tak já bych využila minimálně 🙂

martavy
15. říj 2017

@kanka80 Synovi jsem ted nechala sit delsi, nektere deti jsou v hnizdecku do 2 let..no nam snad bude stacit do roku :D

klarape
15. říj 2017

moc děkuji za rady .... já kluky dala do hnízdečka az tetka - kamarádka nám pujčila- protože řešíme špatné spaní ... pořád mi rotují po postýlce a vzdycky se někde zaseknou a probudí se a takhle to mame v noci co chvila......hnízdečko jsme vyzkoušeli a paráda ..kluci celou noc klidně spali...takže ho budu tetka pořizovat a děkuji za tipy určitě se mrknu

kanka80
16. říj 2017

@klarape Aha, tak to mě děti v postýlce nikam nerotují 😀 zato řeším skoro každou hodinu vypadlý dudlík buď u jednoho nebo u druhé 😖
Tak ať mají hnízdečka úspěch a vyspíte se každou noc už dorůžova 😘

dvork
16. říj 2017

@kanka80 Na dudlíky jsme měli vychytávku, než si ho zvládli najít sami (mají ho na držáku). Používali jsme takové ty slintáčky kolem krku. Děti maj dudlík NUK, který má výstupek a za něj se zahaknul okraj slintáčku. Časem si dokonce dovedli "vcucnout" vypadlý dudel sami bez pomoci.

belleelle
16. říj 2017

Holky, me se libi hnizdecka a zavinky od spravne veci(pleny) bavi, potkala jsem pani na fleru. A pak i na fb.

kanka80
16. říj 2017

@dvork Moje děti jsou zase zvyklé od malička na látkovou plenku kolem krku a malý si ji dává i přes oči, když chce spát 🙂 ale dudlík jim v noci vypadává...malý spí většinou pak bez něho, ale malá se kvůli tomu budí hodně 😕

dvork
16. říj 2017

@kanka80 Tohle nám drželo docela dobře, neříkám na sto procent, ale dost to snížilo frekvenci hledání a nasozování v noci, takže úleva pro děti i pro nás.

klarape
17. říj 2017

@kanka80 je vidět že všude je něco 🙂 to kluci maji dudlik vyloženě jenom na usínání jinak vubec .... tak pak dam vedet jak to u nás zabírá ... nakonec sem se rozhodla že si je ušiji sama tak jak je budu mit hodim sem nějakou fotku

kanka80
17. říj 2017

@klarape Tak to jsi teda šikovná, když si je ušiješ sama 👍 Do toho bych teda nešla, ikdyž jsem měla šití na učňáku 😝
Dnes jsem se teda moc nevyspala, malá řádila, furt pobrekávala a prděla 🙄 to snad ani není možné, že v osmi měsících má ještě prdíky 😖

kure18
17. říj 2017

@kanka80 Tak to si říkáme taky. Myslela jsem, že když už kojím málo, tak budou v pohodě. Protože jsem to poznala, když jsem snědla hrozno a jiné věci, co mě nadýmaly. Čočku a zelí jsem vařila poprvé až minulý týden. Ale jeden z nich je v pohodě a druhý se budí každou noc. Výjimečně tuto noc zase usnul když jsme ho přendali do naší postele. Ani nechtěl nakojit.

kure18
17. říj 2017

Jinak ty hnízdečka vypadají krásně. Děti mají rádi měkoučké věci a teplo. My máme spací pytle. Zatím jsem je ještě po létu nedávala.

klarape
17. říj 2017

@kanka80 já sem to vyřešila jednoduše do jídla co jim dělam jim pro jistotu dávám drcenej kmín .... mi zas mame nějaky špatný spaní poslední dva dny, pořad sebou hází budí se tak uvidím jak to bude vipadat pak.............jinak jestli šikovná se uvidí až bude výtvor nasvětě, naplánovaný to mám dobře tetka de o to jaká bude skutečnost 😀

pitryludvikova
31. říj 2017

Ahoj holky, chci se zeptat, nemel jste nektera na prvnim utz dve dutinky ale druha byla mensi ? Me rekla ze se z toho nic vyvinout nemusi ale může...

klarape
8. lis 2017

ahoj maminky tak přidávám další foto ..včera už jsme měli 8. měsíců je to neskutečné jak rychle to utíká 🙂

kanka80
9. lis 2017

@klarape Ahojky, moje děti měly včera 9.měsíců 😍 ještě nesedí, ani nelozí...snad do měsíce se to posune 🙂 8.12. máme kontrolu na neurologii.
A to už ti oba kluci sedí? Vypadají starší 😉 A kolik váží?

kure18
9. lis 2017

@kanka80 ahoj, vy musíte chodit na neurologii? A z jakého důvodu? To posílali automaticky z porodnice, protože to jsou dvojčata? My jsme na neurologii nikdy nebyli. ¨
Moji kluci mají dnes 10. měsíců 🙂 opravdu to rychle uteklo. Teď to začíná být trošku horší, protože všude vlezou a dávají vše do pusy, chodí po schodech. Nejlepší období pro nás bylo 4 až 9 měsíců. Teď před spaním večer klidně i půl hodiny řvou než usnou. Nebo jeden usne a druhý řve i když je hodně unavený a na oči skoro nevidí.
A zrovna jsme nachlazení, tak léčím jak se dá.

klarape
9. lis 2017

@kanka80 ahoj když jim podam ruku tak se přitáhnou a sednou a vydrží i sedět ale sou tetka až moc živí ... pořad válijou sudy a spíš se plazijou a točijou dokola ale i tak se přemístují celkem rychle .. váží skoro 10 kg ..koncem měsíce dem na kontrolu tak su zvědavá kolik jim naměří protože v tescu kupujeme velikosti 12-18 měsícu a je jim akorad :D ... a příští týden jdeme plavat tak pak dám vědět jak jsme dopadli

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru