Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

artepa
29. led 2009

Ahojky, konečně jsem našla nějakou diskuzi o dvojčátkách 😀 . Čekáme dvojčátka po IVF, tak úspěšně plaším a uklidňuju se a tak pořád dokola. Snažím se hledat nějaké info o těhu a dvojčátkách. Jsem v 15.tt

gabina26
29. led 2009

artepa: přijď k nám do diskuse, my teprve čekáme dvojčátka...tady už jsou maminky.. diskuse je ve společném termínu a jmenuje se dvojčátka jaro 2009 🙂

mil7
29. led 2009

dada134 - moc držím palečky ať je vše OK.A doufám,že Vás budu brzo následovat.Pak se tu doufám nějak sejdem.Tak ať jste všichni v pořádku... 😉

skarbek
7. únor 2009

Čauko!

...tak pořád nic nebo jen není informátor??? 😨 😕 pořád tu šmejdím a čekám na novinky 😅 ...tož šup tu s nima! 😉

mil7
9. únor 2009

Taky pořád čekám,
už by asi měli být holky doma,ale asi než se zaběhnou tak to dá. 🙂 😉
Jinak já nastupuji 12.2. ve čtvrtek na vyvolání.Už nevěřím tomu,že to přijde samo.
Tak se všichni opatrujte a jak to bude možný tak za Váma přijdu.

PA pa

septim
9. únor 2009

mil ty jsi ale drzak 😉 dej pak hned vedet jsem strasne napnuta 😉 drzim palecky a verim ze vse zvladnete na jednicku 😉

ola69
10. únor 2009

Zdravím a hlásím se. Čekáme dvojvaječná dvojčátka, byla jsem na umělém a přesto že mi řekli že je malá šance že se uchytí obě jsme ve 13 týdnu.
Proč píšu. Četla jsem vaši diskuzi o NT v 1 trimestru a jsem zmatená. Meřili šíjové projasnění to bylo v normě ale kvůli věku a tomu že u dvojčat jsou nejsou výsledky přesné mě posílají na genetiku. Což je v pořádku jen mi vůbec nebrali krev tak nevím . Myslela jsem že screening je kombinace krve a NT. Dá se to vůbec bez krve vyhodnotit ?
A k tomu mě doktor bez výsledků genetiky chce hned dělat odběr plodové vody. A to se mi tedy moc nechce. Můžete mi poradit ?

skarbek
11. únor 2009

Čauko všem 🙂

mil: tož ty jsi drak...nebýt tady tebe,nevěřím,že se dají dvojčata donosit 😅 (samo trochu nadsázka 😉 ),ale je to šupa,to ti povím 39.tt o tom mě se ani nezdálo,já měla mnohem nižší cíle...alespoň 34-5.tt! No nepovedlo se,marné... Přeju ti,ať vše proběhne dle představ (ještě nevěš hlavu,třeba se to rozeběhne samo...zkus se třeba dneska hezky rozloučit s manžou 😉 😀 ),ale hlavně,ať se zdraví a šťastní vrátíte všichni domů! Nevíš kolik je váhový odhad na mrňata? těším se na novinky,budu jako na trní... 😅

septim: jakpak vám se daří? Holky jen o 14 dní starší... jaké máte parametry? 🙂 A co kojení a spaní? Kolik ti toho přes den naspí a co v noci? V kterém tt jsi rodila... už ani nevím 😅

ola: myslím,že máš recht,je to kombinace obojího,ale UZV je směrodatnější! Možná proto ti krev ani nebrali. U mě teda proběhlo obojí,ale mylím,že mudr tehda něco říkal ve smyslu,že v případě hraničního nálezu na uzv se dá přihlídnout k výsledkům krve...ale když jsi měla oka uzv,tak neplaš a buď ráda,že je to good! 😉 A stran odběru plodové vody... můžeš přece odmítnout nebo si počkat na tu genetiku a dle výsledku se rozhodnout.Někdy je to na hlavu postavené... proč bys měla absolvovat amnio dřív než genetiku.... 😨 no nééé?

septim
11. únor 2009

skarbek: ja rodila v 33+3. Holky hezky rostou jedna ma 8 300kg a druha 7 300kg. Porad si drzi rozdil. Jinak musim rici ze jsou zatim mooc hodne. Spinkame vecer od 9 do sesti do rana. Pres den naspime tak 5 hodin. Jinak uz docela hezky jime zeleninku, a za chvilku zacnu davat i ovocne svacinky. Ja teda vubec nekojim, je mi to lito. Vydrzela jsem asi jen mesic. Holky to nemohly utahnout tak jsem je dokrmovala pres prst. Tak jsem nedela nic jineho nez odsavala, kojila a dokrmovala materskym mlekem. Nakonec jsem to vzdala, protoze nejstarsi dcera sla do prvni tridy a potrebovala jsem se i ji trochu venovat. ☹ A jak se dari vam , co kluci jak rostete. ola skarbek ma pravdu je to kombinace obojiho. Me vse dopadlo dobre a o odberu plodove vody nepadlo ani slovo. 😉

skarbek
11. únor 2009

septi: aha,no mě se zdálo,že tak nějak podobně... já 33+1.O to víc mě zajímá,jaké porodní váhy měly holky,páč kluci teďko mají 5,7kg a 6kg,u porodu 1940g a 2180g.Jste vy velcí nebo my malí? 😅 No s tím kojokrmením si měla fakt lapálii...se ti ani nedivím žes to vzdala.Radši nekojit a být v pohodě a vyrovnaná,než celý den v poklusu,dělat si výčitky a stresovat! No a spí ti teda šikovně! Kluci spí tak od osmi do půl 5,ale jen Tadík,Miky je hamoun 😀 1-2x si vstane na kojení.,ale pak ještě spí tak do 7-8.Přes den mi spí většinou jen jednou denně,tak 3 hoďky,což si myslím,že je málo,ale nějak se mi to všechno nedaří sladit dokupy...cvičení,spaní,kojení.Musíš taky s holkama cvičit? Ptala jsem se i daiq,ona rodila stejně jako my,ale už se neozvala.Sonduju,páč nevím jestli naše neuroložka,není náhodou příliš akční 😅 i když samozřejmě klukům to neublíží,ale je to náročné s oběma.Jakpak vy jste dopadli u neurologa?

septim
12. únor 2009

skarbek Nase poradni vahy byly 1 960g a 2410g. Na neurologii jsem byla zrovna vcera. Adelka je uplne v pohode a cvicit nemusi. Pretaci se a hezky pase hribatka, ale Anetka ma trochu ochable zadove svalstvo tak nas obednala na cviceni. Pry nam tam ukazou par cviku co budeme doma cvicit a pry se tp srovna. Tak to snad bude ok. Presne jak pises taky jsem si rikala ze radsi budu v pohode nez maminka s nervama. 😉 A co ockovani co uz mate za sebou. Pristi patek jdeme na treti hexu+treti davku prevenar. A jinak myslim ze nase holky jsou prerostle 😀 😀 Ale musim ti rici ze taky mam dny kdy se mi holky v jidle a ve spani uplne rozejdou, a to pak nevim kam skocit 😉 Jinak kluci jsou fesaci. 😉

artep26
12. únor 2009

Ahoj holky,
taky čekáme dvojvaječná dvojčátka po IVF 😉
Ola: mně v 12tt dělali taky jen projasnění šíje (NT), které bylo v pořádku. Pokud si o krev vysloveně nepožádáš, tak ti ji naberou až v 16tt (gen. screening). Mně jí brali včera a budu čekat 1-2 týdny na výsledky. 😉 Pak se uvidí, zda mi budou dělat amniocentézu, či ne.
Jinak maminkám moc gratuluji k miminkům a těhulkám aby se jim vedlo dobře a bobísci aby v bříšku vydrželi co nejdéle 🙂 🙂 🙂

skarbek
12. únor 2009

septi: pak mi dej vědět,jak na cvičení... jsem zvědavá,jestli budete mít stejnou metodu jako my,je to vojtova metoda.Je to docela drsné! 😨 Nechci tě strašit,ale pokud budete cvičit stejně,připrav se na to,že to není žáden med! Ty jo a Aďa se ti už přetočí na bříško,jo??? 😅 No to je šikulka šikovná!!! 🙂 O očkování mi ani nemluv... tbc se klukům zanítilo,tak ještě teď chodíme na kalmetizaci na kontrolu 😠 ,na druhou stranu neuroložka mi říkala,že s tím není kam spěchat... ale je fakt,že se bojím,když kluci nejsou proti ničemu naočkovaní....

artep: vítej tady 🙂 hlavně,ať je vše v pohodě a dobře dopadne,to ti přeju!

septim
12. únor 2009

skarbek urco ti dam vedet. Jdeme pristi patek, ale myslim ze to nebude nic drastickeho. Dr. rikala ze nam ukazou dva tri cviky a jednou za tri tydny pujdem na kontrolu. Tak uvidim. Ada se ted toci jak o zivot, Anetka dnes zacala ale jde jen na bok ale ona se to nauci. To TBC se nam taky zanitilo. Detska nam ho dokonce jednou pichala a bylo tam dost hnisu ☹ To mi je lito ze s tim mate problemi ☹ S tim ockovanim neni opravdu kam spechat, tak to budou mit holt trochu dele. 😉 A uz jste zkouseli nejaky prikrm? Nebo si lahodite stale v mlicku? 😉 artep: vitej, uz vim ze cekas dvojcatka dlouho, obcas si vas chocim cist 😉

skarbek
13. únor 2009

ahoj!

septi: téééda,tak to je fakt supr,že se sama otočí! Mě se taky kluci točí zatím jen na bok,ale nějak to neprožívám,že jim to jde pomaleji. Až to příjde,a jednou to určitě bude,tak to příjde... 🙂 Navíc beru vpotas hlavně jejich gestační stáří,což je 3m a 3tt,takže jsem spokojená s tím,co umí a dělám všechno proto,aby všecko dohnali.Teď to vyzní blbě,ale jsem ráda,že na tom s tbc byl někdo stejně,už jsem si začínala myslet,že se jenom nám musí vždycky něco přitrefit 😠 ! Už to konečně vypadá,že je to na dobré cestě! Stran příkrmu nemáme zatím žádné zkušenosti,kluci jsou plně kojeni 😵,ke spokojenosti všech! Chystám se začít od ukončeného 6.m,což vychází na začátek dubna.A co vy... už máte první lžičku za sebou? 🙂

dada134
13. únor 2009

Ahoj holky,tak jsem byla přijata do nemocnice na vyvolání porodu(přelom 38/39.tt) a den předtím se nám narodila Terezka 3,1kg a 49cm a Tomášek 3,2kg a 51cm spontánně bez epidurálu a ničeho.Takže držím všem palce a ta bolest za to stojí.Mimochodem jsem přibrala během těhu 17 kg a jsou pryč.Trochu nás zlobí kojení,ztratila jsem hodně krve a musela na sál kvůli zbytku placenty,tak mě museli dávat přes 2 dny dohromady,tak si mimča asi zvykla na lahev a ode mě tolik nechtějí,tak odstříkávám pus dokrmujeme,jsou to velcí jedlíci.
Asi vás jen tak dočíst nestihnu,bude to chvíli trvat 🙂

jirule33
13. únor 2009

Dado, moooc gratuluju 😉 Jste šikulky, děti mají nádherné váhy a navíc přirozený porod 😉 těším seš na fotečky mrňousků 🙂

skarbek
13. únor 2009

dada: skláním se hluboce před tvým výkonem! 😵 úžasné!!! Gratuluju Vám k miminkům a přeju jen to nejlepčííííí! 😉 Váhy naprosto luxusní! A kojení se vytříbi,neboj se ty nic! Nepřestávej to zkoušet,je to pohoda,když to funguje! A ty už se cítíš good?

lenule76
15. únor 2009

Přeji všem krásný den,
dne 13.2.2009 přišli na svět naši miláčci, Robinek/13:30 hodin/2200g/45 cm a Tomášek/13:14 hodin/2060g/45 cm. Celé těhotenství bez problémů, od 26.1.nás přijali z preventivních důvodů do nemocnice. Od odpoledne 12.2. křížové bolesti a 13.2. v půl 12 rozhodl lékař, že v půl 1 bude císařský řez. Byla jsem otevřená na 3cm. Bohužel se Tomášek neotočil hlavičkou dolů. Rodila jsem v epidurálu, byl to fofr. Kluci jsou v inkubátoru, zdraví, jen máme problém s kojením, ale doufám, že i to zdárně překonáme. Rodila jsem v 36 t.t.
Všem moc blahopřeji k narození miminek.Hlavně přeji zdravíčko !!!!
Všechny Vás zdraví Lenka a kluci 🙂

z359
15. únor 2009

dada: moc gratuluji k miminkům, mají krásné váhy, je super, že jsi vydržela tak dlouho a držím palečky, ať se rozkojíš 😉

lenule: tobě taky moc gratuluji

skarbek
15. únor 2009

lenule: juj,gratuluju! Přáni všeho nejlepšího a hlavně zdravíčko posíláme! Kluci jsou piškotci malí,hoď pak nějaké fotky! A jak se citíš po sekci?

katy.m
16. únor 2009

ahojte holky,

dada a lenule : moc Vám gratuluji,ať dětičky prospívají a dělají Vám samou radost 🙂 😵

holky,nechce se mi tomu věřit,ale už jsem v 18tt 😨 ,hrozně to letí.Navíc kdybych neměla průkajdu,tak ani nevím,že jsem těhu.Bříško se mi před pár týdny zastavilo,teď nějak neroste a (naštěstí)potíže nejsou žádné.CHci se zeptat Vás zkušenějších....kdy jste začaly pociťovat pohyby a jak se to projevilo?

z359
16. únor 2009

katy: mě těhotenství uběhlo strašně rychle a teď ty 2 měsíce taky utekly hodně rychle, zdá se mi to nedávno co mi na prvním utz v 7tt řekli, že čekám dvojčátka a dneska už mám doma dva rozesmáté uzlíčky, je to paráda.
A co se týká pohybů, tak ty jsem začala pociťovat cca v 18tt a začalo to nenápadně, že jsem si nejdřív ani nebyla jistá, jestli to jsou pohyby nebo ne, ale byli a byli čím dál výraznější 😉

fanys
17. únor 2009

ahojky holky
dada-lenka....moooc gratuluju at hezky rostete 😅
katy...-já sem začala cítit pohyby nejak po 20.t.t.,bylo to takové šimrání-pozdeji pořádné rány pod řebra 😀
skrab-dnes jsou nám 2 měs.,včera u klárky sme taky píchali a vytlačovali hnis,po TBC ,máme framykoin a budeme mazat,a tak se mi zdá že barunku to taky nemine jak sem koukala.
jinak holky jak vám vaše ratolesti spí v noci?u nás je to tragédie 😒 barunka skřivánek usína kolem 19 h,nejpozdeji v pulosmý,a Klárka sovička před pulnoci po dlouhým přemlouvaní... 😉 přitom režim přes den mají stejný,zkoušela sem co se dalo,,,,,,,,,,,,a samozřejem ráno je jedno dítko vesele a hravé už po 4.už sem se ptala na dvojčatech a tam mě holky potešili že tak to mají i v roce.... 😢 on to je docela náročný sport to naše noční spaní,a to nemluvím o kolikách,nemocech....pak přijde spurt,zoubky....tak baby radte nebo aspon napište jak to máte vy....

z359
17. únor 2009

Ahojky
fanys: tak to my to máme se spaním dobré, sice usínají pozdě večer( nejdříve v 22:30), ale spěj 8h, tzn. cca do 6-7, pak je nakrmím a někdy ještě spěj třeba do 10:30, tak se vyspím i já, po kojení jdeme kolem poledního ven, tak to se vyspěj ještě v kočárku, ale pak už se jim až do večera nechce a zvlášť před posledním kojením řvou a skoro se nedají utišit
Vůbec ti nezávidím to, že ti spí takhle nastřídačku, díky bohu, že nám se to takhle daří, možná je to tím, že jsem je musela ze začátku na kojení budit, a cca od 1 měsíce jsem je přes noc nechávala, až se jeden vzbudí. A přes den se mi hlásí o jídlo taky celkem pravidelně po 3h, snad to tak bude i dál a přeju to všem, ať to máte takhle pravidelný 😉

fanys
17. únor 2009

z3..-moooc závidím,já sem od začátku poctivě když sem krmila jednu budila i druhou,ted to taky tak funguje,snažím se klárku nenechat spát přes den dlouho-furt j budím,odpo nespí vubec,....a stejne večer neusne i když se poskládám do kostky,zato barunka usne klido i bez jídla a sama kam ji položím,spolu obě dve spí v noci v kuse jen 3-4 hodiny a to je celkem doba cospím taky,pak jen paběrkuju po minutách

skarbek
18. únor 2009

ahojte!

fan: tož to teda nevím,co poradit 😖 ,my to máme,troufám si říct,v pohodě,kluky uložím mezi 19.30-20.00 a do 15min. spí oba.Klepu na dřevo,páč vždycky,když něco takového zahlásím,je to večer všechno jinak 😅 ! Tak doufám,se nic nezmění!!! Přes den,ještě minulý týden,spali jen jednou 3h,ale teď je učím spát 2x děnně,dopo i odpo,tak uvidím,co z toho vzejde.A Klárka nespí odpoledne vůbec???? 😕 V kolik se ti ráno prvně vzbudí,když usíná okolo půlnoci? Zkus třeba něco nastudovat na babyweb-u... a pak použít v praxi.I když jim se to píše... ale skutečnost sotva někdy odpovídá jejich doporučením... Snad se vám zadaří to nějak sladit a ty se vyspíš troška více.Držím palec! 😉

sorbona13
18. únor 2009

Ahoj holky, koukám na vaše příspěvky a trochu se inspiruju, čekáme dvojčata, jsem v 15tt a trochu se bojím, jestli dvě mimča zvládnu. Koukám, že vy to už máte zmáknutý na jedničku 🙂
Jak je to s porody dvojčat? Radši bych rodila spodem, bolesti se nebojím, říkám si, že když to vydržely jiné, tak to vydržím taky, ale třeba pak změním názor a budu šťastná za císaře...je pravidlem, že se dvojčata rodí císařem, nebo se dá i normálně?

dada134
19. únor 2009

Sorbona13,já jsem 1.2.prodila dvojčátka 3,2 a 3,1kg spontánně,byli hlavičkami dolů a moje dr.mě do toho jaksi vburcovala,říkala,že budou do 3kg,tak že to zvládnu hravě.No když šla ven Terezka,myslela jsem,že se to nedá(nedělali mi nástřih,tak mě natrhla asi 5 cm doprava,ale už je to super funguju normálně),ale Tomášek byl venku nato šup(po 4 minutách),takže pokud to půjde,doporučuju! 😉

z359
19. únor 2009

sorbona: já jsem rodila taky normálně, my jsme teda byli menší 2,30 a 2,45kg, ale taky mě trošku natrhli, ale opravdu jen malinko a pak mě dr. raději nastřihla. U mě ale Lilinka byla venku až po 30 min, ale bylo to v pohodě a kdybych náhodou šla ještě rodit, tak si vyberu zase normální porod než císaře, po tom se déle zotavuješ.
Normálně nechávají rodit snad jen když jsou obě hlavičkami dolů

Fanys: to ti opravdu moc nezávidím, ale taky nevím co ti poradit, ale držím palečeky, ať se to co nejdříve zlepší

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru