Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petulka26
12. kvě 2009

Taky mě bolí jen jedno místo, ale pořádně, včera se mi kvůli tý bolesti až začal zveda žaludek. No hnus velebnosti 🙄 Jo, občas mě taky přepadne záchvat paniky jak to zvládnu. Ty jsi alespoň už zkušená mamča, ale já zatím ani nevím jak vypadá pokakaná plínka 😝 😀 Vždycky si ale říkám, že když to zvládnou jiný maminy no tak my přece taky. Včera jsem byla zase uktrácet, koupila jsem si přebalovací podložku a kojící polštář a taky krásný osušky s autíčkama 🙂

arwenka
12. kvě 2009

Peto, ani nevis, jak vam tohle zavidim - nemam totiz co utracet 😠 Veci shanim po bazarech na netu - ale ony taky poslouzi 🙂
Me desi spis to, ze budu k tem dvema jeste muset zvladat Danecka v prvni tride a dve prace...snad se podari nejak se to naucit skloubit dohromady...Velebnosti, kdyby Te ta bolest neprechazela, rekni, jestli bys ten namichany bylinkovy olejicek treba chtela taky - mam k tomu elixir Myorel na bolest, ktery muzou i tehulky 🙂

doublemamca
12. kvě 2009

ahojte holky....no jak to tak sledujem, vsetky chytaju nakupnu horucku...mne kazdy hovori,aby som este nekupovala nic,ze je este priliz skoro,ze sa to moze zarieknut...ale samozrejme beham po obchodoch aj ja a osahavam detske veciciky s priblblym uskrnom na tvari...uz som niekolkokrat chcela kupit aspon ponozticky alebo podbradnik,ale vzdy som si povedala,ze radsej este nie 😕 nie som poverciva..ale ked to vsetci hovoria,tak mozno na tom nieco bude.
petulka26 masiruj si celou dlanou bolave misto, ja vzdy pocitim ulavu...a holky neviem ako vy, ale ja este stale mavam dni (ako aj vcera) ked mi je spatne cely den a zvraciam, toci sa mi hlava,ze sa nemozem ani postavit na nohy ☹ no ale co pre tych drobcov nevydrzim? 🙂

petulka26
12. kvě 2009

No popravdě řečeno nás trošku zasponzorovaly budoucí babyčky a prababyčky, ale spoustu věcí taky shánim po bazarach protože ty věci jsou fakt děsně drahý. Taky jsem byla ve velký vjetnamský tržnici a co se týká oblečení, dá se tam pořídit fakt za pár korun a úplně nejvíc mě dostalo, když jsem tam potkala paní co tady u nás má obchod pro miminka a ona to tam od nich nakupuje ve velkym a pak to tady prodává 3x tak draho. Dupačky který se v tržnici dají koupit za 80 kč ona pak v kamenym obchodě prodává za 300 kč, no že jí není hamba.

Ten olejíček bych určitě hodně ocenila, protože včera už jsem přemýšlela jestli nepůjdu raději skočit z okna 😖

A neboj ono všechno určitě nějak půjde skloubit. Určitě budeš mít hodný miminka, který budou krásně spinkat, Daneček bude dopoledne ve škole a tak zůstane i troška času na práci. Ze začátku to bude asi docela mazec, ale ono se to podá.

arwenka
12. kvě 2009

Peto, to si ale delas s tou zenskou legraci ☹ To jsou ale vycurany lidi dneska. Jestli chceš, já povím té masérce, která je míchá, aby Ti ho namíchala taky - i s tím elixírem Myorel jsem platila něco přes 300 Kč, je to přes jednu holčinu těhulku z Letních maminek, které to výrazně pomohlo....

petulka26
12. kvě 2009

Tak to já už zvesela nakupuju, jediné co dodržím bude to že kočárek nemá být doma dřív než miminko, ale jinak raději všechno postupně nakupuju aby toho potom nebylo moc. Taky využívám toho že ještě nejsem jako sud, takže bez problémů zvládám běhat po obchodech.

Doublemamco na ty záda včera nezabíralo fakt nic. Manžel mě asi hodinu masíroval, pak jsem zkoušela teplou sprchu, pak teda zase studený na záda a nic nezabíralo. Věř mi že kdybych věřila že mi pomůže sníst žábu a nějkou jsem sehnala, tak bych jí bez mrknutí oka slupla, jen aby to přestalo bolet 😝 😀 No jak já porodím, to jsem teda fakt zvědavá? 😠

Mě bylo špatně celej třetí měsíc, ale nezvracela jsem. A teď se to najednou úplně uklidnilo, a je mi dobře.

petulka26
12. kvě 2009

Arwenko, to bys byla opravdu poklad 🙂 300 Kč, to je úplně zadarmo když to pomáhá.

arwenka
12. kvě 2009

Petulko, ja Ti to zaridim - masiruje se bolave misto VE SMERU HODINOVYCH RUCICEK - ne obracene - a netlacit. Priprav se na to, ze Te to bude po prvnich masazich bolet mozna jeste vic, nez predtim, ale uklidni se to a pomuze to - vcera jsem si ho fakt zapomnela a citim to na sobe.
Jak ja Ti zavidim, ze nejsi jako sud.....ja uz mam 80 kg - otres, hnus 😠

Doublemamco, nezlob me, prosim Te!!!!! Kupuj si vecicky, neblazni, vis, co je to potom za dardu koupit to najednou? Tohle se vztahuje jen na kocarek - ten nema byt doma a ja ho taky doma nemam a mit nebudu, ale mam uz pujcenou postylku a spoustu hadru!!!!

petulka26
12. kvě 2009

Arwenko, jenže já jsem za tebou 2 měsíce pozadu, obávám se že až budu taky kolem toho 23 tt jako jsi teď ty, tak označení sud pro mě bude hodně lichotivé. Manžel mi teď říká, že jsem basťoch, sice úplně přesně nevím co to slovo znamená, ale jsem si jistá že to určitě nebudu znamenat jsi štíhlá krásná květinka 😀

arwenka
12. kvě 2009

Hehe, basťoch 🙂 To je super 🙂 Já jsem vorvaň, medenec, sud, velryba, medicimbál a tak podobně....kdybys to jen viděla 😠
A včera z Jardy vylezlo, že zase uvažuje nad jiným jménem pro holčičku, já se picnu, na to mám tak ještě nervy 😠
Už jsi přemýšlela, jak by se drobečkové jmenovali?

petulka26
12. kvě 2009

U nás se používají ještě přezdívky jako, melounek, kobliha, bublina, no prostě moc pěkný. A pozor takhle kreativní je můj milovaný manžel, který vypadá že ty naše dvojčata nosí on a ne já 😀

Nicolas a Mia jsou super jména. U nás je jisté že chlapeček bude Jakub po tatínkovi a holčička by byla Eliška. Drobný problém nastane pokud budou dva kluci nebo dvě holčičky, to budeme muset ještě honem něco vybrat 😉

A jaké jiné jméno by teda ještě vaše holčička mohla mít?

lucy82
12. kvě 2009

Jůů vy jste tady 🙂 Já sem od rána nakukuji a nikdo tu nebyl a teď tolik příspěvků 🙂

Petulko a co už všechno máte? Já vůbec nevím čím začít, koupila jsem nějaký bodýčka, čepičky, pak bodýčka s dlouhým rukávem(problém někde sehnat), dvě nádherný deky, a dvě mikinky a tím jsem skončila. Vůbec nevím kde začít, nebo tak.. Ale už bych měla začít běhat po krámech, jinak to nemůžu stihnout, zvlášt pokud bude horký léto 😠

doublemamca
12. kvě 2009

😀 holky nebojte sa...poznam sa a viem,ze hned ako sa dozviem pohlavie zacne nakupovacia maaaaaaania a nebudem sa vediet zastavit 😉
a k tym prezyvkam...moj drahy ma priznacne vola penguin,co je v preklade, ak by ste nahodou nevedeli, to roztomile zvieratko "tucniak" 😠
a mena uz mame tiez vybrate...ak by sme mali dve dievcatka tak sa budu volat Lea a Timea, dvaja chlapci budu Samuel a Tobias, a ak by sa postastil parik, tak Tobias a Lea.
Petulka26..ten drobny problem moze s velmi velkou pravdepodobnostou nastat 🙂 tak by ste mali zacat rozmyslat...mas nejaky pocit ohladne pohlavi? neviem preco,ale ja mam stale pocit,ze budu dvaja chlapci - a to si potom vlasy vytrham,ak budu po tatovi 😖 ale osobne dufam,ze bude parik ako ma arwenka 😉
v kazdom pripade nech je co je,hlavne aby bolo vsetko v poriadku a miminka zdrave.

arwenka
12. kvě 2009

Omlouvám se, měla jsem tady šílenej frmol ☹

Peťulí, ještě by to mohla být Sandra. Kdyby byly dvě, tak použiju obě jména a je to.....
Jakub a Eliška jsou taky moc pěkná jména 🙂 I Tobias a Lea, doublemamčo 🙂

Jo a zapomněla sjem říct, že jsem se včera po dlouhé době pěkně poblila - a to mi už špatně nebylo....asi není všem dnům konec 😠

lucy82
12. kvě 2009

No my s jménama máme problém, nějak si nemůžeme vybrat, ale dneska se buď vrhnu na jména nebo na vyklízení děcáku. Ale vzhledem k mé lenosti a únavě to vyhraje tužka a budu vybírat jména. Pro holčičku mám Nela, a pro chlapečka taky Tobiáš, ale to mi neprochází ☹ Tak se mi líbí ještě Patrik, a pro holčičku Sofie, Amálie, ale to mi taky neprochází 😀 Tak já nevím co nakonec vyberem 😒

No mě jediný co mi dělá neustále problém je to pití, žádný mi nechutná, a po každým pití je mi špatně ☹ Ale za celý těhu jsem zvracela jen 2x a doufám že to tak už zůstane

petulka26
12. kvě 2009

Lucy, já jsem začala u potýlek, matrace, mantinel, peřinka, polštářek, povlečení. Taky už mám rychlozavinovačky, osušky, žínky, a takové drobnosti, jako hřebínky, nužtičky a tak. A poslední úlovky ze včerejška jsou přebalovací podložka a kojící polštář. Oblečení zatím nemám žádné, zatím čekám až budu vědět pohlaví, ale asi se vypravím nakoupit nějaké neutrální oblečeníčko. Sepsala jsem si takový seznam, abych aspoň přibližně věděla co chci koupit.

Doublemamco, budeme muset na těch jménech pořádně zapracovat 😀 Já zatím žádný pocit ohledně pohlaví nemám, ale manžel je na 100% přesvědčený že to budou dva kluci, tak doufám že to pro něho nebude velké zklamání když to budou dvě holčičky 😀 😀

Lucy a co ty, už máte vybrané jména?

doublemamca
12. kvě 2009

tak aspon nie som jedina arwenko 😒 nie,ze by som ti to priala 🙂
holky tak ja valim do prace...opatrujte sa a vsetkym miminkam posielam cmuk 😉

lucy82
12. kvě 2009

Holky a myslíte že má cenu už kupovat třeba různou kosmetiku pro mimča? Jako olejíčky, ubrousky atd. Nevím jak dlouho je expirace tak aby to třeba za půl roku nebylo na vyhození 😒 A na těch šamponech, a olejíčkách jsem to nenašla

lucy82
12. kvě 2009

Jo a postýlky mi bude dělat manža, takže o ty se naštěstí starat nemusím stejně jako nábytek do děcáku 🙂

arwenka
12. kvě 2009

Lucy, kočičky, prosím, dejte si do pasů fotky před těhu a těhu - já se kouknu a budu prorok, co? Já se ještě nespletla - i když je to u dvojčátek těžší 😠

petulka26
12. kvě 2009

Arwnko, Sandra taky není špatný, ale víc se mi líbí Mia.
Lucy, Patrik se mi taky moc líbí a pro holčičku by se mi moc líbila Šarlota, ale to mi všichni rozmlouvají 😠
Doublemamco, Tobias a Lea, jesou taky krásný jména.
Ono je vždycky nejhorší se na těch jménech shodnot 😖

lucy82
12. kvě 2009

Arwenko jako fotky celé? Abyste se nelekly 😀 😀 😀

arwenka
12. kvě 2009

Lucy - neeeeee, já jsem myslela obličej, ten mi stačí 🙂
Ta kosmetika neprochází tak rychle, neboj se, klidně nakup. A ta expirace tam někde být musí, podle zákona 🙂
Fuj, skoro se stydím, já ještě ale vůbec nic pořádně nemám....

lucy82
12. kvě 2009

Arwenko no právě obličej stačí 🙂 A ty bys jako poznala co čekáme 🙂
No vím že expirace tam musí být ale prostě ač jsme s mamkou hledaly jak jsme chtěly tak jsme nic nenašly ☹ No já si musím zařídit ještě kartičku do DM a pak to nakoupím tam. Myslíte že když čekáme dvojčátka že by jsme mohly mít větší slevu? 😉 Ale asi ne

petulka26
12. kvě 2009

Kosmetiku plánuju nakupovat až na konci, aby to bylo co nejčerstvější 🙂 Taky bych ocenila kdyby někde měli sluve pro maminky dvojčat, zatím na to ale nikdo nepřišel.
Arwenko, já mám jedinou normální fotku obličeje svatební, stačilo by to? Jinak jsem všude hodně z dálky, nerada se fotím 😠

arwenka
12. kvě 2009

Lucy, no, když holky čekají jedno, vždycky jsem to uhodla. Pokusím se i tady, když budete chtít 🙂Peťulí, jestli chceš, písni mi do IP adresu, ta masérka by Ti to poslala na dobírku 🙂

lucy82
12. kvě 2009

No já uvidím ve čtvrtek se podívám do města a něco koupím, zajdu do sekáče a pokud se mi něco bude líbit beru to 🙂 Jsem včera koukala na aurko a mimibazar a mají tam nádherný věcičky i na dvojčátka 🙂

lucy82
12. kvě 2009

Tak já ti Arwenko pošlu fotečku po práci 🙂 Už se těším až mi řekneě na co se můžu připravit 🙂

arwenka
12. kvě 2009

Lucy, já jinde, než na MMB, vážně nenakupuju, do obchodu ani nelezu, protože bych se naštvala 😠

Holčinky, jakékoli fotečky - budu se snažit - jen je to u dvojčátkových maminek těžší a úplně to nezaručím.....

lucy82
12. kvě 2009

Arwenko však ani nemá cenu kupovat nový věci a ke všemu tak drahý. Jsem byla minule v Nextu a musela jsem se nad těma cenama fakt smát 😀 To i já mám levný trička než ten prcek který má pár měsíců 😠
Takže já jsem ty věcičky kupovala v Tescu v Cheerokee tam jsou celkem levný, a na něco byly i slevy takže třeba 7 ks bodýček za 124,-Kč no nekupte to 🙂 Ale do normálního obchodu kde mají dupajdy za skoro 200 kč kde to jako jsme? 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru