Používáme cookies. Více informací zde. OK

Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

chiwule
autor
6. bře 2008

fialinko, to je super! gratuluju! já měla za to, že jdeš k dr až příští týden, to jsem to ale popletla! já jdu zas ve středu, už se nemůžu dočkat! Minule si dr taky měřil mrňouse, ale nic nám neřekl - ani jak jsou velký - tak doufám, že teď bude sdílnější ... a fotku jsme si vzali, máme alespoň něco dalšího k těm počůraným testům 😀

chiwule
autor
6. bře 2008

daniellko, děkujeme! a občas se stav, určitě budeme mít spoustu otázek 😉

ten článek je hustej co? a docela mě zarazila i ta diskuze pod ním, jak se -mono-matky navážejí do těch co mají dvojčata. Holt každá odlišnost i v přírodě je tvrdě potrestaná 😀

juliet
6. bře 2008

tu diskusi jsem nečetla, nechápu, proč to vůbec mono řeší ... je nikdo neotravuje s takovými dotazy 😝

fialinko, ještě jednou velká gratulačka 🙂 A můžu se zeptat odkus jsi, máš taky v pasu okr. Vsetín. Já jsem přímo ze Vsetína.

Jo holky, co si tak změnit v pase snaž na těhulky? Nebo čekáte až na srdíčka?

chiwule
autor
6. bře 2008

já čekám na srdíčka 🙂 to právě bude příští týden 😉
juliet, víš co je zajímavý? že mi systém koníka počítá, že jsem v 7tt, ale podle mých výpočtů a oplodnění (opu) jsem teprve 5tt a pro změnu podle babystrology.com jsem dnes přesně 6tt. To je dost rozptyl 😀

fiallinka
6. bře 2008

chiwule: a vidíš, já jdu i příští čtvrtek, takže jsi to vlastně nepopletla 🙂
juliet: ježišmarjá, mne to vůbec nenapadlo, já jsem taky přímo ze Vsetína...napiš mi do vzkazů, jestli chceš, jestli se třeba neznáme...

chiwule
autor
7. bře 2008

fial, tak to mě zmátlo 🙂 jinak mě bylo včera děsně špatně od žaludku, jestli-že mají těhule obecně ranní nevolnosti, tak já mám večerní teda ☹ ale manžel má snad léčitelský ruce - dal mi dlaň na pupík a za chvíli už jsem mohla v klidu usínat 😎 😵
a co dělají vaši pupíci? já už se nemůžu dočkat příštího týdne a kontroly, jen mi to trochu kazí mezitím ta zkouška ve škole 😀

juliet
7. bře 2008

Chiwu, jestli jsi třeba 6+1 ten, tak koník už píše 7 týden ... já bych měla být 17+2 a už mám taky v pasu 18

daniellka
7. bře 2008

chiwule, dík, ráda mezi vás občas juknu..

Jak to tak čtu, tak i trochu závidím, člověk to hrozně rychle zapomene, to krásný období, jak se těšíš nakaždou kontrolu a roste to v bříšku 🙂

No vidíte ,holky, dvě dvojkočekatelky ze stejnýho města, to je fajn náhodička 😀 .

juliet
7. bře 2008

Chiwu, mě bylo špatně celý den, snídaně končila v záchodě denně, oběd byl OK, ale odpoledne a večer to už zase bývalo špatné

Danielko, můžeš mi, prosím, napsat jaký máte kočárek? Začala jsem se tím zabývat a není to sranda něco vybrat, tak by mě zajímala tvoje zkušenost.

daniellka
7. bře 2008

juliet - já mám Twin jogger Childwheels, spokojená jsem moc. je to tříkolka, ale přední kolo je dvojkolo, takže stabilita perfektní a otočím se s ním v obchodě v podstatě na místě. Akorát, jak je to dvojitý to kolo, tak se někdy hůř otočí,když ho mám vzpříčený do protisměru, třeba když jen popojíždím sem tam s kočárem, ale dá se zaaretovat.
U kočáru se koukej hlavně na váhu, aby mimina byly oddělený příčkou, jinak do sebefurt buší a na ovladatelnost. A samo na šířku, at projdeš 80tkama dveřma 😀

daiquiri
7. bře 2008

Ahoj holky, konečně taky diskuze pro mě 🙂
Taky jsem měla za začátku strašně nafouklý a bolestivý břicho, skončila jsem dokonce na pohotovosti. Prý je to po umělém normální, je to nějaká hyperfunkce vaječníků nebo co.
Jinak já už mám nahoře 5 kilo. Je pravda, že jsem byla docela dost hubená, ale i tak mi přijde, že to jde nahoru dost rychle. Ale prý u dvojčat se přibírá rychleji, snad nám do daniellka potvrdí 🙂

daniellka
7. bře 2008

daiguri - já jsem přibírala dost rychle, no.. tay jsem se pěkně ládovala, měla jsem sladký těhu, ob den jsem si musela dělat kaši, hrzný chutě!! 😀 😀 To kila jen lítaly 😀 😎

dvojmama
7. bře 2008

achoooj 🙂 koukám že se tu pěkně rozjíždíte 😀 no když budete něco potřebovat, na něco se ptát, tak přijďte i na slovenský čakáme dvojičky 😉 tam je hodně těhulek a rády pomohou 😉

Jinak všem sržím palečky, budu vám sem nakukovat, jak to jde 🙂

fiallinka
7. bře 2008

daiquiri: a kdy to přešlo 🙂? Mně už to nebaví...
daniellka: jestli fakt ty dvojčátka budou, tak mně strašně zajímá, jak se vlezu do výtahu (asi nijak...), no až to bude aktuální, tak to začnu řešit...

daiquiri
7. bře 2008

dani: přesně to mám, nikdy jsem na sladký nebyla a teď musím každý den aspoň kousek čokolády,
tak se pak nemůžu divit, že přibírám 🙂
Popravdě, tak nějak po 14 dnech po transféru mě to břicho přestalo bolet, ale nafouklý jsem ho měla pořád, teď už mám teda těhotenský, to mi začalo růst už od 8 tt 🙂
JInak my se kvůli dovjčátkům musíme stěhovat, máme malý byt, v baráku žádná kočárkárna, malý výtah.
Takže měníme byt s rodičema.

daiquiri
7. bře 2008

Zatím se loučím, ohlásím se zase odpoledne...

fiallinka
7. bře 2008

daiquiri: to jsem taky říkala, že musíme změnit bydlení, ale není s kým měnit 🙂, tak to asi zůstane při starém...

juliet
7. bře 2008

no my měníme, ale jen ložnici přesuneme do menšího pokoje a dětský do většího ... včera přišli zedníci, omítají jeden pokoj, pak vymalujem, dáme podlahu a přestěhujeme nábytek (toho se bojím, hlavně té velké postele) a pak začnem zařizovat dětský pokojík ... musím někam na inspiraci 🙂

juliet
7. bře 2008

dvojmama, a ty mi prozradíš, jaký máš kočárek?

chiwule
autor
7. bře 2008

jéé holky mám z vás radost jak se to tu rozjíždí!

já naštestí ještě nikdy nezvracela, ale včera jsem fakt měla už na krajíčku, byla to otázka vteřin... pak zasáhl manža a bylo vše ok ...

s tím kočárkem by mě to teda taky zajímalo, nabídka není zas až tak velká jako u jednoho dítěte a neumím si představit, jak se vejdu do výtahu v novém paneláku, kam se budeme stěhovat... snad tam mají dole nějakou kočárkárnu, to by bylo vysvobození... a co si myslíte o těch kočárech co mají korbičky za sebou a dají se různě natáčet?

jinak já zatím přibrala 2-2,5kg /to podle toho, jak dlouho nejdu na wécátko 😕 /, pořád trpím zácpou. na začátku při stimulaci jsem měla děsně sladký chutě, jako nikdy v životě a teď mě to zas přešlo, spíš sýry v jakékoli podobě, uzeniny nemůžu, to jen cítím, zvedá se mi kufr ať je to šunka pro děti, debrecínka nebo i uherák 😝

bříško už taky mám, ale nevím, jak se pozdná těhotenský, vypadám podle mě spíš jako dobře živená 😅 dneska jsem dokonce normálně zapla předhubnoucí kalhoty na knoflík ... a přestávají mě bolet prsa, teda ne už tak intenzivně, snad to není nic špatnýho ...

jsem docela zvědavá, jak to bude za 14dní v době, kdy bych měla normálně menzes, jestli budu zas špinit a mírně krvácet, nebo jestli to bylo jen na začátku 😕

juliet
7. bře 2008

mě se ty kočárky za sebou moc nelíbí, přijde mi, že to mimčo vepředu má míň místa ... ale je to věc názoru, u nás v paneláku ho mají a jim se zase nemusí líbit ten široký ... ale naživo jsem ještě nezkoušela ani jeden, v obchodě jsem zatím nebyla, spíš zatím pátrám po parametrech, hodnoceních...

chiwu, mě taky přestala prsa bolet po nějaké době (a nebyla moc dlouhá), to je v pohodě 😉

dvojmama
7. bře 2008

juliet: my máme taky ten co danielka 😀 je úžasnej, ale v Čechách se těžko shání. Nemůžu si ho vynachálit 😵 Potom máme ještě jané powertwin kvůli autosedačkám a taky je super, ale přece jenom mám radši ten Jogger 😉
s výtahem ti neporadím, my bydlíme v bytě v suterénu (na normální úrovni země, vjezd z cesty rovnou do bytu 😉 ) ale co jsem tak četla na diskuzi maminek dvojčat, tak sehnat ideální kočárek, aby se vešel do panelákového výtahu snad ani nelze 😖

Danielko: mám na tebe otázečku 😅 když byli kluci malí, jaký ste měli ty vložný tašky? a autosedačky na ten kočárek nejdou vid? 😉

daiquiri
7. bře 2008

To já taky ze začátku přibrala úplně nejvíc.
chiwule: mně asi týden po transféru bolely prsa strašně, pak ještě asi 3 neděle a teď už skoro vůbec ne.

Taky se mi ty za sebou nelíbí. My máme vybraný od Hartan nějakou kombinaci, vybíral manžel 🙂 Ale pojedeme pro něj do Kolína, je tam specializovaná prodejna, v Praze je o 4 000,- dražší.

My jdeme taky do paneláku, naštěstí je dole kočárkárna, tak to mám vyřešený.

daiquiri
7. bře 2008

dvojmama: můžu se zeptat jestli jsi byla doma než si porodila a od kdy?
Já teď byla měsíc v PN kvůli hematomu, ale už zase pracuju, ale někde jsem četla, že s dvojčatama se má být od 5 měsíce doma?!

dvojmama
7. bře 2008

daiquiri: já jsem psycholožka, většinu času pracuju doma. Od 20tt jsem zúžila své klienty na míň než polovinu a od 30tt jsem je "vypustila" 😅 úplně. Hodně zaléží na tom, co děláš 😉

daiquiri
7. bře 2008

Jsem kancelářská myš 😀 V práci sedím celý den u PC.

dvojmama
7. bře 2008

dai: tak to asi není moc náročná práce 😉 Ale zeptej se svého doktora, on posoudí jak je to pro tebe náročný, jaký je tvůj zdravotní stav atd.. a podle toho ti to vypíše 😉

daiquiri
7. bře 2008

Já vím, zatím je na to brzo, jen se snažíme co nejvíc našetřit dopředu 😀

chiwule
autor
7. bře 2008

holky já dneska usnula po obědě úplně unavená... mám to tak trochu ve vlnách - jsou dny, kdy nemusím jít spát celý den a jsou dny, kdy usínám každý dvě hodiny ... to asi mimískové zrovna pracujou na něčem novým 😀

já taky pracuju z domova, a nebýt toho, tak teda vůbec nevím, jak bych to zvládla, občas mě to přepadne jak dneska a neumím si představit, jak by se tvářitl zaměstnavatel, kdybych mu hodila čelo vedle pc v kanceláři 😀 a schrupla si 😅

jinak s těma kočárama jste mě dost nahlodaly, mě se líbí jeden typ co má korbičky dvě stejně prostorný za sebou, který se dají natáčet proti sobě a za sebou směrem k mamince nebo od ní, dají se na to dát i autosedačky a taky pak golfáče... jenže je tahle kombinace šíleně drahá... možná bude lepší koupit nejdřív korbičky vedle sebe a klidně použitej, když miminka ještě leží a pak až už mužou polo/sedět, tak zas jinej.

dvojmama, co je pravdy na tom, že dvojčátka se rodí tak o měsíc dřív? že v 40týdnu nerodí vlastně žádná?

fiallinka
7. bře 2008

chiw: no, já jsem to ještě nezačala "načítat", protože čekám, až jim budou bít srdíčka, abych věřila, že jsou fakt dvě 🙂, ale ten měsíc je myslím průměr, ne pravidlo - otázka je, jestli si to doktoři nehlídají a pro jistotu nevyvolávají porod dřív... hned, až si sebou budu trošku jistá, začnu zjišťovat 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli