Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rezinka
26. bře 2008

dvojmamko a jaky je rozdil mezi tim kojicim polstarem pro jedno mimco a pro dvojcatka ??

dvojmama
26. bře 2008

rezi: ten dvojčatovej má jiný tvar 😉 zkusím najít na netu a hodím ti pak link. My ale máme ten normální a kojeín taky jde, takže podle mě stačí normální 😉

dvojmama
26. bře 2008
issaga
26. bře 2008

ja mam tento polstar, taky je u nej psano, ze je vhodny na kojeni dvojcat a nemuzu si ho vynachvalit http://kojicipolstar.cz/polstar.htm koupila jsem si ho se dvema povlaky a nahradni naplni, to je ta varianta "comfort" a jsem s nim naprosto spokojena. pouzivala jsem ho na spani uz od zacatku tehotenstvi a bylo to vyborne

rezinka
26. bře 2008

holky diky za odkazy!

murecka
26. bře 2008

ahoj holky, tak nějak asi budu patřit mezi vás, dneska mi na UTZ dr. ukázala místo jednoho mimíska 2, tak trochu zázrak, otěhotněla jsem přirozeně po 1 MS po revizi, oběma krásně tlouklo srdíčko, tak snad to nějak dokážeme. Nás to teda trochu zaskočilo, ale nějak to zvládnem.

rezinka
26. bře 2008

ahoj murecko 🙂 tak to musel byt asi docela sok, vid? prece jen po umelem opl. to cloveka zase az tak moc nezaskoci, ale takhle prirozene, to jste asi koukali 🙂 a mate dvojcatka v rodine nebo jste prukopnici 😀 ??

dvojmama
26. bře 2008

murecko: gratulujem! 😵 neboj dvojčátka se dají zládnout 😉 já jsem si říkala po tom prvním šoku, že mám být ráda že to nejsou trojčata a hned to bylo lepší 😀 😀

murecka
26. bře 2008

jsme průkopníci, dvojčata u nás ani z jedné strany nikdy nebyly.Šok to byl pořádnej, na prvním UTZ byl totiž jen plodovej váček, takže z toho se nic nepoznalo, ale člověk automaticky počítal jen s jedním mimi. Ale určitě se s tím nějak srovnáme, nejlíp a nejpohodověj to vzal náš syn, je mu 8 a radost byla nelíčená a ničím nekomplikovaná.

marrha
26. bře 2008

Ahoj Murecko 😉
gratulace k dvojčátkům 😵

já mám ten samý kojo polštář jako issa a max.spokojenost i když nekojím tak ho pořád používám,když prcci sedí tak ho kolem nich obtočím apod....
ani nevím,že existuje ta podkova pro dvojčata,jen jsem se koukaa jak je dlouhý...jsem silnější,tak abych ho kolem sebe vůbec obmotala 😀
a v obchodě jsem narazila právě jen na ty krátké a až na netu jsem narazila na ten Terabag a je super dlouhý 😉

daniellka
26. bře 2008

issa - nějaké zájemkyně se hlásily u nás v únorovkách, ale dvojčatový adeptky ještě nemáme. To by byla celkem sranda, tak fajn, počítám s vámi, zůstane to na Moravě 😀 , holčičky jsou náádherný, to bude rodinka!! 😀 😀

murecka - moc gratuluji, to je skvělá zpráva, ne? A starší bráška už bude šikovnej pomocníček 😉 .

simonac
27. bře 2008

Dobré ránko holky, 🙂

murecko...tak to jsme na tom podobně, nám se to taky podařilo přirozeně, přišlo to jak blesk z čistého nebe, vysadila jsem prášky, půl roku si dávali pozor, abych se pročistila a pak sup a byli z toho dva - dokonce prý čekáme páreček. Doma máme 5.letého Petříka, tak bude fakt veselo. 😀

daiquiri
27. bře 2008

Dobré ráno holky, koukám kolik jste toho napsaly 😉
murecka - vítám tě mězi námí a moc moc gratuluju 🙂

dani... díky za info, já si právě říkala, že bych si koupila jen tu obyč levnou ruční odsávačku, ale asi opravdu počkám. Teď spíš dáváme dohromady výbavičku a je pravda, že tohle se dá koupit kdykoliv.

Ježiš, holky, vy už domlouváte svatby?? 😀 😀 😀

Jinak já ten kojící polštář už mám taky doma, koupila jsem ho tady na bazaru za 200,- 🙂

rezi: už jsem to psala, u mě je to přibírání trochu extrémní, začínala jsem na 47 kg, hned v prvním trimestru jsem přibrala 5 kg, to skoro letělo, teď mám tak kolem 54 kg, naštěstí se to teď trochu zastavilo, ale je pravda, že jsem se ze začátku hodně cpala, byla jsem vyhublá a tak jsem se bála abych na prcky měla sílu a nepřišla o ně.

daniellka
27. bře 2008

dai - já jednu levnou ruční zkoušela a vůbec mi to nešlo a strašně jsem se nadřela. Některým maminám to zase jde, asi jak u koho . Ale určo bych to nechala až po porodu.. 😉

fiallinka
27. bře 2008

murecka: a to budou asi jednovaječné dvojčátka, ne? Když byl vidět jeden váček...
a holky, pro mně to byl šok i po tom ivf - samozřejmě, že jsem věděla, že se to může stát, ale spíš jsem měla pocit, že se nám to nepodaří vůbec, na dvojčata jsem ani nepomyslela 😉

daiquiri
27. bře 2008

Asi jo, teď padají investice do výbavičky 🙂

fiallinka: my taky tak nějak s tou možností počítali, ale spíš tak na 10% procent. Pro mě byl taky šok vůbec to, že se to povedlo napoprvé a tím, že mi odebrali jen dvě vajíčka a obě se chytly, tak to byl malý zázrak 🙂

marrha
27. bře 2008

Ahoj holky..

no já jsem taky brala ten Clomhexal a tam bylonapsané,že se může uvolnit více vajíček a být z toho vícečetné těhu..

a ještě jsem si z toho dělala srandu...říkám manželovi co by jsme dělalai s tolikati dětičkami 😀 😀 😀 a hele... 😀
takže u nás ty prášky zabraly na 100% 😀

juliet
27. bře 2008

Ahoj holky 🙂

Merha, tak to jsi první o které vím, že má po Clomhexalu dvojčátka ... já totiž dlouho brala Clostilbegyt a u nás v diskusi se snad nikomu za tu dobu, co jsem tam byla, dvojčata nepodařila 🙂

daiquiri
27. bře 2008

Tak nás se rovnou zeptali jestli chceme obě vajíčka nebo jen jedno a manžel měl chytrou otázku a co to znamená? 😀 Pak mu to doktorka vysvětlila, ale fakt jsme to nečekali 🙂 asi to znáte, ale když dlouho čekáte na mimčo a nedaří se, tak najednou už nevěříte, že se to vůbec někdy povede. Ale aspoň jsem teď o to víc
šťastná 😉
Jinak já si dvojčátka užívám, jen holt je to větší finanční záhul a nejenom finanční. Hlavně bysme správně měly dostávat dvojnásobnou mateřskou 😀

marrha
27. bře 2008

Juli 😀 fakt?

já jsem někde četla,že paní po něm měla trojčátka,takže vlastně můžu být ráda 😀

Daiq..já Tě cápu i když je rozdíl,když nemůžeš otěhotnět a nemáš ještě žádné dítko a když to nejde,ale doma už máš...
já už jsem se pak začala smiřovat s tím,že budem mít jen Nikolku...a nakonec to vyšlo....ale pokud by se nepodařilo otěhotnět po Clomhexalu,byla sjem s mudr.dohodnutá že zkusíme umělé....

marrha
27. bře 2008

Jo a s tou mateřsou je to pravda.je to fakt nespravedlivé....a hodně lidí žije v domění,že mám dvojnásobné peníze....už se m i hodně stalo,že mi řekli..aspoň se máte dobře,máte víc peněz 😠 ..tak vždycky řeknu,kde jako na to přišli,že beru jen jeden rodičák...tak z toho byli dost vykulení,že logicky by jsme měli brát víc....jo logické to je,ale ne pro naši vládu 😠

daniellka
27. bře 2008

jo jo, s těmi penězi to moc nevychytali..Aspoň nějkaej příspěvekna plinky nebo něco, že? Ale ani kačku navíc, toj e hustý. Já někde četla, kolik berou naši spoluobčané, kteří rodí a rodí děti a jsou na podpoře, pracovat přece nebudou, a vycházelo to běžně na dvacet tácků. Dobrý ne??

marrha - taky mám ty zkušenosti, většina lidí si myslí, že mám rodičáky dva 😀

simonac
27. bře 2008

s těmi penězi je to fakt síla, vy jste měly,aspon myslím, docela slušné porodné, néé? Kdy to zkrouhli od nového roku?? a ted jeste ty polatky v nemocnici.................ale at se mají dobře, hlavně at jsme všicni zdraví, ne?? 🙂 🙂

marrha
27. bře 2008

Dani ahoj 😉

no já četla to samé akorát ,že si přijdou i na 25 tisíc 😠 celkem síla 😠 😎

a o tom to je...žij ve špíně a roď děti..chlastej a ještě si píchej a naše repubika Ti všechno uhradí 😠

marrha
27. bře 2008

Pardon..jsem se zase rozčarovala 😀

juliet
27. bře 2008

hlavně že chtějí podporovat porodnost, že? a to jsem ještě četla, že uvažují nad tím, že by umělé platili jen 1x za život ... no prostě toto nechápu

daiquiri
27. bře 2008

No jasně, to jo, musí to být záhul, mít doma prcka a přivést na svět další dvě, to já chápu! Obdivuju tě!
Já jsem ráda, že budu mít čas na ty dvě, natož pak mít už jedno doma. Ještě bych se bála, aby nežárlilo a abych se všem věnovala stejně.
Přesně tak, taky se spousta lidí kolem mě diví, že to tak není. Logické to je, ale jak řekla moje kamarádka, tak je to příspěvek pro matku a ne pro dítě 🙄 Určitě to změní až mi odrodíme, jako naschvál 😀 Přesně jako s porodným, ještě před rokem by bylo dvojnásobný 😀

dani... přesně tak....Cože? To je teda hrozný a pak se o ty děti ani nestarají!

rezinka
27. bře 2008

ahoj holky! tak koukam, ze se tu rozproudila debata na tema penize. to by se musel clovek akorat porad rozcilovat 😠 ale ted me tak napadlo, ze ani nevim, jestli se porodny u dvojcatek nasobi? ja teda pevne doufam, ze logicky jo, ale budu rada, kdyz me o tom ujistite ...

daiquiri
27. bře 2008

rezi... porodný se násobí, je to 2x 13 000,-Kč.
Aspoň něco 😀

rezinka
27. bře 2008

ale stejne vid, kdyz si vezmes, ze 13 tis nestaci ani na kocarek , tak to moc neni ... tech 17 by bodlo vic 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru