Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

beruska5
21. led 2010

já se před nástupem do porodky holila,sestrička nato koukla a řekla že super a nemá co opravit 😀
takže mě nikto neholil a doma sem to taky zvládla sama po slepu,nakonec jen manžel skontroloval 😀

hanulo 2 mesíce a týden a taková váha?kolik ti přiberou za měsíc?Ti ale dávaš asi už jen UM že? 😉
mi máme 4 měsíce a 3týdni a Samko má 5,90kg a Saška 5,05kg 🙂

plenky máme jednorazovky,asi bi mi švihlo dávat látkovky a prát a prát... 😝 😝

dneska je musím pochválit,jen kadí a kadí a smějou se a spinkají 😀 😀 😵

miradko moc držím palce a už se teším když napíšeš 😎

kocule
21. led 2010

Dneska je nám nebe mislotivo. 😀 😀 Včera jsem byla totálně KO, naprosto hotová z těch pochůzek, večer jsme ještě jeli pro ťaťku, takže odpadli. Sice až kolem 21 h, ale chrupalo se až do rána, hurááááá. 😵 😵 Sice jsem s nima musel blbnout cca od 6,30, ale odpoledne se spalo 2 h, paráda. Taky jsem si dala, musím toho vždycky využít, aby mě to neskolilo. 😀 😀 😀

Hani, vlňáčky mám doma taky, ale pro případ kdyby byl opruzenej zadeček nebo nějaké alergické reakce, zatím jsem je nevytáhla, ťuky ťuk. Používám Imse Winse Soft a jsou parádní. Mají suchej zip po celé přední délce, tak si je upravuju, jak chci. Mám doma všechny velikosti a postupně na ně přecházím. 😀 Jsem spokojená; navlíkat ty vlňáky musí být teda fuška. 😝 To by mě porazilo teda hned, fakt jsi vydržela dlouho. 😀 😀

beruska5
21. led 2010

kocule to máš super 😉
asi do začátku 4měsícu taky spali celou noc krásne asi do 6hod ráno
😵
a ted asi 3týdny se to dost zhoršilo, kolem 1h a 4h kojím a kolem 7h vstávame 😝
tak koncem unora začneme s normálnim jídlem tak doufám že snád pak se to zas zlepší
😒

lita
21. led 2010

Ahoj holky, zdravim po dlouhe dobe! Pred 2 tydny odesel hard disk do vecnych lovist a dnes se mi laptop vratil. Takze si vas budu nekolik dnu docitat.

Do toho vseho mi minuly tyden docela tvrdla deloha a ve ctvrtek uz to bylo skoro porad, tak jsem volala svemu dr a ten me ihned hospitalizoval u Apolinare. Pobyla jsem si tam tyden, vcera jsem se vratila domu. Nekolik dnu mi tam zilu prolevali magnezkem, nastesti se neoteviram a cipek take drzi. Nasli mi nejakou bakterii v moci, ktera to pry mohla spustit, tak zobu anitbiotika. Mam klidovy rezim, zadne chozeni ven, ale nastesti to neni jen lezeni na luzku, varit treba muzu.

Odd. rizik. tehot. u Apolinare musim velmi pochvalit, uzasne sestricky i doktori, pece na vysoke urovni. Pokoje vylozeny nadstandard a to bez priplatku.

Deloha mi tvrdne dal, ale uz ne tak casto, pry je to u dvojcatek normalni a spise opak by byl nenormalni. Ale pokud jsou kontrakce bolestive a dole, tak pozor, to znaci otevirani.

Jdu si vas docist, zrejme prubezne, nebot to dlouhy roman 🙂

j.cien
21. led 2010

Lito hlavne,ze jsi uz OK!Tos me docela vydesila..mne obcas vecer nejak boli "dole"..neumim to specifikovat..ale na kontrole pred tydnem pry cipek vypada OK..tak nevim.Dnes se citim vylozene mizerne a ty noci stoji uplne za houby,spim tak 2-3hod...pak uz neusnu 😖
Strasne si preju,at uz je jaro!!!

hanula83
21. led 2010

Zuzi, tak na těch fotkách to opravdu moc poznat nejde, asi jak jsou černobílé.

Beruško, jo jo, my dáváme už jen umělé mléko... Za měsíc přiberou kolem 1 kg, ony nebyly drobenky ani když se narodily. Ela měla 3,29 kg a Aňa 2,82 kg. Ale nemyslím, že jsou nějací cvalíci, jsou hrozně dlouhy.

Kocu, vidíš to mi nikdo neřekl, baba chtěla hlavně prodat a já blbá koupila... tak díky za info.

kocule
21. led 2010

Beru, nestraš mě. 😀 Já doufám, že jim to vydrží, ale nedělám si iluze. 😝 Večer jim chci dát to mlíčko s rýží na spinkání, ale ještě vydržím ty 4 dny, než budeme mít 4 měsíce, i když by se asi nic nestalo. 🙂 Sice skuhrám, ale jednou za noc to jde. Vstávání co 2 hoďky na cik cak bylo příšerný. 😝 😝 Ještěže je to jen jednou, coooo. 😀 😀

Hani, já kupovala u rozumné maminy, která má obchod a všechno mi vysvětlila, ale taky mám doma pár věcí, který jsem nevyužila. To je asi normální, naštěstí toho není moc. 😉 Vlňák si schovej na léto, budou se hodit. 😉 Nebo je prostě pošlu dál a je to. 😀

Já mám havaj, holky. 😎 Malej odpadl u flašky, i když tam teda teď začal skřehotat 😠, tak snad usne. Malá odpadla u toho kolotoče, ten je na uspávání báječný, viď Sarri. Sice mě z těch melodií brzo klepne pepka, ale to následné ticho! Jeeeee.. 😀 😀 Tento báječný den jsem zakončila vypraním pokakané plínky Aduš, která mě převezla, páč kakala dvakrát a já jí tudíž nedala separačku. Naštěstí jen tu vkládačku, takže žádná hrůza. Hodila jsem myčku a jdu dát taky leho, než si to malej rozmyslí.

hanula83
21. led 2010

Kocu, a to pokaždé tu plenku vyhodíš do prádla, když je pročůraná? Myslím celou, celé ty kalhotky (ne ty svrchní). Ta vkládačka je jasná, že se pokaždé vyhodí, ale jak je to s těma zapínacíma plenkama? U nás je to vždycky pročůrané, takže to vyhodím celé.

lucy82
21. led 2010

holky teda já vás obdivuji že dáváte látkovky, já jsem vděčná za jednorázovky, protože to bych nestíhala 😀
Sofinka má rýmu, ach jo, chuděra malá, v noci se mi skoro dusila, jak nemohla dýchat, tak jsme ji rozespalou vzaly k vysavači, odsály a naštěstí spinkala dál. Nevím kde to chytla chuděra ☹ ☹

Hani jéé holky jsou krásný a fakt vypadají stejně 🙂 To já jsem asi jediná tady která má tak odlišný holky 😀

No mě holky taky dneska odpadly u flašky tak čekám kdy se kdo probudí, Sofinka ne, ta lehne a spinká až do rána, ale Nelinka ta se určitě ještě vzbudí a bude čumákovat a nebude moc zabrat, no uvidíme 😅

zdepros
21. led 2010

Ahoj holky, já mám celý břicho protkaný modrýma žilkama a mám to i na prsou, máte to taky některá nebo jste to některá měla, popraskaný by to bylo asi červený čárky že?

beruska5
21. led 2010

hanulo tak naše Saška měla 2,5kg a Samko 2,7kg a měsíčne přiberou tak 400g ale asi je to rozdíl či UM alebo MM
a s UM se asi víc přiberá 🙂
ale jsou moc hezké,pamatuji jak se začali prvně usmívaat,je to krása že jo 😀

lucy já taky používam jen jednorazovky 😉 taky bych nedelala asi nic jiního než prala

kocule néééé nechci strašit ale mě taky krásne spali celou noc a ted se to zrazu zvrhlo ☹
2x za noc neni moc já vím ,někdo musí i vnoci vstávat každé 2h ale už se mi to líbilo že mají v noci režim a zrazu prd..ale snád to váš problém nebude

holky a hrajete se s prckama cez den nebo je necháte hrát se samé na dece 😉

hancas
21. led 2010

zdepros----to jsou ty blbý strie já jich taky plný bříško a to mám 2 roky po porodu,od začátku jsem si to mazala elastin q ale opravdu nepomohlo,kožní mi řekla že je to dědičný,ale má mámaka to neměla a že je to nedostatek elastické tkáně,ted už to mám vybledlé ale jinak to bylo fialové a růžové ale co už hlavně že budou mimča zdravé 🙂

lita
21. led 2010

J.cien - dekuju 🙂 Jestli mas cipek v poradku, tak neboj, ale pokud by te brisko zacalo bolet vic, tak radsi volej dr. Muj dr je docela opatrny a vylozene si preje, abych mu nevahala volat, kdyz bude nejaky problem, protoze se to da vetsinou zastavit.

Ja to tvrdnuti citim nejvic v horni casti delohy, uplne citim jeji kontury uvnitr bricha. Sestricka rikala, ze pri velkem tvrdnuti lezet jen na boku a ne na zadech a hlavne se briska nedotykat, protoze je pak deloha citliva i na dotyk a zbytecne se drazdi.

Dr. rikal, ze tvrdnuti do urcite miry nevadi, ze je to obzvlaste u dvojcatek normalni. Problem by byl pri otevirani a to se pry pozna podle bolesti v dolni casti (podbrisku), nekdy jako silne menstruacni krece, nekdy zena krvaci. Pak rozhodne vyhledat pomoc.

Mne to tvrdnuti zacalo cca pred mesicem a to jsem mela cipek v poradku, minuly tyden zacalo tvrdnuti casteji a ve ctvtek to bylo fest a stale mam cipek v poradku a neoteviram se.

To magnezium v tabletach na me moc nezabira, spise klidek. Pomohla mi infuze magnezia s gynipralem, o kterem jsem na netu vystudovala, ze se nasazuje po 20tt pri hrozicim potratu nebo predcasnem porodu nebo jako prevence predcasneho porodu pri silnejsich nebo castejsich stazich bez krvaceni nebo otevreni.

Se spanim s tebou souhlasim, budim se skoro kazdou hodinu na zachod nebo jen tak, navic jsem v nemocnici nemohla usnout, koukala jsem do tmy treba do 2 a pak v 6 uz zacalo buzeni a ruzne procedury. Doma se mi usina lepe, ale budim se stejne. Uz jsem si na to nejak zvykla, hlavne kdyz se mi podari usnout

radka.k
21. led 2010

Zdepros
pokud to jsou jen modré žilky, tak to nejsou strie, to je normální žilní systém, který krví vše zásobuje. Strie jsou buď bezbarvé, nebo dorůžova a hlavně plastické propadlinky atd... pokud to máš jen modrou kresbu, toho se neboj, to zmizí samo, to není na kůži, ale prosvítá pod kůží 🙂

sarri
21. led 2010

Lucy, my máme rýmu všechny 3 - no už je to lepší. Na lepší vysátí nosu pomáhá, když tu druhou dirku na chvilku zacpeš, to vyleze i ten nejodolnější soplík - ale je to maso, bo se na chvíli dítě vlastně dusí. Jenže já do té doby odsávala a v nose nám to stejně pořád hvízdalo. Teď už je ta rýma mnohem lepší.
Zítra se nám vrátí táta, tak hurá. Sliboval, jak se vyspím celou noc a udělá mi megamasáž celého těla (jenom aby neztvrdl ne nějakých jeho oblíbených partiích a nedostalo se na ty pro mě momentálně podstatnější jako jsou např. chodidla - po té služebce to teda vidím hodně bledě 🙂) )
Pro všechny těhu, co se jim blbě spí - drsná realita - s břichem se mi spalo příšerně, všechno mě bolelo a pořád jsem se budila, jenže oproti současnému stavu jsem se vyspala mnohem lépe 😉 Nebojte se, bříšek se za chvilku zbavíte a bude hůř.

lucy82
21. led 2010

Sarri teď jsem se nasmála za tvou radu těhulkám 😀 😀 😀
No manža dneska koupil Nasivin tak jsem jí to dneska kápla, Libenar nepomáhal, a u odsávání se mi už vzteká, ale zkusím to zítra pokud to zvládnu, hejbe hlavičkou a pak mám strach že jí tu odsávačku vrazím do oka, prdlouš jeden. Ale pořád jí to tam chrčí, chuděrce mojí malý, zvedla jsem ji pelech ale zase to má prd učinek už je zase na křivo tak z toho mám zase tak akorát blbý svědomí, že jí musí bolet zádička a za krkem 😒

Berusko já si s holkama snažím hrát na dece celý den, no ráno vstaneme, nakojím, dám je na deku a jdu si udělat kávu a nasnídat se 🙂 To si s nima v průběhu povídám a oni většinou ještě na chvilku zaberou. Až se vzbudí tak si s nima hraju, pak se znova napapáme a jdou spát po ,,o,, Sofinka se většinou vzbudí kolem jedný, tak si hraju s ní a Nelinka až kolem druhý. Takže pak bud jdeme ven až přijde manža z práce, nebo v tomhle počasí jsme doma, takže si do těch 18 hrajeme. Je to někdy hooodně unavný 😀 😀

sarri
21. led 2010

Jo a na tu rýmu - taky jsem zvedla matraci a zajíždí mi moc pod deku a pak se budí, taky máme aromalampu s eukalyptem a vincentku a ještě odpařovák na topení a má se jezdit na vycházky, což je v -7, coý bylo dnes u nás, blbost.
Taky se s holkama snažím co nejvíc hrát - mají takové to blbé období, kdy se na ně poád musí mluvit a vymýšlet jim zábavu, protože si samy ještě hrát neumí. Máme příšernost (po kolotoči, což je naše příšernost Nr.1, obsadilo hned druhou příčku) hrazdičku, která vyluzuje zvuky silně připomínající hrací automat a ještě k tomu bliká, takže říkáme, že si jdeme zahrát automaty - tož to je teda velice úspěšné. Plyšáci začínají zajímat, maminka když zpívá taky, ale okno, světýlka a TV jsou prostě bez konkurence.
Tak jsem jednou říkala manželovi, že by jedna mohla být letuška a druhá mašinfíra, bysme cestovali na stará kolena zadarmo, jenže zatím to vypadá, že jestli jim má být zaměstnání zároveň i koníčkem, tak budou striptérky - ten úsměv, když je začnu vyslékat - no, jak měsíčky na hnoji... 🙂

petulka26
21. led 2010

Já si taky s dětmi snažím co nejvíce hrát. Máme houpací křesílka ty se jim moc líbí, a jinak hrací deka se taky docela osvědčila. Co se týká věcí které vydávají různé zvuky, máme úžasné hrací kačenky, které hrají několik různých melodií, z čehož mi asi brzo švihne 😀 😝 Co se týká televize tak to je naprostej mazec, jakmile se dostanou do úhlu kde na ní vidí, tak si můžou oba ukroutit hlavu, pořád musím vymýšlet nějaké zábrany aby tam neviděly. Zatím nás baví různá chrastítka a naprostá top záležitost je zrcátko, tedy hlavně pro Elenku 🙂 Je vidět že je to správná ženská. Taky jsem už zkoušela číst pohádky, ale to se nesetkalo zrovna s velkym úspěchom. Víc se líbí když maminka zpíva, čemuž se tedy opravdu divím, protože to je fakt hrůza 😀

lucy82
21. led 2010

Sarri tak to s těma striptérkama to je přesný, taky jsem to říkala že ty budou asi striptérky protože kdyby mohly být nahý celý den tak by byly nejšťastnější 😀 😀 😀
No zkusím ten Nasivin a když to hned nezabere tak budu muset asi koupit zvlhčovač, bydlíme v podkrovním bytě a v zimě ta vlhkost tady není skoro žádná 😒 No až půjdu spát pověsím ještě na postýlku mokrou plínku aby se líp dýchalo.
No a takovou hrazdičku by jsme taky potřebovaly, protože zatím je ta normální hrazdička moc nezajímá, alek když jim pouštím toho hrajícího čmeldu nebo pučmelouna (nebo co to je 😀 😀 ) tak to se míní potrhat smíchy, a já potřebuju aby to hrálo aspoň deset minut v kuse a vydávalo to pořádný rambajs 😀 😀 😀

zuzka72
21. led 2010

zdepros-strie jsou červené až do fialova a jsou to hlubší rýhy, to co popisuješ ty, to jsou žilky, to mám taky i na prsou, ale neboj to strie nejsou, je to akorát víc vidět, jak je ta kůže napjatá, ale to zmizí. Je to jako když má někdo hooooodně velky prsa, tak mu taky tím pnutím vylízají žilky.
lita-tak mě od 9tt zakázali ve špitále i to vaření a zohýbání pro kastról do kredence-vtipálci, no dělala jsem a dělám všechno, co mi taky zbylo, leda by mi ti doktoři přišli navařit. 😀

hanula83
21. led 2010

Zdepros, já taky měla celé břicho poseté výraznými žílami i na prsou, časem to potom zmizelo po porodu.

Hani, já myslím, že Zdepros myslí něco jiného než strie, ty jsem měla (a mám) taky, jsou ohavné, ale co už, hlavně, že děti jsou v pořádku...

Beru, jasně, po umělym mlíku se vždycky víc přibírá... Holky teď poslední dobou vyžadují, abych si s nima přes den trošku hrála, takže na dece jim něco povídám a jim to stačí. Už nespinkají celý den jako na začátku... Někdy si na dece vystačí samy, ale spíš vyžadují, aby tam s nimi někdo byl...

Lucy, moc děkujeme 😉 ... jinak opět opakuju, holky fakt nejsou stejné, copak to všechny nevidíte? 🙂))))))))))) Jsou vážně každá jiná, teď se víc připodobnily, jak se Aničce zakulatil obličejík, ale jinak stále jiné 😉... Lucy, naše holky mají taky obě rýmu, taky odsávám a taky u toho ječí jako na lesu, no ale ten efekt za to stojí. Doktorka nám dala jakési kapičky, kterýma jim mám vytírat nos. A taky je podkládám a mám špatné svědomí kvůli zádičkám, ale aspoň se nedusí 😉. Musíme to vydržet, snad to brzo přejde. Joo, a jak píše Sarri, taky nám doktorka řekla, ať chodíme ven (paradoxně), jenže to je v tomhle sněhovym terénu o život. A máme dávat mokré plínky nebo ručníky kolem postýlky.

Sarri, pobavila jsi mě s tím vysvlékáním 😉)... no to naše holky vyloženě nesnáší... na druhou stranu se občas vysvlíkají samy. Dojdu k postýlce a obě obnažená ramínka... TV je u nás taky bez konkurence, ale bohužel kvůli očičkám je ještě nenechám koukat.

petranela
21. led 2010

Ahoj holky, vím, že se to tu už probíralo, ale nemůžu to najít. Můžete mi prosím poradit, v jaké velikosti je nejlepší si koupit ty nejmenší soupravy do porodnice? V 50 nebo 56? A měli jste tyhle soupravičky jedny nebo dvě? Jednou to asi stačí, že? Mám pak půjčené různé oblečky v různých velikostech, je to takový mišmaš, nebudu je oblíkat pořád stejně, ale nějaké ty stejné soupravy jim chci určitě pořídít, když už to jsou ty dvojčátka
😉 Moc díky!
Našla jsem na netu pěkné oblečky za docela dobré ceny řekla bych. V obchodech je to šíleně předražený. Posílám odkaz, koho by to zajímalo, mají tam i jiné hezké kojenecké sety, pro dvojčata úplně super, to jim pak objednám asi v trochu větších velikostech, než v úplně té nejmenší.
http://www.batolatko.cz/0,97,Soupravicky-do-por...

Jestli máte nějaký dobrý tipy na internetové obchody, kde takové sety pro dvojčata objednáváte, dejte vědět. Díky!

petranela
21. led 2010

Zdepros, ty tmavý žíly mám taky a jsou viditelný čím dál tím víc mám takový dojem

petranela
21. led 2010

Tady mají krásné sety ve slevě
http://www.batolatko.cz/0,144,kojenecke-komplet...

zuzka72
22. led 2010

Petranela-pokud jsi měla na mysli kočárky
http://www.batolatko.cz/0,99,FIRKON-DUO-Kocarky...
tak ty jsou pěkné, ale to jsou přesně ty, co já nemůžu, jelikož po čase klesnou k zemi a já jsem dost vysoká, takže bych se musela hrbit.

zuzka72
22. led 2010

Petranela-už jsem to našla, ty jsi myslela ty sety do porodnice, ono to nechce načíst a hlásí to chybu, je za tím navíc /0, ale už jsem to objevila.
Holky, vy co jste už po porodu, nebo císaři, dali vám při, nebo po porodu napít? Já piju, jak duha a pamatuji si, že hrozny utrpení bylo, že mi vůbec nedovolili pít, tak se ptám, jestli je to pořád stejny, nebo už dávají pít.

kocule
22. led 2010

Ahoj Zuzi, nedali. Šla jsem na sál v 8 h ráno, teda začali o 1/2 hoďky dřív a manža to málem nestihnul. 😀 😀 Dostala jsem nějaký iontový nápoj, ale od půlnoci jen pár doušků na svlažení a pak od 5 h ráno kapačky, to už jsem nesměla pít vůbec. Nestihli je ani dokapat, vezli mě už rovnou dolů a kapali jsme po cestě. Malý se narodil 7:47 a malá 7:48. A to mě dovezli před sál kolem 7:30, no mazec, jak to šlo rychle. 😀 😀 Ani jsem se nestihla bát. 😀 😀 😀 Nedávají to kvůli narkóze, aby jsi top náhodou nevdechla nebo ti nebylo blbě, teď už si to nepamatuju. Ale hlava mě fakt nebolela, byla jsem naprosto OK. Ani nevím, v kolik jsem se probrala, ale prý jsem něco vykládala už ve výtahu zase nahoru, to si nepamatuju. 😀 😀 😀

petulka26
22. led 2010

Zuzko, já jsem rodila císařem při vědomí a při samotné operaci ti napít nedají, to trvá hodinu. Ale před a po ní můžeš pít úplně normálně. Nesmí se pít jen když je celková narkóza jak píše kocule.

zuzka72
22. led 2010

Kocule a po té celkové ti dali napít kdy? A bolelo tě něco, jako krk od intubace, plíce, nebo tak něco?
Peťulka-při vědomí rodit musí být super, ale já se bojím, že bych to cítila-jsem asi pako, ale na mě nezabírají některé léky, tak mám z toho obavy. ☹

lucy82
22. led 2010

Zuzi tak to už si nějak nepamatuji, ale měla jsem císař s epiduerálem takže si myslím že potom už jsem pít mohla 😉
Peti už jste začaly s příkrmy? Nebo ještě ne?
Chodím ještě na jinou diskuzi a tam jedna holka dávala kaši už od 2 měsíců a přesnídávky od 2,5měsíce a teď je malý 3 měsíce a 12 dní a začala dávat zeleninu. No nevím ale připadá mi to brzy, nějak tu holku nechápu že ji nevadí že tím spíš tomu miminku ubližuje 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru