Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
23. únor 2010

Hani-no já to ještě zvažuji, tím, že tam nebude Petr tak mě v podstatě můžou i uspat, ale prý mi nedají napít po operaci, takže to bych nepřežila. Takže to asi nechám až na čtvrtek a vyslechnu nějaky spolupacientky, sestry atd. Budu mít na to celý den. 😀 Zase musí být krásné je hned vidět, ale mám z toho obavy, že to budu cítit, no fakt nevím. A oni ten den předem mi asi budou dělat nějaká vyšetření, kapačky atak, že?
Lita-tak šup sem s 3D/4D ať se můžem kochat. No vidíš a já musela tak bojovat o císaře a tomu tvému je to jasné hned. 🙂 Já mám stále 12kg nahoře.

zuzka72
23. únor 2010

zuzka.o-dobrej odkaz, no vidíš i tak by to v Ol asi neprošlo. ☹

zuzka72
23. únor 2010

Holky dotaz, kdo máte ty autosedačky co mám v albu chicco, jak se tam dávají. Je to tak, že zadní pás do očka vzadu na sedačce a přední do těch dvou žlábků na boku?

hancas
23. únor 2010

zuzíku...no dovol 😀 ćhodím sem každý den večer,ty jsi ale sprostá 😀

sarri
23. únor 2010

Lito, mně plodovka odtekla a rodila jsem normálně.

zuzka72
23. únor 2010

Hamcas 😀 možná chodíš, aůe nepíšeš. 😀 😝

darling007
23. únor 2010

Ahoj Zuzko, já tyhle monitory Respisense mám od začátku a fakt fungují, nemůžu si na ně stěžovat. Párkrát se mi stalo, když se kluci extrémně mrskali, že spadli z plínek, ale pokud si na nich miminka leží nebo zůstanou někde hezky na bříšku nebo na boku, tak vůbec nezačnou pískat. No fakt si je jen chválím. Překvapilo mě, že teď v nemocnici na to všichni koukali dost překvapeně, doktoři i sestry, ještě to asi neviděli... A to mi chtěli dávat kluky do jedné postýlky s nannynkou... 😉

hanula83
23. únor 2010

Zuzi, já myslím, že prošlo. Kdybys na tom trvala, nikdo tě nesmí nutit a ten článek to potvrzuje. Kámoška taky rodila v Olmiku dvojčata a měla obě hlavama dolů, řekli, ať se rozhodne sama, chtěla císař. Prostě na to máš nárok. Ale teď je to stejně už jedno, máš svoje jistý a já ti to přeju. A taky ať máš co nejlepší pooperační průběh a chlapečci jsou o.k. 🙂... Já ten spinál chtěla určitě, no ale teď kdybych se měla rozhodovat tak nevím... Anička měla Apgar score 10-10-10, ale Elenka měla 6-10-10, takže ji asi museli rozdýchat. No a moc si nedovedu představit, že bych to všechno vnímala... Ale zase je vidíš celé upatlané, musí to být super... těžké rozhodnutí. Za mě se rozhodla moje páteř, která nešla napíchnout 😉)... Mně den předem dělaly ty běžné předporodní věci - holení, klystýr, vyšetření EKG a tlaku, ultrazvuk, konzultace s anesteziologem... no a před spaním mi dali jakejsi paták - nejspíš abych celou noc nepřemýšlela a spala.

zlatovlaaska
23. únor 2010

čauky, přišla jsem na vás rychle juknout.

lito, co beruška, jak jste dopadli s nožkou? doufám, že je ok... jinak vítej mezi nespavce. jen bohužel už nevydržím u pc. máme klasiku stolní, tak se tady na židli nechci kroutit, pak mě bolí břicho a celá noc je na draka... štěstí, že odpoledne nějakým zázrakem vytuhnu. dneska jsem po vyluxování bytu spala dokonce 3 hodiny 😀

ty info o porodu máš od svýho gyndaře, jo?

mě čeká příští úterý Apolinář. nejdřív utz - budou prcky měřit, tak jsem na to fakt zvědavá, jak rostou, broučci naši, bohužel jsem jako náhradník, tak snad tam nebudu vejrat 3 hodiny, jako mi říkala jedna holka... 😖 ale prej když chodíš v určitých intervalech prudit - tím myslím dotazovat se, tak tě někam vmáčknou dřív... a po utz hurá do ambulance, tam si asi taky posedím, minule jsem byla objednaná na 10:30 ve 12 jsem vycházela ven, tak nevím, jestli budu vůbec schopná dojít domů po svých... Pochopitelně mě tam poveze manža a domů taky, budu mu volat, že jako už 😀 na utz mám přijít mezi 9-11. Ještě si tam zavolám, jestli mě někam nešoupnou, protože s těma sloníma hnátama sedět 2x v čekráně a pokaždý notnou dobu, to by mi asi jeblo... tak až tam budu, taky se budu ptát na polohu, termín a jaký porod můžu pravděpodobně očekávat...

hanula83
23. únor 2010

Zuzi, nevím, co myslíš "předním a zadním" pásem, ale ty sedačky se samozřejmě dávají proti směru jízdy a v podstatě se upoutají tak, jakoby tam seděl člověk. Ten pás, co je normálně přes stehna se dává do těch bočních žlábků a ten, co vede normálně přes rameno se obtáhne do toho žlábku vzadu na sedačce... Ale musím říct, že nám to do auta takhle nejde. Naši mají Fabii dvojku a tam ty pásy na to vystačí, ale my máme Fabii jedničku combi a tam jsou na to ty pásy krátké. Takže to pořádně upoutáme akorát do těch bočních žlábků...

hanula83
23. únor 2010

Darling, to si snad děláš srandu s tím Nanny... V jaké jsi byla proboha porodnici?... v dnešní době...

betina
23. únor 2010

ahoj holky,

omlouvám se, že vám sem lezu ☹ jen jsem dneska jaksi mimo. máme doma 16 měsíční Verunku a před 3 týdny jsem zjistila, že jsem těhu..no dneska jsem šla na UTZ a zistila jsem, že tam miminka jsou dvě (teda jen váčky, ted to je 4+3tt). nevěděla jsem, jestli mám brečet nebo se smát, ale je to tak a já jen doufám, že bude vše v pořádku. prdím na odborný články, ale holky, bojím se. Verunka je rarášek a hodně náročný, pořád k ní v noci tak 5x vstávám a ted si nedokážu moc představit dvojnásobné těhu a pak starost o tři děti. tak jsem se chtěla zeptat vás, co už miminka dvojčátka máte anebo je čekáte. moc děkuju!!!!

hanula83
23. únor 2010

Betino, ahojky, to je asi hodně individuální, a taky asi nejvíc záleží na začátku, než si člověk najde nějakej režim. My máme "jen" dvojčata, předtím žádné dítě, takže to nemůžu takhle porovnávat. A navíc jim je 3,5 měsíce, tak nevím, jak to třeba bude, až začnou lozit a potom i chodit... Zatím je to ale dobré. Miminka mi spinkají teď už celou noc a přes den chvilkama spí a nebo si prostě chcou jen hrát. Mně pořád nepřijde, že musím dělat něco "navíc" než s jedním dítětem, krmíme i přebalujeme zároveň... Ale jak píšu, nemám srovnání...

betina
23. únor 2010

Hani, tak to je fajn, protože takový "klid" jsem si nezažila ani s Verunkou na začátku, ona moc nespinkala a je to takový raubíř a od t doby, co začala lézt a chodit si užívám dvojnásobně 😀 ale já se snažím brát to psychicky v pohodě, to MM je na tom dnes hůř 😀 , taky sem si teda něco načetla o kojení...já vím, je strašné moře času.Hani, v kolikátém týdnu jsi rodila, jestli se mohu zeptat?

zlatovlaaska
23. únor 2010

takže přeju pěkný večer, přečetla jsem si odkaz o porodech, díky zuzko a jdu se natáhnout. ke všemu mě dneska i pálí žáha... no nic. brou brou a páčko 😵

hanula83
23. únor 2010

Beti, ve 38tt císařským řezem. Mimča by jistě vydržela delší dobu, ale já už asi ne, ke konci u mě už opravdu děs a běs, viz foto v albu 🙂))... Ale jsou tu i tací, na kterých to pořádně není vidět, viď Zuzi 😉, což považuju za velkou výhodu. Já si ani ponožky nemohla obout... Sama za sebe říkám, že mít dvojčata je možná o něco větší starost než s jedním, ale asi tak desetinásobná radost 😉. Taky mám teď štěstí na lidi kolem sebe, kteří mě podporujou a když třeba vyjdu ven, tak je super sledovat, jak se všem mimča líbí 🙂).. Jinak jsem přes den sama doma, manžel jezdí z práce až po šesté večer, a přesto se to dá zvládat - mluvím o současném stavu, do budoucna nevidím.

sarri
24. únor 2010

Hani, mrkla jsem Ti do alba - od 3. měsíce - to jsou moc krásné holky - teda jaou víc stejné než ty naše - a už mají i šatičky 🙂

zuzka72
24. únor 2010

Haňula-proti směru???? 😒 Já tam mám Warning, že proti směru ne a letáček nalepenej, že se směrem jízdy.

sarri
24. únor 2010

Zuzi, dokud děti samy neudrží hlavičku, tak musíš dávat do protisměru - to platí pro všechna vajíčka a připevnění přesně jak psala Hanula. Akorát mně když nechce vyjít pás, tak tu sedačku prostě trošku překlopím a pak se to do toho zadního poutka dá narvat a až když to tam mám, tak tu sedačku pošibuju tak, jak potřebuju. Jo a ještě se musí to madlo dát do polohy jakoby před nožičky.

sarri
24. únor 2010

http://www.kocarky-strakonice.cz/index.php?opti...

pro Zuzku a všechny, co se chystají premiérově připevňovat autosedačky

zuzka72
24. únor 2010

Aha, tak to je ale blbý, když jsou dvě a vzadu, tak na ně vlastně neuvidím. 😲 No zas tak často jezdit nebudem. 😝 Ty jo tak to jsem vůbec netušila, no jo jsem neznalec, díky za odkaz. Jsem chytřejší.

sarri
24. únor 2010

Zuzi, taky na ně nevidíme a to jezdíme hodně často, ale mají pípáka (Respisense) a v autě spí nehledě na to, jestli předtím spaly nebo ne a co vím, tak to má tak spousta dětí, že v autě prostě chrupají.

zuzka72
24. únor 2010

Sarri-to víš za dpob mých synů to nebylo, tak jsem ze všeho paf a divím se, jak maly dítě. 😝 Dík za to video, to hned ukážu Petrovi ať ví, jak na to. 😉

sarri
24. únor 2010

JJ, manžel vždycky říká holkám, když jich tam láduje, že když byla maminka malá, tak nebyly žádné autosedačky a když byl malý on, tak nebyla žádná auta 😀

zuzka72
24. únor 2010

😀 Sarr- 😀 😀 😀

zuzka72
24. únor 2010

Holky máte v albíčku dnešní fotku pupenda. 😀

hanula83
24. únor 2010

Sarri, děkujem 🙂... no podobné, to je otázka, já myslím, že jak to kdo vidí - já je vidím každou úplně jinou, i vzhledově, i povahově 😉... S těma šatičkama jsem se trošku rozjela při nakupování na netu, no tak jsem musela hned nafotit, navíc jdem na to vítání občánků, tak ať jsou trošku vyfrkly 😉... A díky za tip ohledně pásů, vyzkouším..

Zuzi, vím, co myslíš za varování, já to tak taky nejdřív pochopila, ale je to právě tak, že to musí být proti směru... Jak píše Sarri, taky na ně nevidíme, ale v nejhorším vzadu jsou přece troje pásy, tak můžes dát děti vedle sebe a sednout si k nim dozadu. Pravda je, že tam je člověk pak jak sardinka, ale taky se to dá. S manžou ale jezdím vepředu... a navíc, opravdu hned jak se nastartuje, tak usínají...

j.cien
24. únor 2010

Ahojky vsem 🙂
Zuziku,tak te ceka posledni noc doma,vid 😉 ?

zuzka72
24. únor 2010

JJ, poslední noc ve starém bytě(domě). ☹ 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru