Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
23. únor 2010

A horká vana je to nejlepší na světě. Já se nemohla v těhotenství vůbec koupat - jenom vlažná sprcha a teda jsem fakt trpěla. Já dělám ve vaně všecko - spím, jím, a nejradši si tam vezmu kafíčko a čtu si. Nebýt vany, tak nikdy nevystuduju - já se učila jednině tam 😀

kocule
23. únor 2010

Jejda, já ve vaně už utopila knížek. 😀 😀 😀 Taťka mi málem vždycky naliskal, totálně to nesnášel a já mám knížky taky moc ráda, ale nemůžu se pomoct. 😀 😀 😀

sarri
23. únor 2010

My si zas děláme srandu, že pití vína - 2 dcl denně je zdravé - no a když celý týden nepiješ, tak to si pak můžeš dát v sobotu litr. Teď už bych byla na kašu - hold nemám natrénováno, ale byly doby, kdy jsme s manželem vypili 2 l na večerní posezení.

sarri
23. únor 2010

To já zatím nic neutopila, ale mobil už jsem lovila ze záchodu - z veřejného - byl nějak blbě v tašce a když jsem odcházela a s tou taškou pohnula, tak mi vyletěl a skočil šipku. Nějak jsem ho bez váhání vylovila, ale musel dostat nový display.

kocule
23. únor 2010

To jsi dobrá. 😀 Já bych asi nejdřív přemýšlela, co s tím a zavolala manžu. Ten by se potrhal smíchy a vylovit bych ho musela teda stejně asi já. 😀 😀 😀 Taky se mi stávají podobné "nehody", obzvlášť ráda třískám mobilem o zem, alespoň každý den jednou. Pro mě je nový mobil škoda. Já nevím, jak to dělám, ale vždycky mi nějak záhadně vypadne z ruky. 😅 😅 😅

hanula83
23. únor 2010

Beruško, u nás taky po té páté vyžadují hooodně pozornost. To je právě to, že já už bych šla nejraděj odpočinout a ony chcou po mě největší výkon 😉))... Jsou vyspinkany z kočárku, tak řádí. No ale v těch osm bez reptání zalehnou a spí až do rána... Teda dnes byla vyjímka. Elenka už rýmu nemá, ale Anička pořád jo a dnes se jí v noci dost ucpal nos a tak se pořád budila...

Kocu, a kdy slavíš? Já 14. 3., dva dny na to má svátek Elenka 🙂

hanula83
23. únor 2010

Sarri, do záchodu mi už mobil taky spadl, musela jsem něco "nutně" vyřídit po sms, no a tak to dopadlo 🙂))... jenže on pak teda začal dost blbnout. Nakonec odpadl úplně.

kocule
23. únor 2010

U nás je režim takový, že poslední flaška je v 18 h a pak se jde uspávat. Včera jsme už kolem 18,15 spali. 😀 Sice vstáváme kolem 5 h na papání, dneska teda až v 6 h a už se nespalo, ale vyhovuje mi to. Až budou trošku větší, natáhneme to na večerníček. 😉 Jo a režim si udělali tak nějak sami, jak jsem na ně byla sama a takhle to vycházelo a už nám to zůstalo. Akorát taťka nám chodí až kolem 20 h, tak je moc nevidí. ☹ ☹ Dýl by mi nevydrželi, už tak řvou únavou. 😀 😀

Hani, 5.3. A taky hned má svátek Toma. 😀 😀 Moje babi si to pletla, protože 3.5. jí zemřela maminka, moje prababi, takže na moje narozky nosila kytky na hrob a mě přála v květnu. 😀 😀 Už má prostě svůj věk a více vnoučat, tak se to prostě plete. 😀 😀 😀

kocule
23. únor 2010

JoO ale v noci jednou krmíme. To pro ty, co jim taky broučci nespí celou noc. 😀

hanula83
23. únor 2010

My jsme vyjímečně krmili dnes kolem 3 ráno, jindy od těch osmi vydrží až do 6, někdy 7... Ale počítám raděj s tím, že se to ještě zvrátí - viz. Lucy...

To je dobré s tou babičkou 😀, sice trošku morbidní, ale tohle se dá v pohodě omluvit 😉...

Švagrová je zase 1. 3. a taky má Tomu 🙂

kocule
23. únor 2010

I kdyby na mě zapomněla, nevadilo by mi to, mám ji moc ráda. Teď byla v úterý na operaci s kolenem, tak jsme měli strach, ale je to dobré a babi už rehabilituje. Ona by se rozdala, je strašně obětavá.

Teda nás březňaček ale je. 😀 😀 😀 A Tomášků taky, jak tak koukám. 😀 😀 😀 A prý vede Jakub. houby, 😀 😀 😀

hanula83
23. únor 2010

Jasně, to je úděl babiček - většinou. Moje je taky zlatá 🙂

Já bych řekla, že jméno Tom je opravdu používanější než Jakub... a dost často i ta Ela nebo Adélka.. Přitom když jsme vybrali Elu, tak to ještě nikdo tak nedával - teda mi to připadá.

zuzka72
23. únor 2010

Já chtěla taky Toma...ale to už znáte....
Ale aspoň mám Kubu-ten je taky ve vedení. 😀

hanula83
23. únor 2010

Zuzi, já mám 5 synovců, Milan, Tomáš, Martin, Lukáš a Adam 🙂

zuzka72
23. únor 2010

Hani Lukáš a Adam-tak aspoň v něčem jsme se trefili. 😀 😀 😀

lita
23. únor 2010

A ja hlasim Adelku - moje neterinka 😉

Ja jsem sice rak, ale horkou vodu take miluju, jen preferuju sprchu, vydrzim pod ni stat, dokud nevyplacam boiler 🙂 A pak vylezu cervena prave jak rak. A manzel je to samy, takze se rano o ten boiler musime delit.
I kvuli tomu chci ten koupaci kyblik, protoze tam muzou byt milackove ponoreni do teple vody po raminka a pry jim to dela dobre.

Sarri - ten vas vinohradek je takovy nas tajny sen! Jednou, az budeme starsi a budeme mit vydelano na duchod (hahaha - to znamena tresouci se kmeti 😀 ), bychom chteli malou vinici, kde bychom si pestovali a delali vino po svem.
A jelikoz jste na Morave, kde se predela do tekuteho stavu uplne vse 😉 - delate si domaci grappu? Delaji to vinari na Morave? Kdyz panaka, tak si prave nejvic vychutnam dobrou grappu.

Darling - to je strasny, ze jste skoncili v nemocnici ☹ Taky bych chytala hysterak. Hlavne ze je broucek uz v poradku a hezky se hoji 🙂 Ted mu uz bude dobre a nebude ho ta kyla otravna trapit.

Zuzi - jeste nez jsem byla tehotna, tak u nas to skoro kazdy den skoncilo lahvi vina, at jsme ho pili z jakychkoli sklenicek 😉 Nejak jsme neumeli si nechat nedopitou lahev na druhy den. Ale ted to tak delame, protoze by se jinak z manzela stal alkac 😀

Jo, a ja neutopila mobil, ale podarilo se mi vylit dzus do klavesnice laptopu, fakt sikovna. Byl to takovy ten hodne husty dzus, proto to nezkratovalo, hned jsem laptop obratila vzhuru a nechala vykapat. Jenze protoze to byl husty a sladky dzus, tak se behem par hodin prilepila vetsina klaves a neslo s laptopem psat ani manipulovat, jen to vzdycky tak cvachtlo a nic 😅 Nastesti to byl skoro predpotopni laptop, IT kamaradka ho sice vycistila, ale brzy pote odesel do vecnych lovist. Ted si davam vetsi pozor, ale zase ho mam zaneseny chlupama nasi psi berusky 😀

hancas
23. únor 2010

zuzíku...to by byla haluz kdyby byl u porodu ty jo si nedovedu představit 😀 těším se až bude léto a mi se sejdeme s dvojkama a zajdem na procházku a pokecáme,ted pokud to budeš chtít ty 😉

zuzka72
23. únor 2010

Jasně, že chci. Hele to bych ho tam musela odvést násilím, říkal, že by sebou seknul, jak by to viděl. Chlap, jako hora a tyková máčka. 🙂 Teda promiň že ti pomlouvám tatínka. 😀

hancas
23. únor 2010

mi měli teda 4 jména jak musí být
1.KUBÍK KLÁRKA
2.FILÍPEK NATÁLKA

kluky vybíral tatínek a holčičky já.
jinak se mi třeba líbí Samuel,TadeᚨNela

ale ty 4 prostě vedli a bylo to těžké rozhodování .
a v žebříčku vede Jakub,Tereza

haassinka
23. únor 2010

Ahoj mamči,

potřebovala bych poradit, jestli mohu zvýšit dávkování mlíčka u jedné holčinky, zdá se mi totiž, že už jí to vůbec nestačí, po jídle ještě pořád pomlaskává a někdy i křičí

Budou nám 3 týdny (narozeny v 35+4) a pijeme 60ml Nutrilonu 8x denně...myslíte, že můžu zvýšit dávku na 70ml? nebude to moc?

A taky řešíme to, jak se holkám v tomhle věku věnovat..?? přeci jen ještě většinu dne prospí...ale vůbec nevím od kdy začít řešit nějaké hračky atd...? 😒

hanula83
23. únor 2010

Haasi, určitě dávku zvyš, my zvyšovali tak po dvou týdnech od narození na těch 70, jestli takhle po papání ještě reaguje, tak jí to asi fakt nestačí. U nás taky Elenka většinou je ještě hladová... Ona ví, kdy má dost, nemusíš mít strach 😉...

Až si budou chtít začít hrát, tak to poznáš, tohle je asi fakt ještě brzy. Jak začnou přes den být víc vzhůru, tak začnou vyžadovat pozornost a abys jim ukazovala hračky, chrastítka. My měli a pořád máme oblíbenou hrající kačenku 🙂)

sarri
23. únor 2010

Haasi, mně doktorka řekla, ať jim dám tolik, kolik chtějí, takže jim to normálně zvyš - pokud to vymlaskne a pak křičí, tak má málo. Mně holky skočily z padesátky rovnou na 80 a pak až na 100 a tu stovku jsme pily 2 měsíce.

j.cien
23. únor 2010

Ahojky 🙂

Darlig,uplne jsem si brekla,pri predstave toho malickeho bobecka a operace!!Hlavne,ze je uz OK a ze jste to statecne zvladli!To by nemelo vubec byt-nemoci u deti ☹ ...

Sari vinecko a vse kolem-no parada,mohu jen zavidet 😵 a hned bych si dala!!!Mne nejak preskocilo a od prvniho dne po ETmam silenou chut na alkohol!Jakykoliv chlast!!Samo nepiju..ale ted si par tydnu davame obcas vecer aspon vinny strik-to je lahoda!!

Aha,to me nedoslo ,ze k cisari se chlapy nepousteji...musim zjistit,jak to chodi v OV 😉

zuzka72
23. únor 2010

Tak holky já mám ty monitory 🙂 , to jsou pidi monitorky-jsou super , mám k nim návody, krabičky a krásny zeleny pytlíčky, taky původní fakturu na 5400,- platnou ještě 1rok. Zkoušela jsem a fungují, dala jsem si je za kalhotky 😀 a čekala a nic, no taky aby něco, když déchám, tak jsem to sundala a dala na stůl, najednou světla a vrnění a pak pískání. Takže fungují. Teď jsem ráda, že je mám, já fakt nevěděla, že jsou tak malinké. 🙂

hanula83
23. únor 2010

Zuzi, co nevidět už se ti budou hodit 🙂... já jsem úplně napnutá a těším se za tebe 🙂... jak nám vlastně dáš vědět?

zuzka72
23. únor 2010

No bude to vědět Hancas od taťíka, ale ta sem zase tak často nechodí, takže pokud mi chcete někdo sdělit mobil, tak písněte do IP-já pošlu svůj. 🙂

hanula83
23. únor 2010

Já ti napsala do IP číslo, klidně to sem potom rozhlásím 🙂... Zuzi, jak je to dlouho, když jsi byla v půlce, že.. to letí jako blázen, fakt!!!

zuzka72
23. únor 2010

Číslo máš v IP, jj letí to strašně, ale tento týden se vleče hrozně, no jo konec-ale alespoň vím, kdy to bude. 😝

hanula83
23. únor 2010

Jasně, to buď ráda, já v tomhle směru byla napnutá celou dobu a řekli mi to až den předtím ☹... a pak to letělo něuvěřitelně rychle... Už víš, jestli se necháš uspat?

lita
23. únor 2010

U Apolinare v Praze k cisari ve spinalu nebo epiduralu pousteji, ale k celkove narkoze ne, tam ani neni duvod, je to de facto spise operace nez porod. Ale za pritomnost otce ci jine osoby u porodu se tam plati 500 Kc u prirozeneho a myslim ze az 2000 Kc u cisare, protoze tatinkovi musi dat sterilni odev a asi ho i nejak vypucovat. Ty penize jdou do nadacniho fondu, ze ktereho se zvelebuje a rekonstruuje porodnice, napr. nabizeji aromaterapii pro rodicky a to je take hrazeno z toho fondu.

Dnes jsem byla na pravidelne prohlidce u sveho gyn.dr., dokonce mi i delal utz, ocividne si rad hraje se svym novym pristrojem 🙂 Ani jsem nevedela, ze ma 3D/4D utz. Tak mi vytiskl fotku jednoho naseho milacka, ten druhy se nechtel natocit.
Cipek pry v pohode, napsal CS 1, ac minule bylo 2, takze se to asi nejak zlepsilo 🙂
Ale dostala jsem Maltofer na anemii ☹ To zase bude zacpa 😒 Navic Macmiror cipky, protoze mam opet trochu vytok a u dvojek je to pry treba prelecovat.
Za posledni 3 tydny jsem pribrala jen 1 kg, takze mi ta vaha asi nejvice vyletela v lednu, zatim tedy 14 kg nahore.
Za dva tydny jdu zase na biometrii a mereni prutoku a za tri tydny zase na krev, tam budou delat i glykemii z krve z prstu.

Nadhodila jsem tema porod a dozvedela se, ze je zastanncem prirozeneho porodu u dvojcat, pokud jsou hlavickama dolu a ze je nechava donosit, co to jde, klidne i do 40tt!!! Takze pokud se kluci nerozhodnou jit na svet driv, tak tu budu utocit na zlato 😅 Ma nejmene 30ti letou porodnickou praxi, takze mi nezbyva, nez mu duverovat.

Ale rikal, ze prirozeny porod u dvojcat se dela jen za urcitych podminek, nesmi napr. odtect plodova voda nebo to nejde u indukovaneho porodu, to je pak cisar. Pokud by se to druhe behem porodu otocilo na KP, tak se dela rychla sekce nebo pry existuje hmat na otoceni, kdy porodnik sahne do delohy a pak to dite vytahne. Ale to pry uz zadny mlady doktor neumi, protoze uz se to neuci.

U dvojvajecnych dvojcat muze to druhe prijit na svet klidne az za hodinu, pry to nevadi, protoze maji kazdy svou placentu. Ten limit do cca 8 min plati pro jednovajecna.

Kdyz jsou oba nebo jeden z nich KP a nechce se jim jeste na svet, tak dela cisar ve 39tt. Ptala jsem se i na pozici u Zuzky, tzn. jedno napric, a to rikal, ze je jasny cisar, ze by si to v dnesni dobe nikdo odrodit prirozene nelajsnul, ze to je hudba minulosti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru