Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
22. únor 2010

No,ta posledni bude asi nejhorsi... 😕 ,ale stoji to za to,no ne 😉 ?
Ty blaho,hned bych s tebou menila!!!!Ale ty se mnou asi ne,vid? 😀 😀 😀

zuzka72
22. únor 2010

Náhodou 29tt to jsem si ještě vyskakovala a vše mě bavilo, neboj to uteče jako voda 🙂
Myslím, že ta poslední bude utíkat, jelikož bude jiná, já budu napojená na kapačku a určitě budu z někým na pokoji, tak pokecáme a uteče to. Doma to moc neutíká vzbudím se ve tři a nemůžu spát a nemám se s kým bavit-všichni spí-i ti psi. 😀

j.cien
22. únor 2010

Tak to jo,to je fakt...ja to brala podle sebe,jaky jsem nervak...ze ta posledni noc pred dnem D pro mne bude urco bez zamhoureni oka...
No prave..vsechny to tak dobre zvladate az do konce..a ja si uz ted pripadam uplne nemozna...kdyz chci vstat z gauce,tak mi to trva..nez udelam prvni krok,tak to je taky cela vecnost...jak pak tu masu rozhejbu,tak uz to jde..ale je to des..

zuzka72
22. únor 2010

No jo, to se nedá nic dělat, musíš pomalu a ono to půjde, přeci jenom tam máš v bříšku hodně kostiček navíc, tak je nesmíš polámat. 😀 Přečti si na minulé stránce, psal mi Machač. 😉

j.cien
22. únor 2010

Je,to mi nejak uteklo...no je to teda fakt frajer 😉 to se musi nechat!!!To cloveka potesi,ze se tak stara 😉

j.cien
22. únor 2010

Zuzi a budes mit chlapa u porodu?Jak to je ve Stb,muze byt primo tam nebo jen za sklem?A bude cela uspana nebo jen s epiduralem?

hanula83
22. únor 2010

Švagrová rodila císařem v částečné narkóze ve Šternberku a chlap tam nesměl být ☹... stejně jako v Olomouci. Vím akorát o Brně nejbližším, kde to povolují...

lita
22. únor 2010

Beru, Hani, Sarri, Lucy - dekuju za rady a zkusenosti! 🙂 Fakt jste holky uzasny, dekuju! Hned si tuto stranku ukladam, abych si ji mohl vytahnout v budoucnu.
Ty jo, to by me nenapadlo, ze se musi resit zda koupat driv nez papat nebo obracene 🙂

Lucy, nastudovany to mam jen diky vam z teto diskuze. Vzdycky kdyz tu hodite neco uzitecneho do placu, tak si to ulozim do PC, protoze to jsou nejlepsi doporuceni overena praxi a to hned dvojitou, dvojcatkovou 😀

Sarri - teda vy mate teda siroky vinarsky zaber 😉 A jak to budete stihat s dvojitou radosti doma, vyzenes proste manzela, at zastrihava on a ty budes ta zodpovedna za ochutnavky? 😀
Ja miluju Rulandske modre, kdyz se podari. V Kalifornii jsem se naucila na Pinot Noir, coz je to same. A z bileho mam rada Sauvignon Blanc nebo Gewurtztraminer. Taky si dopravam vinko, ale jen tak pul sklenky. Jsme totiz doma s manzelem zvykli otevrit si lahvinku skoro kazdy vecer 😉

lita
22. únor 2010

J.cien - ty jo, dekuju! Dostalo se mi vysvetleni jak od doktora v nejake poradne 🙂 Ted jsem te odhalila, ty jsi musela studovat medicinu! 😉
A detem se smi davat kapicky s adrenalinem? Nemuze to byt napor na jejich malinke telicko, nenabudi se po po tom, ze treba nebudou spat?
A presne tu odsavacku na vysavac mam na seznamu 🙂 Slysela jsem na ni jen chvalu.

zlatovlaaska
22. únor 2010

ahoj lito 😉 jen jukám, jak se vede???

zlatovlaaska
22. únor 2010

v rychlosti jsem prolistovala...

zuzko, v pátek budu moc držet palce!!!

lita
22. únor 2010

J.cien - u toho Baby calmu jsem nekde cetla, ze je to homeopatikum.

Nase beruska ma asi zlomeny prst ☹ Zitra jde k veterinari, snazila jsem se ji to ted vecer prubezne ledovat, je apaticka, nikdy jsem ji takhle vyrizenou nevidela ☹ Ach jo, snad ji zitra pomohou. To je jak trenink na deti, taky nebudou umet mluvit a rict, co a kde je boli.

lita
22. únor 2010

Aaa, nastal Zlatovlaascin cas, odbila pulnoc 😀 Ja taky nemuzu spat. Jak se ti sedi u pocitace?
Ted jsem to psala, strachuju se o nasi berusku ☹

darling007
23. únor 2010

Ahoj holky, tak se zase hlásím, skončili jsme zase v nemocnici ☹
Honzíček měl obrovskou oboustrannou tříselnou kýlu, nechtěli mu to před měsícem operovat, že byl ještě malinkej. Moc ho to bolelo, plakal celé dny a noci 😢
Ve středu se mu uskřinula, nechali si ho v nemocnici a v pátek ho operovali. Ležela jsem tam s ním i s Danečkem, abych mohla oba kojit. Řekli mi, že operace bude trvat max. třičtvrtě hodiny, když ani po dvou hodinách nejeli zpátky, byla jsem už skoro hysterická 😉 Ale všechno dobře dopadlo, rány se mu krásně hojí a včera nás pustili domů. Tak už mám zase dvě spokojená a usměvavá miminka... 🙂
Zuzi, moc držím palečky!!!

sarri
23. únor 2010

Lito, vína děláme hodně, ale máme ho s našima a tchánama dohromady, takže je to jen pro naše potřeby. Hold se tu hodně chlastá 😀 Ale víno je prospěšné na srdce a cévy, že Cien?
Vinohrádek máme malý, což je fajn z toho důvodu, že si tam jdeme vyloženě odpočinout a nemusíme dřít za každého počasí. Stříhání a uvazování já miluju - to mi nevadí ani zima - no ale když svítí sluníčko, tak je to sam. lepší. Pijde mi ten vinohrad pak takový krásný, když se ostřihá a uváže 😵
V Lukově jsem bla jednou na kole - máme to docela daleko. Já jsem přivandrovalá a bydlíme od Zlína cca 30 km. Vlastně jsme se tu oba s manželem vyskytli za prací.
Holky s bříškama, vydržte - brzy na to zapomenete.
Zuzko, držíme palce a pidipalce - 39tt za to by měla být medaile a ne za projetí jakéhosi ledového koryta ne podivnosti, které říkají sáňky (ale sáňky mám doma, tož vím, jak sáňky vypadajú a ta podivnost jich ani zdaleka nepřipomíná) a kdy je rozdíl mezi prvním a posledním jedna miliardtina sekundy 😉

sarri
23. únor 2010

Darling, jsi šikulka, že jste to zvládli a ještě kojíš. další adeptkyně na medaili. Tak ať se klukům daří...

darling007
23. únor 2010

Díky, Sarri.
Kluci teda pořádně rostou, Daneček už má 4700g a Honzík 4000g, neubral ani při té operaci.

sarri
23. únor 2010

Darling, my máme 6kg. A to se mi nezdá, že by jedly nějak moc.

beruska5
23. únor 2010

hanulo83 tak ti večeri máme stejne,kolem 17h první večerě,pak hraní ale to už jsou po celom dnu dost vzteklí tak vyžadují moc pozornosti,jinak brečí 😒
naštestí starší holka často delá mimčam křoví 😀
před 19h koupání,kolem 19.30už sme nakrmení a v 20h už spí 😉
lucy asi týden im trvalo si zviknout na lžičku,Samko to ze začátku jen prskal a snažil se cucat lžičku a Saška obtáčela jazyk kolem lžičky jak had 😉
a ted už celkem dobrí každý má jiní sistém Samko otvírá velkou pusu a musím mu dát celou lžičku do pusy a hezky to už polkne,Saške dám lžičku jen trošičku na jazyk a ona si to jídlo pomalu posouvá do pusy.
Včera večer sem im dala kukuřičnou kaši s MM a jabkem dohromady snedli 280ml 🙂 🙂
spali do 2h,pak ve 4h a ted v 8h vstávali
Samko ten je hezky raz na zádech raz na bříšku ,ale Saška se pár krát přetočila na bříško, dostala hysterickej záchvat,bříško vůbec nemusí
před měsícem nám lékařka řekla že Samko je teda dost línej a ted nám ho pochválila jak je šikovnej a Saška že je líná 😅 ale nijak necvičíme,stále si říkam že přišli o 3 týdny dřív,mají čas

beruska5
23. únor 2010

ahojky darling to ste si teda užili,ale snád už bude klid,je to hrůza když musí operovat tak malí miminko ☹
váhy máte krásní ,mi máme taky kolem 6kg a to mají 6měsícu,nevím či sarri kojí nebo dokrmuje,teda ja sem do ted jen kojila a to ti miminka tak nepřiberají jak na um 😉

kocule
23. únor 2010

Holky, plkny, já vás nestíhám dočítat. 😀 😀 😀

Zuzi, jsem strašně ráda, že ti císař vyšel, moc jsem na tebe myslela. Je smutné, že maminka dvojčátek musí o své děti tak bojovat a manželka nejmenovaného politika má císaře jasného a ještě si vymrčuje, v kolik v hodin, aby se jim to hodilo do horoskopu. 😠 😠 Je to opravdu trapné a jen to demonstruje, jak to tady chodí. Holt jsme jen obyčejný lidi. 😝

Sarri, nejprve se musí mrňátka zvdnout na ručičkách, už ne jen na předloktích jako u pasení a pak si podsouvají nožičky pod zadeček a zapřou se. Tudíž udělají střechu, tj. nahoře na ručičkách a zadek v luftu, naplé nožky. 😀 😀 To je popis co? Toma se zatím šune spíš dozadu, Adul zatím trénuje, ale už se mi pohybují do strany, posouvají se ručičkama a berou si do ruky hračky, které mají třeba 15 cm před sebou, tak se pro ně natáhou. 😵

Jo a s jídlem, to teda bojujeme. Adul včera snědla jen 400 ml za celý den, musím za ní pořád běhat s flaškou a dávat jí alespoň cucat, jinak by asi nejedla vůbec. 😅 Strká si u toho ještě ruku do pusi, já ji vyndávám a ona si tam strká tu druhou. 😠 Je to příšerný, ale začneme tento týden přikrmovat, budu dávat víc čajíky a poradím se s doktorkou, jestli jim mám změnit mléko. To HA jim už asi moc nejede, je hořké; dávám jim tu kašičku na noc, která je sladká a to mi dáma v noci lupla 210 ml! Je prostě mlsná. 😀 Nebo uvažuju nad laktózou, že jim to trošku přisladím, nechtěla bych od HA mléka jako alergik odbíhat.

Já jsem taky ryba, Zuzi, super znamení! Rybičky jsou hodně citlivé, všechno si hned berou a naprosto to na mě sedí. 😀 Až na to, že nesnáším bazény, na mě je tam voda moc studená a miluju vřelou sprchu. Manža mi nadává, máme strašnou spotřebu vody. 😀 😀 Jinak jsem v těhu malé málem asi uvařila, protože to byly plné vany skoro každý den, dělalo mi to dobře na to břicho a malí asi taky nemají moc rádi studenou, ječí u toho jak pardálové. 😀 😀 😀 Na koupání musí být hooooodně teplá. 😅

kocule
23. únor 2010

Darling, to je hrozné. Moc drobečka za nás pochovej, je strašně statečný. ☹

My jdeme zítra do poradny, ale podle domácí váhy, když se vážím s nimi a odečítám, tak Adul má tak 6,5 kg a Toma cca 7,5 kg. Holt ty plechovky dělají svoje. 😅 Pěkně se pronesou a jak chodíme teď na procházky, tak mám co dělat. 😝

sarri
23. únor 2010

Kočule, tak to holky provozují plížení - na ruce se snaží zvedat, ale moc jim to nejde, tak pak padne hlava a bojují vleže. Snažím se je mít bez těch plenek, jenže to je furt počuraná podložka - během půlhodiny obě 2x, takže 2 osušky a konec. Mléko jim pořád jede, ale nemáme HA. Asi zkusím na noc přidat rýžovou kaši - dnes se vzbudily už ve 3 a vypily si 120 za 3 minuty. Jo a taky máme objednanou ohrádku, protože se mi v noci vyprosťují ze zavinovačky a pak se mlátí, takže postýlka z obýváku půjde do pokojíčku a holky na noc taky. Tak o víkendu bude škatule, škatule. Jenom doufám, že když k nim nevstáváme přes noc teď, že v pokojíčku řvat snad taky nebudou - máme to tam celkem zruky obíhačku přestože sousedí s ložnicí.

kocule
23. únor 2010

Sarri, my takhle začínali taky. 😀 Na rehabce nám terapeutka říkala, že plazení začíná od ručiček, musí mít mrňata dostatečnou oporu a pak se přidají nožičky. Musí prostě postupovat ručkama dopředu. Nám nejdřív taky šly nohy, když jsme je zapřeli, tak se sunuli, ale ruce vlály v dálce. 😀 😀 Dnes už to tak není a je to jen otázka času, kdy na to holky přijdou. 😎 Jinak Tomča se točí na obě strany na bříšku, i zpátky a Adul jen na jednu a zpátky to neumíme, teda moc nám to nejde, ale plazit by se chtěla. 😀 😀 😀

sarri
23. únor 2010

Tak to holky se přetáčí samy jen na bok a tam se jim líbí - chytnou se za ruce a už se modlí za maminku, aby byla hodná a vydržela jejich občasné histeráky z hladu 😀 Když jim trošku pomůžu, tak na břicho jdou - i ručičku si vyprostí, ale zatím nemají samy potřebu - jim se na tom boku vyloženě líbí. No, teprve tento týden máme korigovaně 3 měsíce, tak není potřeba to nijak hnát.

kocule
23. únor 2010

Sarri, to je strašně dobře, že na boku vydrží. Nás na každé rehabce terapeutka vždycky zkouší, co umíme a znamená to stabilitu těla pro přetáčení právě na bříško. Vývojově naprosto OK. Tomčá právě díky té vadě má ručičku na jednu stranu slabší a na tom boku se moc neudrží, tak to trénujeme, aby se to dorovnalo a měl oporu. 😉

lucy82
23. únor 2010

KOcule a dáváš jim kaši ze lžičky nebo s flaštičky?

Sarri my se taky točime na bok a tam se jim to líbí, nejlíp když u toho ještě zvrátí hlavu uplně dozadu 😀 No ale Sofinka je v pasení lepší, už si krásně bere hračky a vydží v mít hlavu zvednutou dýl, Nelinka je lenoch, tak si cucá prsty a slintá a hlavu zvednutou udrží jen když nad ní stojím 😒

zuzka72
23. únor 2010

j.cien-jak píše Haňula-chlap tam nesmí být, jen na chodbě, ale on je radši-prej by to s ním seklo, chtěla jsem spinál, že když u toho budem oba, tak ať z toho něco máme, ale teď když tam nebude, tak ještě nevím.
Darling-chudinka, no hlavně, že už je to dobrá, to je strašné když operují tak malé broučínky, to znám a to čekání je nejhorší, já to zažila s Adamem v 6ti týdnech-dodnes vidím, jak ho nesou v prostěradlech s hadičkama, kanylama a on řval a řval a já řvala ještě víc. Ubožátka bezbrany-ty jo, já to píšu a zase bulím, musím přehodit vyhybku.
Sarri-víno piji hlavně červeny,mňam, akorát já klidně i krabicovi když zůstane ze svařáku a i s kofolou, nebo džusem, takže jsem pěknej barbar,co. 😀
Moje známá si koupila na pití sklenky-číše obsah 0,75l a vždycky říká: Já si otevřu červeny a vypiju jen sklenku 😝 -no a pak je vždy na mol. A všichni nezasvědcení myslí, že malou skleničku. 😀
Kocule-nejem taky ryba? Miluji horkou vanu, nesnáším studenej bazén a pořád brečím. 😀 A jsem teda Kozoroh, tak ti teda fakt nevím. 😀 😀 😀

sarri
23. únor 2010

Lucy, to su ráda - hlava zavrácená dozadu - to je přesně ono. Akorát hračky neberou vůbec, maximálně si tak osahávat flašku a mlátit do ní, abych měla při krmení vzrůšo, cpat si pěsti do pusy, žvýkat si jazyk, a ještě si chytí bryndák, co jim neuvazuju - jen nastrčím pod krk a pak tím mávají jak na prvního mája.

kocule
23. únor 2010

Zuzi, to je dobrý. 😀 😀 😀

Lucy, dávám z flašky se speciálníma dudlama, aby to proteklo. Dělám 210 ml vody, méko a do toho 5 mlékových odměrek kašičky. Taková kašo-voda. 😀 😀 Klasickou kaši budu dávat lžičkou, ale až se mi naučí, abych večer nepřišla o nevy. 😀 Je to vlastně jejich hlavní jídlo, přes den do nich moc nedostanu, lumpové. 😠 😠 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru