Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka.o
10. bře 2010

Teď to možná napíšu blbě..... ale nepřipadáte si taky tak nějak výjimečně, že čekáte dvojčata? Na mě se takhle spousta lidí dívá.... nechápu!

zuzka.o
10. bře 2010

Elly...super odpověď 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hanula83
10. bře 2010

Dobře dobře, jsem bažantík, ale kdyby byl někdo mladší, tak se hlaste.. 🙂.. Já si vzpomínám, že když jsem byla těhotná, tak se mě každej doktor ptal, jestli jsem otěhotněla přirozeně nebo po umělém... nevím proč. Asi taky nějaká statistika...

Holky, na litující pohledy kašlete, uvidíte, až pojedete s dvojčátky pak ven, tak vám akorát budou všichni závidět 🙂

Jooo a co se týče mého manžu a jeho šoku z dvojčetného těhotenství... my jsme byli v šoku oba a rychlej se otřepal on 🙂

petulka26
10. bře 2010

Zuzka o. já měla úplně stejný sen asi dva měsíce před IVF, koukala jsem na ultrazvuk a vt om snu jsem říkala doktorovi jééé oni jsou tam dva. A o dva měsíce později, jsem sice né panu doktorovi ale pání doktorce říkala jééé oni jsou tam dva 😀

petranela
10. bře 2010

Cutce, já otěhotněla až na čtvrtý pokus a dvojčat si díky tomu hrozně moc vážíme 😵 Hrozilo nám, že nebudeme mít vlastní děti, měla jsem mizerný vajíčka, doktor doporučoval darování, bylo to děsný, ale do dárcovství jsme nešli a při posledním pokusu byly embryjka ukázkové kvality a proto se chytli obě!

elly01
10. bře 2010

J.cien, asi máš pravdu. Lidé si dnes závidí lecos...

lita
10. bře 2010

Zlato - to teda hracky nasi Megudle by asi moc neprosly, z toho by deticky mely hororove sny, uz jsem tu jednou psala o vydlabanem obliceji u kazdeho plysaka 😀

Jinak kdyz jsme, holky, u tech snu, tak me se pred par dny zdal docela uchylny sen - jako ze cekam patercata!! A to jeden parecek dvojvajecnych, jeden parecek jednovajecnych a pate ditko k tomu. A to neni vse, byla jsem v porodnici, kde jsem parecek jednovajecnych odrodila a pote nic, doktori mi rekli, at jdu s manzelem na obed, ze ty ostatni se jeste rodit nebudou. Tak jsme jeli metrem nekam na obed, chytili nas revizori a samozrejme, ze manzel nemel listek a ja jen nejaky roztrhany. To je moje nocni filmografie 😀 😀

j.cien
10. bře 2010

Cutce,nechci te nejak deptat!!!to v zadnem pripade!!uz napoprve musis verit,ze se to povede!!!
Ale tak to je...malokomu se podari prvni IVF..
Ale urco zalezi i na pricine,v cem je problem...

zlatovlaaska
10. bře 2010

taky se přidávám k názoru, že to je snad jasný, že budou 2. a ty lítostivý reakce, fackovala bych všechny... a nejchytřejší jsou blbky, co neviděly dvojčata ani z letadla, no spíš z rychlíku, protože letadlo taky neviděly... soráč, ale vždycky mě to namíchne. jééé, já tě lituju a já na to: A PROČ?????? já se těším!!!!!!!!!

zuzka.o
10. bře 2010

Petulka ...no to je supeeeeer, stejný sen 😵 😵 😵

zuzka.o
10. bře 2010

Lita.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Zlato... super odpověď!!! 😉 Taky takovou používám.

elly01
10. bře 2010

Lito, já měla zase jednu noc sen, že čekám asi sedmerčata. pořád jsem se těch dětí nemohla dopočítat 😀 A hlavně tam byly snad jednovaječná čtyřčata a ten zbytek mix kluci a jedna holka, no šílený. Probudila jsem se úplně vyřízená 😀

Zuzi.o máš pravdu, já si také připadám malinko jinak s dvojčátky. Lidé se hodně vyptávají, pořád se někdo o něco zajímá 🙂 Docela jsem zvědavá na reakce až vyjedee poprvé s kočárkem

lita
10. bře 2010

Cutce - tak u nas se zadarilo na 1. IVF a to same nekolika holkam v nasem caru, casto dvojcatka 😉
Takze zadne vzdavacky, klidne to muze byt na poprve!

petulka26
10. bře 2010

Zuzka.o hlavně že to vyšlo 😀

Cutce, já jsem taky po IVF a povedl se hned 1.pokus. Ikdyž mi všichni včetně doktorů říkali že při první pokusu se to nejspíš nepodaří, že je spíš takový testovací 🙂

petranela
10. bře 2010

Lito, super sen s paterčátky!!!! 😀 😀

petulka26
10. bře 2010

Lito v jakém CAR jsi byla?

j.cien
10. bře 2010

Holky ,teda,ty vase sny!!!To je az neskutecne 😵

Mne zase pripada,ze je to strasne intimni se nekoho na ulici ptat,jestli ma dvojcky "prirozene" nebo "umele"...takove hulvatske mi to prijde...se tak ptat...ale to asi proto,ze je mame po IVF..
Ja se prece taky neptam,jestli si deti udelali na gauci nebo na stojaka 😠 ...

cutce
10. bře 2010

tak aspon nekdo to mel napoprve, tak ja tomu taky budu verit. manzel mi porad rika, ze se to nemusi povest na poprve, abych nebyla zklamana,

ale at s tim pocitam nebo ne, tak zklamana budu stejne.

ale dekuju holky

mrkvicka28
10. bře 2010

holky to plně podporuji nás taky všichni litujou ,že čekáme trojčata, že to bude hrozný a těch starostí atd. ,ale my se na ně těšíme smozdžejmě víme že je to hodně rizikové,ale věříme že to vše dobře dopane a budeme velíka a štastná rodina

lita
10. bře 2010

U nas na dvojctka tedy reakce jen pozitivni, zadnou negativni jsem nezazila. Tedy mozna se neco mohlo suskat za mymi zady, ale jinak mi prijde, ze nam to lidi preji. Spise me dostava ta otazka od kazdeho: A to bylo prirozene?
Na to jedna maminka odpovida otazkou: A kde jste si deti udelali vy, v loznici nebo v kuchyni na stole? 😀

zlatovlaaska
10. bře 2010

cutce • jj, až na 3. halt nemůžeš počítat s tím, že když jdeš na IVF, že automaticky otěhotníš. z holek, co procházelo IVF otěhotněly tak 4-5 z 20 a z těch 20 úspěšných, jak jsem psala byly 3 dvojčata... to jsou mylný představy, že to musí vyjít hned. ale prosím, neber to jako strašení z mé strany. někomu zavedou 3 embrya a nevyjde to a někomu 1 a čeká mimi... je to zázrak a něco mezi nebem a zemí, co se nedá odhadnout, jak to dopadne...

lita • ty máš hlody 😀 taky jsem zvědavá, jak mi ten optimismus z úžasných dvojčátek po prořvaných nocích vydrží 😀

elly01 • zrovna jsme včera zapíjení s manžou řešili 😀 jsem ráda, že u toho nebudu... to bude zvěřinec... 😀

elly01
10. bře 2010

j.Cien, rozhodně si myslím, že je to strašně sprosté se někoho ptát jak děti počali... My jak je máme normoš, tak i mě ta otázka hodně vyvádí z míry. A přesně jak píšeš, já se také nikoho neptám, v jaké poloze si dítě udělali. A hlavně je i hodně maminek po IVF co čekají jedno mimčo a těch se také nikdo neptá. Hold jsou dvojčátka rarita a okolí chce vědět co nejvíce drbů.... 😠

j.cien
10. bře 2010

Holky nam se taky teda povedlo uz 1.IVF..ale fakt mame sraziky a je mi lito holek,co byly treba 6x...a uz vymenily 3x CAR..a stejne nic ☹

lita
10. bře 2010

Petulko - byla jsem v Gennetu na Letne. Kdepak ty, v Pronatalu, kdyz jsi chtela rodit v Krci?
Ja si tedy Gennet nemuzu vynachvalit.

zuzka.o
10. bře 2010

Ahoj Mrkvicko.... určitě to dopadne dobře. A o další důvod k radosti, že čekáte 3. Jako šok to musel být velký, ale pak následně ta radost .... 😵

Já a moje sny, to už ani nemá cenu popisovat.... ale o vícerčatech se mi teda ještě nezdálo, jsem nějak pozadu. 😅

eirin
10. bře 2010

Já tedy musím říct, že jsem se nesetkala ve svém okolí s žádnou lítostí, spíš to lidem přijde super. Ani se mě nikdo nezeptal, zda přirozeně nebo jinak, mám asi štěstí na lidi.

kocule
10. bře 2010

Holky, mě se na to ptají i sousedi ve výtahu. 😀 😀 😀 Nejdřív mě to sr***, pardon, ale jinak se to nedá napsat, páč jsem byla vždycky totálně vytočená, ale dneska se tomu fakt už jen směju. 😝 Vykládám, že máme přírodní výrobu. 😀 😀 😀

hanula83
10. bře 2010

Holky, tak já se přiznám, že Mrkvičce strašlivě ta trojčata závidím, já bych je teda fakt chtěla, musí to být strašná sranda pak a taky jak pak jedou v tom kočáře, tři malé hlavičky, super 🙂))

zlatovlaaska
10. bře 2010

zuzka.o • v pondělí jsem v porodnici byla jediná dvojčatová, pupíčky, co tam měly holky týden před porodem jsem měla někdy v 6. měsíci, ale zase některé s jedním měli benžo, že jsem se divila, že mají jen jednu sondu na monitoru...

jo, jinak mě lituje i vlastní máma... co dodat...

lita
10. bře 2010

Zlato - presne tak, jsem rada, ze u toho zapijeni nebudu, stejne jako u ranni opice, protoze jak znam meho manzela (ma irske predky), tak to bude stat za to 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru