Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
16. dub 2010

Lucy, ještě nemají 8 kg, ale s takovou brzo mít budou... před 10 dny měla Ela 7,65 kg a Ani 7,25 kg... Já taky myslela, že se jim váha nějak zastaví, no tak uvidíme příští týden u doktorky... třeba se jim to nějak ustálí.... Ne, v noci vůbec nekrmíme, a kdyby náhodou holky chtěly si něco takového zavést, tak to asi budu muset nějak utnout, už jsem si zvykla na to spát hezky celou noc 😉)). No já nechci křičet, ale zatím to je fakt v pohodě. Bojím se, že až začnou zuby, tak to zase začne... Třeba se vzbudí, ale mrčí se zavřenejma očima, tak dám dudlík a je klid. Manža jim dobrovolně dává v 6 ráno čaj, a to mají taky zavřeny oči a jen cucají...

ali.cka
16. dub 2010

ahoj holky!já taky čekám po umělém jednovajky.nechali jsme si dát dve embrijka a jedno odešlo po osmi dnech.a tak asi aby nám to nebylo líto se to druhé rozdělilo.taky na nás koukali nevěřícně a každý dost strašil,ale snad už to nějak doklepeme do zdárného konce.ještě aspon pár týdnu,kluci potřebují!v pondělí jdeme na UTZ tak jsem zvědavá jek budou kluci velcí.hezký večer všem 🙂

betina
17. dub 2010

ahoj holky,

tak je tady nespavost 😀

holky, já vás ještě neznám podle jmen, tak budu reagova na příspěvky, omlouvám se. za ten dotaz o umělém.....máš pravdu, mě by nikdy nenapadlo se zeptat cizí maminky, jakým způsobem je má, připadá mi to vrcholně nediskrétní, ale holt každý je jiný, nevím, asi bych taky neodpověděla. bydlím tady za Brnem (malé městečko) a je pravda, že se ted vyrojilo vícve maminek s dvojčátky, tak aspon pokukuju, ale holky, ona ta dvojčátka v kočárku většinou spinkají nebo jsou hodná a já, jak potkám maminky, tak jen koukají na toho mýho raubíře. one teda Verunka je fakt poděs 😀 takový malý přírodní úkaz, už ted v 18 měsících se se mnou hádá, když ji napomenu, vyleze si na vyvášené místo, většinou k balkonu 😀 a začne rozhazovat rukama a houkat na mě s tou svou hatlapalštinou něco vysvětlovat 😀 😀 je to moje zlatíčko a jsem hrozně zvědavá, jak bude na mimi reagovat, ale ona je bude cipísky pěkně buzerovat 😀
Hanuli, ty váhy miminke jsou nádherný, verunka šla ven císařem v 38.týdnu, mysleli si, že už nedoživuje placenta, měla 2,8 při narození a ted v 18.měsících má 9,81kg, no prtousek malinkej, i když asi sousedův,protože my s MM jsme celekm vysocí a velcí 😀 😀
ke vztahům k rodině.......no, přesně tak, všude je něco. moje rodina to je teda případ sám pro sebe a proto jsem ráda, že mám tchyni, která Verunku opravdu miluje a má zájem třeba za ní přijet,apod...je pravda, jak jsem psala, že mám rodinu 100 km, obě babi a tak, ale třeba moje mamka žije sama a dojede tak jednou za měsíc ☹ MM se na mě zlobí, že ji to třeba řeknu a razí heslo, proč ji k tomu nutit, ale zamrzí to moc. no co se dá dělat, včera se mě paní dr.ptala, jestli mi bude rodina pomáhat 😀 no nemá kdo.

betina
17. dub 2010

Irminko, kluci malí jsou nádherní a ten větší....jj, přicházející puberta, nebo už došla? a jak se chová k sourozencům?
Hanuli, hoky jsou jak ze žurnálu, moc hezký princezny a čepičky jim sluší, snad je budou chtít nosit i starší, porotže co je u nás za boje s oblečením....
ted o víkendu má Verunku tchyně a včera mi volala, co jsem ji to dala za bundičku,že s ní nikam ven nejde 😀 prostě Verča má spotřebu 2 bundy na den, bud je od jídl, ale často je od písku, kamení, vymáchá se v kaluži a já ji prostě nemůžu vysvtělit, že oparvdu nemám na to kupovat 4 bundy, tak aby ch byla furt čistá, ona je prostě čuník 😀

Tulánku, rovněž moc gratuluju k výsledkům z NT a nakup pro mrnousky něco hezkýho 😀

já počkám na UTZ do toho 22 týdne, aby se potvrdilo, jestli to jsou chlapečci a pak musím oblečení po Verunce prodat, holky, ona má 90% oblečení prostě růžových 😀 prvně jsem to nechtěla, že nebudu mít doma bonbonka, no a pak jsem nakupovalaa jen růžový, červený s kočičkama apod..

sarri
17. dub 2010

Dobré ránko.
Hani, já to jídlo holkám reguluju, neb mi by jinak snědly mnohem víc a nemají třeba. Větší množství dávám akorát před prochajdů (oběd zeleninka s masem - teď už 85g měly a hodinu na to dorazit mlékem 120ml) a na noc (poloviční kaše 150-200 ml - záleží, jak moc byly předtím aktivní).
Eliška je s tím přetáčením na břicho jak prdlá - jen ji položím už točí. V postýlce byla nalepená bokem na mantinelu, protože si usmyslela, že se přetočí zrovna na tu stranu, ale jaxi nebylo místo. Adélka to stále ještě nedotáhla do zdárného konce, zato má ale venku kousek dolní jedničky.
Zítra máme přesně 6 měsíců, takže provedu vážení a měření. Dostaly jsme od babičky k narození takovou knížku - Deník našich dvojčátek a tam se píší různé věci + lepí fotky, takže jim to vedu. Ale přiznám se jinak, že su hrozný lajdák, protože žádné jiné zápisky o dětech nemám - tchýně vždycky vytáhne deníček o manželovi a řežeme se celá rodina. A páč jsem si vzala muže z bohaté rodiny 😀 , tak máme i videozáznamy od 72. roku - je to fekt super vidět toho svého téměř dvoumetrového chlapa, jak jede v šlapacím autíčku nebo čučí z peřinky. Nechala jsem ty staré filmy předělat na DVD a je to bomba. To já mám taky video, ale až když mi bylo 7 a to jsem o hodně mladší než manžel.
To mi připomnělo, že musím holk natočit, minule mně to chcíplo a teď se obě strašně řežou, když se kýchne - nebo alespoň simuluje kýchnutí. Manžel občas tak příšerně kýchá, až se normálně lekám, ale holky se řežou.
Přeju krásný víkend - má být hezky, tak si to užijete. Nám tu krásně kvete a zelená se park, tak určitě vyrazíme.Ono má zas v pondělí být zataženo a postupně déšť.

sarri
17. dub 2010

Jo a ještě vám chci dát tip na levný prací prášek. Lovelu a podobné na dětské prádlo jsem velmi rychle zrušila, neb to prostě nepralo. Byla jsem zvyklá na Persil nebo Ariel. Pak jsem poslouchala rádio a mluvili tam o testu pracích prášků, který vyhrál Ariel společně s nějakým noname přáškem z Lídlu, který údajně pere stejně stejně dobře, jen stojí o 1/3 méně. Do Lidlu chodím nerada - teda spíš nechodím, ale ten prášek mě zajímal, a tak jsem si ho koupila (dokonce ještě v nějaké akci). Jmenuje se to Formil Activ a jsem zatím moc spokojená - zaschlá krev z plenek po očkování na 40 šla dolů, nezaprané fleky po příkrmech taky.
A co se týká těch speciálních prášků pro ěti, tak myslím, že je lepší pustit pračku na nějaký ten dětský program, kdy to máchá a máchá. až to všecko vymáchá a dát tam normál prášek (já takový program na pračce nemám, tak dávám dvojité máchání), než ty Lovely, co vyperou prd - tedy vlhký prd by taky nevypraly 😉

lucy82
17. dub 2010

Dobré ránko, tak dneska v noci zase děs 😒
O půl novi už se vzbudila Nelinka a vyžahla 200ml jako kdyby nejedla předtím a vstávala hlady už v 5.50 😠 Asi další spurtík bych to viděla, dneska dostanou na noc kaši.
Sarri dáváte kaši ze lžičky?
Mě se Sofinka točí na bříško i zpátky, ale zpátky to jsou rany, jsem úplně vyřízená, ona se vždycky bouchne do hlavičky, mám strach aby si něco neudělala ☹ Ale nebrečí, prostě se přetočí, bouchne se a zase je zptáky na bříšku.

Jo a ten deníček mám taky, jen jsem taky lajdák a nějak si tam něco zapíšu až je čas, ach joooo 😖

Jo a Lovela mě taky neprala, pračku máme starší takže dětský program tam není, ale teď jsem v Aoci někde koupila Persil Sensitiv a ten je dobrej a i vypere 🙂 Ale z Lidlu bych taky zkusila, díky za tip 😉

j.cien
17. dub 2010

Krasnou sobotenku vsem 🙂
U nas snad konecne dnes bez deste 🙂 a v poledne jedu na srazik s holkama z CARu,tak se tesim na nove tehule a na pokec 😉

Hanul,holky jsou fakt uzasne-jako modelky v tech prima cepickach 🙂

Holky,chci se zeptat na to pretaceni miminek...je vubec mozne,aby mely ty monitory Respisense a s nema se pretocily a spaly?Nebude je to tlacit?? 😕

sarri
17. dub 2010

Lucy, kaši z flašky - dávám to jako poslední jídlo po koupání před spaním. Dávám 360ml mléka a kaše jen jakoby na 180 ml - když je kaše nemléčná a když je mléčná, tak si dám kaše na 180 vody a přidám ještě 180 mléka. Nemusíme ani zapíjet, protože je v tom hodně tekutin a přes flašku je to větší rychlovka i pohodička pro všechny.
V noci už jim jídlo vůbec nedávám - snídají teda už v 6, ale když je něco v noci, tak jenom dudlík. Známá ještě roční holčičku během noci kojí, no tak to potěš.
Eliška to asi dvakrát vzala i ze břicha zpátky a jednou jí teda práskla hlava o zem o deku a to řvala jak tur - taky mám z toho obavy.
A Nelinka se netočí?

lucy82
17. dub 2010

No já dneska zkusím tu kaši, on u nás dudlík nepomáhá když mají hlad, hodinu jsem se snažila jí dávat dudlík ale marně, pak vyžahla těch 200 a usnula jak špalek 😠 A zkusím kaši ze lžičky, páč mi nějak nechtějí už moc pít z flašky, no uvidíme.
Nelinka se točí jen na bříško a to jen občas, když jí něco zaujme tak se přetočí ale jinak je dřevo a radši leží 😅 Ale když je na bříšku tak se pokouší plazit a odstrkuje se dozadu. Sofinka jen kope nohama a houpe se při tom 😀
Nu dáme kolem jedenáctý obídek a jdeme ven. Dneska jim zkusím dát víc, připadá mi že těch 125g je na ně už nějak málo a mají hned hlad. Kámoška má o měsíc starší dvojčata a holky jí baští každá 240ml zeleniny (vaří jim sama a přelejvá to do flašek aby viděla kolik je to ml) Od příštího týdne jim taky vařím, to jsem na sebe zvědavá 😀

petranela
17. dub 2010

Ahoj holky, nesu Vám skvělou zprávu!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 Dnes ráno mi přišla sms od Zuzky.o, včera se jí narodily dvojčátka - páreček. 😵 😵 😵 Přepisuju vám její sms:

Eliška 2700g a David 2450g, oba 48cm se narodili 16.4.2010 v 18.18 a 18.19 císařským řezem. Všichni jsme v pořádku 🙂

rejchl
17. dub 2010

Jéééé tak to je super,gratuluju.Nám už se to taky pomalu ale jiste blizi,vid Petru😀

hanula83
17. dub 2010

Beti, děkujem 🙂, no u nás jsou ty boje s oblečením už teď, obzvlášť u oblékání čepice, no ale zatím se nemůžou moc bránit 😉))... včera ale kupodivu proti těm háčkovaným ani neprotestovaly 😉... Jinak to se teda máme za rok na co těšit, to budem stejně staří jako tvoje prvorozená 🙂, no ale tomu se člověk asi neubrání, oni si holt musí všechno vyzkoušet.

Sarri, já jim právě tu kaši ještě ani nezačala dávat, a asi dělám dobře, fakt víc přibírat nemusí. Ony jsou aktivní přes den dost, teď už i málo spí, ale pořád se vrtí a kroutí a pískají a taky kašlou. To právě u nás začal být takovej mores, že začnou kašlat, ale nemají důvod, prostě jen jakože se dáví, ale úplně jde poznat, jak to hrajou 😉)). Četla jsem v knížce, že tohle děcka už tak malí dělají... Elenka se ještě nepřetáčí, no ale už si taky začíná uvědomovat, jak na to.... Jo a po prášku se určo podívám my tak jednou za čas Lídl navštívíme, ale taky není zrovna nejoblíbenější.

Jinak holky začínám právě uvažovat, jestli to 5x denně jídlo teda není moc, že bysme jedly v 8, pak ve 12 obídek, pak až přijdem z prochajdy třeba ve 4, no a pak až v 7 večer... Já tam totiž to páté jídlo musím vždycky spíš vecpat, protože někdy máme první jídlo až v 9 a pak musíme 3hodinové intervaly zkracovat... Dnes nám tu zas dělají schody, tak jsme zavřené v ložnici, ale po obědě taky určitě vyrazíme ven, je tam opravdu nádherně, konečně!! 🙂... Jooo a deníček máme taky, dostali jsme ho na vítání občánků a tak jsem tam zpětně něco dopsala a teď doplňuju... A ohledně vzpomínek na dětství, já mám taky videozáznam, ale až tak od 10 let, co si naši taky pořídili videokameru. Za to u manži máme problém najít fotky do 1 roku a to je ročník 73, takže foťáky už byly 😉))))

J.Cien, děkujem, no jo, to ony se rády předvádí, to zas jo 🙂... Popravdě nevím, jestli by jim ty Respisense na bříšku netlačily, kdyby se holky s tím přetočily... My to ještě nějak nezkoušeli.. Ale myslím, že nemusí být přímo na bříšku, stačí je dát kousek víc na bok a to by tomu bříšku vadit nemělo...

hanula83
17. dub 2010

Petranelko, tak jí moc pogratuluj, to bylo asi akutní, že? Nevím, že by měla něco naplánovaného. Váhy super 🙂

hanula83
17. dub 2010

Jo a ještě k tomu krmení... Ráno máme 220 ml, pak 175, pak je zeleninka a tu zapijem akorát čajem, pak zase 175 a večer zase 220... Tak asi začnem 4x denně jen těch 175 + zeleninka.

sarri
17. dub 2010

J. Cien - ty monitory jim pak na den sundáš, až se budou přetáčet a jinak se právě kvůli syndromu náhlého úmrtí nedoporučuje dávat spát děti na bříško (alespoň do 4 měsíců) - a naše holky ani na břicho nechtějí - když jsou na břiše, tak furt pasou jak blbé. Já jim teď ráno ten monitor sundám a nandám jen do kočáru, autosedačky a na spaní - stačí to šupnout za gumu od tepláků.
Hani, jestli jíte ráno až v 9, tak bych jim asi 5 jídel necpala - my jíme v 6:00, 9:30, 12:00 (dokrm mléko v 13:00), 16:30 a 19:00, ale mléka jen 120 nebo 100ml. Uvidíme, jak začnou dlabat celou dávku zeleninky, tak budu dávat odpoledne nějaké to ovoce - asi ty přesnídávky nee - jsme tlusťoši a v tom je zbytečně zahušťovadlo, tak radši dám ovoce jen tak.
Lucy, uvidíš, že kaše jim zachutná - holky se taky někdy u flašky vztekají, ale jak je kaše, to sají jak hlúpé. Někdo dává kaši před koupáním a těsně před spaním pak ještě mléko.

sarri
17. dub 2010

Hani, tak to my toho mléka o něco míň, ale zas večer je s tou kaší, tak to vyjde asi tak nastejno. A tu zeleninu dáte všechnu (120, 130g)?

sarri
17. dub 2010

Ali.cko, do kdy máš slíbené, že Tě "nechají"?

hanula83
17. dub 2010

Sarri, většinou teď sní celou skleničku, proto už jim to nedávám zapíjet mlékem, jen trochou čaje nebo mrkvové šťávičky. Já právě nevím, ony jsou 12 a někdy i 13 hodin bez jídla, tak se mi to zdá docela v normále to jídlo. A navíc ráno by mi asi ukousaly ruce, kdybych jim nedala aspoň 200. A večer to samé, jakoby věděly, že budou dlouho bez jídla a chcou se nadlábnout. V noci se ale na jídlo vůbec nevzbudí. Budí se jak kdy. Někdy v 6 ráno, to jim manža dá třeba ten čajík, ale podle mě ho ani nechcou, to on jen ze své vůle, aby nebyly tak dlouho vysušeny... A pak samy zas zaklapnou očka a vzbudí se třeba v 8 a vykládají si v postýlce, já tak 8:30 vstanu, nachystáme jídlo a až v 9 se jí... Upozorňuju, že vůbec neřvou, naopak jsou ráno v super dobré náladě 🙂.

hanula83
17. dub 2010

A právě teď nevím, kolik je ta sklenička, nemůžu dolů do špajzky se jít podívat, dělají tady ty schody... A taky záleží, co jim dávám, když je to zeleninka a mrkev, to sní všechno, masenko jim moc nejede, tak sní tak 3/4 skleničky.... A co se týče spánku, tak v tom jim dávám volnou ruku, ať si spí, jak potřebujou přes den. Většinou je to tak, že potom od rána si ještě dopoledne tak na hoďku schrupnou, a po obědě spí do večera tak 2 - 3 hodiny, ne v kuse, třeba po půl hodině nebo hodině. A v kočáru jak kdy se jim chce, ale taky většinou spí.

sarri
17. dub 2010

No, tak to vyjde na stejno - taky dáme za dopoledne 220 mléka. Ono s tou zeleninkou a msem - záleží také, co v té sklence je - brokolice má energetickou hodnotu o polovinu nižší než kukuřice s bramborem. Nám zas jedou ty masové sklenky.

hanula83
17. dub 2010

Tak my brokolicu nemůžem vůbec, zatím mě vždy poprskaly. Já jim ju ani necpu, ale ještě ji časem vyzkouším... Jinak masenko jim teda neodpouštím, tak se to trochu naučily jíst. No mrkev, to je jasny, ta vede... a zeleninová směs s rýží teď taky... Holky, já se tady asi zblázním, oni tu začaly vrtat, holky krásně spaly a teď se budí a jsou naštvany, že nemůžou spát... už ať je poledne, pojíme a prcháme ven...

hanula83
17. dub 2010

teda ti dělníci začali vrtat 🙂

sarri
17. dub 2010

...a nejsou to jen převlečené ženy za dělníky?

hanula83
17. dub 2010

Sarri, jediný způsob, jak se o tom přesvědčit, je dost nevhodný 😀 😀 😀

sarri
17. dub 2010

😀

hanula83
17. dub 2010

🙂... tak my prcháme ven, teda až pojíme, ale to je u nás někdy i na hoďku a dnes budem mít masíčko, takže určitě hodina.... Jo a už se zase nenávidím za to, že jsem objednala nějaké věci na MMB, jsem fakt hrozná! Ale je fakt, že pokojíček holt musíme vybavit...

petranela
17. dub 2010

Vyřídím od vás Zuzce gratulace. 🙂 Zřejmě to bylo akutní. Vím, že včera měla kontrolu, tak asi miminka musela co nejdřív ven. Jinak víc podrobností nevím. Jsem zvědavá, co nám pak Zuzka napíše.

Rejchl, přesně tak, blíží se nám to vážně šíleně rychle 😨 Jen ať u nás miminka ještě vydrží, ale asi budu klidnější až budou děti venku, přece jen začínám mít z toho porodu nějaké obavy.

Přeju krásné slunečné odpoledne 🙂

geliva
17. dub 2010

Taky se připojuji ke gratulaci Zuzce. jsou krásně velcí.

ali.cka
17. dub 2010

ahoj holky!já právě o svém porodu nic moc nevím.ještě mi nikdo nic neřkl.zatím jsem chodila jen ke svému dok.na gyndu tady v místě.od úterý mám nástup na mateřskou a jinak akorád říkal,že se mám poohlídnout po nějaké porodnici.ale to taky nejsem ještě rozhodnutá.jestli do menší,ale s né až tak dobrým vybavením nebo do velké,ale asi víc vhodné pro takovéto dvojky.já se toho porodu totiž hrozně bojím i když mám už jeden porod za sebou(dcera má letos 18)ale to mi doktor řekl,že je jako bych nikdy nerodila...ale asi půjdu kvůli bezpečnosti do té větší.budu to tam muset nějak přežít,hlavně aby kluci byli v pořádku a nemuseli jsem tam byt moc dlouho.tak asi až začnu docházet do porodky tak mi řeknou co a jak.ale máme jednu placentu,dva vaky a spodní ja hlavičkou dolu a druhý opačně.tak uvidíme.v pondělí jdem měřit vážit tak už se moc těším!a třeba se dozvím něco nového!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru