Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
17. dub 2010

Ali, tak Ty už jsi zkušená mamina. určitě běž ale do té větší porodnice - ony jednovaječné mívají nic moc porodní váhy přece jenom je to jistota, když je v nemocnici dětská JIP. Sice pro maminku je to v takové nemocnici horší - ležela jsem v těhu v nem. Kyjov a rodila v Baťově ve Zlíně a v Kyjově oproti Zlínu luxus a domácký přístup, kdežto ve Zlíně velkovýrobna a s maminkama se tam rozhodně nemazaly, jenže právě kvůli JIPce jsem šla tam, neboť z okrasních nemocnic by Ti dítě stejně v pípadě potřeby někam převezly a je to zbytečný risk.
No, já měla těhotenství v plánu ukončit v 36+ max. 2 - ve Zlíně tak jednovaječná mo-bi ukončují, tak proto mě zajímalo, jestli máš takový nějaký plán ukončení - jo, od 32tt jsem byla preventivně hospitalizovaná (což se mi taky vyplatilo).
Ony ty odhady vah jsou +- autobus - říkali mně, že budeme rádi, když budou mít holky porodní váhu 1700g - ať víc nepočítám a nakonec 2200g v 34+2, takže asi tak.

j.cien
17. dub 2010

Velka gratulka Zuzce.O!!!!Preji hodne stesticka,zdravicka a pohodicky mamince i mimineckam 😵 a vahy teda fakt krasne 😉 !

salu
17. dub 2010

Ahoj holky, tak se nám tady rozjíždí "květňátka" 🙂 . Gratulace Zuzce.o 😎 Jste maminky šikulky, že jste tak dlouho vydržely a už za chvíli budete mít mimísky doma. Vydržte!

lucy82
17. dub 2010

Jůů Zuzce moc moc gratulujeme🙂

Hani teda ty máš holky spavý, fakt zááávidím, vstávat o půl devaté, no to musí být super 🙂 Mě se dneska vzbudily v šest, šly spát v 9.40 a v 10 už byly vzhůru, pak jsme v jednu jely ven a to spaly tak hodinu, od té doby nic až v sedm usnuly. Tak je toto normální 😠 😀 😝
Jinak jsme jim daly ve 3 přesnídávku, o půl šestý kaši ze lžičky, a před sedmou když šly spinkat si daly ještě 120 mlíčka, Sofinka by asi vypila i víc ale manža udělal jen tolik tak doufám že budou spát líp.

Ju a jinak holky byla tady za mnou kadeřnice a ta má 9 měsíční holčičku a tak nějak jsme se bavily a já načala téma Sunar 2. že jsem ho teď holkám koupila ten banánovej a ona že nje až od uk.6 měsíce tak jí říkám že 6 měsíců nám je příští týden a ona že ji doktorka říkala že uk. 6 měsíc je až když mimi slaví 7 měsíc. Takže teď prý máme ukončený 5 měsíc. COž teda nechápu, volala pak ještě svý kamarádce z porodnice a ta to potvrdila.
Že je to holky blbost a ukončený 6 měsíc je když holkám bude přesně 6 měsícu. TZn. příští týden...?????

lucy82
17. dub 2010

Jůů Hani a co sis objednala pěknýho? 😉

j.cien
17. dub 2010

Jj,na vsech mlikach to cislo od ktereho mesice -je mysleno od tohoto UKONENEHO mesice 😉

salu
17. dub 2010

Lucy, to by tam snad výrobce napsal od 7. měsíce a né od ukončeného 6. měsíce a myslel tím od 7. měsíce. Já se teda přikláním k variantě, že ukončený 6. měsíc je prostě, když je nám 6 měsíců. Pak rozjíždím 7 měsíc. Tak jsem k tomu i já přistupovala s kašema, přesnídávkama .....

salu
17. dub 2010

J. Cien, takže fakt, až jim bude jako 7. měsíců?

j.cien
17. dub 2010

Holky opravdu,je to od ukoncedneho... 😉

lucy82
17. dub 2010

Salu já si taky myslím tak fakt nevím co ta doktorka tím jako myslela. Zeptám se ještě ve středu naší mudry 🙂 Ju a v týdnu tam máš čepičky 😉 Jsem jako kráva v pátek jdu do města tak si stoupnu na poštu a hledám a hledám a já blbka zapomenu doma na stole papír s adresou takže v pondělí znova a lépe 😅

j.cien
17. dub 2010

Jj,pokud dr.neurci jinak,to ,co je jako prikrm od 4.mesice-stavicky,presnidavky,kase bez lepku-to vse je mysleno po ukoncenem 4.mesici....a stejne pak s lepkem-po ukoncenem 6.mesici...

salu
17. dub 2010

Tak jsme zase chytřejší 😎 Tak ať tam rovnou píšou od 7 měsíce 😝

petranela
17. dub 2010

Hezký večer holky,
Zuzka moc děkuje za přáníčka. Píše, že má od prasknutí vody vysoký tlak, asi preeklampsie, tak ještě je do zítřka na jipce, mimča v inkubátorech.

Už se těším na fotečky Zuzčiných miminek. Jsem docela zvědavá, kdo teď bude další na řadě??? 😅 J.cien, je teď už moc hezky daleko, to budou veliký holčičky 😉

salu
17. dub 2010

Lucy, v pohodě. Ještě pořád je čas 😀

j.cien
17. dub 2010

Petranel,ja spise cekam,kdo mne jeste predbehne 😉 🙂 🙂 kdyz mam tu sekci slibenou na ty carodejnice... 😉

sarri
17. dub 2010

Lucy, když mají holky 5m a 3t, tak mají 5 měsíců ukončených a jak jim bude 6m, tak budou mít půl roku a jedou 7. měsíc - to přece jinak být nemůže, ne? To zas někdo přemýšlel a špekuloval až vymyslel blbost 🙂

petranela
17. dub 2010

J.cien, no myslím, že teď to tu bude zajímavé, je nás už hodně ve finále, je možný, že se budem navzájem předbíhat 😕 , no sama jsem zvědavá jaký bude nakonec pořadí!!!!

sarri
17. dub 2010

teda nic proti Cien a kadeřnici, ale nějak mi to hlava nebere. Zároveň s příkrmy jsme podle doktorky měly začít tehdy, když jsem měla tady v pase 4měsíce a týden

j.cien
17. dub 2010

Sari,pokud si vsimnes-psala´jsem,ze ůpokud dr.neurci jinak"...tzn.ze jsme se v lekarne setkavali s tim,ze si pediatr pral nasadit prikrm treba uz po 3.mesici....Ale jinak plati,jak je uvedeno-od ukoncenych 4.ukoncenych 6ti....
Vzdyt to slovo ukoncenych je tam i napsano!!

lucy82
17. dub 2010

Jcien takže jak to teda je?
Mě doktorka řekla když nám bylo přesně 4 měsíce že už můžeme začít s příkrmama tzn. vše od uk. 4 měsíce, ale podle tý doktorky od tý kamarádky by jsme s příkrmama měly začít až když nám tedy bylo 4 měsíce a 4 týdny a s dvojkama mlíkama můžeme tím pádem začít až příští měsíc. No Sarri nevím já si taky myslím že je to blbost a děláme to my dobře ale dostalo mě to a tak to tady celý večer študuji na netu a někdo trvdí to a někdo zase ono

j.cien
17. dub 2010

Tos holky!!Plati od ukonceneho!!!ale pokud si to vas pediatr preje jinak=driv,tak to konzlutujte s nim...tj,kdyz konkretne vam doporucil uz driv-tak jiste schvalne-cilene a vedomne

sarri
17. dub 2010

Lucy, já to vidím teda furt tak, ať přemýšlím, jak přemýšlím. Kdybych měl dítě narozené prvního ledna, tak do 1. února by bylo na světě jeden celý měsíc UKONČENÝ, 1. března druhý ukončený, 1. dubna 3. ukončený a od května 4. ukončený.
V těhu se taky počítá 32 týdnů a 2 dny jako ukončených 32 týdnů a jede se 33tt

sarri
17. dub 2010

Cien, chápeme, že od ukončeného, ale ukončený měsíc je vždy po měsíci - nemůžu mět ukončených 6 mesíců, když už mi jede osmý měsíc

sarri
17. dub 2010

Apropos např. u příkrmů je hranice ukončeného 4m daná WHO a je to dolní hranice pro zavádění, takže by s tím Mudr. asi moc nešoupal, natož o měsíc.
Apropos z jiného soudku - viíte Pergnerovou, jak jí zas vtáhly ksichtík? Někde na netu jsem viděla fotku a vypadala baz makeupu, že brzo umře.

lucy82
17. dub 2010

Sarri ju ju přesně takhle jsem jí to taky vysvětlovala i jí to manžel napsal pod sebe na papír a i to chápala ale prý když se malá narodila 7.7. a 7.1 byly na půlroční prohlídce tak jí doktorka říkala ať začne s mrkvičkou od uk. 6 měsíce a ona tak už můžu teĎ? A doktorka teď máte začátek 6 měsíce ukončený máte až 7.2 tak ten den začněte. No jsem z toho magor 😀 😀 Ale buď to jinak pochopila nebo ta doktorka to dělá podle sebe a ukončený měsíc bere jinak

sarri
17. dub 2010

Lucy, Kočule i Hanka jedou stejně.

j.cien
17. dub 2010

Ano,dle WHO je prave ta klasifikace-od ukonceneho...ale rikam,dr.muze doporucit jinak 😉 tj.driv,s tim jsem se v praxi setkala,i kdyz myslet si o tom mohu sve...

sarri
17. dub 2010

Cien, prosím, co je ještě na teplotu pro drobky kromě Paralenu? Ještě něco jako Ibalgin, ne? Prý se mohou pak střídat na utlumení horečky právě Paralen a to, co nevím co 😉

j.cien
17. dub 2010

Sari,krome paracetamolu(tj.Paralen,Panadol,Benuron)se dava ibuprofen (tj.Ibalgin,Brufen,Nurofen)...daji se pouzivat naraz,jakoze stridave v doporucenych intervalech,coz se vetsinou doporucuje,pokud samotny paracetamol nezabira 😉
Ucinek na snizeni horecky maji oba,ibuprofen je navic i protozanetlivy 😉

Holky dobrou vsem,jsem KO po dnesnim sraziku s holkama z CAR 🙂

j.cien
17. dub 2010

PROTIzanetlivy...pardon,same preklepy mam....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru