Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

elly01
19. dub 2010

Moni, však počkej, jak rychle Ti to uteče. Zrovna jsme si říkali s manželem, jak rychle to uteklo od chvíle, kdy jsme oba koukali jako opaření na // na testíku, před námi bylo 9 měsíců, já se nejprve modlila a říkala ať už máme za sebou první trimestr, pak jsem si říkala, ať už jsme alespoň ve 25.tt kdy už můžou miminka zachránit, pak jsme si říkala, že to bude príma, když porodím třeba ve 32.tt a teď nemůžu uvěřit tomu, že zátra začínám 36.tt a že za 14 dnů budou děti na světě. Uteklo to šíleně rychle.
Reddwarf, vidíš a já bych si tak moc příála rodit normálně. Počkej, miminka budou venku raz dva a alespoň je budeš mít hned u sebe a budeš si je muchlovat a já je po porodu třeba den neuvidím 😢 😢

monika03
19. dub 2010

Tak tomu věřím, že to uteče jako voda! Myslím, že všechny těhulky zažívají stejné pocity! Taky si přesně vybavím ten začátek, test a první ultrazvuk a přání překlenutí prvních třech měsíců. Teď jsem sice teprve za půlkou, ale taky bych se už mazlinkovala. 🙂 Jinak pokud by to šlo a já měla možnost výběru tak bych též chtěla rodit normálně.

j.cien
19. dub 2010

Elly uplne stejne mety jsem si davala taky!!!A ted koukam,ze jsem v tabulce uz na rade 😉 😵

lita
19. dub 2010

DARLING - to je mi lito, ze je manzel takhle nerudny a nepomuze, spise naopak. A pri jeho pracovni dobe u vas asi ani neni moc prostoru si o vsem popovidat. Klobouk dolu, jak to vsechno sama zvladas! Chlapecci jsou docela nedonoseni, musis s nimi cvicit nekolikrat denne, navic ty koliky a jeste k tomu domacnost na hrbu, to jsi v jednom kole a jen skoncis, tak uz musis zacinat kolecko nanovo. Navic ti asi moc neprida, kdyz jsi cele dny sama jen s klouckama, to by mohl take pochopit a spise ti byt oporou a to i psychickou a ne te jeste dorazet. Nejspise potrebuje trknout, otevrit oci a podivat se na situaci i tvyma ocima.

Asi bych se fakticky sebrala a jela na chvili k vasim. Tam si odpocines, vycistis hlavu, nacerpas energii, udelas si neco jako prazdniny a treba mu to dojde, kdyz prijede do prazdneho bytu, ze mu chybite a ze by o vas take mohl postupne svou slepotou prijit. Jestli jste deti oba moc chteli, tak mu to musi docvaknout.

U nas manzel docela dost pomaha v ramci svych moznosti, snad mu to vydrzi. Moc se na deti take tesil a je to na nem videt. Jakmile maji trapeni, tak je u nich a chova a natrasa je, aby je ta kolika presla rychleji. V noci nabizi vstavani k prebalovani, ale pokud jde druhy den do prace, tak ho spis nutim, aby radeji spal. Pres den si kluky na par hodin bere dolu, abych se mohla pripadne dospat. Take pomaha s odkrknutim, kdyz mi druhy kloucek rve hlady, aby mohl jit na radu drive. Do koupani ho nezapojuju, mam uz docela efektivni system.

Jsem rada, ze pomaha, protoze si tak vytvari i pouto s klukama a tak nejak nas to dava vsechny dohromady. Docela jsme se na zacatku rafli, kdyz se mnou jeste triskaly hormony a mela jsem jen 2 hod spanku za sebou. On byl take nevyspaly, takze jsme na sebe jeceli a hazeli spinu, ale vycistili jsme vzduch a od te doby mame jasno a zajety system.

Darling, take jsem zvedava, kdy zacneme dokrmovat umelym mlickem nebo kasickou na noc. Nekdy mi v noci uz vydrzi 4 hodiny a hned to na sobe druhy den poznam. Jenze Tobik jeste potrebuje pravidelne papat, takze to pres den radeji moc nenatahuju, i kdyz by to nekdy slo.

lita
19. dub 2010

Holky, k tem letnim Emitex zavinkam do autosedacky. My mame tu, co se stahuje kolem hlavicky (nahore fleece + bavlna uvnitr) a kluci jsou dost zpoceni. Proto na tu zimu do Emitexu rozhodne nepujdu.
Jinak ta roztomila - uplne letni verze - co ma hlavicku jako zviratka (viz treba http://www.babylife.cz/zavinovacky-do-autosedac... ) je kolem hlavicky uplne na prd, protoze nejde stahnout a jen tak kolem te hlavicky planda, takze hlavicku rozhodne nezahreje.

lita
19. dub 2010

Beti - to je docela hruza, co jsi tu napsala, ze te vlastni rodina nutila do potratu!! A jaky je jejich pristup ted? Zacali se na miminka tesit? Jinak krasne fotecky Verunky 🙂

Zuzi72 - opet se potvrzuje, ze jsi drak 🙂 Litat s obema klukama v naruci po uradech, s jejich bimbajicima hlavickama, si tedy neumim predstavit. A take si nejak neumim predstavit byt s kocarem cely den v terenu, ale treba me ten ostych prejde, az konecne vyjedeme 🙂 Ma byt krasne, dest ma vycistit ten popilek z Islandu. Uz se tesim!

Bali - asi to budu delat jako ty, svoje mlicko do flasticky. Kdyz by oba kluci spustili hladovy huronak, tak je muzeme zasytit oba najednou, jaky luxus 🙂

lita
19. dub 2010

Holky tehulky, moc bych tady ty vahy pocitane dle UTZ radeji neresila ci s nimi nepocitala. U nas se docela sekli, a to vice doktoru. Pokazde namerili neco jineho.
Tobisek mel byt ten vetsi a to az o 300-400 g a nakonec to byl ten mensi a rozdil mezi obema byl nakonec jen 100 g. Vaha podle mereni hlavicky a kosti je tedy dost nepresna, alespon u nas to bylo tak.

lita
19. dub 2010

Jdu koupat, Tobis uz se mi tam delsi dobu sije, takze pujde do vody a oni ho ty roupy prejdou 😀

salu
19. dub 2010

Doplňuji Reddwarf

***ČEKATELKY***
J.CIEN - 15. května - dvojvaječné holčicky
CARINKA - 18 května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
REJCHL - 24. května - dvojvaječné, chlapci Jára a Davídek
EIRIN - 27. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
REDDWARF - 2. června - holčičky
ALI.CKA - 15. června - jednovaječné, Jiříček a Honzíček
SALU - 29. července - dvojvaječné holčičky
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, ???
MONIKA03 - 30.srpna - dvojvaječné, ???
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
BETINA - 24. října -
TULANEK - 25. října -

***MAMINY***
HANCAS - (34tt) Klárka 2,5kg, 49cm, Kubík 2,23kg , 46cm leden 2008 (přirozeně)
ARWENKA - (39tt) Nicolas, Sandra, 26.srpen 2009 (přirozeně)
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27.srpen 2009 (císař)
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
PETULKA26 - (34+1) Lukas 2,3 kg, Elen 1,3 kg, 20. září 2009 (císař)
SARRI - (34+2) Adélka 2,24kg, Eliška 2,17kg, říjen??? 2009 (přirozeně)
KOCULE - (37+2) Adélka, Tomášek, říjen 2009
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen??? 2009
LUCY - (38+5) Nela 2,74kg, 46cm, Sofie 2,72kg, 47cm, 23. října 2009 (císař)
BELATKA - (36tt+4) Adélka 2280g / 41cm, Anetka 1840g / 42cm, 30. října 2009 (císař)
HAŇULA83 - (37+5) Anička 2,82 kg a 48 cm, Elenka 3,29 kg a 50 cm, 11. listopad 2009 (císař)
Darling007 - (31 + 5 tt) Daniel 1,67 kg a Honzík 1,32 kg, 18. 11. 2009, dvojvaječná dvojčátka (císař)
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, , 30.listopadu dvojvaječné (přirozeně)
YORINKA - (35tt+3) Pavel 2370g, Václav 2790g, 27. prosince 2009 (císař)
KANKOVKA - (34+6 tt) Helenka 1,935 kg, 42cm a Vašík 2,44 kg, 46cm, 1.ledna 2010 (císař)
IRMI - Bořek 3kg 47cm, Bruno 3,15kg 47cm, 4.leden 2010 dvojvaječné (císař)
SWEETHY - ( ) Vendulka 3kg, 47cm a Štěpánek 3,4kg, 50cm, 14.ledna 2010
CLEA - Alex 3kg a 47 cm a Jakub 2,150kg a 44cm, 14. ledna 2010
HOUSKY - (28tt) Barunka 1,05 kg a Daneček 0,74 g, 20. ledna 2010 (císař)
MILUŠKA - (30+1) Tadeášek 1,45 kg, 38 cm a Kryštůfek 1,15 kg, 35 cm, 20. ledna 2010 (císař)
KOMVER - (36+2) Hanička 2,33 kg/45 cm a Janička 2,57 kg/50 cm,29.ledna 2010 (císař)
BALINA
MIRADKA
HAASINKA - (35+4) Sofinka 2,31kg/ 41cm, Olivka 2,16kg/ 42cm, 4.února 2010 (císař - celková anes.)
RADKA.K - (35+4) Michael 45cm / 2200g, Samuel 43cm / 1620g, 19. února 2010 (císař)
ZDEPROS - (33+4) Davídek 2250g / 48cm, Kubík 2010g / 46cm, 23. února 2010 (císař)
ZUZKA72 - (38+4) Petr 3,09 kg / 48cm, Lukáš 2,65kg / 46cm, 26.únor 2010 (císař-spinál)
ZLATOVLAASKA - (38+1) Adam a Filip, 17. března 2010 (císař)
LITA - (33+3) Bryan 2,28 kg / 45 cm a Tobias 2,14 kg / 45 cm, 22. března 2010 (akutní císař)
ZUZKA.O - (?) Eliška 2,7 kg / 48 cm a David 2,45 kg / 48 cm, 16. dubna 2010 (císař)

petranela
19. dub 2010

Ahoj holky, přepisuju vám zprávu od Zuzky.o:
Drobečci jsou stále v inkubátorech, je mi jich hrozně líto. V pátek mi rupla voda, akutní cisař, preeklampsiie, doteď mám vysoký tlak. Dneska jsem se je poprvé pohladila.

Moc jí přeju, aby dětičky nemusely být v inkubátorech, aby jí tlak klesl a bylo jí po císaři líp a líp. Snad budou moci jít brzo miminka k mamince a pak všichni tři domů.

No a teď ještě píše, že císař byl naprosto v pohodě, o jizvě ani neví 😉

petranela
19. dub 2010

A ještě Zuzka píše, že na nás všecky myslí, máme se držet co nejdéle, pohled na ty miláčky v inkubátorech je prý strašně smutný.

j.cien
19. dub 2010

Zuzce posilam taky pozdraveni a prani,at jsou deti uz brzo s ni a at vse krasne dozenou,bobecci 😉 vahy maji pritom pekne!...tak snad je z tech inkubatoru uz brzo daji mamince 😵

vysocanka
19. dub 2010

Zuzi drzte se i s miminkama. Verim ze nebudou v inkubatorech dlouho!!! Hodne zdravicka

elly01
19. dub 2010

Zuzce moc držíme palečky a ať už je jí líp a miminka ať už můžou být s maminkou 😵

monika03
19. dub 2010

Zuzi taky se připojuji k přáním spousty zdravíčka a brzkého mazleníčka! 😉

lita
19. dub 2010

Zuzce preji, at je s milacky co nejdrive dohromady a drzim palecky! Jeste mam cerstve v pameti, jak je tezky pohled na ne v inkubatoru. At si klidne nad nimi v inkubatoru poplace, hormony ji stejne nic jineho nedovoli a ulevi ji to. Urcite si je bude moci brzy i pochovat a zacit treba zkouset kojit. S jejich krasnymi vahami v inkubatoru dlouho nebudou! 🙂

petranela
19. dub 2010

Holky, Zuzce jsem vyřídila vaše pozdravy a přáníčka. Teď píše, že všem moc děkuje 🙂 Zítra ráno prý zkusí přiládat. Dle odhadů budou v porodnici 14 dní až tři týdny.

zuzka72
19. dub 2010

🙂

j.cien
19. dub 2010

Zuzi,hosani jsou frajeri 😉

hanula83
19. dub 2010

Petru, tak hlavně, ať je brzo pustí, musí to být těžké, ale rychle to uběhne... Moc pozdravuj 🙂

ali.cka
19. dub 2010

ahoj holky,nestíhám vás ani dočíst.letím trošku odpočnout,ráno mě čeká doktor.ale dnešní váhy:1700 a 1800g!dokrot nás chválil,že při mé výšce skvělé!a že tak 3-4týdny a můžou ven!jinak vše ok,průtoky,cevy,srdíčko,voda..a taky mám ještě nové fotečky,tak jestli chcete kouknout 😉 .zítra písnu víc.dobrou nočenku!

sarri
20. dub 2010

Dobré ránko.
K těm zavinovačkám emitexovým - tak holky mají 65 cm a půl nohavice ještě máme volné - když jsem holky vezla z porodky a snažila se je do toho zabalit, tak to bylo hrozně moc velké - takže doporučuju si vzít deku a zabalit do deky - resp. v autosedačce tou dekou jen přikrýt - ono se stejně většinou pro mimina dojede až před budovu a už je teplo. Ony vůbec byly holky prva v těch sedačkách takové ztracené.
My jsme včera málem parádně zmokly - takový šupec na nás poslali od Olomouce, že jsem půl hodiny stála v podloubí na náměstí a čekala, až ta hrůza přejde a klepala tam kosu. Adélka se podělala a řvala jak Tarzan, takže jsme měli docela hodně nechtěné pozornosti a chystal se meeting ODS - manžel si dělal srandu, že jsem tam měla s řvoucí Adélou naběhnout a demonstrovat kvůli nižší mateřské 😀 Naštěstí, když uviděla tátu, tak zmlkla a už jí ani nakládka v gaťách nevadila.
Tak se tuším něco vyklube i Elišce, protože včera zas kýble slin ☹

sarri
20. dub 2010

Zuzi, co Ty všecko nestíháš - ještě i fotečky - no borci.
Holky, chystáte se někdo s miminama v létě nebo na podzim na dovolenou? Nebo máte zkušenost kdy tak asi s dětma prvně vycestovat?

petranela
20. dub 2010

Sarri, díky za zkušenost ohledně letních zavinovaček. Radší je nebudu do porodnice balit a vezmu jen ty dečky, už bude teplo, tak by jim to mělo stačit. Znova jsem se na ně dívala a jsou fakt asi moc veliké pro nejmenší miminka z porodnice.

lita
20. dub 2010

Ahoj holky, tak u nas dalsi katastroficka noc 😖 Cely vcerejsek pres den se predvadeli pred babickou, jak jsou hodni a co ze to vlastne slovo kolika znamena. Jen baba odesla kolem pul 5, tak to zacalo. Sla jsem tedy koupat, ale po koupani se zase jeden kroutil a tak to jelo de facto az do 6ti do rana. Behem te nekonecne sichty jsem akorat zvladla zhltnout veceri a 2x jednu hodinu spanku. V 6 jsem ulozila Brajika do postylky, ze uz na me vytuhnul a prestal se kroutit bolesti a v 7 uz me probudil Tobik. No, nebudu lhat, jsem uplne grogy a imunni vuci placi.

IRMINKO - kloucci jsou nadherni a uz z nich jsou chlapaci, ale stale roztomily 😉 A jestli rikas, ze tam mas nevyzehleny oblicej, tak bys mela videt me. Proti me jsi mlada princezna s hedvabnou pleti novorozence 😀
A rozhodne ti to tam slusi, maminko 😉

ZUZI - tvoji kloucci jsou take nadherni, krasna a zvedava kukadla, navic nadherne vystrojeni do sveta 🙂
SARRI- pres leto bychom radi nekde po Cechach, s takhle malyma mimcama bych se do jiznich krajin bala. Jedna holcicka miminko v Chorvatsku chytila nejakou bakterii nebo co (asi z vody) a dlouho byla v nemocnici a do tedka neni uplne v poradku. Takze jih bych si asi dost promyslela.
U nas je problem, ze se nam do kufru auta vejde kocar, ale uz ne pes 😖 Takze nevim, jak to udelame. Bud pronajmeme nejake vetsi auto nebo nejakou poradnou bednu na strechu auta a do ni se da ten kocar. Manzel by tedy uz ted mel zacit posilovat svaly.

irminka
20. dub 2010

dobré ránko babulky,

Lituško: tak to je mně moc líto s tou kolikou, naštěstí kluci na to netrpí, teda jen sem tam, ale to se dá zvládnout. Chudátka malinká, uplně trpím s nimi. Ale fakt nevím, jak by jsi jim mohla pomoci, když ani kapečky , polšářek s třešněmi, masírování atd nepomáhají, tak už opravdu nevím. S Ríšou jsme si to také užili, ale je pravdou, že jedno dítě a dvě je opravdu velkýýýý rozdíl. A s tím ksichtem po ránu ani nemluv, do vrásek bych mohla sadit semínka mrkvy 😠 , no otřes, ale co, hold nikdo nemládneme 😉

Sarri: včera nás déšt potkal také, no klukům jsem nahodila pláštěnku, ale já jsem byla jen v mikině a umíte si představit, jak jsem vypadala, zmoklá slépka hadra...
Na dovolenku jedeme v červenci do Hrvatska, snad nic nechytneme, jede nás tam banda a 5 malinkatených miminek, to si užijeme řevu, uuuuužžž semooooc těším 😅 . Jo a v červnu jedeme s holkama s druhé diskuze na Vranov na prodloužený víkend i s manžílkama, tak se také moc těším 🙂

Dnes jedeme s hošana na 1. očkování, už mám bobky, že to klukům nebude dělat dobře, tak držte palůšky 😉

Přidávám foto ze včerejška u babičky, no pohoda pohodová

komver
20. dub 2010

Ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla,teda aspon s nějakým příspěvkem ne,ale snažím se vás poctivě číst.Všem novým maminkám moc gratuluji ke krásným dětičkám.
Lito s kolikou bojujeme už pěkně dlouho a taky nám bohužel nic nezabírá.Janička trpí fakt hodně a skoro celej den tlačí.Uleví se jí hodně na bříšku,ale zase mě na bříšku moc dlouho nevydrží a Hanička tam taky nechce být.Jinak cvičíme s nožkama,polštářek s třešní pomůže jen na chvilku - spíše je to uklidní,než že by nějak pomohl a používáme probiotika.Ty jsme teď změnili z Bio Gaia na Laktobacílky baby, jsou mnohem levnější (asi 150,-) a ty první (v lékárně 600,-) nám stejně nepomáhaly.Ale bereme je teprve druhý den,tak nevím jaký bude účinek,ale zdá se mi to už teď mnohem lepší.
Když jsem se na to ptala dr. tak mě řekla,že někdy je potřeba vydržet první 3 měsíce a že to pak postupně přejde.No ale holkám za chvilku 3 m budou a mě se zdá,že je to mnohem horší než na začátku 😝

zuzka72
20. dub 2010

Irmi-retro-super 😀 -to nemá chybu a toho místa co mají....
Byla u mě Hanula83 a má krááááááásny holčičky a už jsou tak veliky a rozumně koukaj, úplně závidím, jsou to šikulky. 🙂
A teď ty HANULA83 😉 😉 😉 Ty jsi se snad musela zbláznit! Co jsi mi to v té tašce dala, ježiši to muselo stát majlant a ještě obálka. No to né, to takhle nejde, takže na srazíku tě zvu na oběd, pohár-cokoliv budeš chtít. 🙂 🙂 🙂 Jsem z toho v šoku..... 🙂

zuzka72
20. dub 2010

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ela19/
Irmi prosímtě mohla by jsi napsat téhle mamině, kde koupila ty dupajdy s Ijáčkem? Tím, že je to slovenský koník, tak mě to tam nechce pustit. A ty jsi myslím říkala, že jsi teď na slovensku, nebo tak něco. 🙂

zuzka72
20. dub 2010

Nebo spíš, jestli to nemůže sehnat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru