Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

helisek84
10. kvě 2008

marrha: tak IP, ju? ať můžeš klidně spát, moje duše spřízněná 😀

xen: necháme se tedy překvapit. No jo, luxus - každé má svůj bejvák a každé protahuje v jiném mezičase 😀 Je to prča, dneska jsem je pozorovala a musela sem se smát.

marrha
10. kvě 2008

Heli děkuji moc 😵 😵 😵

jsem Tě šmírovala i v zářijovkách 😀 😀 😀

xenie131
10. kvě 2008

helisek: jj, taky sem pozorovala to vlnobití. Ráno je čipernejší filípek, odpoledne tak vcelku oba a matýsek je noční raubíř 😀 sou to zlatička

helisek84
10. kvě 2008

marrha: a neřekne a neřekne, potfora, co? Já to nechci do diskuze rozepisovat, ani do profilu...budoucí dědek to nechce vědět a chodí sem zlé jazyky na kukačku, co vykecají i co sám člověk neví.

xenie131
10. kvě 2008

helisek: tak už tě holky zlomily, abys jim to prozradila? 😀

helisek84
10. kvě 2008

tak já si nepamatuju, které je na které straně...ale vlevo to cítím níž než vpravo...tož nefím. 😒

marrha
10. kvě 2008

Heli chápu...
mně tu zatím nikdo nenašel aspoň doufám....nikdo nic neříkal...a my pohlaví neřekli vůbec nikomu 😉
a o to to bylo větší překvapení....

Xenie,Tobě se to už krátí,že?jak se cítíš ještě dobrý?

xenie131
10. kvě 2008

hel: u nás je to jednoduchy, když byli menší, taky sem nevěděla, kde sou, ale pak se to už dalo krásně poznat a jak ubývá místa, tak se nemaj kam hnout... aspon doufám 😀 a vyšlo nám to i tak, že sme chtěli, aby prvorozenej byl Matýsek a jelikož je nejníž a přijde jako první na svět, tak nám to pěkně vyšlo.... Uvidíš, třeba se prcci ještě všelijak natočí a zacvičí, mají čas 😉

xenie131
10. kvě 2008

marrha: no, začínám chytat depku, páč vůbec nevím, jak budu rodit a ü císaře su v háji, páč nevím, jakou narkozu, no masakr, jinak máme vše připraveno, tašku, postýlky... už prostě jen čekáme... a jinak to de, i když se zadýchávám a sem unavenější,a el ještě to de, prý bude ještě hůř mě uklidnovala sestřička v poradně 😀

nic holky, loučímse, su jakási kaput dneska, papa a dobrou noc

marrha
10. kvě 2008

Já jdu taky spinkat...

a sestřička má pravdu,věř jí 😀 😀

a měla jsem to stejně..pořád sjem nevěděla jak budu rodit...pak to dlouho vypadalo na CŘ,kvůli malé...a já jako Ty nevěděla jakou narkozu....četla jsem spoustu pro a proti,ale neuměla jsem si to srovnat ,která je vlatně štrnější k dětem..o mně nešlo...a mně všichni říkali,že lokální je štrnější,že nejde do oběhu...tak nevím co je na tom ppravdy....měla jsem strach z napíchnutí do páteře,ale na druhé straně mám pár operací za sebou a vím jak mi bylo po celkové špatně..takže dilema..ale Krista to nakonec rozhodla,když se ve finále přetočila 😀

helisek84
11. kvě 2008

Dobré ránko, kočky.

xeni: postupně to propustím do IP 🤐

Dneska nemám auto, takže budu dodělávat domácí resty a nebudu vymýšlet, kam zajet 😅

rezinka
11. kvě 2008

ahoj holky - dobre rano uz asi v 11h psat nebudu 😀

skarbek tobe extra ahoj 🙂 To je jasny, ze vubec neres, ze jsi v tehle diskuzi nova, to tady byla v nejaky cas kazda z nas 😉 A kdy jsi se dozvedela, ze to budou kluci? Termin jsem koukala, ze mas asi tyden po me a ja to jeste nevim, musim si pockat 14 dni na utz. A to jeste neni jiste, ze se mimca budou zrovna chtit ukazat, ale ja hrozne doufam, ze alespon jedno videt bude, uz se nemuzu dockat 😅

xenie s tou narkozou taky fakt nevim, ale treba v te diskuzi, co jsem i posilala odkaz, byli skoro vsichni taky jen pro tu lokalni, hlavne proto, ze je setrnejsi k telu a vidis miminka hned, jak ti je vyndaji. Mas sice samozrejme pravdu, ze ti je stejne hned odnesou, ale stejne si myslim, ze ten pocit, kdyz vlastne za temer plneho vedomi vsechno prozivas a pak ti je (byť jen na par vterin) hned ukazou, to je podle me k nezaplaceni. Ale me se to ted "keca" a pockej, az budu mit pred terminem ja, tak i kdyz ted se priklanim vic k te lokalni, tak to presto budu resit urcite uplne stejne, jako ted ty. Ale jak pises - jeste je ve hre i spontanni porod, tak ti vsichni budem drzet palce, aby se to povedlo. Mela bys vyreseno, vid 🙂

taky jsem se te xenie puvodne chtela zeptat, podle ceho jsi vybrala, jaky z kluku se bude jak jmenovat, ale pokud chcete Matyska jako prvorozeneho a je i niz polozeny, tak je vyreseno, vid 🙂 Ale jestli ja cekam mrnousky stejneho pohlavi, tak fakt nevim, jak vyberu, jak se bude ktery jmenovat, nemate na to nektera nejakou radu 😅 ??

xenie131
11. kvě 2008

helisek: jj, četla sem, že to děda nechce vědět, tak to musíš řešit jinak 😉

marrha: tak to jsi měla dobry, no já su zvědavá na nás, kluci sou snad dobe natočení, ale budou mít asi malou váhu a byl by to pro ně velký zápřah, takže uložení nám asi jen taky nepoůže, uvidíme,

reźinka: četla sem ten odkaz, ty diskuze... mám strach z toho oživování a tak podobně, po té celkové budu přiblblá,ale pohyblivá... no uvidíme, co byl můj tatka a přítel na operacích, tak dycky byly po celkové narkoze v pohodě a celkem fit... poradím se ještě s doktorem, třeba mi rovnou šupnou lokálku a nebudou se ptát...
s tím jménem nám to nějak vyšlo. Nevím jak, ale jak byli kluci každej na své půlce bříška, tak sem prostě tomu v pravo začala říkat Matýsek, a druhymu filípek, pak nám řekli, že ten na pravo je níž položeny, že se narodí jako první, tak nám to prostě vyšlo. Ani nevím,prostě se nám Matýsek moc líbí a tak sme si řekli, že at tak či tak, prvorozený bude Matýsek a ono to snad tak vyšlo, že jsou tak ojmenovaný už v bříšku 😅

fiallinka
11. kvě 2008

holky, zdravím po výletu z Krakova, bylo tam krásně 🙂 a asi to byl moje poslední akcička na dlouho 🙂

heli: tipuju dva kluky 😉

rezi: no, my zatím víme jen jaké bysme dali jména holkám, a jedno z nich bude jako 1., kdyby byla jedna holka a jeden kluk... takže to 1. jméno by se dalo holčičce, která vykoukne na svět dřív - teda asi 🙂, kdyby byly dvě...

skarbek
11. kvě 2008

Čao kuličky! úplně teď zuříííííííííííííím 😠 takový dloooooouhý příspěvek jsem napsala a pak to všecko kleklo a je to pryč ☹ strašně nám to hapruje v poslední době,krám jeden starý!!!Tož ještě jednou... díky za pohodové přijetí,hnedka se cítím líp,když vím,že jsem vítáná 🙂

rezi: pohlaví víme cca 14 dní,byli jsme na 3D a nechali si natočit 20-ti min. záznam na DVD,je to úúúúúúúúúúžasná podívaná!!!Doporučuju!!!Tam nám doki řekl pohlaví.Jeden "kostík" je na 100%,druhý na 90... takže je asi vymalováno 😀 Za 3 týdny mě ještě pošle na genet.sono,ale tam to jistě potvrdí.I když nevadilo by mi,kdyby našel jedno děvča 😀 S manžou jsme předem tajně tipovali,jak to dopadne a vyhrála jsem,seč moje tajné přáni bylo od každého kousek.A co ty bys chtěla?A myslíš,že bude...?Jinak dle sona mám termín 13.,jako ty 😉

xen: ty máš mimiňáky po IVF či přirozeně? Četla jsem v minulosti,myslím,tvůj příspěvek a nemůžu se zbavit pocitu,že je to in natura... jen zvědavost 😅 Stran anestezie,myslím,že lepší epi,ale hlavně nedělej nic proti vlastnímu přesvědčení,pokud to zdravot.stav dovolí!!! Ty jo máš to už fakt za pár... tak přemýšlej 😉

xenie131
11. kvě 2008

skarbek: já tě potěším, to, že ti to kleklo nen počítačem ale koníkem, on někdy nejde, jindy nevkládá příspěvky, tak se neboj, to se tu stalo už každé a ne jednou 😉
my máme pravy posteláčky, jak jim číká náš pan doktor 😀 jednovaječní sou prej jen posteláčci, tak nevím, co je na tom pravdy. Než sme se to dověděli, mysleli se, že bysme mohli mít páreček,a lepak nám to vysvětlili, že u jednovaječných dvojčat to není možné, ale nevadí. Přemýšlím jak drak... snad to vydržíme do příští kontroly 21., abych to mohla probrat s doktorem

pikolka1
11. kvě 2008

Ahojky holky,mohla bych se k Vám přidat??
Čekáme dvojvaječná dvojčátka,jsem v 16.tt,zatím nám doktoři prý nedokážou říct pohlaví,tak nevim... ale za měsíc máme velký UZ v 2.trimestru,tak snad..
Jinak jsem zatím nepřibrala ani deko a to jsem žádné nevolnosti neměla,no a břicho taky nikde nemám.. Co Vy??? 😀

rezinka
11. kvě 2008

skarbek my typujeme 2 chlapaky, tak uvidime 😵 Jinak to 3D ti zavidim, ja chtela jit taky uz takhle driv, tak v 17tt, ale doktorka mi rekla, ze mam jit az tak ve 27 tt a kdyz jsem si pak volala doktorovi, co to dela, tak ten mi taky rekl, ze az ve 25 tt. Tak jsem oponovala, ze bych ale chtela, aby tam byla miminka videt cela, no a to mi sestricka rekla, ze jako jo, ze to je na to nejvhodnejsi doba. No nevim nevim, neumim si predstavit, ze by se ve 25tt veslo miminko na monitor opravdu cele 😖 ?! A to jsi se tam sama od sebe primo na tenhle tyden objednala ?? A nemas nejake fotky z toho 3D? Urcite jo - nechces nejakou hodit do alba ??? A jak tam byli kluci videt? Asi uplne s prehledem, vid? Jo a mimochodem - taky mame favorita na kluka Tadeaska 😵 !

fialinko ahoj z vyletu 🙂

xenie131
11. kvě 2008

pikolka: ahojky, vítej, jasně, že se může přidat bude to príma 😉
ono je ještě někdy brzo v tom 16tt to poznat, i když u nás to poznali, si ještě chvíli počáte, to nevadí, halvně že je vše ok 😉
já sem začla přibírat až kol toho 20tt, to mi začalo růst i bříško a šlo to pak rychle, to bříška, váha na dvojčata celkem slušná, zatím mám nahoře od začátku těhu kol 11kg

pikolka1
11. kvě 2008

Xenie,tak to je dobrý,to by se mi také líbilo. 😀 Jaký jste holky pořídili kočár?Máte favorita?

xenie131
11. kvě 2008

piklka: kčárky se tu řešili, děsny dilema, každymu se líbí a vyhovuje něci jinyho, at už podle vkusu, toho kde bydlí a velikosti kufru auta, většinou když kukneš do albíček, tak už sou kočárky pokoupeny nebo objednany 😉

rezinka
11. kvě 2008

pikolko ahoj! Ja zacinam 18tt a taky jeste nevim pohlavi, taky az za 14 dni na utz ve 20tt. Takze nesmutni, asi tu maloktera vedela pohlavi pred tim 20tt ... a pribirat jsem zacala asi kolem 15-16tt, ted mam navic od zacatku tehu asi 3kg. no a s kocarkem jsem presne ten "priipad", jak pise xenie - mame Herqules a mam ho v albicku 🙂 A pikolko cekate dvojcatka po IVF?

pikolka1
11. kvě 2008

Rezinko , čekáme po 1. pokusu IVF.. Vy ??

issaga
11. kvě 2008

ahoj holky,

rezi s temi jmeny je to u nas sranda... ja jsem chtela, aby byly holky v poradi prvorozena Barunka, druhorozena Kacenka... prijeli jsme do porodnice, manzel vyplnoval papir, napsal to tam naopak - Katerina, Barbora... tak jsem to zaskrtala a napsala "spravne"... jsme na sale, holky cisarem porozene (manzel u toho byl) a slysim sestricku jak se manzela pta - "jak se jmenuji?" - odpoved: "Katerina, Barbora" - takze stejne naopak nez jsem puvodne chtela... 😀

skarbek, pikolka1 - vitejte 🙂

helisek84
11. kvě 2008

iss: zrovna dneska jsem na tebe myslela, žes tu dlouho nebyla. Jak se mají holky? A ty?

Dneska jsem měla celý den takový jako strnulý pocit, tak jsem polehávala. Taky mě začínají asi bolet záda. Chjooooo.

fiallinka
12. kvě 2008

ahoj po ránu

pikolka: zdravím a vítám, mám termín podle ult. stejně jako ty - zatím jsem taky skoro nepřibrala, ale břicho už jde docela dost vidět 🙂
skarbek: taky zdravím, tak to jsi už viděla pohlaví hezky brzo 🙂, jé já bych taky chtěla 🙂
xenie: dvojvaječňáčci jdou určitě přirozeně, dokonce prý jen dvojvaječná dvojčata jsou dědičná 🙂, prostě ženská má dispozici k tomu, že se jí uvolní víc vajíček naráz...

fiallinka
12. kvě 2008

pikolka: jo, mně se líbí kočárek Hartan, už ho mám rozjednaný 🙂 starší po jedněch dvojčatech - ale ono je fakt dobré se alespoň jednou na ně podívat naživo, pak je to rozhodování hned trošku jiné...

rezinka
12. kvě 2008

issag tak to je sranda s tim vasim pribehem se jmenama 😀 Ale jestli to ve finale neni uplne jedno, vid? Tak to ja budu mit dilema asi i tak, nemam jasno v tom, jake jmeno bude favorit a jak by se mel jmenovat prvorozeny (nebo prvorozena ...). Ale kdo vi, treba budeme mit parecek a nebudeme to muset resit 🙂 A kdyz jo, tak je na to nastesti jeste porad dost casu 🙂 Ale to jsem si taky prave rikala - kdyz rodis pak cisarem, tak pak treba ani nevis, jake miminko (kteremu jsi skoro cele tehu uz nejak rikala) vyndaji nejdriv ... nebo to ti reknou?

rezinka
12. kvě 2008

pikolko my to same - po 1.pokusu IVF 🙂

juliet
12. kvě 2008

Pikolka a Skarbek a samozřejmě i ostatní ahoj 🙂

Taky máme už objednaný kočárek, nakonec zvítězil Herqules.
Já zatím přibrala 9 kg.
Kamarádčina mamka pracuje na porodním a nedávno jsem se jí ptala na toho císaře. Říkala, že podle ní je lepší celkové uspání, protože se pak hned probereš a funguješ. Při epi se stává, že holky třeba necití nohy celý den, jsou z toho dost vystresované, někdy až hysterické., že nebudou chodit...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru