Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

beatrice7
11. čer 2010

aha, v tom mém caru se jedno ani nenamáhají zamrazit... Já měla jenom 4 folíky, z toho 2 vajíčka a obě se oplodnila 🙂

l1u1c1i
11. čer 2010

tak to je fajn, měj se krásně, loučím se pro dnešek

beatrice7
11. čer 2010

Pa 🙂

salu
11. čer 2010

@beatrice7 mě je 32 🙂

salu
11. čer 2010

@l1u1c1i vítej u nás, tak to je teda plodnění 🙂 to se fakt nevidí. A když ti tam dali 2 vajíčka - není to druhé taky z IVF? Mě se dvě mimi ukázala až ve 12tt 😉 jinak jsme žili pořád v tom, že je tam jedno.
Tak hodně zdravíčka a drž se. Jinak můj břuch i s váhami jsou v albu.Váha mi letí nahoru až ve 3 trimestru.

betina
11. čer 2010

luci, vítej! to je teda dobrý s těma miminkama, tomu se říká dvojnásobné štěstí a neboj zvládneš to! příroda nadělí dvojčátak tomu, kdo je zvládne 😀 😀 tak si budeme věřit.
no holky, tak mně je 28 a ta váha...před týdnem nárůst 3,5kg a ted to začíná rychle lézt nahoru, dneska 5kg, ale oproti těhu s Veru zatím furt dobrý 😀

cepecek
11. čer 2010

Ahoj holky,
mám dotaz už dva dny mě tak divně táhne podbříšek , když vstanu a ve stoje. Když sedím, ležím ok. Mám se plašit nebo je normám. Na kontrolu jdu 21.6.

monika03
11. čer 2010

cepecek- já bych asi pro klid duše zavolala doktorovi! Já vím, že kolem toho 19tt mě chytl ten spodek, ale to byla bolest- asi mě nic netáhlo.(mimochodem to bolí stále a přijde mi, že i intenzivněji) Dostala jsem Magne B6, přide mi, že úleva je- když mi došel tak to bylo cca dva dny před kontrolou a je fakt, že jednu noc jsem nemohla vůbec spát. Radši mu cinkni, ať se zbytečně nestresuješ.

hanula83
11. čer 2010

l1u1c1i, ahojky, a jak je taková věc možná? Jak bys mohla otěhotnět, když už jsi byla těhotná? Nebylo to třeba spíš tak, že na tom prvním ultrazvuku to druhé mimčo neviděli? To by bylo trochu reálnější 😉

monika.tdm
11. čer 2010

Cus holciny!!! tak dnes to tady zase frci!!! No tady je na padnuti, asi umrem!!!! 🙂

monika.tdm
11. čer 2010

@cepecek Ja to mela taky a ted je to jeste horsi, protoze me zacala bolet zebra jak se roztahujou, jeste ze mam manzela na masaze!!! 😉

monika.tdm
11. čer 2010

No to jste strasne bribraly!!! 🙂 Ja uz mam nahore 12 kilo!!! Ale nastesti to mam fakt jen v brisku!!!! 🙂

vlckulka
11. čer 2010

ahoj holky, už dva dny jsem nevytáhla paty z baráku a dnes si to hodlám zopakovat, máme tu docela příjemně, za to na zahradě je malé peklo - jen lituji, letos jsme se rozhodli, že nebude ani vytahovat bazén, protože jsme si říkali, že to nemá cenu a teď lituji ☹
@l1u1c1i vítej - mám kolegyni z práce, která má kluky dvojčata a měla to podobně, druhé vajíčko se prý oplodnilo až 14 dnů po tom prvním - skoro se tomu nechce věřit, ale evidentně to možné je 🙂
doufám, že je to tím vedrem, ale dnes v noci mi šíleně tvrdlo břicho, měla jsem ho úplně jako kámen, že jsem nemohla ani spát (jako kdybych jindy mohla, ale tentokrát to byl extrém)

vlckulka
11. čer 2010

@cepecek myslím si, že tohle k dvojčecímu těhu patří, je to záhul pro dělohu, měla jsem to také a vlastně mám pořád a dr. se k tomu vyjadřoval, že je to normální, ale pokud máš pochybnost, raději mu zavolej 🙂

monika.tdm
11. čer 2010

@l1u1c1i Nazdarek vitam te v klubu!!! Vam po IVF nezakazali sex???? My jsme bez nej museli 14 dni vydrzet!!!

fiallinka
11. čer 2010

@monika03 já jsem taky chytla něco na způsob angíny, je mi hrozně, ale lepší se to...

@cepecek s tím jsem taky letěla k doktorovi, ale jestli tě táhne a píchá spíš trošku na boku v podbříšku, tak ti řeknou, že se ti natahujou vazy a nic s tím nenaděláš, jak mně 🙂, ale pro klid duše, proč tam nezajít...

@l1u1c1i ahoj, vítám tě a nevím, jak tvůj nick číst 🙂... to je dobré, s těma dvojkama, není to asi úplně vyloučené, protože jsem slyšela o holčině, která byla darovat vajíčka a myslela, že pak nemůže otěhotnět a bác, spadla do toho - nějaký malý folikul dozrál potom... na druhou stranu opravdu hodně holek vidí druhé dvojče až někdy později, často jsou v zákrytu - ono se to asi pozná cca po tom 12. týdnu, jedno může být o dost menší než druhé, ale časem se to zas srovná... No hlavně že tam jsou 🙂. A kolik jsi měla hcg - nebo u vás se to hned nebere?

broukb
11. čer 2010

Ahoj holky,
tak sme dnes byli na screningu....miminka jsou naprosto zdravá a nááááádherná 😉 jsem z nich zas úplně poprděná...Vzali je opravdu z gruntu, takže já už si ted budu jen užívat, všechny strachy jsou zažehnány..ted už jen aby u mě vydrželi co nejdýl 🙂 Vážíme 378g a 370g a znovu nám potvrdili holčičku a chlapečka....tentokrát s jistou 😀 Jen fotečku nemám, páč klučík mi zalezl pod žebro hlavou a ještě tam máchal ručičkou a holčička vypadala stejně jak na tý minulý..tak jsme se na to vykašlali.No nevadí...jdu se naložit do bazénu..tak se mějte a krásný víkend přeju 😀

monika.tdm
11. čer 2010

@broukb gratulace!

monika.tdm
13. čer 2010

haló!!!! 🙂

jara
13. čer 2010

Ahoj holčiny, můžu se k vám přidat? Jsme teprve na začátku. V pátek jsme byli na UTZ a na krvi. HCG jsem měla 10.000 a na UTZ dvě bublinky. Za 14 dní jdeme na srdíčka. Trochu se bojím, aby vydržela obě.

Dr. mě docela vystrašil...mluvil jen o rizicích pro matku i děti, docela mě to rozhodilo... ☹ Ale riziko je snad i u těhotenství s jedním dítětem! Je fakt, že moc postavu na dvojčata nemám /166cm a 51kg/, ale myslím ,že to zvládly ostatní, tak i já. Je tu nějaká holčina, která byla taky hubená a nakonec dvojčátka v pohodě donosila?????

monika.tdm
13. čer 2010

@jara Nazdarek, vitam te v klubu!!!! Neposlouchej ty jejich chytre kecy!!!! Tech hubenych tady bylo a maji deticky v pohode!!!!! 😉

lenca78
13. čer 2010

Ahoj holky, obcas vas trochu ctu, abych vedela, co me muze cekat. Jeste nemam odvahu se k vam uplne pridat, jste tu vsechny 30tt a vice 🙂

@jara taky jsem na zacatku a doktorka v CARu mi teda moc pozitivnich povzbuzeni nedala. Vyjadrila se stylem, ze dvojcata u me je velky omyl, ze moje mala deloha to nezvladne a ze uz ted je jedno moc nizko. Ale ze by me nekdo pred samotnym transferem dvou embryi v CARU varoval, to ne. Hubenour zrovna nejsem (173cm, 63kg) a brzo ani nebudu 🙂 Uz ted mam pupek tak velkej, ze to je na me trochu poznat. Ale doufam, ze to nejak s miminama dovalcime do zdarneho konce.

betina
13. čer 2010

Jari, Leni, kdybych dala na dr.tak už jsem dávno po potratu a zatím se s klukama v bříšku držíme a držet budeme až do finiše! nenechte se vyvést těmito řemi, já vím, není to jednoduché a i se mnou to zamávalo, když mi vysvětlovali rizika a nepřímo, pak už i přímo mi nabízeli potrat s tím, že už steně přece jedno dítě mám!!! ani za nic, jsou to prdelky a my tady s holkama razíme heslo, že dvojčata nejsou nadělena někomu, kdo to nezvládne 😀 😀 takže tak.

monika.tdm
13. čer 2010

to jsou ....... presne, proc vam teda dovolili si nechat soupnout 2 emrya!!!???

lenca78
13. čer 2010

@monika.tdm moni presne, ptala jsem se te doktorky, ze jsem pred transferem nebyla varovana. Tak me hned odbyla, ze samotny transfer dvou embryi nezpochybnuje, zpochybnuje to, ze se obe uchytily 🙂 Na to uz jsem nebyla schopna cokoliv rici 🙂)

monika.tdm
13. čer 2010

@lenca78 Hele klid, jsou nasrany, ze se chytly, ze z vas nebudou tahat dalsi prachy, na dalsi pokusy, vypalili jste jim rybnik!!!! 🙂

betina
13. čer 2010

holky, prosím vás ohledně výbavičky...od jaké velikosti jste začaly nakupovat?

darling007
13. čer 2010

Jara, Lenča... buďte úplně v pohodě!!! 🙂
Já měla před otěhotněním cca 47 kg a 162 cm, zavedli mi dvě embrya ( i když teda doktor moc nadšenej nebyl, ale já jsem na tom trvala...) a teď mám dvojčátka - úplně zdravý kluky. Sice se narodili dřív, ale jsou v pořádku. Cvičíme, ale jsou to zlatíčka. Kdybych měla znovu tu volbu, neměnila bych a šla bych do toho znova...
V těhotenství jsem přibrala asi 12 kg a teď mám stejně jako před těhu... a zvládám to!!! Hodně sil!!!!! 😉

darling007
13. čer 2010

Beti, měla jsem oblečky od 42 (pro Honzíka), nechtěla jsem, aby tam byl od začátku "v eráru"... Jinak Daneček měl při porodu 43 dm, takže tu nejmenší "normální" dětskou velikost - asi 50? Nejsem si jistá...

salu
13. čer 2010

@jara
@lenca78

vítáme vás. Tak já začínala na 165 cm/52 kg (měřeno ve 12tt). Vše se dá zvládnout. Kašlete na chytrý řeči. Musíte věřit. A 90% maminek to tady dotáhla hoooodně daleko, tak se neváhejte přidat 🙂 Taky jsem váhala, zda se zapojit, nejdříve jsem holky jenom četla, bála se, jak to budeme zvládat ...... ale právě tohle psaní a podpora mi hodně dala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru