Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

basina
14. srp 2010

@salu Jo a Salu, super, že píšeš: "........... nebo se našponovalo, nebo mírně otočilo a mě tvrdlo břicho, ale kontrakce to nebyly!!!" Já totiž ještě kontrakce nezažila, tak nevím. Někdy váhám, když se mimi točí a šponují, zda to přeci jen nemůže být "ono", ale pak si říkám, že to bude jen jejich snahou se uvelebit o něco lépe. Takže jsem ráda, že vím, žes to měla podobné 🙂

karin1712
14. srp 2010

@kaficko Ahojky ráda bych tě uklidnila i já mělav těhotenství s dvojčátky problémy a to už od 18 týdne, byla jsem v 18.tt na stehu a tím mi podráždili dělohu a začala jsem mít kontrakce, naštěstí se je povedlo zastavit ale čípek mi téměř úplně zmizel, dle dr. jsem měla tak max 5mm a navíc na půl prstu otevřená, ležela jsem v nemocnici do 24.týdne (vstávala pouze na záchod a jídlo), ve 24.týdnu mě pustili domů, ale doma jen ležet a ten samý klid režim, jelikož jsem doma měla 2 letou holčičku tak to uplně něšlo být úplně v klidu takže jsem i sem tam něco dělala a od 28.tt jsem už mohla i ven na menší procházku čisednout si s dcerkou na písek atd, no a nakonec jsem rodila přirozeně až ve 33+4tt, sami Dr. tomu nevěřili, a holky měli 2080g a 2160g, takže neboj, hlavně lid, dlouho nestát a a nenamáhat se a bude to v poho, kdyby něco písni ráda poradím🙂
Karin

kaficko
15. srp 2010

Ahoj holky 🙂 .Karin,moc ti dekuji za slova povzbuzeni,hned se citim zase trochu lepe.Lezim doma teprve 4.den a uz je mi to fakt dlouhy,ale neda se nic delat.Prijde mi to hodne dlouhe,kontrola az za 14dni,vzdyt do te doby,se prece cipek muze hodne zmenit.No,nezbyva mi nez doufat,ze vsechno bude v poradku a holcicky vydrzi co nejdyl.Porad se o ne strachuji.Ale jsem moc rada,ze jsi mi napsala take tvoji zkusenost.Dekuji.

betina
15. srp 2010

kaficko, neboj, ležením se ti čípek nezkrátí!!! když budeš odpočívat, vše dobře dopadne, ale i tak s enboj, bude to v pohodě a navíc ten fakt, že tě ženou na kr.až za 14 dní tě může uklidnit, jinak by si chodila max.po týdnu. je to doma hodně dlouhý, já vím, já si krátila chvíle nakupováním přes e-shopy a ještě jsem pracovala, tak to celkem šlo, ale ten výsledek opravdu stojí za to.
frodo-myslím si, že každou z nás občas takový myšlenky přepadnou...mě napadaly, u když jsem čekala Verunku, ale to mě furt doktoři strašili, ted už si to tak neberu, ale jak píšeš, jsou horší doby a lepší, já měla někdy kolem 25.týdne strašný strach z předčasnýho porodu, budila jsem se hrůzou, samo mi z nervů bolelo břicho....opravdu to za to nestojí a když je na mě leze depka, pusím si svoje oblíbený písničky a radši si s klukama zatančíme 😀 v noci je lepší se začíst do nějaké veselé knížky, prostě odvést myšlenky jinam, aby si nestresovala sebe i miminka.

kanegoo
15. srp 2010

Dobrý večer holky
Omlouvám se, že vám lezu do rozjeté diskuze, ale potřebuji poradit ohledně kočárků pro dvojčata.
Mohly byste mi napsat své zkušenosti - zajímá mě kočárek Bumbleride, popř. Easy Walker popř. i jiné. Připadám si totiž totálně neschopná - ani nevím, podle čeho vybírat. Jen si říkám, že asi nafukovací kolečka, přední s aretací a nelíbí se mi jedna střecha - nerozdělená..

Prosím prosím, moc bych byla ráda, kdybyste poradily..

Je asi blbé se teď k vám připojovat do diskuze, když už jste tak pěkné rozjeté 🙂
Já čekám taky dvojčátka, jsem ve 25 tt..

geliva
16. srp 2010

@kanegoo já osobně mám dorjan a jsem s ním hodně spokojená. fyzicky v prodejně ho mají bud ve dvojčatech v ov nebo v sambaby,
já ho kupovala přes mmb a vyšel na necelých 14 000, což pro mě byl hlavní argument.
jediné co jsem na něm zatím našla, tak má ty nafukovací kola a už jsme měli dvakrát defekt.

salu
16. srp 2010

@kanegoo určitě se přidej !!!! tady se přidávájí maminky během celého těhu a chodí se i maminky, co už dvojčátka mají a taky poradí .....

Já mám Bumbleride a jsem s ním nad míru spokojená, je lehounký, krásně se s ním manipuluje, zatáčí ....
Ale jak asi víš, nová kolekce bude až od ledna 2011, nyní je v ČR neseženeš ☹

jitakl
16. srp 2010

ahojka holky také se zeptám na jeden kočárek moc se mi líbí od firmy Tako Jumper duo neměla některá z vás s ním zkušenost nebo od kamarádek?
Kanego jen se přidej každá nová tvář je zde vítaná=)
A jak se jinak všichni máte? mi se máme celkem fajn ale už si připadám jak kombajn 😀

okurkaa
16. srp 2010

Holky, bolelo Vas taky na zacatku tehotensvi brisko? Zacinam druhy trimestr a mam tlaky v podbrisku. Jinak mi nic neni, tak doufam, ze jenom roste...
dik

salu
16. srp 2010

@jitakl Tako jumper má zuzka72 od maminek, listuj v albu, ona jich má teda víc, ale ten Tako je modrý

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/zuzka72/albu...

frodo78
16. srp 2010

@salu
@basina Holky, díky moc za pochopení a za podporu. Moc jste mi pomohly 🙂 . Včera u nás byla tchýně - celá se rozněžnila při pohledu na všechny ty hadříky a láhvičky, tak jsem byla šťastná, že se se mnou "kochá". Jinak mám ještě dotaz - kolik jste přibrali? Já mám zatím navíc 8 kg, ale při poslední konrtole jsem vážila stejně jako na předposlední, tak se doktorka tvářila trochu divně, že jsem s dvojčaty nepřibrala. Ale snad když jsou miminka dostatečně velká, tak by to snad vadit nemělo, ne 😕 ?

salu
16. srp 2010

@frodo78 já přibrala 27 kg 😀 ale tak 10 kg byly otoky, nekecám. To byl důvod i ukončení těhu, ledviny nezvládaly. Při odchodu z porodnice jsem měla -18 kg a zbytek do týdne pryč. Fakt mazec vidět ty moje nohy. Teď mám tak 1-2 kg nahoře a špek na břiše 😀 pokud prospívají mimi, tak není podmínkou, že ti musí jít váha nahoru. nenech se vystrašit !!! při další kontrole ti může váha zase vylítnout a budou hubovat - vy jste nějak hodně přibrala !!! já teda pak v nemocnici 1kg/1 den a to byl průser 😝

sarik1
16. srp 2010

Tak nám holčička vyrostla, juchu... jdeme kupovat postýlky... Matěj nebo Adámek má 800g, Anežka, Janička nebo Adélka má 590g. Jinak holky já mam zatím 8,5 kg nahoře a nohy nateklé jak konve....musím nosit ty punčochy.

frodo78
16. srp 2010

@salu Díky za uklidnění. Já zatím (musím zaklepat) nemám takřka žádné otoky 😅 . Jen občas a to ještě když jsou ta vedra, tak si myslím, že to nebude těhotenstvím 😝
Tak uvidíme, co nám řeknou příští týden v poradně. 26.8. jdeme poprvé do poradnyy k Apolináři 😕 😕 Jinak Salu máš pravdu, bývalá kolegyně zase dostávala vynadáno, že přibýrá před očima 😒 .....

jitakl
16. srp 2010

@sarik1 tak to je super zpráva tak to ti moc přeji.... Já ted koukala do prukazky a zjistila jsem že nám vyšli tripl testy také dobře doktor mi říkal že nám krev dopadla dobře ale jinak nic moc neříkal. Pohlaví stále ještě nevím chjo

broukb
16. srp 2010

@sarik1 gratuluju moc, vidíš, jak to pěkně zvládla za chvilinku dožene bráchu a bude po starostech 😉

Jinak já mám nahoře 14kg a to jsem si myslela, jak jsem na tom dobře 😀 😀 no tak už mlčim a nechválim se 😀 jsem zvědavá jak to půjde dolu, ale každý mi říká, že to půjde samo.Kéž by 😉

kanegoo
16. srp 2010

Dobrý večer holky.
Díky za rady.. Prosím, a co říkáte na tento - neslyšely jste o něm něco??
http://cgi.ebay.de/Zwillingskinderwagen-Leviroo...

Tak jestli to nevadí, tak já se k vám přidám a občas nakouknu.
Já mám nahoře 7 kg a dneska se na to v poradně doktor tvářil nějak divně - že jako asi moc, prý mám raději místo ovoce jíst zeleninu (ale tu já nerada.. 😅 )

kanegoo
16. srp 2010

@salu Salu, chtěla jsem se zeptat - na ten Bumle - jdou tam dát obě autosedačky najednou? Někde jsem četla, že ne..

provazek
16. srp 2010

@broukb Ahoj, já mám nahoře taky 14 kg.. letí to nahoru ani nevím jak...já myslím že těch 20 kg zdolám 😉 ...co myslíš ty? kolik ti váží miminka? já jdu na velký utz zítra tak jsem zvědavá kolik přibrali. 🙂

provazek
16. srp 2010

@sarik1 gratuluji a ted už si jen a jen užívej nakupování výbavičky 😉

fiallinka
16. srp 2010

Co ta Basina, celý den na ni myslím... žádná sms?

basina
17. srp 2010

@fiallinka Fiali, u mne se to odložilo, prý když se máme všichni tři dobře, tak není důvod spěchat. Tudíž miminka se podívají na svět v pátek... a sms pošlu 🙂 Doufám, že to je tak správně a pečlivě sleduji, jak se mimča hýbou a budí a jakmile budu mít podezření, tak jedu k Apolináři. Tak já je jdu probudit - muž mi říká, že mi to budou vracet 🙂
@frodo78 Já přibrala fakt hodně - už mne ani neváží 🙂 možná tak 25 kilo, nevím. A to mám pocit, že tam tolik otoků není - jen nohy a ruce, zvlášť po ránu ruce hodně bolí. Nohy zase jakmile začnu chodit či sedět.
@kanegoo Já jedla ovoce a zeleninu, sladké mi nejelo a podívej - stejně to je jedno. Ve 25. tt jsem měla +12 kg a dr. mi říkal, ať to neřeším. To samé teď v porodce - říkají, že čekám dvojčata a je to. Jinak s kočárem neporadím - osobní zkušenost bude až za chvilku 🙂
Tak pěkný den!

chrobacek
17. srp 2010

Dobré ráno,

jak vás dočítám, tak koukám, že řešíte kila... já si myslím, že to nikdo nemůže ovlivnit pokud je to voda, kterou tělo zadržuje a hlavně to necháte v porodnici. Pokud člověk jí normálně tak přece nemůže přibírat tuk a za vodu pokud tělo zadržuje přece nikdo nemůže.

Basina máš můj obdiv 🙂 moc bych si přála děti takto krásně donosit... ale nějak jsem nepochopila proč máš plánovaného císaře?

Sarik moc velká gratulace k růstu holčičky je to šikulka 🙂

salu
17. srp 2010

@kanegoo Já bohužel sedačky nebrala, měla jsem jednu po dceři a druhou mi půjčila kamarádka. Ale taky jsem to někde slyšela ☹ Ale zase si říkám, proč by k tomu ty 2 prodávali, když to ztrácí smysl????

Paní Valo z "dvojčátek" Ti moc ráda ochotně odpoví.

Helena Valo
dvojcatka@dvojcatka.cz
732821642

eirin
17. srp 2010

Holky, kila vůbec neřešte, necháte je v porodnici a po pár týdnech doma budete na svých... 😉

salu
17. srp 2010

@kanegoo Tak tenhle kočárek našla Sarik1 nedávno i v CZ, ale myslím, že byl 103 cm široký ?????
@sarik1 ti ráda odpoví 😎

sarik1
17. srp 2010

Jo Jo Salu má pravdu.... Leviroo je krásnej ale širokej jak vrata, měl fakt 103 cm.. byli jsme v Přeloučil se na něj podívat.... holt něco za něco, bud levnej kočárek a šírokej jak... nebo si připlatit, my si připlatili na E3 twin, stál nás kolem 30.000 ale je lehký a hlavně má 74 cm a konstrukci tak pevnou, že se na něm nedá nic zlomit nebo zničit., no ale posoudím ho až budu drndat, zatím jsme z něj s manželem nadšení 😀

kanegoo
17. srp 2010

Dobré ranko holky

@basina Basi, tak já si pak nechám poradit, až budeš mít vlastní zkušenosti, jo? Už to máš za pár, v pátek budu moc držet palce, ať jste všich v pořádku a malí rychle na světě!

@salu Díky, zavolám té paní! S tím Bumble to je fakt blbé, že už ho letos neseženu ☹ To jsem fakt nečekala ☹

@sarik1 Sari, prosím tě, a byla u toho Levira pravda, že sporťák nejde dát celý do lehu? To mi asi přijde jako největší mínus.. Ten rozměr asi taky ☹

kanegoo
17. srp 2010

@sarik1 Prosím, nemáš odkaz na ten tvůj kočárek? Díky!!

basina
17. srp 2010

@kanegoo Jasné, až zkušenosti budu mít, tak povím. Jinak třebas @monika.tdm s ním čerstvé zkušeností má, tak určitě napíše, až se sem jukne, že jo, Moni?

@chrobacek Ono to fakt nezáleží na mně, to miminkům se nechce ven.. Já si starosti vybrala na začátku a teď je to docela v pohodě. Císař je kvůli poloze - holčička (a) je hlavičkou a klučík (b) je příčka. Pak možná k tomu připočetli můj věk ... a už bylo rozhodnuto. Ale v pátek už to bude zcela jistě 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru